Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 22, 2024, 16:29:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Спалнята!!!  (Прочетена 294772 пъти)
 
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: юни 01, 2011, 09:47:02 »

Темичката е готина и много ми харесва!!!Исках да Ви питам, който знае и може да ми помогне за леглата,които са падащи,понеже нямаме място за спалня,а на дивана ни е доста неудобно!!!
Много ще ви бъда благодарназа всякаква информация smile
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: юни 01, 2011, 20:48:31 »

Откъде тр да пазад леглата?
От стената. Приличат на гардероб и вечер се спускат и заемат мястото, което ти трябва през деня. :girl_wink:В нета има много информация и за фирми, които ги предлагат, иначе аз не съм запозната.
Активен
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: юни 02, 2011, 08:49:37 »

Благодаря много ангелче,аз съм прегледала всичко в нета,но са на доста високи цени,иначе има страхотни идеи,аз питам ,ако някой се е сблъскал с товаи даде съвет  smile,със съпруга ми май мислим да минем на направи си сам *db*пък ще видим какво ще стане,в смисал,да си го направи човек,който си прави мебели и да поръчам еотделно газовия амортисьор и да си го сглобим иначе най ефтиното,което намерих е към 2000 лв,с матрак и доставка  sad
Активен
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: юни 02, 2011, 09:19:32 »

Един "странен" въпрос и от мен - защо новите спални са все ниски, почти изравнени със земята? Не е ли по-практично от гледна точка на топлината и почистването под леглото да бъдат на по-голяма височина?  huhhuh.gif
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: юни 02, 2011, 11:48:54 »

Mila, имам познат майстор, сега ще го питам дали може и колко пари иска. За 2000лв-по-добре избийте стената и си разширете стаята и ще ви останат пари за нормално легло. smile
heruvimche, защо трябва да чистиш под леглото? Аз, лично, държах да няма разстояние между пода и леглото, точно за да си спестя едно дупене всяка седмица. А леглото ни е  достра ниско, малкото ни кученце се качваше без проблем. Видя ми се някак по-приятно усещането, все едно спиш на надуваем матрак на пода.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: юни 02, 2011, 12:42:18 »

*mila*, нормално е такова легло да е по-скъпо от обикновено, защото все пак в него има механизъм. газовия амортисьор е съобразен дали оста на въртене е по късата или дългата страна, има специфично захващане на подматрачната и ред други неща които ако искате да не ви падне и да ви пребие трябва да съобразите.
heruvimche, едно време стандарта на лежане беше на около 40 см от пода, но модните тенденции промениха това. последните години височинат на лежане доста падна надолу, но има хора които предпочитат и по-високи легла - всичко е въпрос на личен избор и предпочитание.
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: юни 02, 2011, 12:46:16 »

Аз лично предпочитам високите легла. На ниско се чувствам все едно спя на земята.
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #367 -: юни 02, 2011, 12:48:58 »

Чувала съм, че е по-здавословно да се спи на ниско легло и на мен лично ми е по-удобно  pardon .
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: юни 02, 2011, 17:39:13 »

Аз определено не искам високо легло, под което всеки ден да бърша с парцала. Само се губи място. Ще търсим по- ниско с шкафове отдолу или вдигащ се матрак с място за багаж отдолу.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: юни 02, 2011, 18:45:20 »

Аз най-много харесвам леглата на крачета, под които може да се почиства pardon Според мен другите, под които може да се приберат неща се превръщат много лесно в прашасали багажарници, като малки с брат ми имахме легла с чекмеджета и под чекмеджететата се събира ужасно много прах, а ваденето на огромни чекмеджета, за да се почисти си е цяло преживяване pleasantry
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: юни 02, 2011, 20:56:45 »

за почистване е най-добре легло на крака, но ако искаш да използваш пространството отдолу за съхранение по-добрия вариант е повдигащия се матрак пред варианта с чекмеджета, тъй като при него конструкцията е така че леглото представлява затворена кутия, докато вариянта с чекмеджетата има доста места от където да се напъха прахта.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #371 -: юни 02, 2011, 20:57:51 »

Аз не харесвам високи легла. Малко са ми старовремски. Пък и според мен можеш да паднеш от тях  smile. Нашата спалня е ниска, като има механизъм и отдолу е ракла - там си държа резервните одеяла и възглавници за гости. Хем се използва пространството, хем не се събира прах, който да се дупиш да чистиш.
Активен
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: юни 02, 2011, 23:38:16 »

Момичета благодаря много за отговорите,съгласна за механизъм и съобразените елементи към него,просто събирам информация smile,кое е по добре и как е по добре.
Относно леглата и аз предпочитам ниските,даже ако може да са затворени(тези който са с ракличка отдоло),за да  си ползвам мястото и се спестявам едно чистене blum
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: юни 06, 2011, 01:22:04 »

Ето какво намерих за височината на леглото. Според правилата на Фън Шуй е.  smile Копи-пейст е.
"Подсигурете и правилната височина, за да позволите на Фън Шуй енергията да струи свободно под леглото. Трябва леглото да е разположено на подходяща височка над пода. Имайте предвид, че леглата, които имат вградени чекмеджета в основата си, за да можете да използвате по-добре площта и да си държите дрехи или чаршафи в тях, са с отрицателен ефект върху Фън Шуй. Защо? Енергията трябва да циркулира около твоето тяло, докато спиш и това е възможно, само ако пространството под леглото не е блокирано с чекмеджета или други подобни решения, които не оставят празно място."
"Специалистите по фън шуй съветват да поставите леглото си така, че главата ви да сочи на север. Важно също е да спите на височина над 40 см. По този начин ще избегнете т.нар. "прашна зона", която се образува на пода."
Това обаче противоречи на нашите гледни точки, свързани с праха под леглото.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #374 -: юни 06, 2011, 08:21:49 »

 Offtopic Тоя фън шуй... никаква практичност значи  funnytooth.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines