Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 28, 2024, 00:32:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 43 44 [45] 46 47 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Голямото пазаруване-кое колко ви струваше?  (Прочетена 265369 пъти)
 
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #660 -: декември 02, 2007, 13:07:35 »

Здравейте момичета!Както вече писах в една друга тема съм нова тук и предполагам, че скоро ще ми предстои сватба. Имам един въпрос към  Little_Sweet_Didka. Надявам се няма да се обиди и се извинявам ако съм го пропуснала някъде, но може ли да дадеш оринтировъчна сума за твоята сватба. Просто гледах снимките ти и съм ВПЕЧАТЛЕНА.
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #661 -: декември 02, 2007, 14:10:01 »

Благодаря ти много. Просто не видях тя да е написала някаква сума, а това което е направила е горе долу това което аз искам.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #662 -: декември 02, 2007, 22:29:22 »

Здравейте момичета!Както вече писах в една друга тема съм нова тук и предполагам, че скоро ще ми предстои сватба. Имам един въпрос към  Little_Sweet_Didka. Надявам се няма да се обиди и се извинявам ако съм го пропуснала някъде, но може ли да дадеш оринтировъчна сума за твоята сватба. Просто гледах снимките ти и съм ВПЕЧАТЛЕНА.
Добре дошла  Welcome!!! Тук ще намериш всичко, което те интересува
Мился че можеш да и пишеш лично съобщение - темата е за друго  good
Всичко си е по темата.Както за цялата сума ,така и за отделните покупки.
Активен
ina_i
Новак
*
Публикации: 16


Моят сватбен албум

« Отговор #663 -: декември 04, 2007, 21:29:49 »

Повечето от нещата, който се изброяват, изобщо не ти трябват. Аз дадох сума ти пари за украса на шампанско и какво?! - пред залата го отворихме, сипаха в чашите и бутилката остана някъде навън, при още 4-5 украсени бутилки от предни сватби.

Същото се получи и при мен. Аз бях в ритуална зала "Оборище" - не знам така ли си постъпват винаги или много бързаха, но щях да умра от смях, когато казаха "някой да отвори навън шампанското, за да сипем в чашите". И се чудех, нямаше ли кой да ми кажеше, че въобще няма да го внасят това шампанско, че да не губя 4 часа до го украсявам. Тъй че, може да се окаже напълно излишен разход. Може би трябва човек да попита в ритуалната, където ще е церемонията как процедират smile
Активен
coco
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71



Моят сватбен албум

« Отговор #664 -: декември 05, 2007, 10:40:38 »

Ние като ходихме да подаваме документите ни предопредиха.
И за мен това беше прекрасно ...нямаше да си късам нервите  какво да е , как да е...
Сипаха ни в канцеларията шампанско , взеха ни пръстените и айде... smile)Нищо не се отваряше в ритуалната зала и не се поднасяха пръстените във възглавнички.
Женихме се на витошка..
Активен
mileto_stoianova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #665 -: декември 05, 2007, 16:04:45 »

Оле хора аз съм супер изплашена.Какви са тези цени и разходи,ужас.На нас ни предстои сватба някъде към юли и като чета тук за какви разходи става въпрос направо страх ме хваща.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #666 -: декември 05, 2007, 18:35:10 »

Оле хора аз съм супер изплашена.Какви са тези цени и разходи,ужас.На нас ни предстои сватба някъде към юли и като чета тук за какви разходи става въпрос направо страх ме хваща.
Добре дошла във форума smile!
Не се плаши, не е толкова страшно, а и имате доста време да събирате пари, ако вие сами ще си я плащате. И не всичко се купува наведнъж. Страшно е само накрая като се плаща в ресторанта. Ама дори и да нямате толкова - отваряте пликовете от гостите и се надявайте са сте събрали достатъчо  laugh ROFL funnytooth. И все пак да не опирате до това!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #667 -: декември 07, 2007, 10:42:35 »

mim4ok има една приказка "всеки се простира според чергата си". Някой може да си направи сватба и за 50 000лв. - това не значи, че всяка средностатистическа сватба струва толкова. Но парите похарчени за една в сватба в никакъв случай не гарантират приятно изкарване. Понякога и малка кокетна сватба може да бъде много весела, запомняща се и ефектна. Веселбата я правят хората, а не украсите, скъпите куверти и т.н. - те допринасят единствено за атмосферата и за това ти да се чувстваш комфортно и уютно.
Колкото до предложението да отваряте пликовете накрая в ресторанта - струва ми се доста рисковано през цялото време да стоиш на тръни nea
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #668 -: декември 12, 2007, 19:38:29 »

Здравейте момичета,
Ясно е че сватба може да се направи и с 3 000 и с 30 000 лв та се чудя ако имате бюджет от 10 000 какво бихте приоритирали или казано по друг начин как бихте ги разпределили (скапа рокля или голяма сватба или пищтна украса и т.н. или от всичко по малко докато парите стигнат).
Аз все още разсъждавам върху този въпрос.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #669 -: декември 13, 2007, 09:53:24 »

KlaraFina аз лично на твое място при определения от теб бюджет от 10 000лв. бих избрала голяма изискана сватба с подходяща украса, а не скъпата рокля, защото в момента на българския пазар има красиви рокли на съвсем прилични цени и не е необходимо роклята да ти е от 10 000 за да изглеждаш приказно. А и практиката доказва, че съдбата на роклите независимо дали са от 300 или от 10 000лв е една и съща - събират прах в гардероба Tc
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #670 -: декември 13, 2007, 10:19:00 »

Клара, аз също разполагах с бюджет от около 10 000 и тъй като държах най-много на визията на цялата сватба и на младоженците концентрирах основната част от финансите върху облеклото на младоженците и взрху украсата на церемониите и в ресторанта. Трябва да предвидиш и така наречените "задължителни" разходи като ресторанта например и хотел за гостите от други градове, които поглъщат голяма част от сумата. Просто седни и помисли какви са ти приоритетите и след това се опитай да ги разпределиш горе-долу според бюджета си. Вярно е че не винаги сметките излизат но поне ще си изградиш представа кое, колко и т.н.  smile
« Последна редакция: декември 13, 2007, 10:21:05 от prin4ipessa » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #671 -: декември 13, 2007, 10:21:52 »

Zahira, колко си права за роклята само...
Първата ми идея съвпадаше напълно с твоето виждане. Бях на една сватба, която беше изпипана и в последния детайл по отношение на украсата. Много се впечатлих и реших че украсата ще е акцента и в моята сватба.
Една приятелка обаче, минала по този, път ми каза, че именно булката е тази, която всички гледат и която е в центъра на събитието, а не украсата или храната. Накрая много се обърках та затова реших да ви попитам вие каво мислите.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #672 -: декември 13, 2007, 11:08:50 »

да и на мен една приятелка ми каза "гостите гледат три неща-булката,храната и музиката(дж) да е забавно."Аз не съм много убедена в това и не го твърдя.Най-добре е наистина да си помислиш кое е най важно за теб и младоженеца Wink
« Последна редакция: декември 13, 2007, 11:51:46 от maslinka » Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #673 -: декември 13, 2007, 11:48:59 »

Според мен с 10 000 не е нужно да гледаш кое да е 1-во, аз не съм се ограничавала но си имах идя за какво бих дала да дам повече пари и кое не е чак толков аналожително
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #674 -: декември 13, 2007, 22:24:37 »

Естествено е всички погледи да са вперени в младоженците, но едва ли някой от гостите се заглежда във вида дантела от която е направена роклята, или в бижутата или в плата, а пък още по малко в марките. Важно е цялостното общо впечатление. Чета, чета из форума и доста често срещам мнения за марки и модели рокли издигнати в култ, което ми е много странно. Или роклята е хубава или не е. Аз като гост наистина винаги съм гледала цялостната визия и никога не съм се заглеждала в детайл.
Активен
Страници: 1 ... 43 44 [45] 46 47 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines