Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 16, 2024, 13:25:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 4  (Прочетена 145348 пъти)
 
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: август 29, 2010, 18:44:09 »

Аз като по питах казаха че не ги искат ,но да са кръщавани е задължително.
Активен
hellen_law3
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #46 -: септември 03, 2010, 08:00:19 »

Момичета, моля Ви, помагайте!
Тази сутрин поръчах питата за църковния брак, който ни е тази неделя, на 05.09.2010 г.
Само че колежка на работа ми каза, че не трябвало да има нищо черно по питата или в нея, а аз я поръчах с шоколад sad
Направих го, за да ни е сладък семейния живот като шоколад, но май съм сгрешила.Вие какво ще кажете?
Да ходя ли да променям поръчката или не?
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: септември 03, 2010, 08:03:33 »

Това са само суеверия hellen_law3, не се задълбочавай толкова в тях ,направи я така както на вас да ви харесва , все пак традициите на са това което бяха. smile
Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: септември 03, 2010, 12:04:50 »

hellen_law3, и аз препоръчвам да направиш това, което на вас ще ви се хареса.

няшият поп ни каза, че ако не искаме питка и мед, можем да ги заменим с шоколадови бонбони - идеята е не толкова питка да си хапнем, а нещо сладко ... ако следваме препоръката на твоята колежка, означава, че едва ли не трябва да гледаме дали на пакета с брашното, с което е замесена питката, няма черни букви ... споко и с наслада smile   
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #49 -: септември 18, 2010, 17:13:30 »

Момичета, имам 2 въпроса и дано някой успее да ме просветли по тях smile Първо, след като успяхме да "избягаме" от Петровите пости през юни стана така, че на нашата дата се пада Черешова Задушница  angry Ако сватбата е след 17,00 часа, дали ще ни позволят да се венчаем? И втори въпрос, кога започва записването в църквите за следващата година?
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: септември 19, 2010, 15:55:31 »

Мацки, свещите за кумовете какви са? Тази от черквата в Търново иска всичко оттам да вземе, че да й платим, но аз искам нашите свещи да си ги купя и украся аз, а не оттам. Какво друго освен свещи за нас, кумовете, чашата за вино , питката и халките, кръщелни на кумовете и нашите, удостоверение за брак,вино и късметчета трябва да носим?
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: септември 19, 2010, 20:39:20 »

Мацки, свещите за кумовете какви са? Тази от черквата в Търново иска всичко оттам да вземе, че да й платим, но аз искам нашите свещи да си ги купя и украся аз, а не оттам. Какво друго освен свещи за нас, кумовете, чашата за вино , питката и халките, кръщелни на кумовете и нашите, удостоверение за брак,вино и късметчета трябва да носим?
Мила на мен ми казаха за църквата само питка ,бонбони , червено вино и 2 бели свещи за нас ,такива за кумовете не ни искат ,дори кръщелните не ни изискват, а халките са за ритуалната зала.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: септември 19, 2010, 20:41:57 »

Аз зная за халките, но в някои черкви искат и халките...затова да съм подготвена, въпроса е ,че жената искаше всичко оттам да да се вземе.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: септември 20, 2010, 08:54:13 »

За кумовете не трябват свещи,понеже те после държат вашите.Халките също ще ви поискат,но вие нали ще сте си с тях  smile
Предполагам искат църковни свещи,може да ги купиш предварително и да ги украсиш,доколкото знам може и да не е от тяхната църква,но да имат църковен печат .
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: септември 20, 2010, 09:18:14 »

Църковен печат ?ИЗумяваш ме, та нали всички си купуват свещи и си ги украсяват, свещи от магазина, какви са сега тия печати ?smile
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: септември 20, 2010, 14:10:11 »

И аз не съм виждала никъкви свещи с печати и ние си ги купихме от свадбен магазин ,но и църквата не ни задължава да са от тях,само казаха да са бели свещи ,нищо друго не изискват, поне при нас.
Активен
JuliS
Ентусиаст
**
Публикации: 53


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: септември 23, 2010, 20:51:04 »

здравейте,

имам един простичък въпрос.. надявам се да ми помогнете.
Ние ще се венчаваме само. Имаме си брак...преди 20 години blush но сега решихме да се венчаем.
Искам да бъдат включени в церемонията брачните обети - или по точно хубавите думи един към дрег.
Може ли това да стане в самата църква, и между кои моменти е това?
Благодаря ви предварително
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: септември 23, 2010, 21:12:29 »

JuliS, може да си размените обети в църквата няма никакъв проблем, но за момента най-добре говорете със свещеника в църквата където ще е църковния барк. той най-добре ще ви каже момента. Според мен най-подходящ момент е след поставянето на халките и размяната им от кума, но това е мое мнение. Пак казвам най-добре говори със свещеника. Успех и да пишеш какво е казал, че може да има и други момичета, които да се възползват от инфото. good
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #58 -: септември 26, 2010, 14:47:51 »

Момичета, някоя от вас била ли е на ритуал в Руската църква? Ние сме около 70 човека и се чудих дали няма да е тясно?  crazy
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: септември 29, 2010, 14:18:49 »

И аз съм със заплетен въпрос: Сред вас има ли някой, който да се е венчал в петък? Много противоречива информация изчетох и ми е интересно как стоят нещата на практика, преди да се юрна да питам свещенници...
Я кажете дали сте ачували за такъв казус?!!  blum
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines