Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 21:11:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна Тема - Февруари 2016 - Make Love  (Прочетена 207846 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 02, 2016, 10:37:20 »

Тя и да не беше друго поколение, човек с човек еднакъв няма. Нищо в този живот няма копие. Всеки и всичко носи своята индивидуалност. И според мен дори точната дума не е "уважение" към различността, а чисто и просто приемане.

Напълно съм съгласна с уточнението.

Иначе аз, макар да съм човек на баланса принципно, точно по въпроса с децата съм в абсолютната крайност.
Не бих оставяла деца при бабите си и това е.

Затова съм избягала толкова далеко, че да имам оправдание защо не си давам децата lol lol lol

Е, това важи до определена възраст. Ето сега баткото бих им го оставила, ама те искат бебето pardon
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: февруари 02, 2016, 10:41:39 »

И друго има, бабите не могат да гледат детето ми като мен, но и аз не мога да бъда баба им. Според мен децата имат нужда и от тях, не колкото от мен, но все пак имат  Yes
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #77 -: февруари 02, 2016, 10:47:15 »

Хубавото при нас беше, че имаше мераклии да готвят, да чистят, да гладят... Бебето основно аз си го гледах. Е, свекърва ми например на 3 дни почиваше 1 ден и взимаше малката за 2 часа между кърменията. Така имах възможност да вляза и с кеф да се изкъпя например или да се лакирам, или да се навра в магазин, в който не мога да вляза с количката... Има си такива моменти, в които човек е хубаво да се откъсне от повръщането на бебето. Не мога обаче да си запофича детето за 1 седмица например.
Моята колежка изпраща дъщеря си за по един месец - на 5 години е. Оправдава се, че бабите са далеч, а те не могат да си ходят на заведение спокойно. Въпрос на виждане е!
Миме, избий си тия мисли! Скоро ще почнат с друго да те тормозят - кога ще раждаш, при кого, ама защо при него, ама еди коя си как родила, пък нещо друго...
Нат, с лохиите след раждане, баш за море ще си funnytooth
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: февруари 02, 2016, 11:01:01 »


Уважение употребих, заради това

Та тя е родила, отгледала, възпитала най-хубавото нещо в живота ми!  heart Дори само, заради това заслужава уважение.

а не заради това

Цитат
Просто сме различни поколения, имаме различни разбирания за повечето неща и заради това се получават тези разминавания.

 Wink

Али  good
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: февруари 02, 2016, 11:16:05 »

Здравейте smile

Пак си дойдохме на вечната тема lol

Нат, много ми е странно това, че казваш, че "тепърва ще се учат". Реално те вече са отгледали по 1-2 деца,а ние те първа ще се учим.

Аз за майка ми съм по-спокойна. Едно, че по-лесно мога да и се скарам, а и тя има доста млади колежки и колежки станала наскоро баби и от тях знае за неща, които сега са отречени и не е нужно аз да и казвам. Пък и тя нас ни е гледала по книгата на Лоранс Перну, а не по "бабешки" съвети. Свекърва ми, обаче е в по-друга среда явно, в техния малък град не се раждат деца почти, пък и е гледала мм и брат му в по-примитивни условия и по съветите на бабите там.
Но аз по принцип няма проблем да си кажа като нещо не ми харесва или не съм съгласна, така че едва ли сега ще взема да си мълча. Така че, Миме, недей да си казваш :"За мен абсолютно безумни, ама как да кажа, че няма да стане тая.", ами директно от сега си казвай!

Фани, и ти си образцова майка  heart

Тони, да оздравяваш бързо, бързо!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: февруари 02, 2016, 11:18:55 »

Аз па образцово ви чета lol, деликатно слушайки някой ден, кво ме чака, за бебетата и бабите визирам.
 Като знам кви са драми и двете майки, отсега лекинко настръхвам. Но ще му мисля, като му дойде времето. pardon

Поздравът ми за деня и бегам да работя:

Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #81 -: февруари 02, 2016, 11:22:56 »

Хаха въртим сучем, пак снахи-свекърви зачекваме lol

Не ги подценявайте толкова бабите, живеем във века на технологиите и информацията, като гледам всички около мен се образоват активно, четат, интересуват се и си правят сравнения как е било по тяхно време (демек когато са ни гледали нас), пък аз не мисля, че сме лощо гледани Wink Виж вече пра-бабите са друга бира  blum

Що пък да не ходят на море Нат и Панди  pardon Бобчо също е пролетно бебе, пък си ходиха на море миналата година Wink

Нов отговор...Такава стена сме си запланували в трапезарията  heart Обожавам камък, ма тати вика, че ще ни държи студено  huhhuh.gif ГоУем праз, ще си направя пък  Girl_hide
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: февруари 02, 2016, 11:25:19 »

кажи на татко ти, че има и стенни печки  tease и няма да ви е студено. може и подово отопление да си праснете tease
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: февруари 02, 2016, 11:43:53 »

О, Еми, много приятна трапезария.  heart
Хрис, Изобщо не седи студено, това е интериорна камина. Планирахме такъв вид отопление с пелети, но не излиза по-евтино за апартамент, отколкото хубави климатици. Ако искаш инфо, кажи. Още пазя брошури за едни системи тип "парно на ток", които са страхотен вариант за къщи.

Панде, имам си лични наблюдения над конкретния човек, за когото говоря. Като гледах как се чуди от къде да подхване едно бебе....и какви дивотии ми чуват ушите за отглеждането на въпросните 2 деца. smile
Много са ни различни гледните точки с нея. И имам повече доверие на майка ми,тъй като доста по-скоро от нея се е грижила за малко бебе.
Не ме разбирайте погрешно, свекърва ми е прекрасна личност и е отгледала 2 деца. Но не съм съгласна с някои нейни методи и привички за отглеждането. Съвети приемам, но решението дали да ги приложа си е мое и на мъжа ми. Все едно да дойдат да ми кажат в каква поза да застана в леглото...айде мерси smile

Хрис, ходиха на море с него, не го оставиха на бабите. И Бобчо не беше на 2м. Щото на мен ми обясняват как юли ще си вземат отпуска,че да мога аз да ходя на почивка. Споделяме какначалото на юни месец наши приятели ще се женят и ММ ще ходи сам на сватбата. Да съм ходела и аз, пък те ще гледат бебето, както наши гости направиха. Да бе, ще се вдигна на 250км току що родила,дето се вика, че да ходя на сватба. Ама пропускат факта, че сватбата ни беше в града, където въпросните гости живеят и те по всяко време можеха да си тръгнат или да дойде бабата с бебето. Щели да дойдат да го гледат в хотела, пък ние да се забавляваме.  А дали искам? А дали мога да си го позволя? А дали пък не искам да съм на почивка с детето си? И като са искали толкова още деца, що не са си направили? Имали са възможността, сега е време ние да се грижим за нашите деца и да ни помагат,ако поискаме. Иначе си е живо натрапване и навлизане в чуждо пространство. Изобщо, толкова са ни различни гледните точки за живота, че се учудвам как се спогаждаме.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #84 -: февруари 02, 2016, 11:53:29 »

Фери имаше предвид студено в буквалния смисъл. И ММ има такива притеснения. Ама аз съм луда и обожавам интериорни неща в екстериора и обратно
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #85 -: февруари 02, 2016, 11:56:20 »

А, нашата стена ще е без камина, щото куминът ни е на другата стена и там ще е камината Wink Нат, благодаря ама отдавна минахме чуденката за отоплението, щото нямаше много време да се мотаме ако не искахме да седим на студено  pardon С Котле и пелети сме, в най-студените дни ни харчеше към 3-4 чувалчета на ден, ама това цялата къща + топла вода, сега харчи сиг 1 чувал на 3-4 дни, та общо взето сме доволни  blum Казвала съм преди колко ни излезе инсталацията, просто имаме доста стаи и ако трябваше да взимаме за всяка хубав климатик щеше да стане дебело + нямам вяра на Чез  pardon

Съгласна съм за морето, просто мислех, че съвсем сте го отписали Wink

Нов отговор...Али ме е разбрала  good
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: февруари 02, 2016, 12:00:09 »

Нат, сега те разбрах  good

Майка ми не ме е кърмила и на 3 месеца са ме оставили на баба ми и за ходили на море. Според майка ми и е било супер и разбира се, вече ме офертира. Но ми се струва, че по-скоро ще пропусна.
На мен пътуването с малко бебе ми се вижда голяма хамалогия, но едни мои приятели, на които им се роди бебе на 16 декември, за Коледа си пътуваха за Стара Загора (което е при свекървата). Явно е възможно. Пък мен хем ми се иска края на май да отидем до Казанлък за бала на братовчедка ми (нея като бебе я гледах по цяло лято), хем ме е страх. Но като се роди Бамбук ще видим какво е положението Wink


Фери, съгласна съм, че за Симеоново и Драгалевци по-хубаво от пелети няма.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: февруари 02, 2016, 12:08:24 »

Представям си да родя и да тръгнем на море с беб - живи ще ни одерат 100%. nea  tease
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #88 -: февруари 02, 2016, 12:11:46 »

Я не си налагайте ограничения от сега! Като се родят бебетата, ще му мислите smile Всичко зависи от бебето и как се чувствате вие, сиреч не му мислете сега, а се наслаждавайте на бременноста Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: февруари 02, 2016, 12:20:56 »

Сноу, аз съм се захванала с бебешката ти тема, да знаЙш. Още съм в началото, ама като те чета и си мисля колко позитивен човек си и колко ме вдъхновява това.  give_rose Продължавам да чета, че ахаа да раждаш бебка.  yahoo
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines