Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 01:19:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 12 част  (Прочетена 164187 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: октомври 12, 2009, 07:49:37 »

anita81, хламидиите се установяват с кръвен тест, като се изследват три титъра (Хламидия трахоматис IgA, IgG, IgM ), а също и с PCR тест. В Пловдив специално, освен д-р Даскалов, до колкото аз знам, няма друг добър специалист. За да се установи хламидията при съпруга ти, трябва да си пуксне или кръвни изследваня, или мисля микробиология на еякулат.

За кръвни изследвания виж тук. За PCR тест тук. Във втория линк за 55лв. правят хламидия, уреаплазми и микоплазми. Лекарят ти взима секрет и го носиш в някоя лаборатория. Тези са в София, но аз ти давам линковете, за да се ориентираш за видовете тестове и цените. При мъжете, мисля, не съм сигурна, хламидията, свен с кръвна проба, може да се установи и с микробиология на еякулат.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: октомври 12, 2009, 09:23:18 »

 Гостенка,  може ли малко повече инфо за този доктор Даскалов, защото не съм го чувала, а в общи линии знам кои са добри лекари в Пловдив
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: октомври 12, 2009, 10:01:27 »

Руми, напиши името в Гугъл и прочети мнения. Аз не мога да кажа кой д-р е най-добър. Имам една приятелка, която е негова пациентка и е много доволна. За всеки един доктор има както положителни, така и отрицателни мнения. Д-р Даскалов по принцип прави пълни изследвания на пациентите си, преди да предприеме каквто и да било. До колкото аз знам, се занимава с проблемно забременяване, но предполагам, не само.

Само да поясня, това, че ти не го знаеш, не означава, че не е добър. Казвам го, за да не си помислят момичета, които ходят при него, че е безизвестен.

Виж в бг мама и зачатие, а също и в гугъл.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: октомври 12, 2009, 12:56:59 »

не исках да кажа нищо лошо за лекаря, аз наистина веднага след като писах, проверих в Гугъл и наистина по мног форуми има много писано за него и мног се учудих, че не съм го чувала, а наистина съм се интересувала, не във форуми, за от познати лекари, за мнения за гинеколози.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: октомври 12, 2009, 13:14:51 »

Ани, намерих този списък http://www.pregnancy.hapcheto.com/content/%D0%B0%D0%BA%D1%83%D1%88%D0%B5%D1%80-%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B7%D0%B8-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2 Незнам кой от всички тези лекари е добър. Дано някое момиче от Пловдив те насочи към някого.
аз съм живяла в Пловдив почти 10 години и там съм завършила медицина за това познавам много голяма част от лекарите и ти препоръчвам др.Крумов
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: октомври 12, 2009, 13:25:33 »

като чета този списък и като знам половината от лекарите, описани в него, акакво представляват и направо се плаша. Напоследък здравната ни система има много сериозни проблеми, един от най-големия е липсата на добри лекари и на лекари, които постоянно се усъвършенсват, такива ужасни истории чувам напоследък, че просто се плаша. моля ви не се доверявайте на лекари, препоръчани от форумите, за всичко друго да, но не и за здравето, искайте съвет от ваши познати добри лекари, те да ви препоръчат добър гинеколог.
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: октомври 12, 2009, 13:41:33 »

Аз лично не съм имала много контакти с доктори, но от този списък има две, три имена, които ми направиха впечатление. Един от тях "спаси" ако мога така да го нарека една позната от неоткрита извънматочна бременост. Подробности не мога да ви кажа. Друг доктор също известен и по думите на много добър, но тъкмо в неговия кабинет дадоха на сестра ми 5-та група на цитонамазка, която всъщност се оказа 2-ра - грешно лабораторно разчитане, за което доктора няма вина, но му се лепва има. Та едни при един доктор са доволни, а други не са. Дано не ми се налага да вървя от лекар на лекар докато стигна до правилния. 
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: октомври 12, 2009, 14:41:30 »

Руми, изобщо не съм съгласна с теб за докторите и мненията за тях в интернет!!!!

Именно благодарения на тях, вместо да се лутам от доктор на доктор, аз намерих човека, който да бъде моят лекар!!!

Много полезна информация, споделен опит и подкрепа съм намерила именно във форуми в нета. Какво значи да питаме познати доктори....от личен опит ти казвам, че това не винаги е правилното решение. За доктори, добри и не добри, мога да пиша толкова, че цяла тема сама ще напълня. Няма нищо по-добро от това, да получиш лично мнение от човек, който се е лекувал при даден доктор по сходен с твоя проблем!!!
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: октомври 12, 2009, 15:05:10 »

Аз също благодарение на този форум се информирах за клиника по стерилитет и открих Моята лекарка...Доверявам се напълно, но не спирам да се информирам...
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: октомври 12, 2009, 15:17:03 »

Ами имам няколко показателни примера за много лансирани имена по форумите и знам от познати лекари какво става в действителност, примерно опреция на жлъчка в много известна частна болница, по 50 на месец, от всички 50 операции само 3-4 действително са били за отстраняване на жлъчка, много доходна пътека, същото е при ортопедите, много доходни пътеки. Това го знам от патоанатома, който гледа всчики биопсии и гефрири. повсеместна некомпетеност цари навсякъде.Още по-скептично съм настроена към частните клиники. Много известен гастроенетролог в Пловдив, най-спрягания работи по схема с още един доктор, всичко минава през частната клиника М.А. в пловдив, 1200 лева за лапароскопия, после се отива в Окръжна и там се прави и операция , ако се наложи.
На никой не му пука за пациентите, само да ти вземат парите, естесвено, че ако си бил на лекар и е минало вече без усложнеия, си казваш, супер лекар и гопрепоръчваш, доколо обаче ис сигурна какво ти е направил, било ли е нужно и било ли е професионално направено.За жалост пациента не винаги разбира колко добре си е свършил работата професионалиста и какви ще са последствията за в бъдеще/
Частна клиника С. в Пловдив, много чудно защо прави само Секцио и ако има по-сложен случай, хайде в хирургиите, защото секциото струва повече и манипулацията трае 20 мин, а раждането-може и цял ден.
Много примери имам и не говоря празни приказки , казвам го от опит и не искам да се заяждам
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: октомври 12, 2009, 15:40:53 »

аз също съм лекар и не мисля , че всички трябва да се слагат под един знаменател ТОВА Е НЕЛЕПО..всеки сам може да прцени на кой лекар да се довери ,но в никакъв случай не може да се обобщава така за дадена професия най малко е 'бидно аз съм виждала и невероятно нагли пациенти които още си мислят че лекарят им е длъжен и всичко трябва да им е безплатно...ей хора ние сме учили 10 години явявали сме се на 50-60 изпита давали сме толкова пари за да се изучим и накрая за няма и 300лв работим с всякакви зарази ние сме подложени на всички видове грипове и заболявания нашите семейства също и накрая за какво за 280лв и за да има такива които да слагат всички впод един знаменател някак това не мога да го отмина , защото докато моите приятелки имаха семейства аз учих и се явявах на поредния изпит м, докато те работеха аз заделях за поредния 100левов учебник за да съм максимално полезна на пациента, който в повечето от случаите ще ми се качи на главата е извинявайте ама това не го разбирам
« Последна редакция: октомври 12, 2009, 15:43:06 от liva82 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: октомври 12, 2009, 15:54:26 »

МОМИЧЕТА ИЗЛИЗАТЕ ИЗВЪН ТЕМАТА!Има тема Нашия лекар акушер гинеколог ако искате там си спорете.Тази е за бебеправещите.Разбирам, че се интересувате, но не прекалявайте със спорове.
Активен
krisipisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97


Любовта ще спаси света,обичайте се!


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: октомври 12, 2009, 16:43:22 »

И аз този месец си оставам тук! Лелята не ме подмина и този път,че и по-рано ми идва вече с три дена shok! Що се отнася за симптомите четох малко по нагоре! И аз ги имах сега преди да ми дойде,болки в кръста,в яйчниците,повръщаше ми се от разни миризми и особенно от риба!Ядях като малко слонче и каквото ми падне! Дано твойте симптоми Бебчето на мечо да са за  PREGQ!
Ний си продължаваме с бебеправенето и когато стане! Успех на всички give_rose
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: октомври 12, 2009, 16:48:55 »

Момичета има ли някакви "симптоми" когато бременоста е в много ранен етап? Имам в предвид дали е възможно човек да усеща нещо или всичко е въпрос на внушение. Говоря за съвсем първите седмици...
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: октомври 12, 2009, 16:56:12 »

krisipisi късмет следващия месец.
За симптомите май доста от нас са ги имали, и то вследствие на въображение. Аз го разбрах това преди 2 месеца. Желанието ми за бебе беше толкова силно, че всяка една реакция на организма ми я приемах за симптом за бременост. Избиха ме близо 10 пъпки па лицето ( където почти никога не са ми излизали), и мъжът ми непрекъснато повтаряше - ти си бремнна, ти си бременна и аз все по-силно започвах да си въобразявам. И когато ми дойде М, плаках като магаре. За това за в бъдеще съм решила да не следя никакви симптоми, за да не си въобразявам и самонавивам, а ако ми закъснее правя тест и толкова.
А на бебчето на мечо стискам още по силни палчета, тези симптоми да са истински.
liva82 тази вечер ще стискам палци най-силно на теб.  give_rose

п.с svetla_ety тук има доста момичета с опит и те ще ти кажат със сигурност. Аз до колкото знам при всеки е различно. Една приятелка преди години беше познала, че е бременна, само защото беше "погрозняла" в лицето (според нея) и гърдите й набъбнали, но тя познаваше тялото си, защото това беше 2-ра бременост за нея. 
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines