Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 06:40:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Възвращаемост от сватбата?!  (Прочетена 148265 пъти)
 
drazena
Ентусиаст
**
Публикации: 84


Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: юни 13, 2011, 13:29:17 »

Получихме двойно от това, което изхарчихме, но аз си знаех предварително големите суми, иначе имаме само 3 подаръка, които много харесвам: дигитална фоторамка, кошница за пикник и сребърна сватбена монета.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: декември 10, 2011, 11:22:18 »

Да споделя и аз за нашата сватба - похарчихме около 9000 лв за 100-105 човека, а събрахме към 7000 лв + 2 подаръка (ютия на Tefal и мемори възглавници ). За мен обаче емоцията, преживяното, спомените - това е безценно и горещо го препоръчвам на всички влюбени двойки, които по една или друга причина на са направили все още тази крачка  good good good Това е възвръщаемостта за мен - тя надхвърля разходите многократно. ЗАСЛУЖАВА СИ!!!!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: декември 10, 2011, 12:52:54 »

Сватбата ще е в тесен кръг, така че гостите като близки хора отсега си ме питат директно "пари или подарък" . Който пита, казваме че събираме за ново обзавеждане, който не пита- е добре дошъл, а подарък -само ако има възможност и каквото намери за добре. Няма да имаме листа с подаръци. В поканите, които подготвям, си пише да не се обременяват дори с бонбони и букети. Живот и здраве, след сватбата ще докладвам и аз. tease
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: януари 30, 2013, 13:34:27 »

Сватбата ще е в тесен кръг, така че гостите като близки хора отсега си ме питат директно "пари или подарък" . Който пита, казваме че събираме за ново обзавеждане, който не пита- е добре дошъл, а подарък -само ако има възможност и каквото намери за добре. Няма да имаме листа с подаръци. В поканите, които подготвям, си пише да не се обременяват дори с бонбони и букети. Живот и здраве, след сватбата ще докладвам и аз. tease
обещала съм гледам да докладвам tease
Та- възвръщаемост не може да се нарече нашето, както и да се смята, сватбата надхвърли с над
 3 000 това което след това получихме под форма на пари и подаръци. Но пък мина гладко и безпроблемно. good
Бонбони и букети нямаше, въпреки мрънканията които чух, защо съм го била написала в поканата. имаше кошница със цветя и жива орхидея, които придадоха час, без да увяхват. Offtopic
Активен
mimi8
Регистриран

Публикации: 1


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: февруари 26, 2014, 09:45:00 »

 yahoo Ехо! и аз да се включа възвръщаемост от моята сватба.....е по-скоро в отрицателен знак!!!!но купона беше на макс!но имаме невероятни спомени от този ден...(това бе най-големият ни подарък)
Активен
deizi2304
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #335 -: март 07, 2014, 16:27:19 »

амм на мен тепърва ми предстои такова събитие, но със сигурност бих предпочела да съберем с годеникът ми парите за сватбата и да си я направим по наш вкус. Пък за възвръщаемост изобщо и не мисля, дори и в момента практически да сме на ръба на мизерията  pleasantry За мен винаги празниците са били свързани с подаръци, с изненадата. За какво са ми парите на хората, пари се изкарват. Пък ако толкова си го закъсал - правиш сватба с родители и кумуве в гражданското за 200-300лв и си готов.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #336 -: април 03, 2014, 13:35:55 »

Да ви кажа честно, не мисля че ще има голяма въвращаемост на нашата сватба, но пък от друга страна, ние сме уведомили всички поканени от достатъчно рано , за да се подготвят.
Винаги съм смятала, че когато имаш конкретна цел пари се спестяват.
Една от най- близките ми приятелки не е много добре финансово, и когато и казах за сватбата и казах че умишлоено и казвам толкова рано, защото я познавам много добре. Тя е много честен и горд човек.
Едно ходене на сватба не е само "парите в пликче" или подарък...  То (особено за жените) е да си купиш нов тоалет, чанта, обувки, да си платиш такситата в дадения ден.. абе с две думи едно 100, 200 лв са си разход за теб самия, преди въобще да си стигнал до подарък.

Точно затова, ние започнахме да казваме от рано, за да може и хората да са по-спокойни и да имат време да се организират, а не в последния момент да се чудят от къде да намерят финанси.
Тук държа да спомена че имам предвид финанси за самите тях, а не за нас като младоженци. girl_wink

Смятам че , хората които смятаме да присъстват ни познават достатъчно добре (сватбата не е голяма и общо взето са само най-близките ни, с които можем да си кажем всичко), за да преценят хем по възможностите си , хем по нашите предпочитания.

Може и да съм наивна, но залагам на самосъзнанието на повечето гости.smile

Аз от каквото имам нужда си казах на мама (парфюми за мен и ММ) smile Пита ме какво искаме, за да знае колко пари да спести, и аз и казах искам парфюм.
Като се има предвид че майка ми е много финансово затруднена (ние с милото плащаме повечето и сметки) смятам че това е добра идея, хем тя ще се чувства полезна, хем наистина ще ми подари нещо от което имам нужда... smilesmilesmilesmile

Така се случва и със сватбената рокля... Вече съм споменавала че ще я шие бабата на милото. Това реално ще бъде нейният подарък за нас. Труда и smile На нас ни спестява доста пари, а жената се чувства полезна и значима. Все пак и тя е на една пенсия и и беше много криво че видиш ли нямало да има парички за внука си, но когато се разбрахме тя да ушие роклята... Голямо щастие беше.smile Така и тя доволна и ние доволни...

Според мен това е оптималния вариант... Ще споделя повече впечатления след сватбата
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: юни 17, 2014, 11:03:00 »

Ние нямаме никаква възвращаемост от сватбата.. Дори и половината от цялата ни сума не сме събрали. Подаръците са ни много тъпи и са точно,това което не исках. Бях казала на всички,че не искам букети и то имаше повече букети отколкото някакви подаръци. Беше ужасно тъпо. А подаръците ни са тенджери,чинии и ножове  и разни нощни лампи и купи. nea
Такива неща си имаме и не ни трябват. Какво ще ги правим и аз не знам?!  crazy
Много съм разочарована..  Плачещо момиче
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #338 -: юни 17, 2014, 11:07:43 »

И после се възмущавате когато повечето младоженци избират да сложат на поканите текст за подаръци в пликчета Wink ние нямаме нито един подарък и съм много доволна, успяхме да стигнем до 90% от изхарчената сума. И преди някой да е скочил да обяснява как не си правел сватбата за да печели, първо да каже дали сватбата е подпомогната от родителите. Ако е, тогава е друга песен за паричките  girl_wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #339 -: юни 17, 2014, 11:11:00 »

 crazynelly, каквито и да са ти подаръците, да кажеш че са "тъпи" е все едно да кажеш, че хората на сватбата ти са били "тъпи". Съжалявам, че ти го казвам в прав текст, но всеки кани на сватбата си, който поиска и ако тези хора не са твоите хора, стават такива разминавания.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: юни 17, 2014, 11:18:16 »

Момичета вие не ме разбрахте!
Това,че подаръците на мен не ми харесват,не значи,че хората са тъпи или не са били моите хора,а че просто не са ми подарили,това което съм искала.
Аз бях говорила с всеки от гостите ни и бях казала какво харесвам и какво не,пък  те вече сами си преценяват дали да уважат мнението ми или не.
Честно казано аз имам право да кажа какво ми харесва и какво не. Не е ли така? Но пък не смятах,че имам право да им заповядвам какво точно да ни подарят. Това,че те са преценили да не се вслушат в мнението ми ме разочарова,но какво мога да направя?
Ние сами сме си финансирали сватбата и нито моите родители,нито тези на Славчо са ни дали и един лев за каквото и да е.
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: юни 18, 2014, 13:00:56 »

още като почнахме да организираме нашата сватба ( от април 2013г) бяхме казали на всички.Причината е същата като на milenkata,за да имат хората време да се подготвят и понеже ние ще се женим в петък да имат време за да си вземат отпуски,болнични и т.н
Възвръщаемостта от сватбата като че ли ми е най-важната тема.Чета тук ,че е най-важен купона и т.н обаче никой не си признава ,че една сватба е адско скъпо удоволствие.Нашите родители нямат пари да ни помогнат финансово за сватбата и сме теглили кредит за да се оженим.Другия вариант е да няма сватба!!!
Смятаме парите които съберем да си върнем кредита в банката,защото това са грешни пари.
В нашата покана пише,че искаме пари - ние се притеснявахме от реакциите на хората,а те само се подсмиваха и казваха,че е супер идея и ,че е по-добре да си го пише от колкото да имаш 5 тостера!
Надявам се на нашата сватба да няма подаръци.Предпочитам да ми сложат 20лв от колкото да ми купят тостер!.
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #342 -: юни 19, 2014, 19:49:03 »

zai4e_kate  Дано наистина така стане и получите поне повечето вложени пари. Дори и да остане да връщате, поне имате едно хубаво преживяване и ще разказвате и показвате после на децата  Wink  Ние за сега имаме някакви спестявания, но като гледам винаги бюджета се превишава и не се знае накрая....
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines