Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 18:24:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 3 част  (Прочетена 172901 пъти)
 
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: септември 25, 2009, 16:51:52 »

В Пловдив със сигурност в събота е разрешено след 17.00 часа. Преди 2 седмици бях на сватба в 17.30, след като вече бяхме изпразнували в ресторанта.

Аз май за първи път чувам, че църковната церемония е била след изпразнуването в ресторанта. Спомням си миналата година колко странно ми беше да видя църковен ритуал в ресторанта. А то вече стана модерно.  crazy
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #181 -: септември 29, 2009, 16:13:17 »

Момичета дайте идея за красива и  просторна църква в Пловдив. И доколото знам около 150 лв е ритуала... а като се запазва дата и час оставя ли се капаро или е различно за всяка църква ?
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: октомври 01, 2009, 12:37:21 »

Веднага ти препоръчвам - "Света Богородица" в Стария град. Това е най-просторния храм, най-красив и светъл. Цената е 155лв. Ние доплатихме още 20 за камбаните.
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #183 -: октомври 01, 2009, 16:37:15 »

тези дни всички за нея ми говорят smile... по принцип знам,че най-свещенното място в църквата е купол-или ако не го наричам правилно кгъглата част от тавана по средата..а Богородица няма таква 4аст....инае наистина е много красива.
В крайна сметка вдругиден съм на сватба там и ще огледам обстойно ! Интересуваще ме също дали сте дали капаро предварително за църквата или в деня се плаща?
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: октомври 02, 2009, 14:50:27 »

milio4ka, всяка църква си определя сама дали да се остави капаро или не. Но ако питаш мен най-добре си плати ден-два преди ритуала, за да не се ангажира никой с оправяне на сметки за ритуали в самия ден. Когато си избереш църкав там ще ти кажат всичко подробно как са нещата при тях. А щом си харесала тази църква, в която си на сватба в събота, можеш да попиташ спокойно булката тя ще ти каже, а и ще си в самата църква можеш да разбереш усполвията.
Активен
p4eli4kata
Новак
*
Публикации: 10



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: октомври 03, 2009, 14:25:58 »

Нашата сватба беше в църквата св.св.Петър и Павел,ритуала беше страхотен със хор и камбани и украста на църквата всичко струваше 165 лв.,и си  платихме цялата сума още като резервирахме датата.
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #186 -: октомври 04, 2009, 09:36:28 »

Мда след вчерашната сватба в Богородица ми хареса доста...а пък като кумувахме в началото на септември за Петър и Павел имам същите страхотни впечатления...но и пред Богородица стават страхотни снимки...
абе ще го измисля,ала кога smile
Активен
CecaMecata
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #187 -: октомври 04, 2009, 10:07:42 »

Някой може ли да ми даде актуална информация за Руската църква в София?Аз намерих по форумите 150лв венчавка, обаче правото да се снима влиза ли в тази сума или е отделно? Каква е цената на венчавката+снимане и какво е нужно да носим(освен стандартното вино и свещи)? Кога трябва да запазя за догодина?
Активен
PlamiD
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: октомври 08, 2009, 15:29:09 »

Здравейте!
Аз имам един такъв въпрос: Харесали сме ресторант Лебеда -Панчарево. Те имат лиценз за извършване на "истински" изнесен ритуал, т.е. директно там ще подпишем, а не предварително. Искаме да имаме и църковен брак - харесала съм църквата на Семинарията Св.Иван Рилски /не сме ходили все още да питаме/. Движението, както си му е реда, трябва да е вземане на булка, църква, ресторант. Но тук е големия въпрос - като ще се подписваме в ресторанта, а не предварително, дали ще ни венчаят?

Знам, че гражданския брак само се зачита като законен. На някого да му се е случвало подобно нещо в София? Май всяка цървка сама си решава някои неща....Мисля си, че не би трябвало да има пречка. На следващия ден ще им занесем Акта за граждански брак и може тогава те да ни дадът свидетелството за църковен.... scratch one-s head scratch one-s head
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: октомври 08, 2009, 16:30:09 »

Веднага ти препоръчвам - "Света Богородица" в Стария град. Това е най-просторния храм, най-красив и светъл. Цената е 155лв. Ние доплатихме още 20 за камбаните.
аз също съм за тази църква много е красива и идеална за снимки друга която ти препоръчвам е от търговската гимназия нагоре в дясно има още една страхотна църква, но не се сещам как се казва сега
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #190 -: октомври 08, 2009, 20:58:58 »

Тя е св.Мина или св.Петър и Павел.... аз вчера бях в св.Иван Рилски...за сега там е само 121 лв. ритуала - не че има значение 40 лв на базата на всичко друго...но са и направили ремонт ...мраморен под и в златисто едни орнаменти...и огромен свешник с лампи,който се включват за церемонии  и така....хареса ми,но след месец - два чак ще можело да се капарира/казаха ,че се плаща цялата сума/...и каквото занесеш си остава дар за църквата
тази църква е в Кършака срещу пощата,на кръстовището на Escape
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: октомври 09, 2009, 13:21:52 »

Да допълня неща за църквата "Петър и Павел"в Пловдив - отчето е уникален. Чувала съм го какви смехории и щуротии разправя на младоженците по време на ритуала, а те се заливат от смях.
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #192 -: октомври 09, 2009, 15:03:37 »

Ние кумувахме на същата веселба smile
отчето припяваше за булката с красивите сини очиииии,първата целувка ,но без да се увличат в нея и т.н. беше много забавно и повдигна настроението на всички
Активен
gerganat
Любопитен
*
Публикации: 29


« Отговор #193 -: октомври 15, 2009, 16:34:31 »

Здравейте, Има ли двойки,които са се венчали в католическа църка или с католически свещеник. Моят любим е чужденец и католик и понеже за мен не е толкова важно, планирам католически обред. Мислим за вариант да си доведем свещеник от тук, за да може церемонията да е на английски, но се чудя дали ще ни разрешат един вид да наемем църквата в Пловдив. А и двама да са свещениците също може. Някой ако има подобен опит - моля споделете.
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: октомври 20, 2009, 15:55:49 »

Ами на мен ми се струва малко невъзможно. Все пак трябва да говорите с хората от църквата. Мисля, че там беше отец Любо (но може и да греша)
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines