Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 02, 2024, 14:54:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на milenuity - 17.08.2013 г.  (Прочетена 130869 пъти)
 
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: юли 29, 2013, 21:44:12 »

Като писах какво ни остава, да напиша и чии услуги ще ползваме  Wink yahoo:

-граждански ритуал: Община Елин Пелин - в Голф Клуб Св. София
-църковен ритуал: Манастир Св. Ап. Петър и Павел
-ресторант: Голф Клуб Св. София, Равно Поле
-фото: Влади Балевски и Иво  danceg
-видео: Илиян Матушев  yahoo
-DJ: Стоян Петров  danceg
-Грим/Прическа: Слав yahoo
-украса: АЗ  crazy, поставяне: тати, братчетата и някоя шаферка
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #166 -: юли 29, 2013, 21:48:23 »

 Bravo много добри избори! убедена съм че ще ахваме по вашите снимки като виждам кой е фотографа  good. от ресторанта попита ли да не могат те да ви я постават украсата?
аз бях питала в нашия когато имахме такива планове и управителката каза да че няма проблем Wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: юли 29, 2013, 21:58:16 »

Bravo много добри избори! убедена съм че ще ахваме по вашите снимки като виждам кой е фотографа  good. от ресторанта попита ли да не могат те да ви я постават украсата?
аз бях питала в нашия когато имахме такива планове и управителката каза да че няма проблем Wink
Благодаря ти! Да, много съм щастлива от отбора, който сме си направили. Те са работили заедно и мисля, че са сред най-най в това, което правят.  yahoo

За украсата, не съм питала, но не искам да рискувам да я оплескат, а и тя не е кой знае колко сложна. Единствено ме притеснява младоженската маса. Аз ще направя проби на масата у дома и ще ги снимам. Ще дам снимките на моите хора да се подготвят. Също за всяка маса ще комплектовам в пликче тейбълките и номера на масата, заедно със схема на как ги искам на съответната маса. Така всичко ще стане лесно и бързо. Трябва да направим и пробна украса на арката. Аз си я купих (и то само за 21 лв!), тати ми я боядиса в бяло. Взехме бял сатен - 8 метра, както и изкуствени лилаво-бели лилиуми за украсата. (Няма да рискувам за арката с естествени цветя да не вземат да се скапят преди да сме ги сложили или преди да сме почнали ритуала...)
« Последна редакция: юли 29, 2013, 22:01:43 от milenuity » Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #168 -: юли 30, 2013, 02:03:45 »

Покрай пътуването останах малко назад с форума. Първо, съболезнования за колежката ти...И аз бях лошо изненадана тази сутрин като се върнахме. Гледам, на входната врата имаше некролог, скръбна вест за една наша комшийка, която е починала онзи ден. Възрастна жена, която беше изпълнена само с позитивна енергия... Тъжно ми е, че не успяхме да я изпратим на последния й път  cray

Виждам, че подготовката около сватбата върви прекрасно и това много ме радва. И при нас нещата се подреждат, но все пак имаме доста неща да правим. Списъкът , който си направила, беше полезен и на мен, отбелязах си и аз някои неща от теб, които бях забравила Wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: юли 30, 2013, 06:52:35 »

Списъкът , който си направила, беше полезен и на мен, отбелязах си и аз някои неща от теб, които бях забравила Wink
много се радвам! smilesmilesmile

и още нещо бях пропуснала към списъка:
-да реализираме кутията за пари
-да доуточним часа и поръчаме финално столовете за изнесения ритуал
-да купим шампанско
-да купим МНОГО вода
-да купим безалохолни
-да сложа пробни изкуствени мигли, че от темичката на Ратауи почнах да се замислям да не ми дразнят очите
« Последна редакция: юли 30, 2013, 06:57:59 от milenuity » Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: юли 30, 2013, 08:19:49 »

М, нямам търпение да показваш снимки каква украса си сътворила  pardon
Дано бързичко да привършите задачите от финалния списък.

А организиране на сватба за 3 седмици ми се вижда доста стресово. Ние сме си по-добре, имахме достатъчно месеци, за да планираме и изработим собственоръчно каквото пожелаем  pleasantry
Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #171 -: юли 30, 2013, 08:29:47 »

milenuity , че те нещата, които ви остават не са фатални и отнемащи кой знае колко време ) Ще се справите с тях, все пак имате повече от 2 седмици на разположение. Иначе и аз се замислих, че май е по- добре да се прави списък на нещата, които НЕ са свършени, а не тези, които са  good Ама нищо де, аз в големия тефтер и на разни хвърчащи листчета пиша всичко, разпределено по седмици. smile





Активен
mariola85
Гост
« Отговор #172 -: юли 30, 2013, 08:32:31 »

списък в тефтер много помага! smile аз бях разделила всички задължения на мен и на мъжа ми и много се радвахме като задрасквахме smile. последната седмица бяха задължения по ден и много помага да не се забрави нещо, а и всеки път као се сетиш за нещо си го добавяш в списъка, така че тефтерчето навсякъде с вас smile  girl_wink
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: юли 30, 2013, 08:37:57 »

М, всичко върви по план  Bravo
Бързо ще отметнете и последните неща smile
От къде ще поръчваш цветята за декорацията? Избра ли окончателно цветя за букета?

Списък със свършените неща действа стимулиращо и показва наяве всъщност колко неща си свършила smile Аз си носех целия списък със задачи и задрасквах свършените, за да виждам, че нещо върша, а не само да въртя километри  Girl_hide Седмицата преди сватбата си засякох колко километра съм изминала в София и накрая бях шокирана - за 4 дена 380 км  crazy  Oh my ...  
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #174 -: юли 30, 2013, 09:11:12 »

М! Поздравления, че сама приготвяш украсата, докъде си стигнала? Също е интерсно, че си се доверила на предимно мъже да я поставят в самия ден  good Очаквам с нетърпение крайния резултат!

А сега като машка попита за букета ти (мен също ме интересува), аз се сетих да питам за бутониери за шаферките - същите като тези за шаферите ли ще са (от снимката в албума ти)? А за кумовете? А шаферките ще имат ли букети?

П.С. Роклята ще бъде супер, сигурна съм, не я мисли!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: юли 30, 2013, 12:07:56 »

М, мацката дето ще ти прави украсата е супер точна, така че 100% ще е супер   girl_wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #176 -: юли 30, 2013, 13:58:12 »

Ресторантът е толкова красив, че изобщо не му трябва много украса - със сигурност ще се справиш! Имаш и страхотен екип на когото да разчиташ, така че освен да се оставиш в ръцете им и да се забавляваш на деня ви, няма какво друго! Wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: юли 30, 2013, 21:30:38 »

М, мацката дето ще ти прави украсата е супер точна, така че 100% ще е супер   girl_wink
smilesmilesmile

Момичета, днес си свалих един темплейт на календар на месец август в Word и вътре в кутийките нанесох всичко, което ни остава. Всъщност, вчера това го направи моето момче, след като му бях казала, че със сигурност трябва да го направим heart, а аз само го нанесох на календара. Сега ще използвам вашата тактикасъс задраскването и мисля, че ще ми действа страхотно всеки път като драскам нещо. Това ми напомня на сесиите в университета - слагахме си надути балони пред стаята в общежитието. Всеки слагаше толкова, колкото изпити има. При взимането на всеки изпит пукахме съотвентия балон. :)Голям кеф и удовлетворение.

Scilla, всъщност концепцията за украсата ми е в главата отдавна. Имам най-голямо доверие на баща ми за слагането и. Но той сам няма да смогне, за това братята ми и шаферките ще помогнат. Не искам да ангазирам мама, че тя си е тотален шаш и паника и знам, че само ще я стресирам ако и делегирам това. Направих една проба и стана що годе добре на нашата маса. Набавила съм си всичко необходимо. Масите ще са с бели покривки. Взех лилави органзени table runners (незнам как им се вика на тези на български) за всяка маса.Върху тях ще има разпръснати листенца - лилави, бели, тъмно лилави и зелени. В средата на масите ще има по една стъклена сфера с цветя - лилаво, бяло и зелено. На масите с повече от 8-10 души ще има по две, а за кръглите маси съм взела едни високи стъклени свещници, които стават и за вази.
Номерата на масите (ние си правихме дизайна) ще са поставени върху едни поставки за бележки (като тези със щипчиците в края, но нашите имат нещо като завъртулка, а не щипчижа), на които основата е във формата на сърце.
Главната маса: за нея имаме лилав органзен плат, който ще сложим отпред на две или три вълни. За отгоре -от двете страни ще има по две свещи - една по-висока лилава със зелена дантела на нея и една по-ниска със, съответно, лилава дантела в същата шарка (такава съм сложила и на кошничките на цветарчетата ми, има я в албума ми). Там където са захванати "вълните" на органзения плат за масата (ще има и бяла драперия отдолу) ще има цветя на пиафлора или пак в малки стъклени сфери (още не съм решила), а в средата, така че погледнато отпред да се пада между мен и младоженеца, ще бъде бял ampersand знак (&). На масата пак ще има поръсени листенца от рози.
Май не стана много ясно, ама след сватбата ще ви се изясни като сложа някоя друга снимка. smile

За ритуала, по цялото продължение на алеята, по която ще минаваме (между столовете) ще има разпръснати розови листенца в светло лилаво, тъмно лилаво и бяло. На последните столове, т.е. в началото на алеята, ще има две топки цветя и двата стола ще са свързани с вързана лилава органзена панделка, така ще гостите да не минават по алеята и да ми разбъркат листенцата. Чак като почне церемонията панделката ще се развърже.  

Смятам в ресторанта, над камината(права си Vivi20, ресторантът е разкошен) да има още две от онези свещи като на младоженската маса, както и една голяма наша черно-бяла снимка от Венеция, много романтична целувка (ако сме свързани на Фейсбук най-вероятно се сещате за тази снимка lol ) или бели големи букви L O V E (като размер и вид са същите като знака &), ако милото не иска да слагаме снимката (той ми каза, че не искал някой да ни урочаса колко сме готини и щастливи. smile )
« Последна редакция: юли 30, 2013, 22:14:29 от milenuity » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: юли 30, 2013, 21:34:52 »

От къде ще поръчваш цветята за декорацията? Избра ли окончателно цветя за букета?
Машка, ще ги взема от пазара Д. Петков. Още не съм избрала цветя за букета. Мисля си за лилави и бели рози, еустома и нещо зелено. Много исках хортензия, но мисля, че ще се скапе много бързо.

Scilla, шаферките ще имат букети, но по-малки от моя. Ще ги правим заедно в петък преди сватбата и ще ги държим в нечии хладилник. Мисля си в апартамента, в който ще са Американските шаферки, тъй като предполагам ще е най-празен.smile Бутониерите на мъжете вече ги направих. има ги на снимка в албума ми. Тези на шаферките пак ще се закичват, а няма да са гривни, защото ще се загубят на китките им с букетите. Те са по-нежни от на мъжете и са със зелено като връзките на мъжете.
За семейството има трет вид - бях ги купила от Асеновград уж за всички д са такива, но после нещо се развихрих и направих другите. Всички са с еднакви лилави розички де, така че няма да стане голямо разностилие...
« Последна редакция: юли 30, 2013, 21:43:59 от milenuity » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #179 -: юли 30, 2013, 21:56:03 »

Ох, чета си и си въздишам.  Bravo yahoo Толкова хубаво звучи всичко, а ти имаш такива уникални идеи, визия за нещата и прекрасно изпълнение на нещата! Сега погледнах бутониерите - супер са! А видях  и поканата - това не е ли ваша снимка, ако да, някой ако е искал да ви урочасва го е направил вече, ака че няма какво да се притеснявате за снимката на камината. А си мисля, че в такива моменти всички трвбва да са положително заредени и да ви мислят хубавото, а и истинската любов не се влияе от нищо!  heart heart heart
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines