Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 08:06:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За музиката по сватбите  (Прочетена 191888 пъти)
 
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: юли 16, 2010, 12:41:35 »

Което ни хареса на нашият ДЖ е, че когато го капарирахме, той ни прати по имейла примерен сватбен сценарий- т.е. как ще протече всичко, с места за попълване от нас. В него се включваха имената ни , както имената на майки, бащи и кумове, гостите от кои краища на страната са и т.н. Имаше място за попълване за музикалните предпочитания, музикални “забрани“, както и за съпровождащата всички ритуали музика. good За наше улеснение ни беше пратил и файлове с музика, от които естествено само ако искаме си избираме. Приема също така и от нас направена листа, но аз няма да я нарека “задължителна“, а “желателна“.  blush Според мен много си зависи от ситуацията, и за това си наемаме ДЖ да си върши работата, и той да преценява кога какво да пусне. Така че момичета, отпуснете юздите и оставете хората да правят нещо за парите си. Наслаждавайте се на моментите, така или иначе човек не може всичко да контролира.
Активен
D.J. Алекси
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 131


Ако искаш сърце да дадеш, сърце ти трябва да имаш


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: юли 17, 2010, 00:24:59 »

Според мен много си зависи от ситуацията, и за това си наемаме ДЖ да си върши работата, и той да преценява кога какво да пусне. Така че момичета, отпуснете юздите и оставете хората да правят нещо за парите си. Наслаждавайте се на моментите, така или иначе човек не може всичко да контролира.

Правилно!
Прави ми впечатление, че има младоженци, които държат единствено и само на един стил и тип музика и абсолютно забраняват всякакъв друг такъв, като изобщо не мислят, че той би въздействал на моменти доста по-добре на гостите, танците и веселото протичане на цялото сватбено тържество.
С риск да бъда нападнат от някой от Вас, споделям вижданията си от минали сватби на различни личности. Красивата, весела сватба става тогава - когато има разнообразна и качествена музика за всички от всеки стил без забрани. Добрия сватбен DJ на който сте се доверили - най-добре може да усети обстановката и гостите. Той знае и може да прецени, кое и как да поднесе, ще се хареса ли на аудиторията то, ще им въздейства ли положително и дали момента е подходящ за изразяване и изпълнение. НЕ може да се иска само рок и метал примерно, а повечето от половината гости да седят по масите, да си чоплят ... (с извинение) и да се чудят на сватба ли са - или на концерт. Случвало ми се е спомням си следното преди година:
Булката „X” харесва САМО рок и метал... Изготвила е списък с нейните най-любими песни (повечето от които НЕ стават изобщо за танцуване, пък камо ли за сватба), но аз се придържам и звучи точно това, което сме се разбрали с нея. От 120 човека сватба танцуват 15-20 души (моя милост вътрешно се изнервя от празния дансинг, разбира се без по никакъв начин да си проличи, само аз си знам). В момент в който гостите са си пийнали, отпуснали и разгорещили за емоции и танци звучи нещо на което никой не става да играе от ограничения стил и списък. Консултирам се с младото семейство. Разрешават да се пусне друга музика, но само за момент. Гостите като опарени – всички стават на празничния дансинг играят, весело им е ... при което булката идва и казва: „Смени стила”! На нея просто това не и харесва... Длъжен съм и веднага се съобразявам, защото сватбата е на младоженците и те поръчват и плащат за музиката. След края на сватбата младоженците са доволни от работата, а на гостите нещо им липсва... (после на видеото и младото семейство са го усетили предполагам, освен, ако оператора не е наслагал виртуални танцуващи хора) Със сигурност можеше да стане далеч по-хубава сватба, за която всички да говорят, но това не зависи в случая от DJ-я. Все пак редно е да помислят поне мъничко и за предпочитанията на гостите. След като по-голяма част от тях са на дансинга и се веселят, значи всичко е наред, а DJ си върши правилно работата.
Отпуснете се и се забавлявайте на сватбата си! Принципно винаги ще има доволни и недоволни, но е хубаво да има всякаква подходяща, танцувална и стойностна музика, която да въздейства положително на всички - без ограничения и задръжки.
Случва се наистина и често има и такива скучни гости на които изобщо не им се танцува, каквато и музика да звучи.
Естествено на 1-во място и винаги най-важни са младоженците! Това е техният ден и сватбения DJ е длъжен да се съобрази с абсолютно всички техни желания. И не на последно място, хубавата сватба и щастието по лицата на хората зависят най-вече, както от професионалния сватбен DJ и водещ, така И от настроението на всички присъстващи. И от тях зависи как ще “тръгне” и протече сватбеното тържество. smile
« Последна редакция: юли 17, 2010, 09:05:58 от Алекси Маронов » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: юли 18, 2010, 17:32:21 »

Новата тема
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines