Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 05, 2024, 10:59:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 6  (Прочетена 205954 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #150 -: юни 10, 2013, 15:40:13 »

да то е редно а не е задължително, са не е хубаво да си с някъкво изразено деколте и бюста да ти се вижда доста и да стоиш в цръквата така. Едва ли попа ще върне булката точно в деня на сватбата, но не прави хубаво впечатление нито на гостите нито пред господ да влизаме с голи рамена. то пък си имам и такива попове дето не знаеш какво ще ги прихване smile така че да прецени всеки. моето було беше много обемно и дълго и всичко покриваше smile
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #151 -: септември 11, 2013, 17:18:06 »

Здравейте! Двоумя се между следните църкви в София: Света София или в църквата на Семинарията. Искам мнение от тези от Вас, които са сключвали брак там-как се отнесоха с вас, доволни ли сте, имате ли забележки. Уточнявам, че и на двете места съм била, но едно е да влезеш там, за да запалиш свещичка или да разгледаш, а съвсем друго-като булка. Благодаря предварително  give_rose
Активен
borka3
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #152 -: септември 13, 2013, 10:26:25 »

Здравейте, нашата сватба беше в църквата "Света Параскева" на ул. "Г.С.Раковски" в София, в центъра. Църковният брак беше малко по-скъп, но си заслужаваше. Имахме 3-ма попа (много симпатични, млади и позитивни), украса на църквата - арка, цветя, столовете също бяха с панделки. Имахме и хор, църковен. Получи се приказно. Имахме малка спънка в началото. Понеже питката остана в една от другите коли, те пък се загубили малко. И се забавиха с 10 мин. Поповете бяха много разбрани и отзивчиви, даже те ме успокояваха, че аз се попритесних. Ритуалът беше много красив и духовен. Поповете не си мрънкаха под носовете, даже дръпнаха едно слово, което ми се стори много поучително и интересно. Не знам, може би защото си беше моята сватба, но много ми хареса.
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #153 -: септември 13, 2013, 10:36:09 »

borka3 -това е един от най-добрите избори! good
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: септември 13, 2013, 12:19:50 »

Borka, била съм на сватба в тази църква и наистина беше приказно. Самата църква също е прекрасна. Това, което ме спира и аз да я изера нея е, че е в такъв район, че половината гости закъсняха с 20 минути, защото търсиха да паркират. А гражданското беше в Лиляна Димитрова  nea Та не знам за нашата как да е. Притеснява ме и, че кумовете не само нямат брак, а и не се познават. А и в събота ще е сватбата, та се надявам да не ни върнат  nea

Притеснява ме и, че кумът е чужденец. Източноправославен е, но свидетелството му не е на български. Дали трябва да се превежда?
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #155 -: септември 13, 2013, 16:23:23 »

blackisback, когато си избереш църква, там ще ти дадат по-подробно информация, защото излиза, че свещениците тълкуват канона различно. pleasantry Това, което  мога да потвърдя е, че има и разлики в това как протича ритуала ( макар и минимални). Тук много булки споделиха, че  венчавките в събота са позволени след 17ч. Аз засега не съм чула за младоженци, на които да им бъде отказано да бъдат венчани в събота - това по-скоро е препоръчително, защото в християнската ( а и други) традиции събота е ден за мъртвите.

Имали сме сватби  с църковен брак, при които кумувете нямат връзка - това не е проблем smile

А проблема с паркирането вероятно го има и на други места - може би това трябва да се предвиди при организацията...Така или иначе една част от гостите чакат църковния ритуал да свърши на стълбите  smile
Активен
jully777
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98


обичана и обичаща


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: септември 26, 2013, 17:16:10 »

Извинете ме за глупавия въпрос, но как се процедира в случай, че искам подписването ни да бъде на открито в ресторанта, а преди това трябва да се венчаем в църквата? Нали в църквата се представя свидетелство за сключен граждански брак? Подписва се предварително и после пред гостите е един вид фалшиво ли??  blush
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #157 -: септември 26, 2013, 17:20:52 »

по-принцип да трябва да сте сключили граждански преди църковен. От къде си? Защото в София изнесения ритуал е почти винаги фалшив, подписваш преди това и изнесения ритуал е тартър smile. Чувала съм че има църкви които венчават и без свидетлството трябва да им го занесте след това. Но не всеки поп се съгласява. Така че всичко завсис при вас как ще е попдисването smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #158 -: септември 27, 2013, 08:49:35 »

Фалшив ритуал няма! Има само фалшив подпис. До колкото подписа касае само и единствено общината, не виждам къде е проблема да се подпишете предварително. Всичко останало е достатъчно истинско. Обещанията които правите един на друг, пръстените които си разменяте, всичко това пред кумовете и пред всички гости, които стават свидетели на вашият обет, "първата целувка" и т.н. Кое тук е фалшиво?
Подписа ви ще отиде в общината на някой прашолясал рафт, в някой мухлясал склад и никой няма да се сети за него. Всичко останало е достатъчно истинско за да събуди красиви спомени у вас след време. give_rose give_rose give_rose
Между другото почти всеки път, да не кажа всеки, първата целувка също не е първа. За това обаче никой не се притеснява като гледам. Обаче сте седнали да се вайкате, че подписа щял да бъде за втори път. funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #159 -: септември 27, 2013, 09:03:24 »

AIVEN  Offtopic какво се заяде толкова за тази дума "фалшив", извън темата си? Аз се опитвах да обясна на момичето как е разрешено да се сключи църковен брак преди изнесения ритуал. Най-много обичам тук някой да хване една думичка и да я извади извън контекста и да си пише романи по нея. girl_impossible
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: септември 27, 2013, 09:06:45 »


Между другото почти всеки път, да не кажа всеки, първата целувка също не е първа. За това обаче никой не се притеснява като гледам. Обаче сте седнали да се вайкате, че подписа щял да бъде за втори път. funnytooth funnytooth funnytooth
Не става ли въпрос за това,че това им е първата целувка вече като женени,а не попринцип първа,втора и т.н.??  crazy
Само в прикразките, още на сватбата на Снежанка  и на Пепеляшка им е първата целувка в живота на сватбата им. Ама ние не живем в приказките и доколкото знам, това се приема за първата целувка след като вече са женени и това е като започването на нов етап в живота им. Аз така го приемам.  good
Активен
jully777
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98


обичана и обичаща


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: септември 27, 2013, 09:51:22 »

Мисълта ми беше дали се подписва по-рано в общината и след това се прави ритуал за пред гостите или в някои църкви правят изключение от правилото, че първо трябва да имаш сключен граждански брак. Изобщо не се вайкам, че ритуалът ще е фалшив  smile
А относно красивите спомени, то е ясно....нали за това правим сватбата  good
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: септември 27, 2013, 09:57:15 »

Мисълта ми беше дали се подписва по-рано в общината и след това се прави ритуал за пред гостите или в някои църкви правят изключение от правилото, че първо трябва да имаш сключен граждански брак. Изобщо не се вайкам, че ритуалът ще е фалшив  smile
А относно красивите спомени, то е ясно....нали за това правим сватбата  good
За да имаш църковен брак, трябва да сключиш първо светски. Доста странно, но все пак факт. За това, ако си забелязала винаги първо се ходи до ритуална зала, а после в църквата Wink
Изнесен ритуал е театър по отношение на факта, че няма никакво законно значение. Подписите, които се поставят са фалшиви, задължително трябва да сте подписали предварително в ритуална зала! Дори и без ритуал, може в канцеларията.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #163 -: септември 27, 2013, 10:01:43 »

jully777 сега ще ти обсяна в София как става, ( не разбрах само дали в София ще правите сватба)

В София не се изнася книгата за попдисване извън ритуалната зала. Ние правохме сватба с изнесен ритуал и направихме следното:

Записахме се в обредния дом за подпис+изнесен ритуал.  
Подписахме на деня на сватбата в 10:00 в Ритуалната зала, само ние двамата +кумовете за 5 мин.
В 17:00 ни беше църковния брак, там си дадохме свидетелство за сключен брак понеже бяхме вече тайничко подписали сутринта/
в 18:30 ни беше изнесения ритуал, което беше с лице от обредния дом.

Гостите не разбират че вие вече сте сключили брак.

Сега за другите градове точно не знам, но книгата се изнася в много градове, и ако искате нали книгата да ви е изнесена, а църквата да ви е преди изнесения ритуал, трябва попа да разреши да му донесете свидетелството за сключен брак примерно на следващия ден. Иначе за сключване на църковен брак, се иска свидетелство за сключен граждански брак.

Надявам се че съм обяснила добре smile
Активен
jully777
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98


обичана и обичаща


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: септември 27, 2013, 11:09:59 »

Благодаря за подробното обяснение smile
Аз съм от Перник и сватбата ще бъде тук.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines