Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 02, 2024, 07:17:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булки от Балчик  (Прочетена 10656 пъти)
 
bella100
Новак
*
Публикации: 15



« -: юли 05, 2010, 07:59:11 »

Здравейте,
Аз и моя годеник не живеем в България, но искаме сватбата ни да е в ботаническата градина в Балчик. Сватбата ще е Юни 2011 и ще има около 30тина гости, от които повечето ще са от САЩ. Балчик не ми е познат, само съм минавала през града и съм била в градината два пъти. Нужна ми е информация за почти всичко:  най-вече опитен сватбен координатор, които да е от местността и да може да организира както украсата така и настаняването и транспорта за гостите.
Някой има ли дето си е правим сватбата в двореца?



Предварително благодаря!

Моля, пишете само на кирилица!!!



« Последна редакция: юли 06, 2010, 08:46:48 от ˙·٠Bulechka™٠·˙ » Активен
bella100
Новак
*
Публикации: 15



« Отговор #1 -: юли 06, 2010, 02:35:00 »

Исках само да изясня, че искам сватбата да е в Ботаническата градина, а не в Двореца. Изглежда че са две различни учреждения. Ето и снимка на мястото където искам цемеронята да се състои:

Моля, пишете само на кирилица!!!


* 079020230100_small.jpg (45.79 KB, 288x216 - видяно 5045 пъти.)
« Последна редакция: юли 06, 2010, 08:48:14 от ˙·٠Bulechka™٠·˙ » Активен
darinea
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19


Your love is all I want to wear


« Отговор #2 -: юни 16, 2011, 22:09:32 »

Здравейте!

Разглеждам форума от време на време и ето че дойде моментът да се включа и аз, защото започвам и организацията на моята сватба  Curtsey Пиша в тази тема, защото искам сватбата да бъде именно в Нимфеума, който е на снимката от предишния пост. Малко се обезсърчих, когато видях, че никой не е коментирал изобщо тази тема, но като се разтърсих по-надълбоко открих публикации по въпроса в други теми, така че благодаря и аз на момичетата, които са дали информация за реда на процедурата. Днес изпратих и-мейл до Жени Михайлова, да видим кога ще ми отговори. Вълнуват ме, обаче, куп други подробности, за които ще съм много благодарна, ако някой може да сподели своя опит. Например, нямам никаква идея кой ресторант да избера. Зная за Корона, но сякаш ми се струва леко битов на снимките, което не ми допада много. Виждала съм и снимки от Селена и Лотос, но нямам представа от качеството на обслужването. Ще се радвам да чуя мнения и препоръки, както за тези, така и за други места. Това е като за начало, премам всякакви съвети и идеи.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #3 -: юни 16, 2011, 22:25:37 »

 darinea, ресторант "Корона" е всичко друго, но не и битов  ROFL Извини ме за реакцията, просто ми стана забавно  give_rose Интериорът му е рядко срещано оригинален, да не кажа уникален. Малко са заведенията в България на това ниво. Най-добре се разходи до Балчик и се убеди сама.
 Нашата сватба беше там миналата година. Какво по-точно те интересува?
Активен
darinea
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19


Your love is all I want to wear


« Отговор #4 -: юни 16, 2011, 22:54:44 »

Хахахха, ами аз съм го виждала само на двете снимчиици, които има в нета  pardon Признавам, че съм очарована от откритата му външна част със столовете и палмите, но наистина не съм го виждала отвътре наживо и ми се стори мрачен и каменен...  blush Благодаря за бързия отговор! Наистина планирам това лято да се изтърся лично с моя човек и да си огледаме ресторантчетата на живо, но все пак ако има някои конкретни, от които вече някой има впечатления, няма да ми е никак излишно smile Представям си нещо максимално близо до морето и по възможност със светла зала (или дори на открито). Корона е другия вариант, който обмислях, защото пък е съвсем близо до Двореца. На теб как ти мина сватбата там? Колко души побира залата? А също така да попитам има ли някое плажно заведение, подходящо за афтър-парти?  girl_wink

Интересуват ме много неща около организацията. Може би за повечето самата Жени Михайлова ще ми отговори, но все пак да питам smile Например, какви услуги се включват в таксата от 450 лв. (ако е същата) - мога ли например да си украся само и единствено самия Нимфеум с мои материали, или задължително ползвам техен човек. Имам приятелка арфистка - ще ми позволят ли да я изтъпаня там или трябва да си платя за техния пакет с арфите. Има ли някаква оферта за столове за гостите или трябва да си търся от другаде. И може би най-важното - колко време по-рано се запазва дата и кога се плаща самата такса? Интересува ме също подписите на място фиктивни ли са или си се изнася самата книга от гражданското. Има ли някакви изисквания за час за ритуала? Или мога да си избера произволен през деня? Още не съм обмислила как ще е най-удобно за гостите ми от други градове с пристигането. Иска ми се примерно да приключим с ресторанта към 7, евентуално ако влезем там в 1-2, значи ритуалът трябва да е към 11:30 примерно, за което още не съм сигурна дали ще е възможно, ако хората пътуват на самия ден (което е предпочитания вариант) Ти как си организира нещата? В хотел ли ги настанявахте или по друг начин? Извинявам се за безкрайния пост, опитах се да събера максимално информация в по-малко въпроси, дано не съм досадила  blush
Активен
Shent
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #5 -: юни 17, 2011, 00:03:11 »

Здравей darinea,
съпругата ми си легна вече, затова аз ще си позволя да отговоря на някои от въпросите ти,
до колкото мога.

На мен лично "Корона" ми допадна още от пръв поглед, понеже го посетихме през зимата. Всичко беше толкова красиво, дори тогава. Морето беше бурно и плискаше капчици, чак до вратата на ресторанта, върху каменния под отпред. Интериорът също ми хареса, понеже си представях да има някакви висящи платове от тавана, а там си ги има попринцип.

- "Колко души побира залата?" - Ние бяхмо около 50, но имаше няколко свободни маси в единия край.
Т.е. по мое мнение е около 70 вътре и още около 20-30 отвън общо 100(но най-добре да си попиташ управителя все пак, да няма промени).

- "плажно заведение, подходящо за афтър-парти?" - Да, наблизо видях поне 4-5, но само 2 ми направиха впечатление, понеже нашата сватба беше през Септември, а тогава сезона е приключил и почти нищо вече не е отворено.

- "какви услуги се включват в таксата" - Таксата си я определят всяка година, затова може да ти каже само Жени. За услугите им също.

- "ще ми позволят ли да я изтъпаня там или трябва да си платя за техния пакет с арфите." - Според мен няма, защото аз питах за мой вариант и ми отказаха. Можеше само ако е техен музикант(миналата година ).

- "колко време по-рано се запазва дата и кога се плаща самата такса?" - Ние я поискахме 1 година по-рано, но реално ни я запазиха, точно на следващия ден откакто платих таксата по банков път. Междо другото превода е доста по-сложен от нормалните, понеже се внасят пари в бюджета на държавата (но за това някоя лелка в банката може да ти помогне).

- "подписите на място фиктивни ли са" - 100% са истински. Община Балчик е първата в България,
която разреши истински изнесен ритуал с оригиналната им книга. Таксата за нас беше 200лв (внася се в общината на центъра); Жените там бяха много любезни и много ни се радваха, че идваме от другия край на България заради сватбата.

-"Има ли някакви изисквания за час за ритуала?" - Разбира се smile И отец Стратия си има планове и график, както и хората от двореца все пак. Най-важното е да имаш дата все пак, а часа може и на по-късен етап. Препоръчвам ти след обедните часове (16:00 - 17:00), за да избегнеш жегата и многобройните туристи, за които е добре да си намериш бодигард, ако не искаш да ти вдигнат кръвното. Мога да ти дам 2 примера. През една сватба в Нимфеума се исипаха 2 автобуса румънци и минаха точно оттам по време на ритуала все едно са на пазар. Толкова не възпитан народ. И само се правят, че не разбират български. Други пък на нашата сватба застанаха да си правят фото сесия точно в градината на плачещите дървета и после в тунела, където ние с женами чакахме сигнал да излизаме за подписа. Направо се побърках тогава, защото бях платил 1 година по-рано за тоя миг а тези идиоти ми го развалиха с техните загубени снимки за някой загубен румънски календар или там каквото правеха с една девойка. Като цяло ритуала ни след като ги изгонихме мина много приятно де.
Да не останеш с лоши впечатления. Много е красиво всичко там. Бих се върнал и за втори дубъл, но човек се жени само веднъж все пак.(поне църковно)


- "Иска ми се примерно да приключим с ресторанта към 7" - Ние започвахме след 7, странно. Какъв купон ще е ако не е вечета!?


- "В хотел ли ги настанявахте или по друг начин?" - Има много удобни места. Най-напред бих препоръчал вила "Сюита". Аз я наех цялата за моите гости. Тя побира около 30-тина човека мисля. Останалите ни гости бяха в хотела в центъра - "Акроза". Името му звучи малко зловещо, но гостите ни останаха доволни. Аз определено харесах английската им закуска Wink

- "дано не съм досадила" - Не, напротив. Понякога ми е много приятно да споделям преживяното. Така отново ми се връща едно много приятно усещане на леко напрежение в корема, което завършва с тръпки по гърба. Ох, немога да го опиша с прости думи, макар да опитах. Просто е хубаво усещане, както, когато си влюбен smile

Успех с организацията и не се сърди на половинката си ако много се съгласява с теб,
понякога нещата който са важни за теб, на него на пръв поглед му е все тая как ще станат.


Късмет и приятно изкарване






Активен
darinea
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19


Your love is all I want to wear


« Отговор #6 -: юни 17, 2011, 01:19:13 »

Ехааааааа, това направо ме разби!!!!  yahoo Не очаквах такъв ентусиазъм!!!!  Ashamed Трябва да кажа, че съм изключително поласкана от вниманието, още повече, че нямах усещането мъжете да са най-зарибените потребители на този форум!!! Наистина благодаря за отзивчивостта! Аз нали съм "нова" и сега час по час кисна да проверявам какво става и много се зарадвах, че имам нов отговор!!! Обаче след като го и прочетох, трябва да кажа, че нямам думи! Shent, описанието с бурното море просто ми спря дъха, а висящите платове влизат и в моята концепция - с две думи - мисля, че това е първото място, което ще проуча другия месец!

Много благодаря за всички отговори, наистина ми помогна да си съставя вече някаква по-конкретна представа как да организирам нещата. Това с туристите сериозно ме обезпокои. Не знам защо бях останала с впечатление, че поотцепват лекичко района, колкото за ритуала (даже бях попадала някъде из нета на недоволни отзиви на посетители, които не са били допуснати до двореца, понеже точно тогава имало сватба), но явно ще трябва да се примирим. Тъкмо обстановката ще е съвсем естествена  pleasantry А колкото до мястото, просто съм болна по тази градина и миналата година успях да спечеля и любимия в моя лагер! Наистина мястото е вълшебно!

Хаха, прав си за купона, моите съображения са, че не искам да се изтощаваме твърде много с купон до среднощ, а по-скоро да имаме една красива вечер и нощ, която да си е само за нас двамата. Ако действително обаче е по-добре сватбата да е вечерна, явно ще се дивее до късно, няма лошо!

Оо, вила "Сюита" ми е стар детски спомен от картичка! Даже си представям медената ни седмичка там ^_^ Това да настаним и гостите за една вечер в нея (или в някоя от другите вили) е много добра идея! Мога ли да те попитам за тарифата ако си спомняш? blush

"Понякога ми е много приятно да споделям преживяното. Така отново ми се връща едно много приятно усещане на леко напрежение в корема, което завършва с тръпки по гърба. " - ... хм.. наистина съм впечатлена от подобно признание. Струва ми се че повечето мъже не си позволяват да се "компрометират" в тази област. А е наистина хубаво да се знае, че умеете да оценявате красивото по не по-малко дълбок начин от нас.

"не се сърди на половинката си ако много се съгласява с теб,
понякога нещата който са важни за теб, на него на пръв поглед му е все тая как ще станат." - аз съм привилегирована в това отношение - моя любим е много като теб - вълнува се от нещата също толкова, колкото и аз, и сам дава идеи и мнение за оценка!

Благодаря още веднъж за всичко и се радвам, че съм дала повод за хубави спомени!
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #7 -: юни 17, 2011, 10:14:03 »

 Изглежда цялото семейство ще пишем тук  Wink
 Ще се опитам да допълня написаното от съпруга ми, макар може би да повторя някои неща. Информацията ми е от нашата сватба, както и от контактите ми с младоженци, правили там сватба след нас. Важи за 2010 година ( включително за запазилите си дата тогава и женещи се 2011 година).
 1. Церемония по граждански и църковен брак
 Гражданският брак, който се сключва на територията на Двореца в Балчик, може да бъде основно на две места - Нимфеума и Градината на плачещите дървета (Градината на принцесата). В много лошо време може да се премести във вила "Тихото гнездо". Имам бегъл спомен, че споменаха и трета опция, но коя точно...? Таксата, която се заплаща може да се раздели на две - една за правото да сключите брак на територията на Двореца ( при нас беше 200 лв) и една за община Балчик (пак 200 лв.).
 От управата на Двореца, както и дамите от община Балчик (изключително мили и сладки хора) ще се постараят да нямате проблеми с преминаващите туристи. И все пак те ще са няколко човека, а ако се изсипе цял автобус груби и несъобразителни хора, ще им е доста трудно. Но това се случва изключително рядко и не трябва да ви поставя под напрежение. За нашата сватба ни съдействаха само дамите от Общината точно, защото в същия момент на сватбата в Нимфеума се е случвало описаното от съпруга ми и едва са се справяли  sad
 Каква е цялата процедура по запазване на дата за граждански брак? Свързвате се с отговорничката по културните дейности в Двореца (г-жа Жени Михайлова). Може би е най-добре по e-mail, понеже тя е страшно ангажиран човек (цял куп фестивали, изложби и събития се организират там). Ако искате опитайте по телефона, а най-добре е да се срещнете наживо. След това подавате молба за одобряване разглеждане на молбата за датата (има малка такса за самата молба от 50 лв). И чакате  smile След одобряването си плащате таксата от 200 лв и веднага се обаждате на община Балчик, за да ги уведомите, че ще сключвате брак на тази дата. Около месец преди сватбата отивате в общината и им носите нужните документи, и си попълвате молбата за граждански брак.
 Препоръчително е церемониите да се правят следобяд. Изключения, мисля че има, когато се правят няколко (две и повече) сватби в един ден. В тази връзка е добре да имате поне около месец преди сватбата ясна идея в колко часа да е церемонията. Според мен в колкото по-късен час е, толкова по-добре, понеже намалява броят на туристите  Wink Чела съм за сватба там по тъмно с факелно шествие  smile Пък и в по-топлите месеци снимките ви ще се получат по-хубави при не толкова силно слънце.
 Това за отцепването на района...Може би повечето хора остават със силно погрешното впечатление, че по време на сватба се затваря Двореца и не се допускат външни лица. Ни най-малко! Просто за един период от около час, докато трае церемонията ще се направи възможното да не преминават туристи през самото място. Иначе навсякъде другаде и около него си щъкат колкото си искаш  Wink Приготви се психически да присъстваш като булка в снимките от спомените от почивката на дузина българи, руснаци, румънци и какви ли не още националности  Wink Ама да не ти пука, не им обръщай грам внимание  give_rose
 Църковен брак - от Жени Михайлова можете да вземете координатите на отец Стратия. Също така можете да го намерите в църквата "Свети Георги" в Балчик. Той е толкова мил, невероятен човек, че ще ви направи най-прекрасния църковен ритуал! Може да бъде извършен пред параклиса "Света Богородица" или вътре в него ( последното при услувие, че сте само младоженците с кумовете). Също така може да бъде направен и на местата, които споменах по-горе за церемония по граждански брак.
 
« Последна редакция: юни 17, 2011, 10:46:40 от michelle » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #8 -: юни 17, 2011, 10:15:22 »

 Продължавам... sarcastic

 2. Празненство след церемонията    smile
 Къде ще бъде? Опциите не са малко и зависят от това колко гости ще присъстват на сватбата ви.
 Единият вариант е в ресторант, за другия ще пиша по-надолу.
 За "Корона" вече има писано  smile Ето линк и с още няколко снимки, по-актуални:ю
http://www.bmrestaurants.com/Korona.html
 Както вече забеляза, няма да се уморя да го хваля  Wink За мен най-същественото е не само уникалната му атмосфера, но изключителното ниво на обслужване. Персоналът е подбран грижливо и внимателно до най-малката подробност. Готвачът им е невероятен, не случайно това е един от най-добрите рибни ресторанти в България! А как готвят и всичко останало... LOVING Има най-страхотния управител! Той ни съдейства за абсолютно всичко. Даже се занимава с нас повече от час, давайки ни препоръки за меню и подредба на масите. Изключително тактичен, внимателен и интелигентен човек, възхитена съм!
Нашият DJ отбеляза, че в този ресторант винаги се получават хубави сватби и заради това, че там(точно причината е в дървото и камъка) има прекрасна акустика.
 Много сладко ресторантче е "Воденицата", което е в самия Дворец. Подходящо за сватба с до 20-30 човека. Красива, старинна обстановка и вкусна храна  smile
 Хубав, макар и пак по-малък е ресторанта в красивия нов хотел "Реджина Мария" до Двореца:
http://www.reginamariaspa.com/ Не знам дали правят там сватби, обаче.
 По-големи и светли ресторанти са :
-"Френсис Дрейк" към хотел Мистрал
http://www.hotelmistralbg.com/restaurant_lobby_bar_bg.php
-"Ел Симпатико" към комплекс "Марина Сити"
http://el-simpatico.com/#/bg/restaurant/
 Намират се в по-централната част на крайбрежната алея. Много са хубави и с добро обслужване. На мен не ми допадна, че са точно в центъра на голямата нощна лудница, ние искахме по-спокойно местенце. Иначе са точно каквито искаш - светли и с изглед към морето.
 Има вариант да продължите със сватбата в ресторант в някой от близките курорти, Варна или Добрич. Чуден вариант е "Калиакрия"  smile Страшно е красиво, да не говорим за ресторанта там.
http://www.kaliakria.com/
 Добри отзиви съм чувала и за "Лайтхаус голф ризорт" :
http://www.lighthousegolfresort.com/
 Накрая оставям един по-нестандартен вариант  Wink В портфолиото на Стефото съм виждала сватба, при която празненството е протекло в Нимфеума. Не знам как са им разрешили и дали може пак. Снимките бяха нощни, което, предполагам, е твърде съществена подробност. Питайте.
 От Двореца ще ви предложат различни услуги. Работят с музиканти, сватбени агенции, фотографи. Дали ще ги приемете е лично ваше решение. Въобще не сте длъжни.
 Да, вярно е, че не ни разрешиха наш музикант. Но пък на моя приятелка тази година и позволиха  pardon Що се отнася до украсата - ще разполагате с време около 2 часа преди церемонията за нея. Мисля, че е най-добре да не се ангажира булката с това в конкретния случай  Wink Трябва да кажете на г-жа Михайлова кой ще прави украсата, кой ще е фотограф, видеоператор, от къде е музиката. Това е нормално условие - Дворецът е паметник на културата и не може безпрепядствено хората да правят каквото решат.
 Във връзка с горното - след като сте одобрени за дата и всичко е уточнено, ще ви искат писмен списък с имената на гостите, номера на колите им. Това е, за да не плащат такса при влизане в Двореца и за да ползват безплатно паркинга му.
 Друго, което се включва в таксата и доста важно - правото да снимате колкото си искате с професионален фотограф  Wink
« Последна редакция: юни 17, 2011, 10:35:00 от michelle » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #9 -: юни 17, 2011, 10:27:47 »

 Само още мъничко  Wink
 Сватбите в Двореца стават повече от красиви. Освен това имате предимството да ползвате услугите на страхотни професионалисти ( DJ-и, фотографи, видеоператори, сватбени агенции, музиканти) от Варна и Добрич.
 Предполагам, че като бъдеща булка ще те интересуват още някои подробности.
 Изборът на DJ, фотограф, видеоператор, сватбена агенция, музиканти няма да го коментирам, той си е ваша задача  Wink Само мога да дам препоръки  Wink
 Тортата - от Варна или Добрич. Има няколко сладкарници, които правят доставка до Балчик, но задължително питай при правенето на поръчка. Има вариант и да е от самия град Балчик, но ние не сме го проучвали.
 Грим и прическа - аз използвах услуги на професиналисти от Варна. Някои предлагат да пътуват до Балчик, имай предвид това и си питай.
 Ако си правиш украсата сама и ти трябва сватбен букет - в централната част на града ще намериш няколко симпатични момичета, които правят хубави неща.. Можеш, разбира се, и да го вземеш и от друго място.
 Настаняването във вилите на Двореца - ние запазихме цялата вила "Сюита" в период на средно силен сезон. Тогава цените за двойна стая бяха по 40 лв, а за апартамент - 60(или 70) лв на вечер. За резервации се свържете със Снежанка Йорданова(един също много, много мил човек).
 За това се сещам засега. Ако имаш някакви въпроси, не се колебай да ми пишеш  smile
« Последна редакция: юни 17, 2011, 10:33:00 от michelle » Активен
darinea
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19


Your love is all I want to wear


« Отговор #10 -: юни 19, 2011, 12:11:55 »

Моят човек беше при мен за два дни, затова не можах да пиша, но обсъждахме много ентусиазирано отговорите ви, за които много благодарим! michelle, дала си ми страхотна информация! Засега трябва да изчакам докато отидем лично на място, за да видим ресторантите, но Корона определено спечели уважението ми, както и терасата на Мистрал също ми допада като визия. Междувременно имам и отговор на имейла от Жени Михайлова, така че нещата са задвижени smile Остава ми една седмица до края на семестъра ми и се прибирам във Варна за лятото, така че от там отново ще пиша когато имам нови въпроси. Благодаря и на двама ви още веднъж за всичко!  give_rose
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines