Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 10:13:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема декември - 30 дни до пенсиониране по стаж и  (Прочетена 131804 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #165 -: декември 09, 2014, 16:10:29 »

Мариолка,много готин разказ,снахата румънка ли е ,че на мен ми се губи разказа от начало.Когато и сестра ми се омъжваше и там така направиха ,момчето си тръгна преди полунощ.Сестра ми се омъжи в Казанлък  баща ми има там братовчетка  с огромна къща и разкошен двор ,там посрещнахме всички гости когато дойдоха за булката .Толкова се хареса този двор ,че гостите не искаха да ходят в ресторанта.Всичко беше аранжирано разкошно.
Съпругът  на братовчетката на баща ми ,отиде да изпрати зет ми до врата  и се върна и с въздишка седна на пейката /бяхме в механа и с дървени пейки ,механата се намира в приземния етаж на къщата/ и изведнъж всички се разкрещяха на човека.А той се настанил в/у един огромен поднос с шоколадови пасти за почерпка на следващия ден.Човечецът със светло сив костюм............голям смях беше
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: декември 09, 2014, 16:11:48 »

 Аз си обичам рожденния ден smile Все пак си е мой, а и знам, колко щастливи съм направила родителите ми преди години на този ден Wink А това, че някой е забравил рожденния ви ден, не е задължително да значи, че не ви уважава, а може би, че гони някой срок, че мисли за някой болен близък и т.н. Мисля, че на всеки се случва да забрави нечий рожден ден.

Ами историята, не знам как да я разкажа. Тя си е афтентична на английски, с него ви стил на писане. Става дума за някакво много богато момче, като се описва всичко, което има каква марка е (включително и бельото). Момчето става и се приготва за училище, всичко с много подробности описано, даже и това, че ходи до тоалетна. След това се среща с приятелите си, съответно изброява с какви марки са облечени. /Като прото тип на главния герой е един негов приятел, а той е един от другите, който е много добър на футбол (разбира се). Та аз и сестра му през цялото време си представяме тях докато четем./После играят футбол в училище и на главния герой му се сцепват дънките отпред и той бил без бельо (само дето в началото разбираме, че си обува сини боксерки Calvin Klein  pardon ). И тук той описва какво се вижда, как тича до съблекалните и какво is wiggling по пътя, и завършва, че това е най-засрамващият ден на главния герой. Не знам дали се разбира, ама аз щях да падна, защото всичко си е разказано буквално.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #167 -: декември 09, 2014, 16:23:03 »

Хаха, ами то е ясно - сините маркови боксери също са се цепнали, Ако и да са маркови. Тук преди време разказвахме на кого кога му се видели гащите, трябваше да му дадеш идея на момчето Wink.
П.П. дава ли точни размери, на това, което се вижда?  smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: декември 09, 2014, 17:21:01 »

Аз пък много си обичам РД .Много ми е хубаво да ми честитят и да ми подаряват подаръци.Като малко дете им се радвам.И обичам да посрещам гости.Всяка година сме според зависи от ангажиментите .Може на ресторант да си направим хубава семейна сбирка ,може вкъщи и да се развихря в кухнята ,абе както ми е на сърце.Даже малко тъпо се чувствам на 15 винаги след РД.Като бях малка или по скоро по млада нямаше начин някой да ми пропусне РД ,защото аз като Маша /Маша и мечока/ се заемах да оповестя на всички предварително.Моя мъж до скоро казваше,че никой близък не може да ми пропусне РД,защото аз все напомням smile.
Панде ,това звучи уау ,наистина впчетляващо подробно описано
Ина,като истинска люта македонка не се преклони пред нищо и на ръба на физическите си сили взе този стаж най сетне.Браво на теб!Ти си страшно упорита!
Свекс ,ама тази ударила викаш ключа и тръгнала нанякъде си.Моля ти се ,въобще не се учудвам от безотговорността на много хора.Тази сутрин едно от момчетата едва ходеше ,защото вчера играл футбол на бетон и се хвърлял все едно е на батут.Е,пуснах го да си ходи.Да го подпирам цял ден ли ?
Еми ,в сатурнова дупка съм преди рд.Винаги много я усещам.Сега съм на ръба вече  shok .Ама незнаех ,че и след РД продължава.Значи при мен не я усещам много след това.Явно Коледа и НГ ме държат на вълната .
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: декември 09, 2014, 23:51:42 »

Ох, много обичам да ви чета, когато имам време  smile

Мариолка, много ми беше интересно да прочета за годежа, аз много обичам старите традиции и ми е хубаво, когато се спазват, защото така се запазват за по-дълго време, иначе ако никой не иска да ги спазва много бързо ще изчезнат и ще се забравят.
Иначе аз самата не казвам майко и татко на свекърите ми, не мога да си пречупя езика, а пък и мм също не казва, нито пък някой от родителите ни настоява, така че сме ок всички.

Ина, браво за стажа  Bravo good Поне да можеш за празниците да си поемеш дъх и да празнуваш спокойно  smile

Свекърва, тази украса е просто "зашеметяваща", хахаха.
Май наистина ти е доста натоварващ последния месец! Дано поне трудовата ти книжка да изскочи скоро.

Аз по принцип много си обичам рождените дни, в никакви периоди не изпадам покрай тях, но проблемът е, че откакто са се родили децата нямам време даже да се сетя за моя РД. Преди започвах месец по-рано да си правя планове как ще го празнувам, а сега се сещам 2 дни преди това, хахаха. Сега ми е много по-хубаво да подготвям рождените дни на децата и на мъжа ми даже  smile Даже сега в момента мъдря на Сиана роклята за рождения ден, че ме е затруднила  smile

Ваня, много ме разсмя, защото и аз като теб напомням за себе си, хахахха.

А пък иначе аз не се сърдя на никой, ако ми пропусне рождения ден, защото аз самата много често пропускам рождени дни и то на близки хора, за които иначе много мисля и уважавам и обичам. Просто не мога да запомня всички рождени дни и на роднините и на приятелите ни и на децата им..... хубаво ми е, че е фб, да ми напомня  Wink

Хубава вечер, момичета  give_rose

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #170 -: декември 10, 2014, 00:40:28 »

Аз сьщо сьм рак и обичам да имам рожден ден. Не изпадам в дупки, вьпреки че Фабио никога не ми подарява подарьци. Когато мога каня приятели вьпреки че се чувствам малко неудобно, все едно е за подарьците, пьк вече сьм голяма, просто искам да празнувам.

Последните две години ми честитиха само родителите.

Рождени дни помня на най-скьпите ми приятели. Не е трудно особено като се има предвид, че имам 5 най-близки родени на една и сьща дата (Еми, всички са везни). Вече дори ги нямам записани в телефона, след като го смених.

Иначе Албенче почивка около празниците догодина. Сега имам 5 изпита веднага след НГ, плюс експозе и теорията на дипломната до 20 януари.
Иначе едното досие го свьршихме днеска. Дала сьм го за проверка, утре Фабио ще го сложи вьв форма, принтим и даваме. Другото ми скьса нервите, но не остана време, в четвьртьк трябва да се даде и край.

Доволна сьм. Нямам тьрпение да замина на Италия и да ям на свекьрвата манджите. Марта сьщо много зле се храни отскоро. Мисля, че на всички ще ни се отрази супер. Още точно една седмица  yahoo
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: декември 10, 2014, 08:46:30 »

Инче честито за стажа! И дано си прекарате супер на визитата.
Благодаря на всички за пожеланията. В крайна сметка деня си мина и замина...Само броиката на годините остава smile
Понеже нашия тати има РД и съм решила сутринта да го изненадам с една картичка от Алекс, с отпечатък на детски ръчички. Мислите ли, че ще се получи от сладкарска боя?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #172 -: декември 10, 2014, 08:58:15 »

Да, направи я по- гъста. В краен случай и червило става.
fiibi_bg , да ти кажа, вече направо се отчайвам. Хората не искат да работят. Началникът на момата, цял Мениджър Продажби, бил на лов в почивните дни и от понеделник до края на седмицата е в болнични. Настинал човекът, че нали валя дъжд. Разбирам да е рибар, да е падал във водата и да е стоял неподвижно, ама да тича из гората....Моята приятелка е лекарка и също не може да си намери медицинска сестра и още един екип за работа на скенер, рентген и магнитноядрен и то в частна клиника със супер условия и добро заплащане. Идват, поработват, научават се и напускат, а тя опъва по 16 часа и се побърква сама.
Трудовата книжка още се спотайва. Понеже аз никога и за нищо не съм виновна, почвам да си мисля, че някой я е свил, че да ми направи мръсно. Трябва да обикалям и да си вадя УП-та. Хубаво поне, че е новата, със стаж след 96-та и всичко е в регистъра на НОИ.
Ако имам време да се замисля, влизам в Сатурнови дупки и си го използвам като извинение. Обаче декември ми е бил винаги знаменателен - започнах работа на 12.12.77, омъжих се през декември, и двата пъти разбрах, че съм бременна през декември, синът се сгоди и на следващата година се ожени през декември, може и да се пенсионирам през декември Wink


* elen4e_n.JPG (20.25 KB, 504x322 - видяно 168 пъти.)
« Последна редакция: декември 10, 2014, 09:45:35 от svekarva » Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #173 -: декември 10, 2014, 09:34:18 »

Здравейте!!! Доста яки темички сте писали. Развеселихте ме тази сутрин, докато си пия кафето!

Мариола, и при нас го спазват това до 00.00 часа да тръгнат от дома на булката. И на годежа на една приятелка всички са там, знаят за какво, часовете си минават, а младоженеца не може да обели дума да поиска булката, пият си, ядат си.....и накрая преди 00.00  си потеглят без стон за искането.  funnytooth

Панда, твоята история пък ме подсети как на един приятел преди години му се цепна панталона отзад в дискотеката. Беше с бельо, ама бяло - и то така хубаво светна на светлините, чееееее  LAUGHTER

Ина, браво за стажа!!!!!!!! Много се радвам, че нещата са се наредили.  heart

Лек ден ви желая!!!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: декември 10, 2014, 10:48:31 »

Свекърва и аз съм така. Все си мисля, че някой ми мисли лошото. Много съм мнителна и не се доверявам толкова лесно. Ама ако това е вярно и някой наистина ти е взел трудовата книжка нямам думи. То вярно, че има всякакви хора, ама това вече е прекалено. Дано все пак я намериш smile
Декември наистина ти е много знаменателен месец. blum Добре, че поне все хубави неща ти се случват. Wink

Ето една от много статии за Сатурновата дупка, ако на някой му е интересно:

http://www.hera.bg/s.php?n=3215
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #175 -: декември 10, 2014, 11:09:31 »

Да, направи я по- гъста. В краен случай и червило става.
fiibi_bg , да ти кажа, вече направо се отчайвам. Хората не искат да работят. Началникът на момата, цял Мениджър Продажби, бил на лов в почивните дни и от понеделник до края на седмицата е в болнични. Настинал човекът, че нали валя дъжд. Разбирам да е рибар, да е падал във водата и да е стоял неподвижно, ама да тича из гората....

Абе  не е задължително да тича из гората.Зависи на какъв пост е в дружинката.Моя баща отиде с приятели на лов и каза ,че повече няма да повтори.В 5 сутринта тръгнаха и 4 часа е седял на посия /май така се казваше/ и не е мръднал.Беше умрял от студ и повече не повтори .Неговата ловна пушка седеше зад вратата на една от стаите ни.Чак бяхме забравили за нея.В тази стая никой не спеше .Чак когато дойде мъжа на сестра ми за първи път на гости в къщи ,го сложихме в тази стая.Той видял пушката и бая се беше стреснал.След години ни разправяше ,че си помислил ,че това е намек да внимава със сестра ми ,да не се гъбарка........та се смяхме много....
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #176 -: декември 10, 2014, 11:32:27 »

 funnytooth Много готини истории разправяте. Все едно чета книга  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #177 -: декември 10, 2014, 11:33:57 »

always_and_forever, не съм мнителна, разпиляна съм. Но не искам да си призная и гледам да обвиня някого Wink Това качество особено се засили след появата в живота ми на двете Деви, които както е известно, са изключително подредени на тема собствени и чужди вещи funnytooth
Аз в момента за почивка си разчиствам компа от лични снимки. Ето какво намерих по темата годеж. Това са импровизираните дарове, макар че винаги съм имала "едно на ум", ако се случи. Ей, как си минава времето...Много хубав и весел спомен ми е heart heart heart. Ние и сватовете не сме имали такова нещо, пък и не се познавахме, макар децата да живееха вече повече от 5 години заедно. За да не се получи конфузна ситуация, аз включих в подаръка и книгата за българските традиции и обичаи и подчертах важните пасажи. Да се знае кой какво и кога казва, какво се носи.. Wink Ние имаме същата книга и синът беше крайно разочарован, че от него нищо не зависи - трябва само да си мълчи и да се усмихва умно. funnytooth Веднага след официалното запознаване раздадох ролите на двамата бащи, да ги разучават и прилагат в действие. Мъжът ми си прочете изразително искането, сватът отвърна с подчертаното от мен "Давам я, ама първо нека я питаме!". Хехе, той носи на майтап и вика "Ей, излъгахте ме, няма хич да я питам!" Wink, та така си минахме през ритуала. Даровете включват задължителната китка със здравец и златна пара /нашата беше колекционерска с лика на Дева Мария, сребърна с малко злато/, златно бижу, инкрустирано с емайл /вместо гердан/, ракия и ябълка за плодородие и здраве. Роклята пък замени ризата. Понеже беше декември, шишето с ракия украсих с една колекция от късмети със златно покритие, пак сечени от БНБ.
Хехе, за малкия имам същото, ако някоя ваша позната кандиса, готова съм funnytooth


* 81.jpg (32.74 KB, 560x315 - видяно 170 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: декември 10, 2014, 16:44:20 »

Свекс, кажи нещо за мъжете деви бре.
Блъскам си главата с тях  pardon  , а всъщност са ми страшно симпатични ,въпреки кусурите за подреденост на чужди и свои вещи ( а не само вещи , ами и житейски работи ) blum
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: декември 10, 2014, 17:50:27 »

Мъжете деви са прекрасни (поне ММ е  Girl_hide) - всичко му е подредено и като цяло обича да подрежда и ме отменя с това  girl_wink Е, не е от най-спонтанните - всичко си планира  pardon
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines