Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 22:04:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2016 - пробуди се!?  (Прочетена 171390 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: ноември 21, 2016, 09:49:39 »

Фани, хокей ми звучи.. Студено, но сигурно вече сте свикнали с температурите.. В България нямаме традиции в хокея, кой знае какви, предвид на това, че съм чувала по новините, че националния ни отбор по хокей е загубил от някоя южноафриканска държава.. Това ми се е запечатало в главата, може вече и да сме по-добри.. Но в Русия си е сериозен спорт, сигурно е интересно  good
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #466 -: ноември 21, 2016, 09:56:42 »

Добро утро от мен!

Тони, супер торта! Да е жива и здрава рожденичката!

Аз съм от десетина дни на работа и не ми остава време за нищо sad поне уикнда успяхме да отидем на кино със съпружеството, но с изключение на това излизане изкарахме уикенда вкъщи. Такива ветрове и бури се разфучаха, че човек не може да излезе sad

Спорна сеемица!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #467 -: ноември 21, 2016, 10:04:02 »

Бе то хубаво, ама баш такива буби не съм виждала. А съм виждала много, защото в хасковския край това беше един от основните поминъци. Бубите наподобяват плода на черницата, естествено за да се "скрият", а такъв поне тук няма. Цъкнах в нета, там има само една снимка с  раирани crazy може врачанските да са със затворнически костюми. Wink
Аз след 8 години не вярвам да мога да играя /танцувам/ друго освен мнооого бавен блус, а  да пея и сега не успявам, освен в хор с други. smile За 25- годишни внуци  хептен няма как да мечтая да ми се случи, освен ако не ми доведат готови и отгледани вече. Wink Иначе и НИ2 казва, че най- голямото ми щастие е да ми харчи парите, та поне по това намирам прилики с почти наборката.
Булче, не са кутии, а възглавници. На гърба си имат места, където да се намушат диадеми и панделки с ластик, джоб за ластици и една лента за шноли. Нищо особено, просто идеята е интересна.
Фани, хубаво, че сте си намерили приятелско семейство, да не си съвсем изолирана. Кико по цял ден ли ще ходи в началото? Много ми са интересни руснаците - ние вечно им се дърпаме, те нас пък винаги ни зачитат и изпитват искрени мили чувства heart


* d0b1d0b3_cover_all_silk-worms_0049.jpg (13.33 KB, 227x129 - видяно 1758 пъти.)
« Последна редакция: ноември 21, 2016, 10:07:04 от svekarva » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: ноември 21, 2016, 10:09:46 »

Аз написах в интернет копринени буби и излезе това http://www.farmland.bg/otglejdane_koprineni_bubi_iziskvania_uslovia_osobe.html
Всички разбирачи, които видяха тортата преди това, казаха че такива буби няма, но баба Лили като видя тортата и веднага каза аууу има буби по нея.. Разрешихме спора, това са копринени буби  Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #469 -: ноември 21, 2016, 10:32:07 »

Казвам ти аз, че това си е врачанска работа - хибридни буби с окраска Wink
http://ses-vratza.bacsa-silk.org/bg/bubeno-seme/ blum
Мислех, че бубарството и копринарството са западнал занаят вече, но щом правят семе, значи все още някой се занимава с това. Ще взема да купя на племенника една унция, да види как се развиват. В двора имаме огромна черница. Някъде на неговата възраст като бях, баба ми направи показно за всички деца в квартала в Пловдив. Много ми беше интересно. В Хасково пък другата баба ме води в завода, да видя как се обработват пашкулите, как се тегли нишката и как се тъче коприна. Не че беше евтин тогава плата, но поне го имаше на пазара. Страхотно е чувството да носиш коприна. Роклите на майка ми после ставаха мои и още пазя някои. Конците изгниха, платовете останаха. Е, малко избелели, но все още така лъскави и ефирни. heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #470 -: ноември 21, 2016, 10:50:29 »

Ей, изкъртихте ги тия клавиатури!
Аз съм под пара цяла сутрин, ама ви чета.
Баш такива буби ми беше донесла майка. Под буби разбирам пашкулите, а не гъсениците. Много ми бяха интересни. Носих ги и в час по биология, а биоложката е жена на колегата на майка, по-късно и нейн шеф, от когото ги имах. Абе страшна схема беше!
За онова земетресение 2012 г. - ........... Умирах за втори път тогава. Същата сутрин ми беше първото раждане и хич не беше забавно да мога да движа само очи, а всичко над главата ми в интензивното да тракаше и да пищеше. Чудех се в кой момент кой монитор ще се срути върху мен, а аз просто нищо, ама нищо не можех да направя.
За съжаление Балканите са си земетръсни. В едно село до Пловдив, на 2 км от табелата е, е епицентър на тукашните земетресения. От единия край на града по селата къщите се продават за 40 000 евро, а в това село - за по 25 000 лева къщи в същото състояние. Там е и летището - да ги питаш как така са го решили точно там да се стори?!
като чуя коприна и в съзнанието ми изниква пясъчната коприна, която беше много скърцаща на усещане. Добре, че тя се махна от мода. Истинската коприна е неповторима на усещане!
Фани, пиши, пиши, че е интересно всичко! Аз с удоволствие гледам руски и канадски хокей по олимпиадите.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: ноември 21, 2016, 11:46:02 »

Добър ден!

Честит празник на християнското семейство! Много любов и топлина в сърцата и домовете ви! heart

Моя уикенд както винаги е къс, защото таткото работи и в събота, та не го броя. В събота времето беше разкошно. Бяхме на разходка с майка ми, видях се и с приятелка.
В неделя изведохме Дребния за малко на разходка. После пазарувахме, чистих баня, сготвих и игри до късно...и т.н. smile Трябваше и на шопинг да ходим, но отложихме.

Тони, много хубава торта и подарък. good

Маги, бързо да се оправя Моника.  smile

Земетресение не съм усетила. Четох във фейсбук. А това от 2012г и аз го помня. Бяхме в Свищов...и беше страшничко.

Успешна седмица!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: ноември 21, 2016, 13:05:32 »

Да отговоря на Свекс: Кико ходи само за 2 часа в забавачка и то с мен. Днес за 1-ви път пробвах да изляза за 20-ина минути и в резултат нашичкия си показал магариите.  Чак ми звъняха, повтаря "мама" ама и пързалката не я оставя... Ходихме на разходка с едно от майчетата в парка,,  люляхме децата, но си беше студ  tease
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: ноември 21, 2016, 14:25:46 »

Добър ден и от мен..

Али, Свекс мерси smile

Тони много хубава торта сте направили.. Със сигурност бабата е останала много доволна и щастлива, че сте били на нейния празник..

Уикенда ми мина в домакинстване, гледане на филми и почивка..

Колко повече наближава пътуването ни за България, толкова повече ме обхваща паника.. Все ме е страх.. И този път ще пътуваме с ферибота цяла нощ. Въпреки, че много обичам да пътувам ме е страх от нощно пътуване.. 

Онзи ден си купих тези заготовки за коледни украси и сега се захващам да ги правя..



* WP_002536.jpg (36.06 KB, 448x336 - видяно 115 пъти.)
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: ноември 21, 2016, 16:45:38 »

Джоси,  завиждам ти, ние ще си ходим чак в края на февруари. А ми се ядат манджите на мама  crazy
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: ноември 22, 2016, 07:53:05 »

Добро утро smile

Миналата седмица имах егати желанието за украсяване, а сега хич.. Трябваше тогава да го направя...

Хубав вторник  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: ноември 22, 2016, 08:14:38 »

Хайде поспаланковци ставайте!Какво ще правите днес?Ние след малко излизаме на терен и няма да мога да ви чета, но по-късно се надявам да се включа.
Тони, ние украсихме още миналата седмица.От тогава девойката поне 10 пъти пререди елхата и всичко около нея.Сега не и е интересна и я е зарязала, да видим до кога.Мисля събота като спи да я пооправя, че горката е като проскубана.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #477 -: ноември 22, 2016, 09:26:19 »

Привет!
Отдавна съм будна, но съм гузна...... Свалих си "Любовни авантюри" и май докато не опаткам всичките сезони, няма да ме бъде в шева и кройката. blush Едни красиви цветнокожи артисти са намерили, направо ми се премрежиха очите Wink И любов въртят по цели три дни, мажат се с шоколад, не ти е работа blum. Сериалите са снимани в ЛА, та ми става кеф като позная някое място. Лоша работа, хем по любов, хем и по екскурзии ми се доходи  crazy
Като бяхме нагости в събота, приятелката ми беше направила сладки като тези на снимката, лапичките. Мерак ми е да се пробвам с мечетата, че вероятно ще имам племенник за отглеждане в събота. Той се лъже да яде само неща, които сам е правил, та ще го включа в моделирането.
Мари, ти като най- веща в тези работи, какво тесто би препоръчала? Мисля, че се печат отделно топчета за нослета и после се залепват, нали?
Тони, ако имате и вие опит с подобни сладки, казвай smile Много ти хубави обеците днес good Аз имам едни дълги подобни, ама като си метна отривисто главата и ме чукат в зъбите чак smile
Дано ми се скапе нета, иначе спасение няма.  diablo


* 15178269_1300226613360765_8474015977430626478_n.jpg (72.07 KB, 365x365 - видяно 1701 пъти.)
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #478 -: ноември 22, 2016, 11:08:15 »

Аз днес съм с мисъл как утре ми е последният ден преди почивката. Ще го избутам! Много щуротии сънувах няколко нощи и съм в един сюрреализъм.
Скоро може да съм в малка ваканция! Нямам търпение! Само да се наредят нещата с градината на дребното.
Днес ще сме на котлети от толстолоб и картофена салата с праз, за който я яде. Майка е в болнични и има мерак да ме отмени в готвенето. Свекърва ми е обелила орехи и само кексове са ми в главата. Да видим кога ще ги извъртя. Тях не ги броя като готвене, защото не са задължителни.
Хайде, спорен ден!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: ноември 22, 2016, 11:49:02 »

Свекърва, пас съм по този въпрос. blush
Честно казано като го гледам как изглежда, повече ми прилича да правено във форма това нещо, с консистенция на тестото като за мъфини.
Възможно е муцунките да са печени отделно(ако говорим за голямата снимка).
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines