Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 16, 2024, 12:36:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 4  (Прочетена 145347 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #195 -: февруари 02, 2011, 12:34:46 »

Отчето принципно е прав. Въпрос на личен избор е дали ще се вслушате в съвета му. Може да се впише само мъжът за свидетел въпреки че и двамата ще участват в ритуала. Вероятно всеки от тях ще си има друга половинка за която ще се ожени или омъжи,които вие може и да не познавате до този момент. Не забравяйте че става въпрос за тайнство при което се сродявате.Тоест ставате едно семейство.  give_rose
« Последна редакция: февруари 02, 2011, 12:36:27 от AIVEN » Активен
lulu_f
Любопитен
*
Публикации: 37



« Отговор #196 -: февруари 03, 2011, 17:13:50 »

Здравейте на всички бъдещи булки! Нашата сватба ще бъде на 14.05. Вече сме запазили ресторант и час за гражданския ритуал. Тези дни мислим за запазим и час в църквата.
Обиколихме няколко църкви в Бургас (там ще е мероприятието) и навсякъде ни казаха, че не е нужно да подпишем първо в ритуалната за да ни венчае попа. Аз бях убедена, че за да се сключи църковен брак, трябва предварително да се направи и граждански брак. Ама явно аз нещо съм се заблудила.
И така решихме да отидем първо в църквата и после да се подпишем в гражданското.
Активен
pandelka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 51



« Отговор #197 -: февруари 03, 2011, 17:45:20 »

здравей lulu_f , доколкото разбирам май си зависи от попа.
ние скоро запазихме църква в София и попа ни каза, че можело и преди ритуалната зала да отидем, но после трябвало да се върнем с документа от ритуалната зала, за да могат и от църквата да ни издадат документ.
Активен
super_bianka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 113



« Отговор #198 -: февруари 03, 2011, 18:50:42 »

И аз съм чувала за такива случаи и много ми се иска и нашето отче да се съгласи, но все още не сме го питали.
Активен
sonja
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167



« Отговор #199 -: февруари 04, 2011, 13:39:03 »

Здравейте на всички бъдещи булки!
Аз съм нова във форума, но съм ви много благодарна за всичко, защото от вас научих много неща, има толкова много теми и абсолютно всякаква информация.. smile

Извинявам се ако, въпроса вече е задаван, но много ме притеснява дали часовете, които сме избрали за церемониите са подходящи, ще има ли време за церемониите и за снимки след църквата и преди ресторанта?
Значи, става въпрос за малък град /Павликени/,а часовете са: 16:30 ритуална зала, 17:00 църква /ритуалната и църквата са на две минути една от друга/ и 19:00 ресторант.
Много ме стресираха свекърите, защото тези часове били мн късно, а попа е мн стриктен и иска всичко да си спази и щял да пее 2 часа?!?!? Аз не мога да стоя два часа права, да не говорим за гостите.. Та ще му се молим по-накратко, но незнам дали ще остане време и за снимки преди ресторанта..
Незнам дали обясних правилно, но ще съм ви благодарна ако споделите мнението си! Благодаря ви.
Активен
lilkada
Ентусиаст
**
Публикации: 147



« Отговор #200 -: февруари 04, 2011, 14:37:26 »

Здравей, Sonja
В твоя случай всичко зависи от попа. В София по принцип дългата церемония е 45 минути, а кратката около 20. От много години няма церемонии по 2 часа. Ако се разберете с попа за 45 минути ще имате достатъчно време за снимки (стига и ресторанта да е близо) - около час и половина, защото вие влизате последни в ресторанта след като всички гости се настанят. Но ако той държи да е 2 часа няма как да се снимате освен тичайки към ресторанта. В този случай варианта е да си направите фото сесия или в отделен ден или преди ритуалната зала.  good Успех!
Активен
Famoznata
Регистриран

Публикации: 4


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: февруари 04, 2011, 22:19:28 »

Единственото условие е да са кръстени и вие да не сте си кръстници едни на други доколкото знам...Нашите също нямат брак, но никой не ни е отказал. Ти за къде говориш?



Ми за Разлог, от скоро било изляло закон, че неможе да са кумове хора, които не са женени
Активен
magyyy
Ентусиаст
**
Публикации: 96


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: февруари 05, 2011, 15:09:57 »

Здравейте момичета!!!Още не сме ходили да резервираме църква, това сме го планирали за другата седмица. Имам обаче едно огромно притеснение- сватбата ни е на 12.06, а тогава е Петдесетница и се тревожа дали можем да сключим брак. Моля ви, ако някоя от вас има полезна информация по въпроса да сподели!
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: февруари 05, 2011, 15:35:16 »

Magyyy, не се знае какво ще ви кажат точно от църквата, но официално на Петдесетница венчавките са забранени. Копирам от този сайт (http://www.nmitev.com/cyrkoven-brak-razresheni-dni.php), информацията в него е идентична с тази в моето църковно календарче:

На предния ден и през Господските и Богородичните празници,  повечето от които са неподвижни (на една и съща дата всяка година) също са забранени венчаванията. Тези празници са:
Кръстовден – 14 септември
Рождество Христово – 25 декември
Богоявление – 6 януари
Сретение Господе – 2 февруари
Свето Благовещение – 25 март
Цветница – 28 март
Възнесение – 13 май
Петдесетница – 8 седмици след Великден в неделя – 12 юни 2011г...

По-добре се насочете към друга дата Wink
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: февруари 05, 2011, 18:02:07 »

magyyy според мен, ако все още само си мислите за 12-ти юни и нямате запазени часове и места в ресторант е по-добре да говорите първо с отеца в избраната от вас църква, защото мисля, че ще ви откажат венчавка, аз имах същия проблем - исках сватбата ни да е на 12ти март вместо на 5ти, но 12ти март тази година е Тодоровден и ни отказаха категорично
Famoznata двойката, която ще кумува на нас се жениха съвсем наскоро и тяхните кумове не са женени - дори не са двойка - и нямаха никакъв проблем със сключването на църковен брак
pandelka до скоро по закон сключването на църковен брак без сключен граждански такъв, беше подсъдно, но този закон е отменен вече и затова няма проблем да се сключи църковен брак без свидетелство от общината good
Активен
magyyy
Ентусиаст
**
Публикации: 96


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: февруари 05, 2011, 18:35:53 »

Аз питах един свещеник, познат и той каза, че всичко се разрешавало на този празник- противоречат си нещата много. В понеделник ще отида до църквата,но се тревожа много, вече сме капарирали ресторанта. sad
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #206 -: февруари 05, 2011, 18:37:48 »

АКо в ресторанта имат свободни други дати не мисля, че е проблем...
Активен
djaraq
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



« Отговор #207 -: февруари 06, 2011, 11:08:29 »

Здравейте предстой ми на пролет да се омъжвам и днес пред мен излезе следната дилема. Отидох в черква да запазя дата и там отчето ми каза, че тъй като кумовете ми са моя приятелка и на съпруга ми приятел, немогло те да ни венчаят, трябвало да са женени. Аз до сега не съм чувала такова нещо, не едино и две семейства са имали кумове, които не са двойка. Моля за инфо. Благодаря предварително
Здравейте и от мен, и аз да изкажа мнение, ние когато ходихме да говорим със свещеника в църквата ни каза, че можело даже само един свидетел, така че според мен това че трябва да са женени не е вярно!!! Сменете църквата или говорете пак със свещеника smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #208 -: февруари 06, 2011, 14:55:07 »

Наши познати дори искаха кумове да са им двама техни приятели (мъже) и мисля, че пак можеше.
Активен
Famoznata
Регистриран

Публикации: 4


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: февруари 06, 2011, 18:25:44 »

Здравейте и от мен, и аз да изкажа мнение, ние когато ходихме да говорим със свещеника в църквата ни каза, че можело даже само един свидетел, така че според мен това че трябва да са женени не е вярно!!! Сменете църквата или говорете пак със свещеника smile


Ох направо незнам ще се побъркам, а адски много държа на черковния брак. Ок да са кръстени разбирам, ма от какъв зор да са и венчани, това е глупост. А решението е или други кумове за в черква, което не ми допада и без черковен брак sad
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines