Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 07, 2024, 11:57:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица на Баба Марта 24.02 - 02.03.2014  (Прочетена 39089 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #30 -: февруари 25, 2014, 15:28:46 »

ааа не, това си е издокарано по последна мода момиче, което се конти и е на кафенца и барове по цял ден, ,  иначе аз си мислех че и тук кифла това означава ( като изключим истинското значение)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #31 -: февруари 25, 2014, 15:31:35 »

Видях в речника минах през английски - значи дрънкало
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #32 -: февруари 25, 2014, 15:38:23 »

Между другото, аз за значението на кифла зная от децата. Но те като са предимно в чужбина, може и да не са много на ясно и да греша, или да се е доразвило. Също зная и израза "натокана като кифла" от тях smile
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #33 -: февруари 25, 2014, 16:24:39 »

Привет и от мен!

Голямо пътуване му дръпнах вчера и днес, а пък колко студ събрах, не е за разправяне. Ходихме до Бургас и през тези два дни усетих истинската зима. Пристигнахме там в обедните часове и решихме, че не можем да не видим морето. Сигурно сме били интересна картинка - вали дъжд, духа вятър (направо брули), а ние питаме минувачите как да стигнем до морето. Една женице ни изгледа и каза: "В този дъжд ли бе, деца?"  blum Наистина беше ужасно времето, но пък как да не зърнем моренцето... Даже посъбрахме мидички и потичахме по пясъка - беше страхотно!! Е, след това посетихме и най-близката аптека, където следобедния оборот беше значително повишен, но  дано пък  да сме стопирали настинки и др. нежелани състояния. Хубавото беше, че за разлика от времето, публиката в Бургас беше изключително топла и гостоприемна.  heart

Иначе аз все още не съм купувала мартенички. Не знам дали ви бях споменала колко кичозни ми изглеждат предлаганите тази година и ме е яд, че хич не съм сръчна в ръцете, за да си ги правя. Опитвала съм, но не се получава. Ще видя къде ще търся. Има едно магазинче, тип галерия в Пловдив, където преди намирах хубави и някак по-автентични модели. Дано и тази година да ме изненадат приятно, че ширещият се кич и пластмаса при мартениците (и не само) ми идва малко в повече.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 25, 2014, 16:52:02 »

хаха, с тия кифли и шмизли направо ме разбихте...

Здравейте, милички. Извинявам се, че се поизгубих от седмичните темички...

Преди време в моето семейство много правехме мартенички. Даже имаше период, когато мама беше съкратена от работа и ги продавахме. Беше голяма и щастлива манифактура в хола...Аз обожавах да ги правя и да си измислям нови модели.

Сега като купувам мартенички много гледам да не са китайски. Много се дразня от това, че опорочават и тази хубава традиция с жаждата за голяма печалба. Какво и е българското на мартеница направена от експлоатирано китайче на хиляди км, с конци от китай?

И са плъзнали всякакви изчанчености от към цветове. За мен мартеницата си е само бяло и червено.

А също, мислейки едновременно за кифлите и мартениците - видях, че в моловете вече са окачили големи мартеници тук там. Тотално го превръщат в комерсиализираните празници дошли от запада като Св. Валентин и Хелоуин. Не че не ги харесвам, но не искам и традицията с мартеничките да се опорочи. Мартеницата се слага и подарява на 1 март!

За подаръците и аз съм ЗА. Обаче досега не съм участвала и незнам как точно става цялото нещо.

Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 25, 2014, 19:43:51 »

Хахаха днес ме разсмяхте с темата за кифлите  blum Емс, обаче, според мен влиза в определението "антикифличка", защото е пълна противоположност на описаните, а лака за нокти е просто леко залитане   blum Между другото и аз съм с наситено розов лак  danceg Много ме развеселиха и паметниците, на това му се вика фантазия  smile
Мартенички всяка година купувам от приятелка, която ги прави. Обичам да радвам хората с мартенички и отделям и време, и пари за да избера красиви, но аз самата изобщо не обичам да нося.  pardon Свекърва, страхотно си се справила.  Bravo Преди години плетях мартенички на една кука, но бяха само за закачане на дреха, а сега повечето хора не носят такива  smile
Tonina, лошо, че Бургас не те е посрещнал с хубаво време..от неделя насам е студено, ветровито и мъгливо, а изкарахме слънчев и топъл февруари  pardon
Инъче от седмица насам съм се заела да преговарям английски и руски, имам муза явно  smile Всеки ден ходя да играя тенис на маса и така си уплътнявам дните. Взе да ме хваща пролетната умора явно и се стремя да си намирам занимания  danceg
Хайде, пожелавам прекрасна вечер  give_rose
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 26, 2014, 09:38:46 »

Добро утро smile
Аз пък, както ви споменах вчера, не ми се иска да купувам тази година мартенички и вчера купих прежда (въобще не съобразих да погледна дали е китайска..) и вкъщи се почна една манифактура. Силно казано манифактура, но направих няколко, а пък мама направи страхотни топчета smile

Днес ще гледам да довърша започнатото.. Няма голямо разнообразие, ама поне е от сърце.
Утре искам да водя мъжО на ресторант (а той още не знае), че вчера взех първата си заплата и искам да го поизненадам. Харесала съм едно непретенциозно арабско заведенийце. Мен си ме преследва все арабския свят и не мога да избягам от него  tease Препоръча ми го мой приятел, а той е естет човекът Wink
А пък почивните дни ще ходим малко на почивка с кумовете и много се надявам поне в планината да видя сняг, че тази година хич не можах да му се нарадвам..
Ох, и да ви се оплача.. Днес сме на воден режим в работата, че правели някакъв ремонт - сменяли спирателен кран..
Хубав и слънчев ден smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #37 -: февруари 26, 2014, 09:55:56 »

ani_ogbg страхотни неща сте сътворили с майка ти браво на вас  Bravo и честита ти първа заплатка и да расте всеки месец нагоре  give_rose

Хубаво вие всички сте планирали за уикенда, ние ще ходим на огледи за апартаменти, вече си харесахме един, учудващо лесно беше да намерим нещо което покрива всичките мои критерии, е са има и забележки примерно черни плочки в коридора, ама се преживява, но все още не сме взели решение искаме да поогледаме още малко  Wink

айде всички шмизли и пенсионерки да се включите за един отчет днес smile черпа ви се едно простичко но усмихнато кафенце

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 26, 2014, 10:03:50 »

Добро утро на всички!
Ани, честито за първата заплата! А мартеничките са много хубави, браво на вас!  Bravo
И ние вчера купихме малко мартенички, но като цяло нещо тази година са ми доста грозновати повечето. Имаше и много красиви, но 5лв. за една мартеничка  crazy
На нас ни отпаднаха плановете за Ниш и сега ще ходим на Смолян с нашите, дано да има сняг поне малко да се попързаляме, не че сме големи скиори, но и малкото което научихме миналата година сме го забравили и догодина ще трябва пак отначало да почнем   nea
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 26, 2014, 10:12:14 »

Много благодаря, момичета smile Като приключа с творенето ще покажа крайния резултат.

Ратче, благородно ти завиждам за Смолян smile На нас много ни се ходи, ама малко тежко вече ни идва всеки месец път дотам и сега сме решили към пролетта чак да ходим..
Иначе има сняг на Пампорово, ще може да се попързаляте. Аз много съжалявам, че тази година най-накрая успях да си купя скиорски костюм, а то нямаше сняг, за да се уча да карам, а пък мъжа ми не можа въобще да кара.

Мариолче, мерси за хубавото кафенце  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #40 -: февруари 26, 2014, 10:25:52 »

И от мен поздрав на всички шмизли, къп кейкове и пенсионерки!
Понеже вече има кафе, има и мартеници, аз ще ви подсетя за нещо друго, което се прави през март. Стрижат се магаретата Wink. Та в тази връзка, има ли някой, като мен, дето е замислил да си сменя прическата? Моята коса расте бързо и освен текущото подкъсяване с 2 пръста, много ми се иска да си оголя врата. И без това, като ме хванат Карастанчовите, я вдигам с шнола и ми лъсват бузите.
Сега и на мен ми се приходи към Пампорово.......


* _n.jpg (38.09 KB, 526x304 - видяно 739 пъти.)
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #41 -: февруари 26, 2014, 10:30:53 »

 lol lol lol svekarva само ти можеш да се сетиш за такива неща, магаретата ги постригвали  lol Makeup

аз се подстригах миналата седмица ама така ме офъкаха, уж на етажи ама сега съм небостъргач ( бел. на македонски небостъргач се казва облакодер  blum ) ама и моята бързо расте така че аз по коса не рева, режи я може и пък да ти хареса
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #42 -: февруари 26, 2014, 11:13:26 »

Тя и нашата дума за небостъргач като се замисля е доста смешна - все тая дали стърже небе или дере облаци smile
Ами през март в повечето случаи е Тодоровден /тази година е на 8-ми март/ и тогава се правят състезания с коне и магарета. Налага се да им оправят гривата, да им сложат звънци и пискюли, абе, почти на фризьор ходят.
Ей така искам да ми стърчи косата. Аз по китайския зодиак съм така или иначе кон.


* 5.jpg (27.51 KB, 371x378 - видяно 3757 пъти.)
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 26, 2014, 13:31:56 »

Привееет!

Много слънчев ден днес.Само за белички.

Ани ,поздрав за мартениците.Много са сладурски.Важното е,че ти и майка ти сте ги правили.Вложили сте любов и желание и на човек ще му стане хубаво  като ги подарите.

Свекс,онзи ден викам на моя мъж да подстригвам вече Явката гола глава ,а той вика Март.Е ,викам Март се стрижат магаретата.Иначе аз си промених тотално прическата.Сега съм с къса коса.Викат,хората като остарявали си подстригвали къса косата,защото така изглеждали по млади хах.

Тази година 8 март много наситен откъм събития.Женския си празник,Тодоровден,а и Кукерландия в Ямбол,ама нея ще я пропусна,че много пътувания ще ни се съберат.Викам да сме малко по скромни.

Рататуи,обожавам ски и догодина отиваме с дребния вече.Тази зима бяхме само по спа-та ,ама догодина ските няма да избягат.

Мариолче,хубаво че сте си избрали апартамент.Черните плочки се преживяват:)
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 26, 2014, 15:13:21 »

Аз от тъпотия  подраних за маникюр и сега чакам.
Мариола, първо честито и второ ако не ги преживееш черните плочки се сменят.
Фийби, евала ви правя, че ще качите мъника от рано на ски, така трябва, а не на стари години като мене да се учи да оцелява по пистите.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines