Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 02, 2024, 02:03:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Търся бели гълъби за сватбеният ден  (Прочетена 55424 пъти)
 
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« -: юли 11, 2006, 17:02:49 »

Търся бели гълъби за сватбеният ден, може ли да ми помогнете?! Трябват ми два. cray
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #1 -: юли 12, 2006, 04:59:43 »

Моята планерка намери два по 30 лв. не зная откъде, ще се поинтересувам. Като съвет, можеш да разпиташ по зоо магазините които  продават птици.
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #2 -: юли 12, 2006, 07:39:04 »

Чувала съм, че конкретно тези бели гълъбчета, които пускат са на хора, които ги отглеждат!
Тоест обучени са си като ги пуснат младоженците да се връщат обратно там, където живеят при стопаните си  blum Да няма лабаво;)
И така ... 60 лв. за няколко минути.... абе.... добър бизнес ми се струва  biggrin
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 12, 2006, 11:21:25 »

Вярно е това че са на хора които ги отглеждат , аз имах такъв познат но май вече не се занимава с тях и сега cray
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #4 -: юли 12, 2006, 11:31:24 »

Ние не сме се интересували, но пък защо не попитате в гражданското? Там имат достатъчна информация за всичко, свързано със сватбите - от поканите до ресторантите! Така, че ... pardon
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #5 -: юли 12, 2006, 14:10:14 »

Ихааа, това си е идея за бизнес good
Но да не се отклонявам от темата - наши познати сключиха брак в историческия музей във Варна, и от там беше организирано това с гълъбите, а не те да търсят Blush
« Последна редакция: юли 12, 2006, 14:13:06 от mariya » Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 13, 2006, 08:54:39 »

Благодаря , ще попитаме в гражданското kiss
Активен
joy
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #7 -: юли 23, 2006, 13:35:09 »

Добра идея е това с гълъбите! smile А в кой момент се пускат - при излизането от ритуалната зала (ние няма да имаме църковен брак)?

А откъде да се намерят... сетих се за животинския пазар в София - ходила съм няколко пъти там и винаги има много гълъби за продан, всякакви цветове и породи. Не знам какви са цените, но ако не казваш, че са за сватба, няма да надуят цената. Пазарът работи всяка събота до обяд, но не знам сега покрай птичия грип как е, май го забраняваха...
Успех! smile
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #8 -: август 29, 2006, 11:42:57 »

Аз за първи път чувам за гълъби на сватбата, но определено ми се стори доста привлекателна идея :-))))

Би било хубаво някой да даде повече подробности относно символиката на това действие (в кой момент и от кого се пускат, какво е значението им, какво би било да се предвиди .......)

Предварително благодаря Wink
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #9 -: август 29, 2006, 13:22:27 »

Нашите кумуве скоро сключиха брак и имаше бели гълъби, които бяха осигурени от сватбена агенция. Тази същата агенция им беше организирала ритуал в двора на ресторанта (подобен на сключването на брака в гражданството, но фиктивен), но разбира се по-красив, с менделсон, с украса и т.н. Гълъбите бяха два и ги пуснаха булката и младоженеца след гореописания ритуал едновременно. После гълъбчетата естествено сами се връщат при собственика си  crazy crazy
Помислете за това предварително, защото на мен лично не би ми било приятно да ги стискам тия птички, че и едната доста яко се опъваше и искаше да излети предварително  tease tease Представям си да беше свършил нещо на роклята на булката  diablo diablo diablo
Ако все пак някой се интересува мога да попитам за агенцията (става въпрос за Варна)
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 29, 2006, 13:53:31 »

Много е романтично това с гълъбите!!!  heart give_rose hiphip
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #11 -: август 29, 2006, 15:46:45 »

Ей, това е страхотно! Направо си го представям-толкова е красиво и романтично!!! Чак се  cray
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #12 -: август 30, 2006, 11:33:48 »

Нещо май ми убягва.....

Младоженците държат гълъбчетата през цялото време докато тече ритуалът ли????

Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #13 -: август 30, 2006, 13:08:32 »

Нещо май ми убягва.....

Младоженците държат гълъбчетата през цялото време докато тече ритуалът ли????


Ами според мен , някой който ще бъде отговорник по тази част, ще ги пази в кафезче или нещо подобно и на излизане ще ги пусне над главите им! Така си го представям поне аз и така съм виждала по филми. Нали се сещаш-вместо да хвърлят ориз, цветчета и т. н. -бели гълъбчета! hiphip angel
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #14 -: август 30, 2006, 13:22:01 »

Яни, благодаря ти много за информацията :-))))

Аз твърдо реших, че на нашата сватба със сигурност ще има бели гълъби ;-)

Определено е нещо изключително романтично и поне за мен малко нестандартно :-)))
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #15 -: август 30, 2006, 14:03:16 »

Май трябва да поясня-по време на ритуала гълъбчетата си стоят на една пръчка специално за тях (тези бяха дресирани) и накрая кума и кумата ги вземат и ги подават на младоженците, които ги хвърлят. Не ми се вижда много практично през цялото време да ги държат, както вече писах някои са по-непокорни и бързат да излетят.
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #16 -: август 31, 2006, 10:08:26 »

Ех, тези бели гълъби......Въртя, въртя и пак съм на тази тема! Страшно романтично!  give_rose Ако някой може да покаже снимки, ще му бъда много благодарна!  bye
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #17 -: август 31, 2006, 10:27:47 »

И аз така като теб ;-) Въртя, въртя темите и пак на тази с гълъбите се връщам  give_rose А и това е нещо съвсем ново за мен и до сега не се бях сещала за подобно нещо :-)

И на мен ми се иска да ги видя на снимка :-)))))))
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #18 -: август 31, 2006, 10:29:47 »



И на мен ми се иска да ги видя на снимка :-)))))))
Ще чакаме! Все някой може да ни помогне и да покаже! Blush
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #19 -: август 31, 2006, 10:30:06 »

Още нямям снимки от въпросната сватба, но ако има хубави с гълъбите като ги взема непременно ще ви пратя  bye
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: август 31, 2006, 10:31:11 »

Ооо, добре, denisimo,  ще чакам/е снимки!!! good
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #21 -: август 31, 2006, 10:31:39 »

Още нямям снимки от въпросната сватба, но ако има хубави с гълъбите като ги взема непременно ще ви пратя  bye

yahoo yahoo yahoo ЩЕ ЧАКАМЕ! kiss
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 31, 2006, 10:37:46 »

Ами аз да си кажа сега. Аз намерих гълъби и мога да ви дам координатите , но в суматохата така и не стигнахме до тях защото трябваше да се вземат в самият ден. Ако някой се интересува мога да му дам координатите на човека, той е от кв.Хладилника в София. Може и той сам да ви ги докара. Те си седят кротко в някой може и в шаферите и когато излизате от църквата (съвета) ви ги подават и вие ги пускате това е нещо кат осимвол на вашата любов и в повечето случай другата половинка не знае и се получава супер изненада. На мен по скоро ми прилича на сбогуване със свободата lol
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #23 -: август 31, 2006, 10:55:37 »

Аз определено ще съм ти много благодарна ако ми дадеш името и координатите на човека с гълъбите :-)

Между другото колко струва това удоволствие?
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 31, 2006, 11:00:37 »

тел. е 0887 77 04 48
името не му го знам , защото взех телефона от моя приятелка , която се омъжи преди мен.Но като се обаш му казваш за какво се обаждаш и той веднага ти казав дали има гълъби за този ден. Аз месец по-рано звъннах , цащото моята приятелка му се обадила седмица преди сватбата и човека имал само един, то много сватби напоследък Wink Цената беше 40лв. за едни гълъб
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 31, 2006, 11:05:28 »

Ехххх, тези бели гълъби...  heart колко романтично!!! LOVING
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #26 -: август 31, 2006, 11:06:10 »

Благодаря ти много :-))))

Надявам се след като го препоръчваш да имаш основание за това ;-)
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 31, 2006, 11:08:24 »

аз много съжалявам че за моята сватба не можах да си имам, затова ви ги препоръчвам искрено и направете всичко възможно да си го позволите. kiss2
Активен
kateto_
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #28 -: август 15, 2008, 16:13:25 »

Здравейте, не намерих подобна тема и затова пиша нова..Има ли някой който да е пускал гълъби на сватбата си или да си е резервирал..На сестра ми се получиха много хубажи снимки пред църквата, когато ги пуснаха...Ако имате кооординати на някой който може да ми помогне ще ви бъда благодарна..
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: август 15, 2008, 16:53:05 »

за кой град питаш  crazy
Активен
kateto_
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #30 -: август 15, 2008, 17:19:37 »

За София blush
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 15, 2008, 17:49:01 »

ех аз за варна знам от къде.... ама
Активен
kateto_
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #32 -: август 16, 2008, 17:53:44 »

Сестра ми си намери в БУРГАС, обаче в София май това не е много популярно NO



Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 18, 2008, 14:01:43 »

И на мен ще ми трябват 2 гълъба за Бургас cap
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 18, 2008, 14:20:22 »

Luv4e, в Бургас ги предлагат от Ритуалната зала - вариантите са цяла кошница с гълъби, които се пускат от нея пред младоженците в момента, в който те излизат от Ритуалната зала или само 2 гълъба, които младоженците държат в ръце на излизане от залата и си пускат сами, това определено е по-евтиният вариант.

Само че май само ако сте в Ритуалната зала може да ползвате услугата, защото гълъбите са обучени да се връщат после самички там или нещо подобно.

Вие нали сте с изнесен ритуал в Морската и може да не се съгласят, ама ходи ги питай за всеки случай.

Ако не, ще трябва да си купуваш сама гълъби - продават в един зоомагазин на ул. "Гурко" (отстрани на 3-та поликлиника), няма начин да не го видиш, там гълъбите се разхождат по тротоара. smile 
Активен
bunny
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 18, 2008, 16:28:17 »

ех аз за варна знам от къде.... ама

От къде, ако не е тайна  ?  spiteful
Активен
kateto_
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #36 -: август 18, 2008, 21:55:35 »

Аз май няма да успея да намеря..вече не остана време cray
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: август 19, 2008, 09:08:36 »

Luv4e, в Бургас ги предлагат от Ритуалната зала - вариантите са цяла кошница с гълъби, които се пускат от нея пред младоженците в момента, в който те излизат от Ритуалната зала или само 2 гълъба, които младоженците държат в ръце на излизане от залата и си пускат сами, това определено е по-евтиният вариант.

Само че май само ако сте в Ритуалната зала може да ползвате услугата, защото гълъбите са обучени да се връщат после самички там или нещо подобно.

Вие нали сте с изнесен ритуал в Морската и може да не се съгласят, ама ходи ги питай за всеки случай.

Ако не, ще трябва да си купуваш сама гълъби - продават в един зоомагазин на ул. "Гурко" (отстрани на 3-та поликлиника), няма начин да не го видиш, там гълъбите се разхождат по тротоара. smile 

Ами аз смятам да ги пускаме на излизане от църквата, поради тази причина , че няма да сме в ритуалната. И мисля за варианта за двата гълъба. От 'Мирена' ми бяха казали, че се опитат да ми намерят , днес ще разберем какво е станало... А инъче колко ли струва един .... гълъб ?! sarcastic
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: август 20, 2008, 08:32:25 »

Не знам колко струва един гълъб, ама питай в този зоомагазин на "Гурко" за който ти казах, там поне със сигурност продават много гълъби.

 Offtopic Значи от "Мирена" ти правят украсата, а роклята оттам ли е?
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: август 20, 2008, 16:23:04 »

Не знам колко струва един гълъб, ама питай в този зоомагазин на "Гурко" за който ти казах, там поне със сигурност продават много гълъби.

 Offtopic Значи от "Мирена" ти правят украсата, а роклята оттам ли е?

Абе накрая може и без гълъби да минем smile
От "Аз и ти" е роклята girl_wink
Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: август 20, 2008, 16:31:15 »

Катето, аз съм в София и на нашата сватба точно след църквата ще пускаме гълъби, но ми ги урежда агентката и незнам от къде ги взима. Ако искаш на личен да ти дам координати, ао искаш питай дали може само с това да ти помогне. Дано се съгласи. Става въпрос за 25 гълъба, които пускаш от клетка май.

Между другото има стара такава тема, но е на последата страница, затова може да не си я видяла. Ето линк към нея, имаше някъде координати на един човек, но самия пост е стар. Незнам дали са актуални, но не пречи да опиташ. girl_wink
Търся бели гълъби за сватбения ден
« Последна редакция: август 20, 2008, 16:36:27 от Bybet0 » Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: август 21, 2008, 08:16:38 »

Ние имахме гълъби - 12 бели.
2 от които ние държим и хвърляме на излизане от рутуалната зала, а другите 10 - един дядо /собственикът им/ ги пуска пред нас от кошница.
Гълъбите са обучени да се връщат в двора, където си живее и дядото. Това е услуга, предлагаща се от ритуалната зала и те взимат % съответно.
Иначе цените са:
 - за 12 гълъба - 25 лева;
 - за 2 гълъба - 10 лева ..... какво му плащаш, стига да те влече  tease.
За Бургас става въпрос.
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: август 21, 2008, 14:56:08 »

От къде, ако не е тайна  ?  spiteful
отиди до художествената галерия и питай с кой дресьор са работили,оттам ще те опътят  good
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #43 -: август 22, 2008, 11:31:15 »

Хъм...извинете ме за тъпия въпрос (това с гълъбите много ми хареса), обаче....няма ли опасност да поизцапат, без да искат, роклята?  blush
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: август 22, 2008, 13:06:36 »

 Не е тъп въпроса smile и аз зададох същия когато имаше този ритуал с гълъбчета и ми казаха "ами ще видиш на сватббата".Че какво видях,когато дойде времето за пускането на готинките птиченца,един човек-дресьора им най вероятно ги носеше на раменете си,взе единия даде го на младоженеца,след това другия на булката и им каза да ги "хвърлят" нагоре.Те си политат на пред и нагоре и след около минутка се връщат пак при човека,ако в въздуха вече "оцелят" някой е друг въпрос smile
Активен
kateto_
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #45 -: август 25, 2008, 16:32:26 »

Bybet0, Благодаря, в старата тема има телефон сега ще звънна на човека.Дано да помогне Bravo
Активен
buboleche
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #46 -: март 19, 2009, 08:30:32 »

на мен един човек от София ми поиска 40 за единия. Много скъпо ми се струва... момичета помагайте... искаме бели гълъби, ама 80 лева за има няма и половин минута атракция ми се струва много скъпо. От къде да взема по-ефтини crazy
Активен
Elena_Hristova
Любопитен
*
Публикации: 37



« Отговор #47 -: март 19, 2009, 17:24:12 »




                 Здравей,

       мога да помогна за бели гълъби,но за къде става въпрос за кои град.
     
Активен
jiveto81
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 19, 2009, 21:06:36 »

на мен един човек от София ми поиска 40 за единия. Много скъпо ми се струва... момичета помагайте... искаме бели гълъби, ама 80 лева за има няма и половин минута атракция ми се струва много скъпо. От къде да взема по-ефтини crazy

В Пловдив има на Руския пазар,но мисля че само в неделя продават животни.Предполагам,че и в другите градове има пазари,на които продават.40 лв за един гълъб е прекалено много.Може и из разни обяви за продажба на животни и птици да се поразровиш.Със сигурност ще са доста по-евтини.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 31, 2009, 16:26:53 »

Момичета, аз в събота случайно попаднах на пазара за животни в София. И там продават много гълъби - някои са декоративни, други - не. Майка ми ми каза, че онези другите са за ... ГОТВЕНЕ!! shok. Чудя се дали да не купя два в събота, за да ги спася от тенджерата и да ги пуснем с милото в неделя. Но дали ще издържат нощта вкъщи в малката клетчица, в която ти ги продават.. ако умрат, направо ще се побъркам, че от суета съм им причинила такова страдание. Дали просто да не идем с милото и да купим за определена сума птички и да ги пуснем в парка още в съботата и да се снимаме за спомен - нещо като благотворителна предсватбена акция.

От друга страна, ако за през нощта ги сложа в голям кашон.. те нали като им е тъмно спят така или иначе.. какво мислите?
Активен
Fiorella
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #50 -: април 11, 2009, 11:32:33 »

Момичета, научих за гълабар в София, скоро ще му взема телефона от позната и ще го напиша тук. Доколкото разбрах цената е около 100 лв за 25 гълъба или нещо такова...
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: април 11, 2009, 11:42:25 »

Леле 100лв за 25 гълъба,това истина ли е?На мен ми искат 40 лв за 2 и досега ми се струваше нормална цена! crazy
Активен
Fiorella
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #52 -: април 11, 2009, 12:40:49 »

 И аз се бях примирила вече на тази цена... Но уви, гълъби "под наем" се оказва доста по-евтин вариант, стига да го има такъв и в София smile Ще гледам днес да се свържа с гълъбаря
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: април 11, 2009, 13:19:41 »

Ами на мен ми искат 40лв. за гълъби под наем,мила!
Активен
buboleche
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #54 -: април 21, 2009, 13:11:46 »

lady_in_love, ще питам агентката ми за телефон... и ще пратя на лични. Имам някакви спомени, че ми каза 1 за 10 лева, ама не съм много сигурна. Човекът идва и си ги пуска...а те са дресирани и си се връщат при него.
Активен
niksis
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: април 21, 2009, 14:08:08 »

Искам и аз номера,ако може .Гълъбите наистина се връщат и не мога да разбера защо искат толкова пари.  crazy А ако трагна да си купувам гълъби,после трябва да ги продавам,че няма кой да ме изтрае с гълъби вкъщи  girl_wink
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 21, 2009, 14:16:14 »

buboleche ще чакам с нетърпение!!!
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: април 21, 2009, 14:22:23 »

На нас тази екстра ни я предложиха от самата ритуална зала и ни струваше 20лв +изакване на ръката  DANCE
Активен
Fiorella
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #58 -: април 22, 2009, 11:43:19 »

Хаха, да, тази опасност винаги я има... Четох една статия, че белите гълъби умират след като се пуснат и малка част от тях успяват да долетят до местата, от които идват, но така било по-изгодно за гълъбарите...надявм се това да е преувеличение, защото би било твърде неприятно. Аз още не мога да се свържа с жената, която трябва да ми даде номера, иначе веднага ще го драсна тук.
Активен
buboleche
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #59 -: април 23, 2009, 20:00:55 »

това не е вярно... и те са дресирани и се връщат при стопаните си... даже малко след като излетят и се връщат...

би било много жалко да имат такава съдба...  особено след като са полетели на вашата сватба.

До всички, които искат телефон  за гълъбите, не съм ви забравила, но агентката ми е леко луднала щото прави сватба за отрицателно кратко време ... като мине зора веднага ще питам.

Цената на един гълъб май е 10 лв. в случай че не искате ятото от 25  Wink
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: април 24, 2009, 08:14:51 »

Утре ще ида до софийската зооборса и ще ви кажа колко РЕАЛНО струват тия гълъби, защощо, buboleche, тия цени дето на мене ми ги каза твоята агентка, нито една не се оказа вярна и подведох без да искам доста хора с лъжливата й информация.
Активен
buboleche
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #61 -: април 24, 2009, 08:18:21 »

хммм.... странно... аз толкова ще дам за моята сватба!!!!  danceg danceg danceg

пък ти твойте можеш да си ги сготвиш... хихи... четох по-напред, че си писала че са за готвене... така с един куршум... 2 заека....  blum майтапя се деееее

Бастет, между другото видях, че и други хора са писали, че толкова им е цената. Така че агентката ми не те е подвела. Информацията за цената идва от няколко места.
« Последна редакция: април 24, 2009, 08:22:17 от buboleche » Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: април 24, 2009, 08:29:01 »

хммм.... странно... аз толкова ще дам за моята сватба!!!!  danceg danceg danceg

пък ти твойте можеш да си ги сготвиш... хихи... четох по-напред, че си писала че са за готвене... така с един куршум... 2 заека....  blum майтапя се деееее

Бастет, между другото видях, че и други хора са писали, че толкова им е цената. Така че агентката ми не те е подвела. Информацията за цената идва от няколко места.

Може, може даже да са по-скъпи (аз по-скоро това очаквам, честно казано). Ще питам и за такива "под наем". Може би част от гълъбарите биха се съгласили да ми дадат техни гълъби и да си ги чакат да се приберат. Там знаеш ли колко са много продавачите.. ще е интересно да ги питам. На дали ще съм първата с тоя въпрос.

За шегата - ма ти като ги пуснеш веднъж, ходи ги гони после с тенджерата - хихих

Поканиха ме на една сватба едни мои приятели, дето имам пръст в тяхното събиране. Дали да не ги изненадам с два гълъба за след църквата? Или да ги питам първо дали искат да ги изненадам с два гълъба? Абе от друга страна, ако булката се притеснява от какита, можем ние да ги пуснем близо до младоженците и на снимката пак ще са ОК
« Последна редакция: април 24, 2009, 08:33:42 от BASTET » Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: април 24, 2009, 13:51:45 »

BASTET  аз мисля,че има разлика между гълъбите който се продават на пазара и другите,първо който се предлагат под наем после на 100% се връщат при собственика,те са обучени,а й съпо ти стоят кротко в ръката,незнам тези от пазара дали ще има същия ефект,дали има същия ефекта да стой така,а и после какво ще стане с това гълъче,мисля,че те не живеят по сами,някой винаги ги гледа,и тогава тези гълъби,който си купила къде ще отидат.На мен лично,ще ми е жалничко,ако им стане нещо след моята сватба.Незнам пак,не мога д атвърдв със сигурност,но поне така си мисля.
Активен
buboleche
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #64 -: април 27, 2009, 08:17:57 »

който иска координати на гълъбите да ми пише на лични  blum
Активен
linna_1986
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60


г-жа Димитрова


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: май 12, 2009, 10:05:59 »

Моля ви дайте ми някакви координати и информация откъде да взема бели гълъби, пишете ми на лични sad
Активен
red_fly
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #66 -: юли 14, 2009, 11:46:31 »

ami az otglejdam takiva galabi no neznam na kogo bih svarshil rabota tai kato sam v svishtovskiqt raion ako nqkoi iska po-podrobna informatsiq moje da me nameri na e-mail: [email protected] ili 0883346183
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: август 11, 2009, 22:59:14 »

Ехо, и аз да се включа в търсенето. Искам два бели гълъба до 20-ти. За Пловдив, Панагюрище, Пазарджик и района. Ако някой има някакво инфо, на лични. Мерси Wink
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: август 14, 2009, 12:42:12 »

това не е вярно... и те са дресирани и се връщат при стопаните си... даже малко след като излетят и се връщат...

би било много жалко да имат такава съдба...  особено след като са полетели на вашата сватба.

До всички, които искат телефон  за гълъбите, не съм ви забравила, но агентката ми е леко луднала щото прави сватба за отрицателно кратко време ... като мине зора веднага ще питам.

Цената на един гълъб май е 10 лв. в случай че не искате ятото от 25  Wink

Моля ви дайте ми някакви координати и ако ви е удобно ми пишете на лични  за собственици, които продават или отдават под наем! Странно ми се видя гълъб бял за 10 лв., но наистина си заслужава ако цената е реална!
Благодаря предварително!
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #69 -: септември 19, 2009, 00:20:06 »

     Здравейте бих внесъл малко яснота по въпроса
   1.Цената гравитираща около 10 лв е реална в момента за района на София, доколкото знам зависи от района в които трябва да се доставят и бройката.
   2.Дискутират се понятия да купя или наема, както и някакви предложения да се ходи по борси за животни(може би все от идеята да се икономиса по нещо) Всичко това е крайно неточно да не казвам грешно, по тази причина бих желал да ви обясня що за услуга е това и откъде да я поръчате а именно:
   Не е необходимо никъде да ходите да купувате или наемате гълъби.Принципно белите гълъби които се използват за сватби са специална порода отглеждани от специалисти, дресирани, гледани и хранени по специален начин.Хората които предлагат тази услуга КОРЕКТНО, ги доставят в клетки до указаното от вас място и по режисиран от вас сценарии тайно ви ги подават в ръцете или пускат да излетят от клетката в точно определен момент.Наистина гълъбите ако са дресирани сами се връщат при собственика.Така че не може да ги купите или наемете, това е вид услуга.Поради начина по които се прадлага, цената зависи от бройката.Естественно съществуват и много шарлатани както навсякъде (и такива дето ловят най-обикновени гълъби от улицата).
    Познавам най-големия производител от БГ, мисля че отглежда около 2000 гълъба, работи в района на София и околносттите, за по-далече не знам дали приема заявки.Които го интересува да пише ЛС ще ви дам телефон.
 Относно страха да не ви насерат роклята - аз бих се радвал на ваше място - това е на късмет, ще ви върви на пари Bravo
 Аз имам такъв доказан случаи - 2008г май месец, на излизане от църквата "Георги Победоносец", снимам младоженците на излизане, хвърлят жито, гълъбите идват , изяждат го и отлитат на близкото дърво(а аз под него), и така ме усраха яко.След няколко дни зазвъня тел. ама яко, до края на годината се счупих от работа, не ми устана време за сън. star
 Така че на желаещите  - Успех и Щастие.
« Последна редакция: септември 19, 2009, 00:42:55 от dark_avenger » Активен
red_fly
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #70 -: септември 28, 2009, 17:09:20 »

По-горе бях написал, че се занимавам с тази услуга. Но това, че съм от Свищовският район не означава, че само там предлагам услугата. Ако има хора от други райони не е проблем да се уговорим. тел.0883346183 e-mail [email protected] skype stiuan
Активен
Katerina76
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10


Катя и Янко


« Отговор #71 -: октомври 28, 2009, 17:56:33 »

 Братовчетка ми, ще прави сватба догодина в Бургас и мечтата са и белите гълъби.
Дайте ми моля, координати за Бургас и региона. Искаме да ги изненадаме с поне 30. smile


 
 
 
Активен
Mondeshka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7


Магазин за спомени...


« Отговор #72 -: октомври 28, 2009, 21:07:08 »

Обадете са на агенция "Приказен ден" те могат да го уредят http://www.prikazenden.com/contacts.html
Активен
Elena_Hristova
Любопитен
*
Публикации: 37



« Отговор #73 -: октомври 28, 2009, 21:26:28 »




                           Белите гълъби са доста скъпи,до колкото знам са на цена около25-30лв,
                           за това ако можете да се свържите с човек който ги отглежда, иначе си
                           е сериозна сума за 30броя.
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #74 -: октомври 29, 2009, 01:09:53 »

По принцип белите гълаби въврят по 50 лв двойката но за толкова много трябва да се договорите с някой който отглежда за по сносна цена защото по плинцип те се въщат при собствениците си.Но ако е през лятото по добре да и поръчате летящи фенери по 10 лв бройката и са страшно атрактивни и при пускането им участват повече от половината сватбари и иживяването е страхотно виж :http://www.vbox7.com/play:87355788
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #75 -: октомври 29, 2009, 19:57:36 »

Това с фенерите съм го виждала и преди, уникално красиви са! Откъде се купуват или наемат, има ли фирма във Варна, която предлага такава услуга?
Активен
Katerina76
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10


Катя и Янко


« Отговор #76 -: октомври 31, 2009, 11:21:21 »

Фенерите са хубави, но с гълъбите ще е много по-красиво. Мисля,че тези фенери все пак са само за вечерта ... От две места ни писаха за гълъби и ще си изберем. Има доста време до лятото smile
Решихме твърдо гълъбите да са поне 30. Сигурно ще се изненадат
Активен
denitza
Новак
*
Публикации: 7



« Отговор #77 -: май 21, 2010, 08:57:58 »

Момичета, помагайте  blush от къде мога да взема два бели гълъба за сватбения ден smile Става въпрос за София. pardon
Активен
elica_arteks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



« Отговор #78 -: май 21, 2010, 09:02:20 »

И аз се записвам в темата. smile И аз търся бели гълъби за София. Но тъй като нашето подписване ще е в градината на ресторанта и се чудя кога точно да ги пуснем pardon

Е първо трябва  да ги намерим  blum

Момичета помагайте give_rose
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #79 -: май 21, 2010, 09:12:21 »

 Преди време ми беше попаднал този сайт :
http://www.galabite.com/advs-1.html
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #80 -: май 27, 2010, 01:22:19 »

Ето малко инфо и от мен:
http://www.minchevi-pigeons.com/?m=custompages&pid=2
Но май е само за Варна и околността. Като гледам цената е добра - 30 лв.
Активен
zlatomira__
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 457


Обичаме те малко Мишленце


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: май 27, 2010, 07:22:43 »

На моя мъж братчето му продава гълъби за по 10лв , да се радва детето че върти търговия smile ако искате, пишете ми smile
Активен
Mimikaa
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #82 -: август 12, 2010, 23:11:18 »

Здравейте момичета,имам въпрос отностно гълъбите... кога се пускат след венчавката или след подписването? Нашиат ритуал ще е на открито и се чудя кога да пуснем гълъбите,но маи повече ме харесва след венчавката.
 Има ли значение или който както си реши?
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: август 13, 2010, 09:12:52 »

Mimikaa, определено е въпрос на лично решение, но на мен като че ли ми се струва по-удачен вариантът да е след венчавката, в смисъл по-готино е да е на излизане от някъде (църквата или ритуалната зала), както и с хвърлянето на късметчета.
Някак си не си представям пускане на гълъби след подписване при изнесен ритуал.
Аз поради тази причина нямах хвърляне на късметчета на подписването на открито, а само след венчавката.
Струва ми се много по-хубаво да излезете от църквата и да пуснете гълъбите, отколкото на подписването, някак си ми се губи моментът иначе.
Но все пак решението си е твое.  give_rose
Активен
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: ноември 05, 2010, 09:04:59 »

Здравейте и от мен на всички ви пожелавам хубав и успешен ден smile и ми се искаше да попитам за гълъбите,май и на мен ми се иска да пуснем само два гълъба,но незнам към кой да се обърна,защото живеем в София,но венчавката ще е в Бачково blush
Активен
AnitaP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #85 -: януари 12, 2011, 15:56:23 »

Здравейте виждала съм да продават красиви бели гълъби с къдрави опашки на пазара за животни в Подуяне. Не си спомням колко струват, нещо ми се върти около 30лв. Но проблемът е, че този пазар работи само в събота, май и в неделя... А и едва ли ще хукна ден преди сватбата да купувам гълъбите, които може и да не намеря. Та затова търся някаква сигурна оферта.
Само искам да поясня за останалите, че става въпрос за обучени гълъби, които, като пусне човек си се връщат обратно при собственика, да не решите, че какви да е гълъби се пускат и те започват да ядат трохи пред някой блок.
Пояснявам това, защото някой тук предлагаше гълъби за 10 лв, хубаво, но такива ли са или просто ще отлетят неизвестно къде ?

А по въпроса, кога се пускат: след излизане от църквата, двамта младоженци взимат по един в ръка и ги пускат, може и някой друг да отвори пред тях клетката, те да ги погалят или да им дадат малко жито и да ги подканят да излетат, ако някой не иска да ги взима в ръце...
Активен
AnitaP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #86 -: януари 13, 2011, 11:18:36 »

Момичета вчера получих координатите на една жена, която осигурява такива гълъби. Гълъбчетата са спортни, след пускане се прибират при нея.  Вземат се с кашон предния ден. Взимат се от адрес на бул. "България". Цената е 30 лв. Това са координатите:
Стефка (гр. София)
0888 268 537
 give_rose Засега само тази оферта намерих, другият вариант мисля,че пак точно толкова струва, от пазара за животни в Подуяне, но си е на късмет да намерите човек с гълъби там.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #87 -: ноември 22, 2011, 18:22:33 »

виждам, че отдавна не е писано в темата. информацията е много полезна! ще се радвам, ако булка със скорощни отзиви пише  give_rose
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: ноември 22, 2011, 18:38:14 »

Имам приятел, който отглежда гълъби. Нашите на сватбата бяха от него. Намира се в Нови искър, ако искате мога да го попитам колко пари взима за гълъбите, защото до сега не ги е давал на сватби срещу заплащане. ВСъщност, аз поне знам, че на нашата май беше за пръв път girl_wink
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #89 -: ноември 22, 2011, 19:00:14 »

веси, според мен ще е полезно, ако го може да го попиташ и пуснеш информацията. също така как стой въпроса, ако гълъбите се пуснат в различна точка на българия. ох, усещам как милото ще припадне днес като чуе новите ми идеи за гълъби и пеперуди...
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #90 -: ноември 23, 2011, 17:49:15 »

намерих следният сайт за гълъби. има координати на гълъбари от цялата страна и много добри цени. моделът наречен ''фенерлии'' е много красив и определено моят фаворит

www.galabite.com



Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #91 -: декември 29, 2011, 13:28:12 »

вълнува ме колко място ви е необходимо за да пуснете ято от кошница и как реагираха гостите ви. не ми се иска особено да пипаме гълъбите и по скоро си представям как излитат зад/пред нас като фон след ритуалът.
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: юни 20, 2013, 05:45:59 »

единият ми колега на работа е гълъбар,има го регистриран в дружеството и ми е обещал 2 бели пощи за сватбата ми,от негов приятел гълъбар,и те ще си се върнат при човека,няма да са изядени и няма да ми вземе стотинка за гълъбите,аз ест ще почерпя.сайта,който е публикувала мацката е страхотен,но покрива само софия
Активен
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines