Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 07:04:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ивановденска седмица 07.01. - 13.01.2013  (Прочетена 33944 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #75 -: януари 12, 2013, 17:04:06 »

michelle, благодаря за идеите. Тя си има таблет и за 2-та часа, които беше в Пловдив, видях, че го слага в специално разделение на чантата си, оборудвано с всички екстри. Има фирмени органайзери и не обича по принцип да ползва такива неща. Онази тетрадка за дома изобщо не я впечатли  nea, от кумова срама я разлисти и май е "забравена" в София. Книгите и са електронен вариант и също се съмнявам да чете нещо от български автори в последно време. Чувах, че някой беше подарил нещо за такава техника за отбелязване на страници, но не зная за какво става въпрос, пък и не се сещам кой беше писал  crazy. Всички тези електроники в Щатите са в пъти по- евтини и чак не ми се иска да ги пращам от тук. Направо да се чуди човек на такова разстояние какво да прати. Освен козметика на Рефан /не че там нямат и по- хубави неща/, ми се върти и да и купя /без да пращам, а да дам при следващото идване/ от новите монети на БНБ за български народни приказки и да започна да и събирам серия. Като ги гледам със сина ми, те си подаряват разни вечери по ресторанти и дегустации на вина, екскурзии и разни такива, но не мога и не искам да се напъвам и аз за такъв подарък, не ми се вижда личен. Аз все си пъхам носа да разбера какво си носи от България за там, за да черпя идеи Wink. Сега видях, че си е купила метални купички и тава за крем карамел, защото там нямало. Е как да няма, като с очите си видях в шоуто на Нейт да показват керамични за 90 цента, хиляди пъти по- хубави от нашите....През лятото и дадох да носи пчелни продукти /млечице, прашеч, клей/, но също бяха "забравени" в софийския хладилник. Май трябва да "отбия номера", както казва мъжът ми, но все още мисля, да е нещо, което наистина да я зарадва. Вкусовете ни за бижута не съвпадат, не ми се иска да рискувам.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: януари 12, 2013, 17:30:05 »

svekarva те  вкой  град  са?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #77 -: януари 12, 2013, 17:32:21 »

Ню Йорк.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: януари 12, 2013, 17:34:59 »

мале, много невъзпитано - поне да ги вземе и "забрави" в Сащ, подарявайки ги на някого. huhhuh.gif
Много модерни хора, аз май съм по -традиционалист, харесва ми всичко изброено дето си пробвала да й подариш. Бих добавила бълкарската серия козметика с хума на Авиа, аз лично съм много впечатлена и не съм виждала американски шампоан дето да е по-добър. Имат и маски за лице с хума и т.н. ето линк:
https://store.aviacosmetics.com/
Братовчедки ми си взимат за Австрия от тук следното: кори за баница, лютеници, суджуци, козметика на рефан, книги на БГ...
Ма прав е мъжът ти- тя като не се мори поне да си отнесе подаръка, ти не се хаби да го мислиш. smile
« Последна редакция: януари 12, 2013, 17:36:37 от emmmmmy » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #79 -: януари 12, 2013, 17:43:06 »

 svekarva, съжалявам, че е станало така с тетрадката за дома  sad Сега така ме е яд, че ти я предложих  GROAN
 По това, което ни описваш, те си имат стандарт и начин на живот драстично различен от този на повечето хора в България. Което всъщност е за добро   Wink . Обаче в случая затруднява доста избора на подарък. Според мен тя си има или предпочита сама да си подбере личните и ежедневните неща. От подаръците им съдя, че най не им достига време да си бъдат двамата, далеч от работата и сериозните ангажименти.
Май наистина е най-добре да заложиш на сигурното - това, за което знаеш, че харесва. Пробвала ли си да питаш сина си за идея?
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: януари 12, 2013, 17:43:35 »

Май  Еми  наистина  е права...няма  смисъл да  и  пращаш  подаръка  до  там.Когато  дойдат може да  и го дадеш.

А  те питах  в кой  град   са,защото имам едни  приятели  в  Чикаго.Мацката  прави  торти и идеятра ми  беше  ако  са  в с ъщия  град,да  и направят изненада  и да  и занесат  торта  за нея от  теб.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #81 -: януари 12, 2013, 18:44:38 »

bamce, това щеше да е страхотно с тортата Bravo. Поне на мен ми харесва много.
michelle, тетрадката хареса на сина ми, мисля, че ще си я вземе при първа възможност и ще си пише в нея. Той обича такива работи. Пък и тя беше хартиеният подарък и нещо като плик за големия хартиен подарък /като стойност/ Wink. Тази тетрадка хареса на всички от форума и поне 3 момичета си я взеха, изобщо не съжалявай. Аз се каня да поръчам втора за жената на брат ми, тя все си записва и прави списъци. Синът ми няма идеи, по- зле е и от мен Wink. Той и купува винаги обеци или някаква електроника, та оставям за него тази област да мисли.
emmmmmy, ако е козметика, понеже вече съм пращала на Рефан, ще опитам от твоите, щом ги харесваш.
преди малко ми хрумна нещо под душа. Що да не и спретна една престилка за готвене с шапка /като поничка/ и да напиша "Майстор на крем "Карамел". Отивам в 100-те овце, ако ме устройва цената, хич няма да я правя аз.
Хранителни продукти е забранено да се внасят в Щатите. Те там си имат един малинчо.ком и купуват всичко българско /вкл. чубрица и луканка/, стига да имат мераци он- лайн.
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #82 -: януари 12, 2013, 19:02:24 »

svekarva, може да прозвуча малко нетрадиционно pleasantry, но защо не потърсиш като идея за подарък нещо по зодия ( в нета като напишеш подарък зодии изскачат доста предложения ) ? Знам, че не всеки вярва в зодии и астрология, но на мен например по зодия предложените подаръци наистина, ама наистина най-много си ми харесват. smile Щом си усетила, че ръчно направени неща не и допадат, няма смисъл нито ти да хабиш труда и вдъхновението си, нито снаха ти да се чувства неловко като не ги ползва. По-скоро явно и е нужно за подарък нещо, което си сигурна, че наистина харесва или нещо, което отговаря на тамошния ритъм на живот и културата, която явно са попили. И сега като го написах доста сложно ми прозвуча и въобще нищо конкретно не ти предложих blush Може би нещо за бюро, ако има ползва такова - като преспапие например със снимка на нещо скъпо за нея, стилен комплект писалки/химикалки в кутия (не знам дали ясно се изразявам), ако е кулинар - стилна мелничка за сол и пипер (има ги в нета-а точно така описани), някаква мини възглавничка за дома, която може да е направена по поръчка с надпис или също със снимка, кутия за бижута. Всъщност казваш, че нямате сходен вкус за бижута, но ако е брошка, изработена по поръчка, която е важна за нея дума или животно (аз например обожавам пеперуди и под каквато и форма на бижута да ми ги подарят много се радвам) няма ли да си я носи? Много е трудно да се избира подарък на човек, с когото сте коренно различни, аз съм така с етърва ми и свекърва ми, но вече ще черпя идеи от тук smile!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #83 -: януари 12, 2013, 19:37:59 »

Водолеите ще се зарадват на:
Оригинални вещи, които само те ще притежават.
Всякакъв вид джаджи.
Качествена козметика.
Камъни и кристали.
Дрехи от коприна и сатен.
Естествени продукти.
Оригинални цветя.
Билет за някое революционно събитие.
La_Fleur, подаръците за моята зодия са  good, би трябвало и тези да са добри за водолеите. Май трябва да заложа на качествена козметика от естествени продукти. Дали флашката е джаджа? И какви още джаджи има?
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #84 -: януари 12, 2013, 20:11:52 »

 Еее, от там трябваше да започнеш, че е зодия "водолей"  smile
 Аз такива си имам доста около мен (немалко приятели и майка ми) и мъжете не ме затрудняват, но жените лекичко. Моите впечатления са, че по отношение на облеклото и бижутата предпочитат да си избират сами. Имат страхотен вкус за това, което е модерно в момента и ако могат да си го позволят (или най-малкото преценят, че си струва да отделят парички, понеже са и доста спестовни), обикновено са образец за последните модни тенденции  smile Предпочитат елегантността и умереността, рядко съм виждала Водолей в екстравагантен вид (това е било само, ако е модерно за момента  blum ).
 Ръчно изработеното наистина не ги впечатлява (като дете неведнъж съм подарявала на майка ми рисунки и писани за нея неща, но колкото и да е мила и добра, беше очевидно, че не е най-добрият подарък). Всеки път, когато някой от моите Водолеи ме види с нещо такова, прави скептична физиономия. Подозирам, че за тях тези неща са в графата "по-малко качествени"  sad
 Практичните неща за домакинството при тях въобще не вървят. Т.е. дори и тя да си е купила купички за крем-карамел, нямаше да й хареса да са й подарък. Мой приятел (телец междудругото) подари на гаджето си (водолей) някакъв кухненски комплект и после тя бавно и систематично му вади душичката с памук поне месец  biggrin Иначе проявяват практичност, но според мен това се дължи на нежеланието им да пилеят пари.
 Определено обичат парфюми и козметика. Така че това, на което си се спряла е идеален вариант.
 По принцип не са особено трудни за избор, понеже са любознателни (книги и джаджи се вписват) и имат сравнително класически вкус (т.е. по-неутрален като вид подарък е добре). Накратко - умерено практичен, елегантен на вид подарък. По възможност да е нещо, което да е хем модерно, хем да има една идея уникалност (да прилича на вещите на другите, обаче и да се отличава).
 О, да, обичат изненадите. Затова мисля, че ще й хареса да го получи като колет, а не като дойде на гости  smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #85 -: януари 12, 2013, 22:34:49 »

Като един виден водолей да се изкажа и аз girl_wink
Понеже освен себе си имам и още доста представители на зодията, имам известни наблюдения над желаните и харесвани подаръци. Обичаме хубави дрехи, интересни книги и екстравагантни или луксозни неща...но предпопочитаме сами да си ги избираме и купуваме smile
Домакинските подаръци възприемаме по-скоро като подарък за дома, а не личен. Ръчно направените неща мисля, че се харесват от повечето водолеи, понеже си падаме доста кукумицини и не обичаме традиционното..

Не знам какъв ти е бюджета, но според мен можеш да я зарадваш с малко бижу, кутия за бижута, хубав парфюм, нещо малко, но красиво smile

Дано да съм била полезна smile
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: януари 13, 2013, 00:48:22 »

Здравейте и от мен. Днес малката много рано заспа и мога да се разпиша и в тази темичка.   danceg

svekarva, след това, което прочетох ти предлагам следните два варианта:

Това са кутийка за химикали/моливи и кутийка за визитки. Ръчно изработени са, но според мен са страхотни и много стилни, така че можеш да потърсиш нещо подобно, ако ти хареса идеята:



Или й направи комплект от качествена козметика: сапуни в интересна форма, олио за масаж, ароматни свещи. Нещо от сорта на този комплект за баня. Сигурна съм, че можеш да съчетаеш даже нещо по-интересно от това.  good

Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #87 -: януари 13, 2013, 13:07:21 »

svekarva, флашката е джаджа и ако решиш може да и потърсиш някаква с нетрадиционна форма. Освен това, ако вече си и подарявала продукти на "Рефан", може да и направиш комплект от продукти с розово масло, което си е традиционно нашенско, като тези на "Българска роза" - лосион, крем за ръце, фигурален сапун, спа душ-гел и т.н., по-универсални неща, защото вече ако е крем за лице, шампоан, балсам за коса са неща, които са според кожа/коса или индивидуален вкус. Виж в rozata.com. Много харесах и визитника, който ти е предложила Princess, не знам какво работи снаха ти, но ако е нещо свързано със срещи с хора си мисля, че това е доста добра идея. Ех, ако само бях имала време да надникна в "Кафе или чай" през декември нямаше да обикалям като уличен пес с налудничав поглед из магазините, докато търся какво да подаря на близките на мъжа и почти да ми се плаче от безидейност! pardon Нооо, живи и здрави, на април си заплювам, че ще ви искам помощ за подаръци! blum
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #88 -: януари 13, 2013, 13:13:48 »

Здравейте момичета give_rose
Да се изкажа и аз blum На мен най-много ми хареса кутийката за химикали и визитника...даже по-скоро много ми харесаха Bravo Мисля, че доста добра идея е и комплект луксозни химикали smile
Хубав ден на всички girl_wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #89 -: януари 13, 2013, 17:30:08 »

Снаха ми си пада по свещи и мисля да направя комплекта от Рефан със сапуни /има едни с пемза и натурална гъба/ и задължително да включа свещ. Щом флашката е джаджа, още утре отивам в Техномаркет , там има разни закачливи форми. В темата за коледните подаръци Светли беше подарила една като Дядо Коледа на Росита, може да намеря нещо интересно.
Да, кутията за химикали е много красива. Тя работи в офис и ползва фирмени химикали, но ще разгледам и това като вариант. В крайна сметка това няма да е последния случай за подаряване и е добре да имам "запаси".
La_Fleur, ако през април ще подаряваш на овни, тук сме много от тази зодия и ще ти кажем мнението си. Wink
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines