Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 01:42:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отново на училище! 16- 22.09.2013  (Прочетена 17371 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: септември 16, 2013, 15:45:55 »

Честита учебна година на всички ученици и учители! Нека има много заслужени шестици, пълни класни стаи и желание за знание!
Днес беше лудница, ходихме по магазини, направихме най- вече снимки и много се смяхме...


* 16.09.13.JPG (54.68 KB, 532x400 - видяно 284 пъти.)
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 17, 2013, 07:09:22 »

добро утро

добрах се до компютъра и аз  girl_impossible днес съм на дълги лекции, вчера хич не съм ходила да посрещам началото, а вместо това работих 12ч хахаха ама какво да се прави
Пожелавам си да ми е успешна, лека годината и да ме освободят от гадните упражнения по патоанатомия  blush че голям страх са ми  cray
Днес е мн хубав празник, най-добрата ми приятелка се казва Надежда  heart нали чака бебче и съм й купила една хубава блузка с бебе нарисувано отпред за бъдещи мами;
Иначе ще ми липсва четенето на книги когато почна пак с тия лекции, сега довършвам една за която ви бях споменала, супер приятно ми е като пътувам да я чета ... попадам в др. свят и точно това имам нужда  heart
Преди няколко дни намерих дисковете с видеото от сватбата ни - любителско, но пък дълго снимано, бяхме ги позагубили; и седнах да ги гледам до късно вечерта  Bravo голям смях, припомних си мн моменти;

Хубав ден  smile smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #2 -: септември 17, 2013, 07:35:32 »

Ммммммм, благодаря за кафето!
Наистина днес е много хубав празник - честито на всички именници, а ние нека да вярваме и не губим надежда за Божията любов и мъдрост в нас. Ей, колко сериозно звучи  Wink. Ама така е, като съм гузна от вчерашното преяждане с торта от РД на съпруга. blum
_Ezra_ , да ти върви по вода учебната година! Не се съмнявам, че пак ще те освободят от патоанатомията, ти си знаеш как да го кажеш heart
Къде сте, пенсионирани булки?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #3 -: септември 17, 2013, 09:12:43 »

добро ютроо и от мен smile. напоследък сме доста несериозни с писането излагаме се чак smile

_Ezra_ честита нова учебна година и да ти върви по вода smile

На мен винаги ми е било интересно колко много се вълнувате тук за първия учебен ден. при нас въобще ги няма тези неща. Първия учебен ден почва на 01,09 и въобще не носим букети на класните и учтителките, само за първи клас знам че има някъква церемония и туй е Wink. Но вчера ми беше толкова готино и шарено докато карах покрай училищата. пълно с развалнувани дечица с букети, опашки покрай цветарските магазини, разкош :–)

Айде лек и успешен ден. Дано повече пенсионерки да се включат тази седмица smile
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 17, 2013, 09:38:29 »

Хоп, ето ме и мен! Нали не сте ме забравили blum

Последните 2 седмици бях на гости на свекървата, а там нямам достъп до интернет. Прекарах си много добре, поглезиха ме подобаващо. Ядох домашна лютеничка heart, почетох книжки, разходки, изобщо пълен релакс. Тумбалака расте ли расте и вече се подготвяме с покупките за бебчо. Таткото работи неуморно на няколко смени и все не ни остава време да се видим. Малко се е шашнал около появата на бебето, та май в повечето случаи аз го успокоявам, че всичко ще е наред, вместо той мен pardon

Днес съм именничка и почерпката за деня ще е от мен!

 


                   

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: септември 17, 2013, 09:43:26 »

честит имен ден на празнуващите! smile

Мен хич не ме вълнува 15 ти септември, ходех на училище с неприязън от 1 до 7ми клас, а после в френската си ми беше кеф, ама късно чадо..
По ме вълнува първият учебен ден в Софийския, за мен това е прекрасен период от живота ми.

Получих доста дрешки подарък от братовчедките ми и съм много доволна, сега ги редя по закачалките и ги съчетавам, да видим какво ще роди вдъхновението ми . Xixixi
Тази седмица ми се очертава като приятна, с много срещи с различни познати и приятели.
Лек ден на всички ! smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #6 -: септември 17, 2013, 11:57:32 »

 хехех, Еми, тези кренвирши наистина стават само за украса. Нашата убавица даже и не си прави труда да ги подуши. В замяна на това яде пауч говеждо с диня и заешко с моркови pardon /не се знае дали заекът е ял морковите или са ги добавили после и дали говедото е хрупало диня/.
AliTia, ЧИД! Да си носиш с гордост името и да си жива и здрава! Сега нека се шашка таткото, после да е спокоен. Ама не ми се вярва, често са съвсем шашнати и все едно има две бебета вкъщи Wink Сега ли правихте лютеницата? Аз един единствен път правих и повече не се хващам. Тогава тъкмо бях родила и най- добрата ми приятелка /така казаха на последната сватба - свекървата е най- добрата приятелка на булката/ изпрати един чувал чушки. Чистенето иди- дойди, може и легнала да го правиш, ама печенето беше ужас. С чушкопек, на терасата... Ама те едни чушки, македонски Wink, големи като тикви...не се хващат в чушкопека и до половината. Три дни проклинах и не зная с какъв акъл не ги изхвърлих. Ама нали, пени се, не пени, ке го ядем, оти пари са се давали...Върхът беше когато сложих всичко в една тава на котлона да го смесвам и сгъстявам. Като взе да пльока оная ми ти лютеница и да хвърчи вряло олио diablo И до ден днешен го помня и ми е по- ужасен спомен дори и от ревящо гладно новородено бебе със стафилококова инфекция за разкош.
Мариолка, нещо в последно време се преиграва първия учебен ден. Вече не се и опитвам да разбера децата, имат си съвсем други приоритети. То бяха чупки, то бяха пози вчера пред фотоапарата, не е за разправяне. Тези момета ми отнеха сума време докато решат на коя снимка са излези най- добре Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: септември 17, 2013, 15:12:47 »

бях днес на изложба безплатна по случай празника, в двореца. Много яко, култура без пари обожавам  blum.

Свекс, то днешните котета са като днешните деца, на 4 години може да те напсува и да различи събуей от домашен сандвич....  повечето съвременни деца ми се  виждат меко казано прерасли, като малки старци са, емоционално, физически и разлигавеност. pardon
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 17, 2013, 15:18:39 »

али, честит ти празник - нека ти носи много радост хубавото ти име  heart сигурна съм че чудно си си починала тия дни  smile smile
аз се завърнах от лекции и имам куп неща за правене ...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: септември 18, 2013, 11:57:09 »

Здравейте smile

Аз тази седмица имам много работа по дисертацията и никакво желание да я свърша  diablo

По този повод на работа се занимавам с допълнителни неща без никой да ме кара, а вечер следя разни реалитита, за което мъжа ми ме бойкотира и стои в другата стая  crazy

emmmmmy, споделям чувставата ти за първия учебен ден, и аз в гимназията се поосъзнах, а годините в СУ бяха толкова хубави, че още съм си свързана с университета  Wink

Дано днес напредна малко повече, макар че вече 1ч, то половината ден минал  writer
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: септември 18, 2013, 13:25:38 »

Благодаря за пожеланията! Изкарах си един наистина много емоционален ден!

Свекърва, относно лютеницата, всичко затътрихме на село и там се мацахме. Чушките ги пекохме на тенекия на огън, там варихме и самата лютеница и заваряхме бурканчетата. Честно казано ми беше много интересно, нали съм си градско чедо и все на котлона, точно по начина по който описа сме варили лютеницата. Ама селската стана danceg DANCE heart

Активен
mariola85
Гост
« Отговор #11 -: септември 18, 2013, 16:35:06 »

еее вие нищо не знаете какво е в септември целия град да мирише на печени чушки и на всички ръцете да са им червени от белене на чушки  blum. Толкова се радвам че не ми се налага да бела чушки, майка ми ония ден ми писа по скайп, айде че не смогваме да ги обелим smile. При нас си е традиция зимнината да се подготвя вкъщи. Имаме си всички едни тенекиени кюмбета, събират се съчки и пръчки и се пали огън. Даже не са чували за чушкопек, аз първи път тук видях, предложих и на майка ми и тя веднага аууу ток ще харча crazy. Сакън някой да купи туршия или лютеницаот магазина. Ей са живот и здраве другата седмица и ние ще се запасим с домашен айвер( айвера си ми е любим) и лютеница smile понататък и с туршийка smile

Аз съм болничка, имам температурка  cray, дадоха ми 3 дни болничен, но се очертава утре да хода до офиса за няколко часа, че пуснах колегата в отпуска има рожден ден  pardon. Все се разболявам в най-неподходящо време  girl_impossible
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: септември 18, 2013, 17:34:01 »

Доста е оредяла темичката  Girl_hide

На мен тая седмица ми е малко странна и все си мисля, че е четвъртък  crazy Моя милия го изненадаха с една далечна командировка тази седмица и утре заминава. Отвикнах да пътува и нещо ми е кофти като зная, че няма да го има няколко дена.

Като прочетох за лютеницата и ми стана много мило - и моите баба и дядо всяка година правят лютеничка от както се помня и тази са направили  yahoo Преди като бяхме по-малки помагахме с печенето и беленето на чушките и с рязането на доматите - беше много забавно. Те пекат чушките на ламарина на огънището, за да става по-бързо.

Свекърва, благодаря за поздрава от неделя  give_rose

Али, честит имен ден със закъснения  Girl_hide

Да ви почерпя с една тортичка, че много ми се е прияла шоколадова торта, ама все не ми остава време да направя smile

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: септември 18, 2013, 18:53:33 »

mariola85 и аз съм израстнала с правене на зимнина - по цяло лято всяка събота по план график се прави нещо и няма мърдане. Те нашите и до сега си правят и като имаме време ходим да помагаме, ама от лютеницата най-много се скатавам, че по тъмно я почват. Ама пък друго си е домашното  Wink а ти да се оправяш по най-бързия начин  nea

ma6ka_ потекоха ми лигите от тая тортичка  Torte
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: септември 18, 2013, 19:41:43 »

аз от последните изцепки стомашни не ми се и поглежда торта.
Ама на вас да ви е сладко. blum
В зимнина не се включвам, ако ме искат за помощ pardon, по-скоро предпочитам да си купя от магазина, но не и да правя домашна. Напоследък намазвам лютеница и сладко домашно, нямам против.  pardon
Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines