Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 20, 2024, 06:18:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Какъв текст бихте избрали/избрахте за своята покана?  (Гласуването приключено: май 19, 2008, 09:04:59 )
Стандартен - 27 (21.8%)
Забавен и закачлив - 64 (51.6%)
Римувани стихчета - 21 (16.9%)
Тип приказка - 12 (9.7%)
Общ брой гласове: 124

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани - 2 част  (Прочетена 192743 пъти)
 
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: март 14, 2008, 15:44:16 »

Аз много искам покани с човечета!!! Но това което видях е, че само във Варна има такива! sad
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #106 -: март 14, 2008, 15:45:19 »

bokita има перфоратори с най-различни форми и размери (поне в интернет). Иначе тези които видях в Слънчоглед бяха само един размер, но дупката е по-голяма от обикновен перфоратор, т.е. според мен е подходящ по-скоро за декорация, а не за дупчици през които да прекарваш панделка или нещо подобно, пък и бяха малко плитки, т.е. ако искам да пробия дупка по средата на един лист това няма как да стане, може само около 2-3 cm навътре в листа да се пробива. В предната тема бях сложила снимки. Ето и линк:

http://www.save-on-crafts.com/punches.html

Gerka  мерси за инфото smile, обаче вече нямам най-много време. Сватбата е на 02.05, поканите вече са разпечатани и мисля в събота или неделя да ги направя и другата седмица да започна да ги разпращам, че не остана време. Така че стискам палци поне ти да намериш и да покажеш после какво си направила smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: март 14, 2008, 17:18:07 »

Фиамма не знам  от кой град си, за да ти дам информация.Но във всяко студио, в кото се занимават с предпечатна подготовка могат да ти направят каквото искаш и с кавато хартия искаш. Само че се плаща на час за работа на дизайнера,който ти ги прави и после си плащаш и за самата изработка и ще стане доста скъпичко си мисля. Има толкова богат избор от покани,поне в Пловдив и то на съвсем евтини цени -около 1 лев.според мен не си струва човек да се занимава специално с това.
Активен
Kittcat
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 80


« Отговор #108 -: март 17, 2008, 09:37:19 »

Да, и аз препоръчвам с две ръце Кардисимо, в петък там си поръчах поканите, които исках да си направя сама (но двете леви ръце са си проблем smile ). Много мили хора, всичко изглежда професионално изпипано и нямам търпение да си ги взема в края на месеца lol
Активен
vanillyz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 94



« Отговор #109 -: март 19, 2008, 13:59:30 »

Ето тук са и нашите покани, тези бежавите с бялото перце! Пликчетата са златисти и мисля да прикрепа някаква хубава нежна панделка към плика...http://www.pokani.com/svatbeni_snimki_5.htm
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #110 -: март 19, 2008, 14:59:51 »

Zdraveite momicheta smile nai nakraq i az se prestrashix da pisha,toest samo chakax...oficialnoto predlojenie...imam edno vuprosche tyi-kato mislq sama da si pravq pokanite,izchetox sichko no ne mi stana qsno za tozi paus i moga li da si napechatam pokanite samichka na printera....i kak tochno trqbva da stane.Molq pomognete mi  pleasantry

Здрасти, Danitkaaa, и добре дошла!! smile
По принцип ти си избираш хартията - не е задължително разбира се да е паус, но според мен той стои по-нежно и затова се спряхме на него. girl_wink Колкото до принтера, по-добре е да е лазарен, защото иначе има риск доста гадно мастилото да се размаже.
Успех с поканоправенето! good
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: март 19, 2008, 22:26:04 »

Благодаря ти за отговора,но май аз нещо пак ....съм се заблудила...
Та всъщност интересува ме май целия процес smile аз дори незная от къде да започна
Наистина ви моля за помощ  girl_impossible
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: март 20, 2008, 11:02:30 »

Danitkaaa не е толкова просто да си направиш поканите и особено ако до момента не си работила с такива програми. Още повече трябва да  си купиш хубава хартия-тя не е евтина. А готовите покани имат хубави релефни орнаменти, изрязвания,които ти не можеш да постигнеш. Азсъщо си мислих първоначално сестрата на мой мъж да ги прави,но после се отказах-просто няма смисъл, няма да станат толкова хубави. Освен ако не искаш нестандартни художествени покани-някои си ги изрисуват ръчно, добавят апликации-тогава действай-ще ти трябва само принтер да си отпечаташ текста  danceg
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: март 20, 2008, 12:33:24 »

Бубето, идеята ти много ми хареса, нас вече ни питаха няколко приятелчета какво искаме за подарък и аз сериозно се замислих над този въпрос и май това изречение в края на поканата ми допада най-много.
Да ви питам в поканата ли пишете, че искате да потвърдят до еди коя си дата или допълнително се уговаряте?
Активен
vanillyz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 94



« Отговор #114 -: март 20, 2008, 15:38:42 »

Страхотни сте! Вече всичко ми е ясно:) Ще раздам поканите в началото на Юли, защото сватбата е на 23.08.08 и ще помоля за потвърждение до 05.08.08. Мисля да раздадем поканите лично, смао на тези, които живеят далеч ще ги пратя по пощата с обратна разписка...Дано да няма проблеми:)
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #115 -: март 20, 2008, 15:51:37 »

Чудесно си го намислила, само си предвиди време за връчване. Не знам колко хора ще каниш, но ако връчваш лично, процесът си изисква време. Някои можеш да ги "обединиш" заедно, но не всички могат да се групират по компании. От друга страна, на хората им е много приятно, когато е лично  girl_wink.
Активен
vanillyz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 94



« Отговор #116 -: март 20, 2008, 16:18:49 »

Определено ще ги раздам лично повечето, решила съм една субота и неделя сме в моя град и по на кафенце връчвам поканите или отивам до роднините ми, после друга събота и неделя сме в неговия град и същата процедура. Ще трябва да отида и до баба и дядо, но по-далечните градове и чужбина ще е по пощата. Надявам се да стане в рамките на 2 седмици, а в тези които са в София вечер ще се видим с хората! Абе и на български пощи нямам доверие...
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #117 -: март 20, 2008, 16:33:05 »

Роднините можеш да ги оставиш на родителите, освен ако нямаш специална причина (например, много сте близки) за лично връчване. Ние така направихме  blush.  Но, разбира се, както си решиш  give_rose!
Активен
vanillyz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 94



« Отговор #118 -: март 20, 2008, 16:53:02 »

Ами супер идея, аз тъкмо се чудех лично на всички ли трябва да дам поканата, например приятелски семейства на нашите и роднини. Май ще останат само приятелите ни на нас! Ами като са готови ще ви ги покажам, може би другия месец ще ги поръчаме. После само ще разпечатам текста, за да сме готови от по-рано. Но пък още не съм написала текста за родителите, баба и дядо, братята и кумовете, за тях ще е по-различен! Успех и на теб!
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #119 -: март 20, 2008, 18:02:04 »

Лично според мен - дай на родителите поканите за роднините и приятелите на родителите (ако има такива поканени), изпрати по пощата на хората от други градове, като се чуеш предварително с тях, за да очакват поканата, и си остави за теб и любимия приятелите и колегите в София! Това е напълно достатъчно и уважително за всички според мен, а пък вкарваш и родителите в организацията  pardon. Печелиш време от пътувания, както и нерви, защото няма гаранция, че ще успееш да се видиш с всички в другите градове и да изпълниш плана... Успех с подготовката и пусни поканите, като са готови.
« Последна редакция: март 20, 2008, 18:04:18 от rozovka » Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines