Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 02, 2024, 15:52:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на milenuity - 17.08.2013 г.  (Прочетена 130870 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: август 07, 2013, 10:28:22 »

И Пандичката се отзовава smile

Всичко занесохме като отидохме за венчавката. Ние пристигнахме 12.00ч и попът тъкмо пристигаше. Аз влязох да кажа на монахините, че сме там, че всички нещо взеха да се суетят по колите и ме издразниха Те май се изненадаха, че булката идва сама  funnytooth
Всеки носеше нещо, ама май и се връщахме за нещо до колите, поне за едни бонбони, които бяхме купили за монахите се връща някой до колите със сигурност.
Питката я няма на снимката, била е на странична маса. Ама по-добре - все пак струваше 2 лв, не беше много като за снимка. Сега се сетих, че някой беше казал на майка ми, че питката за църквата трябва да е цяла, а не от отделни топчета.
След венчавката монахините са искали да ни върнат всичко, но родителите ни са им казали, че остават за тях питката и виното. Взехме си само бокала, подноса от питката (който си мислех, че го има на снимка, ама явно не  crazy) и купичката за мен.
А за олиото - при нас на листчето пишеше, че трябва да занесем олио Папас, за кандилниците. Може би и на вашето също. В магазин Хит в Младост намерихме такова.
Също така, там ни дадоха кошничка, в която кумът да държи халките.

Май за друго не се сещам. Аз почти с нищо не се занимавах, родителите се погрижиха smile

Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: август 07, 2013, 10:44:43 »

Пандичке, както винаги - страхотна си! smile Bravo
Огромно Благодаря за изчерпателното обяснение. информацията за олиото е много полезна. И на нас ни дадоха едно листче, на което пише и олио Папас, че искат, та ние се чудехме какво е това специално олио и за какво им е smile

Леле, тия корони като ги гледам определено ще ми развалят прическата. Аз ще имам и тиара, но главата ми е голяма, хаха, така че се надявам короната да не се нахлупи много smile blum
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: август 07, 2013, 10:50:42 »

Ами може да видиш във flikr как ни стоят на нас smile Доста са леки и не нанасят особени поражения. Попът я сложи съвсем леко и ми каза да си я наместя аз, и кумата ми помогна. На някои снимки изглежда все едно и е смачкала кока, но на фотосесията се вижда, че всичко е наред smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: август 07, 2013, 11:02:48 »

а, вярно. сега ги прегледах наново и видях...smile

Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #244 -: август 07, 2013, 11:24:44 »

Казах ти аз, че ще ти допадне Слав и всичко ще е точно там!  Bravo Надявам се вече за това поне да си спокойна, М!

Обувките са доста височки, надявам се, че добре ще ги разтъпчеш да знаеш къде има нужда от евентуални лепенки (дано няма де)  good

Вече нямам търпение да те видя като приказна булка с тиара, принцеска рокля и т.н. Хайде по-скоро да идва 17ти! Аз ще съм някъде на път по това време, но мислено ще съм с теб! А и ще проверявам онлайн за папарашки снимчици!  Girl_hide
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: август 07, 2013, 13:46:17 »

Миленче имате ли график кое кога ще се случва в ресторанта?
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: август 07, 2013, 14:11:26 »

Миленче имате ли график кое кога ще се случва в ресторанта?

Да. и то подробен. Направих го в Excel и ще го пратя на шаферките и шаферите, кумовете и родителите за да са наясно и ако нещо се отплеснем от програмата много да могат да реагират дори и ние с младоженеца да сме се разсеяли напълно (което ме съмнява, като се познавам smile. ) Вече фотото, видеото и ДЖ, както и ресторанта имат копие smile

Ето горе-долу как съм го подредила:
18:00-18:10- гостите влизат в ресторанта; салатите са сервирани
18:15 - влизат шаферите под ръка с шаферките (по двойки едни след други)
18:20 - влизат кумовете
18:25 - влизат младоженците
18:25-18:40 - захранване, менче
18:40-18:50 - реч на Кумовете
18:55-19:10 - първи танц
19:00 - сервиране на предястията
19:15 - танц баща-булка; тъща-младоженец
19:25 - хоро, водено от Кума
19:50 - реч на гл. шафер; реч на гл. шаферка
20:00 - фолклорна програма (10мин) + хора с гостите
20:30 - разчупване на погачата; сервиране на вечерята
20:45-21:15 - вечеря, танци, време с гостите
21:30 - хвърляне на букета; сервиране на следястията
21:45 - сваляне на жартиера; хвърляне на жартиера
22:00 - торта
22:30-1:00-танци
1:00 - край sad (това е с 1 час overtime. Много ни е скъп след първия час и не можем за съжаление да си позволим. става 250лв/ч)

Иначе гражданския ритуал ни е в 13:30
Welcome Drink-a ни е от 14:00 до 15:00
Църквата ни е от 15:20
Фотосесията ни е от 16:15 до 18:10 (с шаферите и сами)

Как ви се струва??
« Последна редакция: август 07, 2013, 14:16:29 от milenuity » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: август 07, 2013, 14:14:40 »

Казах ти аз, че ще ти допадне Слав и всичко ще е точно там!  Bravo Надявам се вече за това поне да си спокойна, М!

Обувките са доста височки, надявам се, че добре ще ги разтъпчеш да знаеш къде има нужда от евентуални лепенки (дано няма де)  good

Вече нямам търпение да те видя като приказна булка с тиара, принцеска рокля и т.н. Хайде по-скоро да идва 17ти! Аз ще съм някъде на път по това време, но мислено ще съм с теб! А и ще проверявам онлайн за папарашки снимчици!  Girl_hide

Да, спокойна съм за него smile

Обувките - аз съм свикнала на високи smile Но наистина ще ги разходя много добре и ще си взема лепенки
Благодаря ти, миличка. Където и да пътуваш - приятно!
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: август 07, 2013, 14:52:33 »

Страхотна си! Много, много, много благодаря  good Bravo

И ние искаме да направим подробен, ще бъде раздаден на ДЖ, фото, видео, както и при теб. Но на мен ми бръмна главата от мислене. Мен ме притесняваше това, че фотографа ще ни е до 22ч. и дотогава трябва да свършим всички процедури за снимки. Ние ще имаме разрешение от общината да останем в градината до 00:00ч., може би ще успеем да останем до 00:30ч. Вижда ми се раничко sad

Графика ми се струва добре подреден, стегнат. На сватбата на която бяхме нямаха график и да не ти казвам колко време минаваше между ястията – предястие в 20:00ч., обикаляне на гостите 21:10 – 21:45, основно чак в 21:50  crazy И ние си седим нито можеш да хапнеш, нито танцуваш, седин и чакаш  beating
Затова искаме подобен на твоя график smile
« Последна редакция: август 07, 2013, 14:55:46 от elistoilova » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: август 07, 2013, 15:00:29 »

Страхотна си! Много, много, много благодаря  good Bravo

И ние искаме да направим подробен, ще бъде раздаден на ДЖ, фото, видео, както и при теб. Но на мен ми бръмна главата от мислене. Мен ме притесняваше това, че фотографа ще ни е до 22ч. и дотогава трябва да свършим всички процедури за снимки. Ние ще имаме разрешение от общината да останем в градината до 00:00ч., може би ще успеем да останем до 00:30ч. Вижда ми се раничко sad

ние ще плащаме бая overtime за фото и видео...ама предпочитам да съм после на боб и леща, но да инвестираме в допълнително снимачно време. Ние искаме да танцуваме и малко салса, за което аз ще се преоблека. Но отначало бяхме предвидили фотото и видеото да свършват в 22:30, но това е точно след тортата, а основното време за танцуване е след това. Ще има и танци преди това, естествено, но няма да имам време да се преобличам, а аз държа на разрязването на тортата да съм с дългата рокля...

тук покрай тия сватби трябва да ни връчвам сертификати за Project Management smile

Вие кога влизате в ресторанта? А кога ти започва подготовката?
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: август 07, 2013, 15:31:07 »

На мен вчера ми казаха, че на фотографа работата му е 7 часа. Той обаче ще дойде при мен в 13:30, и се съгласи да ни снима до 22:00ч. Малко тъпо се получава така  nea
Видеото ще тръгне още от младоженеца, а фотото ще е при мен към 13:30 да снима някои детайли, как ми връзват роклята, такива неща. Още не съм уточнила грим и прическа в колко ще бъдат. В ресторанта по план трябва да сме влезнали до 18:15. Ще имаме фолклорна програма от 20:00ч. Ще видим дали няма да склони и повечко да поработи фотото срещу още парички.  huhhuh.gif
Иначе на нас дж, ресторант и видео са по 50лв. на час overtime. За ресторанта се плаща след 00:00, а на дж времето му е 6 часа, като той го смяна от момента, в който ние влезнем, т.е. пак ще бъде след 00:00
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: август 07, 2013, 15:42:37 »

На мен вчера ми казаха, че на фотографа работата му е 7 часа. Той обаче ще дойде при мен в 13:30, и се съгласи да ни снима до 22:00ч. Малко тъпо се получава така  nea
Видеото ще тръгне още от младоженеца, а фотото ще е при мен към 13:30 да снима някои детайли, как ми връзват роклята, такива неща. Още не съм уточнила грим и прическа в колко ще бъдат. В ресторанта по план трябва да сме влезнали до 18:15. Ще имаме фолклорна програма от 20:00ч. Ще видим дали няма да склони и повечко да поработи фотото срещу още парички.  huhhuh.gif
Иначе на нас дж, ресторант и видео са по 50лв. на час overtime. За ресторанта се плаща след 00:00, а на дж времето му е 6 часа, като той го смяна от момента, в който ние влезнем, т.е. пак ще бъде след 00:00

само 7 часа? Мисля, че стандартното е 10! Нашите ще са за 10 часа, но моята подготовка и тази на Боян започват в 10:30 сутринта sad Та 10 часа стават в 20:30. До 23:30 ще стане, ехее...ужас. по 100лв. на час...
DJ ни е 80 на час. Видеото по 60 за оувъртайм. А ресторанта - включени са 6 часа. След това 1вия е 150, 2рият е 250, а оттам нанатък е 350... Направо си е одиране...но и аз не мисля, че хората ще издържат, дори и да имахме паричките. Ще са гроги от 13:30 до 01:00...
« Последна редакция: август 07, 2013, 15:44:31 от milenuity » Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: август 07, 2013, 15:49:33 »

М, много е хубаво, че си направила толкова подробен план-график  Bravo

При вас е типична за Европа и САЩ сватба - първо официалната част и всички ритуали и после парти и танци  DANCE DANCE DANCE

В плана ти единствено ме притеснява, че по време на вашия танц ще се сервира предястието. Имайки предвид, че танцът ви ще е доста атрактивен и забавен, може би е по-добре да се сервират преди или след това  pardon Все пак и фото и видео трябва да направят добри кадри без летящи сервитьори  pardon
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: август 07, 2013, 16:01:19 »

М, много е хубаво, че си направила толкова подробен план-график  Bravo

При вас е типична за Европа и САЩ сватба - първо официалната част и всички ритуали и после парти и танци  DANCE DANCE DANCE

В плана ти единствено ме притеснява, че по време на вашия танц ще се сервира предястието. Имайки предвид, че танцът ви ще е доста атрактивен и забавен, може би е по-добре да се сервират преди или след това  pardon Все пак и фото и видео трябва да направят добри кадри без летящи сервитьори  pardon


ох, аз се надявах да не минават през дансинга, а по-скоро да почнат от масите в другата част на ресторанта...дали ще са толкова недосетливи??

Да, така си е за организацията, която сме направили...Но беше и поради това, че ще има хора, които ще искат да си тръгнат по-рано и ще е жалко да пропуснат Grand Finale-то - тортата и нашата салса. Wink

Примерно, тези с дребосъците ще си тръгнат по-рано...

О, казах ли ви, че взех специални подаръчета за най-малките (<6)? Опаковах ги в лилави органзени торбички. Не са нищо особено, но са много сладки - мънички керамични касички. За момиченцата слонче в розови шарки, а за момченцата калинка. Дано това, че калинката е червена не накара някоя майка да недоволства, че за момчетата е женско подаръчето. Ама калинките са си червени -и момченцата калинки и те са червени smile
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: август 07, 2013, 16:07:16 »

Предполагам, че ако го обсъдите с ресторанта, ще се съобразят и няма да минават през дансинга smile
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines