Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 19:16:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Благовещенска-мартенска седмица 25.03-31.03  (Прочетена 56907 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #180 -: март 29, 2013, 13:08:02 »

Да, в момента има точно хубава поредица монети - Български народни приказки. Хем всяка година ще допълвате по повод серията- излезли са две: Косе Босе и Момче и вятър. Ние събираме серията на двамата сина и на племенника.
http://www.bulgariancoins.com/bg/infoCoin.php?id=2265
« Последна редакция: март 29, 2013, 13:10:43 от svekarva » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #181 -: март 29, 2013, 13:11:09 »

Да, в момента има точно хубава поредица монети - Български народни приказки. Хем всяка година ще допълвате по повод серията- излезли са две: Косе Босе и Момче и вятър. Ние събираме серията на двамата сина и на племенника.


На тези монети винаги съм им се чудела, каква им е практически употребата. На нас ни подариха за сватбата и не знам какво да я правя, седи в шкафа и заема място smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #182 -: март 29, 2013, 13:12:57 »

Хехе, аз като се върна в София и ми се струва, че всички карат толкова спокойно и бавно и по правилата. Обичам да шофирам, но какви безумия виждам всеки Божи ден...

На 6 месеца ще бъде дечко по това време. И аз си мислех да вземем монета или нещо златно, да му остане за спомен. Не ми се иска да взимаме играчки, а ако питаме, ще ни кажат "каквото прецените". За мен лично за кръщене се подаряват неща да останат за спомен, вече самите кръстници каквото искат и се разберат. Просто не знам дали има някаква трациция. За първото причастие знам, че подаряват разни сребърни лъжички, ама ние взехме, че купихме един комплект за хранене като отделен подарък и отделно ако купим и сребърна лъжичка много тематично ще стане Girl_hide

П.С. Гледах ги тези монети и ми харесаха.
Ми, Киви употребата им е... колекционерска smile Да останат за спомен от дадена година примерно smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #183 -: март 29, 2013, 13:19:53 »

Пък винаги можеш да ги продадеш после  Wink, или да ти стане хоби. Съпругът си пада по тази част инвестиции. Нямам против, защото е сравнително безобидно и не заема място като другата му страст- вината.
Kiwi, тя си е нормална монета с изписаната стойност, може в обръщение да я пуснеш pleasantry, че да зарадваш някой продавач shok
« Последна редакция: март 29, 2013, 13:23:19 от svekarva » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #184 -: март 29, 2013, 13:38:33 »

Alleksia в щатите имат по 6 ленти за едната посока, в Европа по 3, а в БГ стандартно по една  blum Разликата е в това, че като тръгнеш да изпреварваш нямаш само такива, с които да се състезаваш , ами и такива, които да те центрират насреща smile А и на три ленти избор голям, като не искаш да се пъниш си стоиш най-в дясно pleasantry За София какво да ти кажа - те там и по тротоарите ходят biggrin Ние тук поне това нямаме, или не толкова често pleasantry А и тук освен всичко останало имаш и препятствия - дупки, по-големи от гумата ти pleasantry Сега се сетих за една случка - приятелят на една приятелка американец като дошъл тук и на първия километър пуснал волана и казал, че тук няма правила и не може biggrin Да поясня  - човека е пилот в щатите biggrin


За подаръка и монетите на мен много даже ми харесва като идея girl_wink А и после той само може да реши "съдбата" им като порасне Girl_hide
« Последна редакция: март 29, 2013, 13:52:18 от casky » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: март 29, 2013, 14:10:48 »

За мен монетата хем е спомен, хем е символика, хем има и колекционерска стойност. Вид инвестиция. Имам роднини, които си купуват златни кюлчета и ги дължат в сейф - това е същото, зависи от грамажа и т.н. Кръщенето е важен момент в живота на детето и играчка не ми се струва правилен избор  pardon

В Бургас смея да кажа движението е нормално и вече доста повече шофьори действат по правилата. С наближаването на сезона се бъзикаме, че сега ще се появят софиянци и пловдивчани да ни скапят движението  blum Да не се обиди някой, само се бъзикаме  danceg Забелязала съм обаче, че най-проблемните шофьори са от Ямбол и Добрич.... shok
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #186 -: март 29, 2013, 14:15:59 »

Пък винаги можеш да ги продадеш после  Wink, или да ти стане хоби. Съпругът си пада по тази част инвестиции. Нямам против, защото е сравнително безобидно и не заема място като другата му страст- вината.
Kiwi, тя си е нормална монета с изписаната стойност, може в обръщение да я пуснеш pleasantry, че да зарадваш някой продавач shok

Да, обаче струва доста повече от стойността изписана на нея... Ако не искам да ми заема повече място какво да я правя, в банката или някъде изкупуват ли ги?

Опитвам се да мисля практично, каква е реалната полезност на една такава монета ако не ти е хоби? Не го разбирам това, някак си повече се радвах на парите в брой ( колко съм комерсиална... хахаха), тях поне ги превърнахме в полезни вещи за дома и наистина им се наслаждавам като си ги ползвам. Обаче монетата.... хммм... седи и ми заема място. Ако нямаш идея какво да подариш по-добре в наши дни мисля ваучер от колкото монета, ако човека, който ще я получи има моите разбирания ще е вероятно разочарован от такъв подарък.
« Последна редакция: март 29, 2013, 14:20:15 от Kiwi » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #187 -: март 29, 2013, 14:23:06 »

За мен монетата хем е спомен, хем е символика, хем има и колекционерска стойност. Вид инвестиция. Имам роднини, които си купуват златни кюлчета и ги дължат в сейф - това е същото, зависи от грамажа и т.н. Кръщенето е важен момент в живота на детето и играчка не ми се струва правилен избор  pardon

Смисъла на златните кюлчета ми е съвсем ясен smile Material girl... казах ви, но на разните юбилейни монети не е. Имате ли пример каква възвращаемост дават те като инвестиция?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: март 29, 2013, 14:25:49 »

Инлов забрави и хасковлий  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #189 -: март 29, 2013, 14:40:02 »

Хахаха, Киви, и аз предпочитам пари в брой! Ще поразпитам съпруга, но това е по- изгодна инвестиция от кюлчета злато, защото на златото може да му падне цената, но монетата има и нумизматична стойност. Това хоби го имат по- специални хора Wink. От форума Ина събира монети /прочетох в горещия и стол/, та може и нея да хванеш за информация за възвращаемостта. Ние не сме продавали, събираме златните монети. Говоря в мн. число, но аз така и не се интересувам. Съпругът обаче си ги гледа с една лупа, радва им се и вероятно като татко Горио /така ли се казваше героят на Балзак/ изпитва някаква наслада само от вида им. От останалите снобски колекционерски мераци за мъже, изразяващи се в събиране на пури, марки, вина, часовници и колички, това май има най- голяма сигурност. Твоята монета коя е?
Юбилейните монети са отделна серия. Стойността им се увеличава, ако имаш всичките. Една не върши работа, освен за емоционален спомен. Точно от този сайт /на банката/ можеш да се свържеш с хора, които се интересуват от твоята монета. Но ако е от миналата година, времето и за печалба ще дойде поне след 5-10 години.
Българските народни приказки ги събирам, за да ги подарявам на синовете за внуците - да не забравят българския език /не че е голям келепир да го знаят/, ама нали и аз трябва да се разбирам с тях. Същото правя и за племенника, защото брат ми се опитва да събира монети. То си трябват доста пари. Но пък ми е много лесно за измисляне на подарък - излиза всяка година и допълва серията. Приказките бях чела, че ще са 12.
« Последна редакция: март 29, 2013, 14:52:21 от svekarva » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #190 -: март 29, 2013, 14:43:33 »

Инлов забрави и хасковлий  smile
biggrin Понеже другите са ми доста далеч, но тук има пришествие на добричлии мога да го потвърдя biggrin Няма такава държава...както Слави казва biggrin biggrin biggrin

За монетите - ние не събираме, даже нито една нямаме blum Но пък наистина ми звучи добре, а и ако ще е хоби по-добре да събираш монети от картички и марки biggrin За вино си трябва цяла изба, така че Свекърва е права biggrin
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #191 -: март 29, 2013, 14:57:12 »

В сайта, на мнения и анализи има професионална информация
http://www.bulgariancoins.com/bg/infoStory.php?id=55
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: март 29, 2013, 15:35:33 »

кив и аз съм така, не им виждам смисъла на монетките, освен ако не е за хоби. иначе нямам място за хобита у нас, особено ако ще стоят години за да имат стойност .
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #193 -: март 29, 2013, 16:58:20 »

Благодааря за идеите smile Имаме още месец да решим, така че има време.
Иначе гледах разни монети за по 1000 евро, ето това със сигурност е инвестицонна работа  blum
Тази с "Момче и вятър" ми хареса, а видях, че в ПИБ имат разни хубави златни неща, тъй че като се донесем, живи и здрави, в Бг,ще идем да видим какво ще ни хареса.
Каскай, вярно е, че в България пътищата са отвратителни, но по отношение на всичко остнало невинаги сме най-зле. Ще кажа само, че преди няколко дни четох как един се блъснал в дърво, защото се опитвал да изпревари линейка с включена сирена smile Иии приключвам въпроса  biggrin
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: март 29, 2013, 17:06:39 »

алекс, като се прибереш в СФ, пиши ми на лично да организираме срещата така че да дойдеш.
А за подарък , каквото и да избереш, колкото е по -практично, толкова повече бих се зарадвала,ако съм на мястото на майката. smile
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines