Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 14:18:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Първа зимна седмичка - 05.11 - 11.11  (Прочетена 40303 пъти)
 
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: ноември 05, 2012, 16:35:08 »

Жозефин, за зелената карта срока беше до 3-ти ноември. А за програмата "Аз мога повече" не ми казаха кога да очаквам резултати, но най-вероятно ще е след нова година. Аз писах ПО системно програмиране, че това работя в момента, а го нямам като диплома, иначе съм икономист по образование. Ти за какво подаде?
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: ноември 05, 2012, 16:42:36 »

знам че не трябва да е нещо което го работиш или което си учила...в смисъл не трябва да имаш трудов стаж по това за което кандидатстваш така пишеше в документите. Аз исках фирмен мениджър, защото уж мислим фирма да отваряме, но не ми дадоха защото било 4та степен, а бюрото поемало до 3та степен. И аз записах графичен дизайн, а мъжа ми записа електронна търговия smile Отделно записахме и език. нали знаеш че имаш право на 1 професионална компетенция и 1 друга която е или езикова или дигитална.
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: ноември 05, 2012, 19:41:22 »

Не, не е задължително да е различно от професията ти. Стига да не е по-ниско ниво от сегашната ти квалификация, няма никакъв проблем. Те гледат хорариума на това което си изучавал в гимназията най-вече. Същото важи и за компетенциите. Ето мен например по договор ме водят техник компютърни мрежи, обаче това не е програмист. А често ми се налага да пиша/редактирам код, има някои неща които не са ми ясни и един курс по системно програмиране ще ми е адски полезен. Преди това мислех компютърна графика да запиша, ама след консултация с познати които са карали такъв курс от предния прием, не останах впечатлена. В общи линии първо те учат как да си цъкаш компютъра, после малко базови познания по софтуер за растерна и векторна графика - Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, CorelDRAW. В общи линии правене на картинки, банери и такива ми ти неща. На мен не ми е полезно, а и не мисля да се занимавам професионално с това. Програмирането е друга бира... Wink
Впрочем спокойно можеше да запишеш Фирмен мениджър-част от професията /3-та степен/ или Сътрудник в малък и среден бизнес-пак е 3-та степен. Подвели са те... И тук е момента да ти се поскарам, че не идваш с нас на кафе.
За електронната търговия не мога да кажа нищо, но звучи модерно и обещаващо като професия, дано и да е така.
Да, можех да подам и за език, но като знам колко се бавят нещата, а срока за приключване на обученията е 31.08.2014. Не мисля, че има реална възможност да се карат ПО и КК едно след друго, просто времето няма да е достатъчно. Защото квалификацията е между 950 и 1050ч - това както и да го смятам отива към година и половина. И не остава време за езиков курс, който също ще е около 6м най-малко. Това е по мои изчисления, разбира се не твърдя, че съм права. Но все си мисля, че съм близо до истината. Ако другата година има пак прием и най-важното ако съм в Бг, ще подам и за език, макар че това което искам да уча в Бургас принципно го няма...  Ако не - ще си го уча платено от мен си. Или пък на местна почва, то така или иначе език се учи най-добре на място. Wink

Офффф, ама че дълго стана... На който не му се чете, да го прескочи.  blum
« Последна редакция: ноември 05, 2012, 19:46:21 от Росита » Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: ноември 05, 2012, 20:03:43 »

Ех, че весело сте е подхванали тази седмична тема! yahoo Докато ви изчета, гозбата за малко да ми загори Girl_hide
Напук на прогнозите, днес в нашия край беше топло и слънчево!  heart Това ми е любимото време от годината - жълт-червени капещи листа, 20-градусови температури през деня и синьо небе! Красота!
Днес беше доста динамичен ден за мен! С радост мога да съобщя, че нещата започнаха да се случват малко по малко!
Kiwi, и аз си пожелавам тази седмица да не е първа зимна, а поне последна топла blush
Сноу, всички тръпнем в очакване Бубето да се появи heart, твоята сватба наистина много наближи, и аз не усетих как излетя това време... Много често взех да си мисля как бързо минава времето и че трябва да се наслаждаме на живота на макс...Става ми едно такова тъжно и носталгично, че и тази година се изтече, и сватбата ни мина. Но винаги се успокоявам, че ни предстоят още по-хубави моменти smile
 Изпращам поздрави и прегръдки на всички неспоменати give_rose
Аз отивам да слагам масата за мъжо  tease
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: ноември 05, 2012, 20:34:29 »

Ех ето това е понеделнишко писане smile
Киви кафето е наистина много хубаво с тоз снежец, ама както казват и другите дано си остане само на снимката (снега) smile
Inlove  с тези ти думи направо ни разчустваш нас с миналите сватби, наистина благородно завиждам, че те чаката такива хубави емоции и една наистина прекрасна зимна приказка smile
Свекърва ти ако чакаш на майстори....и при нас мъжът е майстора в къщи и ако го няма чакам да си дойде, че от "майстори" само до главоболия можеш да стигнеш smile
Езра стига чете дай си малко почивка smile
Пънк да се пазиш тези дни на работа, че с това време всички се разболяват.
Сноу и ти да се пазиш, че малко остана, трябва да сте добре с Бубето:)
   Ние утре сме на консултация та да видим, ако ни гледат на видеозон дали ще се покаже най-накрая пола "бобчето" :)Ако не утре ще разберем на 13.11, ако не се скрие пак де smile
 Приятна и лека седмица на всички smile
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: ноември 06, 2012, 08:29:54 »

Добро утро..
Ето го горещото кафенце за днес
Благодаря ви момичета за милите думи, надявам се да не ви разочаровам с резултата от всичките ми идеи  blush
Свекърва вече почти се оправих, днес са ми последните 2 инжекции. Но здрава или не...списъка в тефтера не чака и започнах да ги отмятам.
Виждам, че бургаските съфорумки са много активни по програмите на БТ. Аз много се чудех дали да не запиша нещо, но честно казано ме домързя. Март ще записвам магистратура в Свищов, а не ми се щеше да нарамвам отново сто неща. Утре ще раздават дипломите във Варна, но май не съм настроена да пътувам и ще си я чакам по пощата до седмица  danceg
Сега се приготвям за фризьор, стискайте палци да не остана потресена  blum
Ем, стискам палци днес да си видите детенце от всички страни.
Ивелка, радвам се, че всичко е минало добре. Разкажи за новото място  Wink
Муун, абсолютно правилно си ме разбрала с написаното, нищо че го бях завоалирала  blum blum

Прекрасен ден на всички  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #21 -: ноември 06, 2012, 08:52:54 »

ММММММ, благодаря за кафето! Има и лешници и шоколад, много искам едно такова. След секунди започвам едно интервю за кандидати за работа. Успешен ден!
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: ноември 06, 2012, 09:10:46 »

Emotem ти в коя седмица си вече? Аз понеже не искам да знам пола та сигурно от първия път ще лъсне! Но ти пожелавам щом толкова искате да го видите, да се завърти както трябва бобчето.
Да те питам ти колко си наддала от началото на бремеността. Питам понеже аз съм качила около кило и половина и всички ми мрънкат, че не ям! Пък според мен като не ти се яде, не трябва зорлем  да се тъпчеш!
Сноуче....не остана! Сигурно чакането е неповторима емоция!
За програмите, за които говорите, не знам нищо. Не съм кандидатствала защото имам магистърска степен по това, което искам да работя и едва ли в тази насока може да ми предложат нещо ново. Много искам да запиша право, но е много скъп семестъра, а с бебе и жилищен кредит.... Все пък е тъпо да лишавам детето от нещо за да си платя семестъра! Но ако ще и на 90 години ще го завърша това пусто право!
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: ноември 06, 2012, 09:52:36 »

Добро утро!
Аз май още съм в унес, не мога да се събудя. Чувствам се като едно от онези анимационни мечета, които живееха нависоко в облаците - и аз така все едно се нося на облак sleeping Днес се надявам да нямам толкова много работа, а и като гледам времето какво е - само за мързелуване под завивките на топло вкъщи.
Инлов, диплома във Варна ли каза? Май съм го пропуснала този момент.. scratch one-s head Между другото ние в четвъртък сме на дипломирането на сестрата на мъжа ми - да не се окаже, че сте били колежки? blum Кафето е невероятно изкушаващо, взимам си и аз докато не е свършило girl_wink
Свекърва, успех с интервютата! Clover Дано не са цял ден, че да не те отнемат от форума - имаш да разказваш още интересни истории с косматковци и некосматковци не съм забравила аз Wink Girl_hide
Пънк, на времето и аз се бях захласнала да уча право smile
Емето, дано да успеете да видите пола на малкото бобче give_rose
Ивелка, как върви работата от вкъщи? Като застуди още малко и на мен ще ми се иска да работя от вкъщи pardon
Роси, какви са тези приказки 'ако съм в Бг' girl_impossible Къде ще ходиш, не те пускамеее
Josephine, не знаех, че и ти си част от бургаската група give_rose
Хубав ден от мен и се дръжте здраво, че да не ви отвее вятъра - слагайте по един камък в джоба blum
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: ноември 06, 2012, 10:36:41 »

Роси, това за фирмен мениджър било само 4 степен, нямало трета и не ми дадоха да го запиша, а наистина щеше да ми е от полза....а това което казваш за компютърна графика е различно от графичен дизайн, аз главно ще се занимавам с рекламна гравика, дизайн на реклами и се надявам да ми влезе в употреба с новата фирма дето ще отваряме.....ама то докато дойде време да се учи....май скоро няма да е. Иначе аз също имах няколко неща в предвид и имах чуденки, ама трябва да избереш едно все пак, та това реших, като не можело фирмен мениджър.

За кафенцето трябва да се присъединя към вас някоя вечер след 5:30...знам че в МОЛа до нас се събирате smile

Да, Муунче, и аз съм от Бургаската група, жалко че сме толкова малко...или поне не се събираме на срещички повече хора и по-често, ще е много готино! Знам че има и други от форума от Бургас smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: ноември 06, 2012, 10:39:12 »

И аз искам да си спретнем варненска среща и то отдавна, но никой не ми се навива на акъла pardon

Искам да споделя с вас как най-сигурно да теглите пари от банкомат Wink
« Последна редакция: ноември 06, 2012, 10:55:53 от m0onlight » Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 06, 2012, 10:55:29 »

Привет дами! smile Взимам си и аз от кафето, много е изкушаващо с тези неща около него.

Инлов, надявам се да ти на правят най-хубавата прическа и да се харесаш от първия път!

Пънки, тази програма е за работещи хора, които искат да повишат, променят или добавят нова квалификация към образованието си. Обучението е по уч.програми за професионалните гимназии.
Правото си е сериозна дисциплина, пожелавам ти някой ден да изпълниш мечтата си. Аз някога мечтаех да съм ветеринарен лекар, но така се случи че записах икономика. Не че работя като икономист...по-горе писах с какво се занимавам. Но да ти кажа, аз бях учещо-работеща мама, с малко дете и пак се оправих, така че не е страшно. При добра организация се намира време за всичко. Но тук опираме до финансовия въпрос, а образованието днес изобщо не е евтино и както ти каза, няма нужда да се лишава детенце заради нещо, което не е толкова приоритетно.

Муунче, като казах извън Бг имах предвид че обмисляме евентуално да се изнасяме в чужбинцията и какво по-хубаво от това, ако сме сред печелившите зеленокартовци.

Емето, дано "бобчето" е спокойно и да ви позволи да му видите пола.

Свекърва, успех с интервютата и дано после не ти е гръмнала главата.

Жозефин, за дизайна дано наистина учите, това което би трябвало и най-вече да ти е полезно в работата.  И ще те чакаме да се обадиш за по кафе, дори и да е след 17.30  Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #27 -: ноември 06, 2012, 11:53:40 »

m0onlight , и аз искам някой млад хубавец плътно да ми се залепи за гърба  Wink, пък дали ще тегля пари, аз си знам. Чухте ли за новата измама, дето едни правели по 3 банкноти от 1? Толкова е безумно....и тъпо, но щом са се хванали.
Мина интервюто за подбор за продавач консултант. Да ви кажа, в това село има само 500 души, а се явиха 3 кандидатки. Двете с гимназиално образование, третата- висшистка. Чак да му стане жал на човек какви хора има без работа. И трите умни, чисти, работни и млади, да се чудиш коя да избереш.
Близко до офиса имаме БТ за една от общините на Пловдив. Не могат да наберат кандидати за програмите, никой не иска да учи. Май натискът е повече от големите градове. Преди две години ние се включихме към едно търговско обучение и едно езиково. Идваха тук преподавателите и да ви кажа с голям зор завършихме. Не е работа след работа да седиш още 2 часа. Пък и нивото беше под всяка критика. Дано сега поне са избрали добри обучаващи фирми.
Росита, късмет със зелената карта. И моите подадоха пак. Животът в Америка вече не е това, което е било преди 10- 15години, но който има желание, нека се опита.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: ноември 06, 2012, 12:09:18 »

Муун, да мила завършвам ИУ и утре ни е промоцията, аз по принцип се дипломирам година по-късно от моя курс, защото заради работа не се явих на време на държавния. Но ще пропусна идването до Варна, защото много ми тежи това пътуване Бургас-Варна blum А снимката  искрено ме разсмя  Xixixi
Роси ние догодина ще подаваме за зелени карти.
Свекърва преди 15 години не е било същото и в БГ, но сега е по-добре да живееш лошо в Щатите, отколкото добре, нормално в България. След последните ни обикаляния по институции смятам, че при нас всичко е направено така, че да усещаш вилата на врата, да знаеш че си зависим от институция, заплата, лекари и какво ли още не.
Много набързо ми направиха прическата, харесах се и съм доволна, яд ме е че не се снимах.. beating
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: ноември 06, 2012, 12:37:53 »

хаха, мунче , мн смешна снимка, браво на дядото  pardon наистина днес доста духа във Варна, даже мен малко ме наваля, но само леко  smile мисля, че контр. мина добре, падна ми се средновековието в Европа, интересна тема... даже на мойто мъжле му я разказвах вчера и имаше ефект от това, намерих си някои неща на които да наблегна пак; днес трябва да чета по химия, а хич не ми се ще... Вчера не духаше и бе мн приятно за разходки.
Моята сестра също има дипломиране по това време в ИУ, но аз няма дамога да ида, на упражнения съм.
Да ви споделя, неделя нали бяхме на РД на кумата и мънинките (на 2 и 3,5г) бяха там, голяма игра падаше, гледахме снимките от фотосесията им (нашия подарък за тях) и са мн хубави, едни есенни , с дечицата  heart викам на милото, че сигурно ще каже `искам и аз ` и той `е, аз съм ти казал отдавна`  pardon pardon т.е за децата.
Инлов, до къде си със задачките?
пънк, а вижда ли се вече коремче  heart
Емето, дано да успеете да видите  heart  Good luck стискам палци, ти какво искаш да бъде?
Ивелка, сигурно е било чудно времето вчера, като знам колко е красива есента по тези места, искам пак на почивка  girl_wink danceg

на всички поздрави  give_rose
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines