Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 11:50:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Годежен пръстен - 3"  (Прочетена 249796 пъти)
 
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: април 19, 2012, 21:39:16 »

Аз искам да ви кажа едно - диамантът е само в сърцето на мъжът ви, да... моят ми подари пръстен с два диаманта (не големи, не и минатюрни). Имаше си и сертификатите и каквото там е нужно. Направи го в момент, в който изцяло разчитахме на неговата заплата, защото аз "стартирах в кариерата" си с някаква смешна заплата. Не мога да си представя от какво се е лишил, за да ми го купи, че и отиде на 400 км., за да го вземе... Казвам ви това поради една причина. Първо ми предложи брак по много вълнуващ и романтичен начин, а моят буквален отговор беше "Хиляди пъти да!!!!!" - тези думи не ги изрекох заради диамантите, даже не знаех че са такива. Второ, това за мен е най-най-най прекрасният мъж на земята - във всяко едно отношение той е хиляди карати диамант. Заради него самия казах "да" и ако пръстенът беше бирена капачка, сребро с цирконии, стомана или тел, моите думи щяха да са "Хиляди пъти да!". Това, че пръстенът ми е с диамант не го прави по-ценен от на еди кое си момиче с цирконии... За нея е хиляди пъти по-скъп от моя.

И още нещо - не възможността да ми купи диаманти сега, определя какъв мъж ще е за мен и как ще си гледа семейството. Ще дам последен личен пример, дори не знам защо го споделям - бившият ми приятел можеше и ми подари пръстен с диаманти за 5 цифрена сума и му казах "Не" - това беше най-категоричното ми не. Можеше да ми осигури и още доста неща, но никога няма да бъде това, което е моят мъж в момента. И ако се водех по големината на диамантите - щеше да е жалко за мен. Не заради меркантилността ми - никога нямаше да позная какво е истинската любов, какво е истинската ценност. Тя не е в диамантите. Така че носете си пръстените с най-голямата гордост, защото за вас те са най-скъпите, от най-скъпото същество. А после двама постигат всичко и целият свят може да е в краката им - въпрос на време и любов heart
« Последна редакция: април 19, 2012, 21:40:54 от Christy » Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #166 -: април 19, 2012, 21:55:22 »

Момичета, не се "карайте"  blum Само да вметна, че диамантите за нашите годежни пръстени не са от Африка  Wink Създадени са в изкуствени условия - гледайте Discovery "How it's made" В противен случай трябваше да сме поне като Кейт М. blum
Съвсем естествено е да обичаме мъжете, които стоят зад пръстените, а не обратното!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: април 19, 2012, 22:29:39 »

Аз искам да ви кажа едно - диамантът е само в сърцето на мъжът ви, да...
good
Изобщо не се замислям, няма и да се замисля от къде е диаманта, не ме и интересува. По важното е, че го е избирал с любов и желание. И с обикновен камък пак щях да кажа 'да', и без пръстен също  smile В момента в който го получих, а и до ден днешен ако не се заговорим за пръстена изобщо не се замислям какъв е камъка  blum
 Offtopic Но разбирам и хората които казват ако не е диамант край ще кажа 'не', всеки има различно мнение, не може всички да сме еднакви. Не приемайте нещата толкова навътре, всеки споделя неговото мнение, никой не е тук, за да му променят мислене/чувства, тук сме за да споделяме емоции около мъжете и сватбите/децата .
Активен
abrakadabra
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



« Отговор #168 -: април 19, 2012, 23:54:54 »

a знаете ли че едно време годежния пръстен се е давал като един вид 'гаранция'?
т.е ако булката бъде обезчестена преди сватбата от бъдещия си мъж, и в последствие той се откаже - на нея пръстена й остава като....обезпечение. Затова колкото по-скъп - толкова по-добре за бъдещата булка. В последствие бижутерийните компаний налагат друг смисъл на носенето на това бижу - а именно - като символ на любовта на съпруга към избраницата му. И пак се стига до същото - колкото по-скъп, толкова по-късметлийка е булката.

Само че скъпо е различно понятие - за някои това са 20, за други 20000 лева. Важното е с или без пръстен това да е човека. И за да не съм много офф топик - да ви питам на пръстени с камък колко често и каква подръжка им правите?
Активен
fbvgb
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: април 20, 2012, 10:12:12 »

Съгласна съм с Криси за всичко, което каза. Историята ти ме разчувства. Радвам се, че имам удоволствието да общувам в един форум с човек с такива стойности.
Любовта е безкрайна, но не и бюджета - не е редно да имам претенции за нещо, което ми е дадено от друг. Единствено мога да изисквам любов и обич, които да ни крепят заедно, въпреки че те също са дар. Конкретно за моят годежен пръстен знам много малко. Милото ми каза нещо за камъка, но така и не запомних, а и честно казано - не това е важно. По - важно е, че се обичаме истински. Единствено ценя факта, че е избрал материали, които издържат повече, за да не ми се счупи пръстенчето след време от износването, защото ме познава, че не обичам да сменям нещата си. Дори нещо да се развали, аз ходя и си купувам пак същото. А този пръстен ми е със сантиментална стойност и дори да се счупи (на което не се надявам) аз няма да сложа друг - ще си го пазя близо до мен. А и факта, че е избрал пръстен, който аз харесвам, че се е съобразил с мен и го е направил по начин, по който дори не съм се усъмнила, че ще има предложение е много ценен за мен, защото вниманието, което ми засвидетелства е доказателство за неговата обич, а камъчето, било то диамант, цирконий или стъкалце - то някак е без значение... всичко друго някак е без значение.
« Последна редакция: април 20, 2012, 10:18:12 от Bride2012 » Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: април 20, 2012, 10:31:07 »

....Радвам се, че имам удоволствието да общувам в един форум с човек с такива стойности.
....

Подобно  give_rose
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #171 -: април 21, 2012, 17:04:28 »

Аз също получих наскоро моя пръстен по много романтичен и незабравим начин, никога няма да забравя този миг. Подкрепям мнението на Christy, моя не е с диамант и то не защото не е можел да вземе за същата сума такъв с диамант, просто е решил да вземе по масивен пръстен за тази сума, което всъщност няма никакво значение. Дори не знам какъв е камъка и изобщо не ме интересува, вълнува ме само факта, че мъжа с който искам да изкарам живот си ми го е дал, а заедно с него ми подари и един невероятен момент. И честно казано като разбрах приблизителната сума, която е дал му казах, че изобщо не е трябвало да дава толкова пари, защото за мен е важно само, че иска да сподели живота си с мен и камъка и големината на пръстена нямат значение. Знам, че имам най-прекрасния мъж на земята, който всекидневно ме кара да се чувствам обичана и щастлива, всеки миг ме обгръща с внимание и ми показва колко съм специална за него...мисля, че това е доста по-важно за мен  smile
А за пръстена - имам най-красивия пръстен, което бях убедена, че ще се случи, защото е от моя невероятен мъж heart
Активен
fbvgb
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: април 21, 2012, 17:11:41 »

Честито за предложението, casky! Радвам се, че към форума се присъединява още една булка! Добре дошла от мен, въпреки, че и аз съм от скоро тук. Желая ви приятна подготовка!  Wink
Активен
Amber
Любопитен
*
Публикации: 20



« Отговор #173 -: април 21, 2012, 21:30:00 »

give_rose  Аз пък се бях притеснила, че съм единствената лигла, която мисли, че ръка не се иска със сребърен пръстен с обикновен камък.
Все си мисля, че щом е толкова официален поводът, пръстенчето трябва да е много специално. А съм и много щастлива, че моят годеник мисли като мен. Съответно според неговата националност и мъжете носят годежни пръстени, така че и аз избрах възможно най-хубавият мъжки пръстен.


Амели, бих искала да те подкрепя напълно, всяка жена има право на своите изисквания и представи по отношение на брачното предложение, аз винаги съм си мечтала за пръстен с брилянти, при това да е старинен - е, получих точно такъв  smile, наистина те кара да се чувстваш специална  smile, но не заради камъните, а защото можеш да превърнеш това бижу в наследствена ценност например ( моят съпруг и преди ми е подарявал диаманти и то по негово желание, не по мое, така че това не ми е било никога самоцел ). Но както се казва "битието определя съзнанието", важното е всеки да е щастлив с това, което получава, носи си пръстена с удоволствие, защото той е сбъднал именно твоето мечтано предложение  smile
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #174 -: април 25, 2012, 17:17:21 »

Моят мъж ми предложи без пръстен, аз категорично не исках - виждаше ми се безумие да се дават толкова пари. Но той упорито настояваше и ме молеше да си го избера аз. Единствената му молба беше да е от благороден метал и камъка да не е цирконий. Ходихме по бижитерските магазини заедно, в един магазин видях едно малко пръстенче, много особено и нестандартно и съвсем не приличащо на годежен пръстен. Страшно го харесах и си казах - този ще е. Беше много малък и се нуждаеше от корекция. Мъж ми каза, че ще го вземе от корекцията. Не знам защо си мислех, че е от сребро, а той се оказа от бяло злато и две малки диамантчета. Има си сертификати и т.н. За мен няма по-красив от този пръстен, нито ще забравя как бъдещият ми съпруг ми предложи брак с него.
Казах ДА - ми идеше да се покача на покрива на блока и да крещя с пълно гърло - ЩЕ СЕ ОМЪЖА ЗА НАЙ-ДОБРИЯТ, МИЛИЯТ И ГРИЖОВЕН МЪЖ НА СВЕТА И ЩЕ БЪДА НАЙ-ЩАСТЛИВАТА ЖЕНА НА СВЕТА -А -А  -А -А!!!!!
И за мен това е най-красивият пръстен, даже обичам да го гледам как блеси и пречупва светлината.
 Girl_hide danceg danceg danceg
Активен
shorty
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: април 25, 2012, 22:14:14 »

Въпреки че от доста време се разхождам из форума, за пръв път чета тази тема и реших да споделя и своята история. Аз не получих предложение за брак. Просто си говорехме един ден и някак от самосебе си се разбра, че ще се оженим (мисля, че винаги сме го знаели). Минута след това влезе следващият пациент и темета така и си остана необсъдена...  pardon

Избрахме датата на сватбата и съобщихме на семействата преди повече от половин година. Всички се тюхкаха как така без пръстен и без "искане", но на нас не ни пукаше - нали се обичаме и сме щастливи, останалото е твърде преходно. girl_wink

И така до миналата седмица, когато вкъщи пристигна куриерска пратка. Милото отиде да я вземе, позабави се и когато влезе в стаята, падна на едно коляно, подаде ми пръстенчето и попита дали ще се омъжа за него. А на мен ми стана много смешно  crazy

Пръстенът ми е сребърен (нося само сребро, дори и халките исках да са сребърни, но кандисах на бяло злато, за да не се избием със свекитата), с малко шлифовано камъче - александрит. Символиката е ясна - моето име е Александра. За тези, които не знаят - александритът е изключително рядък и скъп скъпоценен камък, цената на качествен и добре обработен камък достига 100 000 долара за карат (с други думи доста повече от прехвалените диаманти). Естествено, моето камъче е синтетично (по мои проучвания цената на целия пръстен е двуцифрена сума в лева), но въпреки това съм убедена, че имам най-прекрасния и най-специалния пръстен на света!  yahoo Даже смятам да го превърна в семейно бижу - ако имам дъщеря някой ден, ще го предам на нея и така...

Всичко това, разбира се, иде да рече, че и аз, подобно на Christy, имам най-прекрасния, най-любящия и най-истинския мъж на света! heart

Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: април 25, 2012, 22:18:49 »

shorty пръстена е прекрасен, а камъка е със страхотен цвят! Браво на твоят мъж, справил се е страхотно  good
Активен
shorty
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: април 25, 2012, 22:45:46 »

Благодаря ви! Всъщност истинският александрит си променя цвета (затова е и толкова скъп) - през деня е изумруденозелен, но на изкуствено осветление става малиновочервен, бледолилав или червенокафяв. Моят засега основно си лилавее  tease, но аз нямам против - ще се връзва на лилавите ми сватбени бижута (аметисти) и въобще на цялата лилава сватба  danceg
Активен
fbvgb
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: април 26, 2012, 08:06:17 »

Честито, пръстенчето ти е много хубаво!  give_rose
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #179 -: април 26, 2012, 13:12:21 »

Shorty прекрасен пръстен - сигурна съм, че ще бъдеш много щастлива с твоя мъж.  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines