Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 18, 2024, 09:17:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Инсеминация, Ин Витро, ИКСИ - къде, как?  (Прочетена 79995 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #15 -: юни 04, 2011, 18:44:53 »

 Момичета, не знам дали тази информация ще ви бъде от полза (може вече да сте научили), но вчера ми попадна:
http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp;jsessionid=6DDDD746FE151F1BC009D2132C9C0020?idMat=51198
 По това, което разбирам, вече няма да имат право да искат доплащане към предварително отпуснатата сума от фонда.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 04, 2011, 19:22:12 »

Аз се записвам в темата, защото информацията ще ми бъде много полезна. Имам една неуспешна инсеминация засега, беше през януари, след това една канселирана през март и от тогава пробваме да се получи спонтанна бременност. Ако няма и този месец полож. резултат продължвам със следващо инсе....
Активен
cafence
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #17 -: септември 10, 2011, 07:12:19 »

Доста се е поизместила назад темата, та реших да споделя. По независещи от нас причини процедурата ни се отложи с няколко месеца и ето че вчера настъпи момента. Беше ми втори ден от МЦ, отидох на преглед; надупчиха ме едно хубаво; начертахме план на действие;купих си инжекциите, поставиха ми първата да ми покажат как се прави и ме пратиха да си ходя. Втората си я поставих сама( от което съм горда, защото доста ме беше страх) и така. На 14-ти съм пак на преглед, след това още може би 1-2 прегледа, на 20-ти пункция и след 3-5 дни ще ходя да си прибера бебчето (живот и здраве) Много ме беше страх и сега, разбира се, но не спирам да си повтарям, че всичко е просто още една крачка и още една до срещата ни с нашето дете.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: септември 12, 2011, 19:53:17 »

Cafence, стискам палци и ще чакам да разказваш повече като мине всичко smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: септември 12, 2011, 20:20:22 »

Кафенце, ще се радвам да споделяш.И да започна с въпросите, може да си писала, но в коя клиника си?По какъв протокол си?С какво те стимулират?

Ние минахме през едно неуспешно инсе.Изтупахме праха и сега се чудя кога да правим следващото.За момичетата на който им предстои, няма нищо страшно, не боли.Само надеждите са големи, а разочерованието голямо също.
Активен
cafence
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #20 -: септември 13, 2011, 08:45:09 »

Стаси, благодаря за стиснатите палци- имам нужда от тях give_rose
Маги, в МЦАР Варна сме при доктор Александров. Протоколът е къс- стимулация с Гонал, Цетротид и Прегнил. Схемата е: старт от 2 ден на МЦ - преглед и започване с Гонал 2 пъти на ден, след това на 6-ти ден- преглед( УЗ фоликуметрия) и включване на Цетротид, 8-ми ден- преглед(УЗ фоликуметрия), 9-ти ден пак УЗ, 10-ти ден- УЗД и включване на Прегнил без Гонал, 12-ти ден- пункция, 3-5 ден- трансфер.
Това е при нас. Александров каза, че специално в нашия случай инсеминацията е губене на време, средства и нерви. Затова "пристъпваме директно към тежката артилерия". Доверявам му се, защото освен, че е добър специалист ни е и приятел и познава добре моето емоционално "стабилно" състояние. Въпреки, че ако трябва да съм честна имено това, че се познаваме ми беше може би най-голямата пречка да се обърна към него. pardon
Силно се надявам да успеем... 
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: септември 13, 2011, 08:54:26 »

cafence, много силно стиснати палци и от мен  heart  give_rose  Разбираемо е да се притесняваш като сте приятели, но пък е хубаво, защото знаеш, че ще вникне внимателно в случая. Искрено се надявам да минат успешно нещата!  smile
Аз съм от активно следящите тази тема  smile ,  но все още нерешили се на действия  nea
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: септември 13, 2011, 09:44:20 »

cafence силно стиснати палци имаш от мен.Надявам се всичко да е наред и скоро да ни зарадваш с хубави новини.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: септември 13, 2011, 22:35:58 »

Кафенце, успех мила и много късмет.Аз познавам момичета, който имат деца благодарение на д-р Александров и те много си го обичат и уважават, вярвам, че ще имате успех.

Маийче, сладур, не се помотвай, решавай, знаеш, че времето играе голяма роля.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: септември 14, 2011, 08:10:52 »

Ще се радвам някой да сподели ако е правил инсемиация колко му е струвала грубо процедурата и къде я е правил.най полезно ще ми е инфото за Варна.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: септември 14, 2011, 09:04:16 »

Гери, 400 лв при д-р Стаменов клиника Надежда София.Много зависи какви изследвания ще ти пуснат преди това и дали може да ги минеш по здравната.Аз преди инсето правих лапароскопия и имах пълен набор изследвания и не съм си правила нови, само си купих прегнил - 30лв. и самото инсе и реинсе беше общо 350 лв.Общо взето толкова варира като стойност, но всичко зависи от изследванията и дали е със стимулация или не.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: септември 14, 2011, 09:32:35 »

Маги в тази цена влизаха ли ти Узитата.Освен Прегнил нещо друго пи ли-Клостил и др.подобни.
Какви изследвания ти искат преди това.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: септември 14, 2011, 15:19:45 »

Гери, аз бях на спонтанен цикъл не съм пила нищо.Имала съм само един преглед на УЗИ преди това и не съм плащала за него.И за прегледа след инсето пак не съм плащала.
Активен
gatamaza
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #28 -: септември 15, 2011, 10:20:53 »

правих ин витро преди 8 дена може ли някой да ми каже дали след ин витро трябва да се лежи или да се ходи повече и как мого да разбера дали е сполучливо нямам търпение да изчакам до 21 когато ще правя тест блогодаря ви
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: септември 15, 2011, 14:52:33 »

gatamaza , тук http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,28782.15.html има темичка, където момичетата могат да ти помогнат с отговор на въпросите ти. Стискам палци процедурата да е била успешна и да се похвалиш с положително тестче, а след това и с лека бременност и здраво бебче.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines