Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 18, 2024, 02:50:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Април 2015. Честит 1 април!  (Прочетена 241688 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: април 07, 2015, 15:40:58 »

Ау, щом е изпитана давай, Инка, намери я  good Girl_hide
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: април 07, 2015, 15:42:22 »

Аз като знам майка ми, че като се захване да прави козунаци, по цял ден ги върти. То не е месене, то не е чудо. Накрая цялата маса е пълна с козунаци. С кисело мляко много ги обичам.  Bravo
Ох, гладна съм вече.  blush
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: април 07, 2015, 15:52:57 »

Аз в петък смятам да правя веган козунак, а във вторник другата седмица - веган пълнозърнест. Експериментира ми се.  pardon girl_wink
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: април 07, 2015, 16:13:17 »

П.П. svekarva, искам снимки от изпълнението на задачата този месец.  blum girl_wink И разказ - задължително!  Xixixi
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #304 -: април 07, 2015, 16:20:59 »

Ухааааа, имам рандеву за стаж за другата година ама чааааааак на 19 май.  danceg danceg danceg

Това е голяма грижа от мен да знаете, като наближи, ще ви клянкам да ми стискате палци и ще се моля на всички богове (и на Близу ако трябва  tease )   yahoo yahoo yahoo

Само не знам тя как ще реагира като види, че сьм бременна  crazy Пьк на тия седмици трудно ще си скрия бидона  Girl_hide
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: април 07, 2015, 16:22:37 »

Е, до 19 май догодина, все ще си родила, ще е пораснало бебето...  girl_wink
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: април 07, 2015, 16:23:35 »

Браво, Инка! От сега започвам да стискам колкото палец намеря. Че щом е след 1г стажа, нея какво я притеснява точно, че си бременна?! Даже няма да има шанс пак да искаш да си бременна,според мен.  girl_haha
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #307 -: април 07, 2015, 16:32:20 »

Не бе, сега на тоя 19 май е рандевуто, за стаж в началото на октомрви/ноември. Може да си каже, че заради бебето няма да сьм редовна или не знам.

Миналите години се наслушах, че взимат само М2, а от М2 бях чула, че като си М2 и се почва "Ами ние М2 не взимаме". И факт. Ама нали бях подготвена я атакувах директ: викам моля ви се, аз знам, че няма да сьм самостоятелна, но няма значение за мен, точно тази работа ме интересува супер много, даже сега ще се записвам на специално обучение и т.н. и БАМ! рандеву  yahoo

Само дето е след месец, ама… хубавите работи  Wink
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #308 -: април 07, 2015, 19:04:46 »

Добрах се и аз до вас. Днес цял ден тичам по доктори и работи и преди малко се прибрах.

Пъпеша е идеален, 2500 е вече, в супер положение. Той си е най-добре yahoo бяхме на тонове и разни други работи и после го разходих едно хубаво, барем.се умори, че снощи не ме остави- цяла нощ ритка.
Сутринта ви писах за хубавите подаръци,  нямам търпение да ги използвам. И понеже вчера Инка за кекс говореше, днес от сутринта ми се яде кекс и преди малко сложих във фурната първия кекс в живота си... Дано стане стискайте палци.

Гледам за козунаци говорите.. Те ъова никога не съм му била особен фен... Може би защото само купешки съм яла,а те са сухи... Знам ли.. Баба правеше преди години но вече не помня вкуса... Знам само че трудно се прави smile успех на опитващите
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #309 -: април 07, 2015, 19:07:37 »

Е сега ще метна супата и ще дойда да ви кажа как се прави. Не е трудно.

Мнгоо смешно му викаш "пьпеша" хахахха, много е сладко  heart
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #310 -: април 07, 2015, 19:36:04 »

Мнгоо смешно му викаш "пьпеша" хахахха, много е сладко  heart
Дааааа...и на мен много ме кефи!!!  heart

Моите пълнени пилешки пържоли станаха страхотни. smile Не слагах шунка и гъби, че не обичам, сложих топено сирене и докато пържех лука и морковките им сложих и соев сос.  smoke Гарнитурата им беше печени картофи с много шарена сол (да си напълня тавата изцяло).  yahoo
« Последна редакция: април 07, 2015, 19:39:05 от nadelina88 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #311 -: април 07, 2015, 19:51:02 »

Козунак
Пробван многократно през годините.

1кг брашно
40г мая
5-6 яйца
200г олио
250мл прясно мляко
200г захар
кората на един лимон или 3 праха ванилия
малко сол
 по желание една с.л ром или коняк

Отсейте брашното в сьда, в който ще се меси и смесете в него солта (Пресява се, за да му влезне вьздух и да стане пухкав. Може и два пьти да го пресеете ако имате много мерак за правене).
Направете кладенче в средата. Оставете го на топло.
Натрошете маята и я размийте с 3/4 чаша прясно мляко. Прибавете една льжичка захар и толкова брашно, че да стане кашица. Оставете на топло да втаса.
Рзбиват се яйцата сьс захарта до побеляване и се прибавя останалото затоплено мляко и миризмите.
Като втаса маята, изсипете в брашното яйчената смес и втасалата мая.
Замесете на тесто, като отвреме-навреме си топите рьцете в затоплената мазнина, докато тестото я поеме.
Тестото не се бие силно, а се разтегля, сьбира се и пак се разтегля.
Когато употребите цялата мазнина и тестото стане гладко, не залепва по сьда и почне да пуска мехури, го порьсвате в брашно, покривате го с кьрпа (аз го покривам с найлонова торбичка, за да не изсьхва) и го оставете на топло да втасва.
Втасало е, когато си удвои обема.
Премесвате го още ведньж (аз го меся 30мин под часовник). Разделята на две и после всяка част още на 3. Оформяте две плитки и ги слагате в намаслени тавички. Оставете да втасва отново.
Когато е хубаво надигнат се намазва с жьлтьк и се порьсва с едра захар.
Маже се с четка, а не с прьсти, за да не се стресира тестото и когато се слага вьв фурната се слага леко, леко да не се чукне някьде тавата, за да не спадне.
Пече се на умерено силна фурна. Изважда се от тавата преди да изстине, но се нарязва, когато е изстинал добре.

Bon appétit ! cook
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: април 07, 2015, 20:16:37 »

Момичета,моля да ме извините,но все още не съм ви изчела,че покрай малкия не успявам да седна на компа.При нас е ужасен вятър и студ и си мисля верно яйца ли трябва да боядисваме ири елхата да украсим. tease
Заради вас се надъхах и аз да правя козунак,но в хлебопекарната.  blum
Наде ,сподели малко повече,ако обичаш за пържолките.  blush
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: април 07, 2015, 21:15:43 »

Хахахах, моите магарета се бъзикат, че чакахме пролетната ваканция с нетърпение, а то взе, че дойде зимната  blum
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #314 -: април 08, 2015, 05:53:35 »

 blush не си е работа човек да ви чете в 6 сутринта докато говорите за козунаци и пържоли, я дайте малко по пикантно  huhhuh.gif...
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines