Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 20:51:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 22 "  (Прочетена 142016 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: август 05, 2012, 20:24:16 »

Това,, че имаш фоликул 17 мм. на 15 ден, не означава, че е недостатъчно голям. Може просто да имаш късна овулация. Моите са по 17 мм. даже по-късно, а си имам овулация. А само с тестове трудно се засича, по добре мери и БТ, ако си решила да я следиш.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: август 08, 2012, 20:01:27 »

Момичета, имам следния въпрос: след аборта първия ми цикъл беше на 10 юни (предизвикан с Дуфастон),после ми дойде на 23 юли (нормално,без предизвикване). Сега очаквам да ми дойде около 23 август, може би по-скоро около началото на септември. Как да сметна кога приблизително ще съм в овулация? с тази бъркотия последните месеци не мога да се ориентирам изобщо..Благодаря предварително за отговорите. give_rose
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: август 08, 2012, 20:09:28 »

Бебче,овулацията е 14 дни преди цикъл,ако цикъла ти е на 31 дни извади 14 и се получава на 17 ден ,не знам дали ти го обясних,ако си с нередовен цикъл става по-сложно ,мери т,тестове,има дигитални устройства и т.н....
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: август 08, 2012, 20:11:50 »

Карол, то точно това ми е проблема, че не мога вече да преценя кога всъщност ще ми дойде  give_rose  Не ми се иска да стресирам излишно нещата с мерене на БТ и тн, взимам си само тестове..Ама то като не знам колко дни да си смятам цикъла става сложно и да определя от коя дата да почна да ги правя..  give_rose Изобщо, малко объркана история е при мен, ми се струва..
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: август 08, 2012, 20:18:29 »

Спокойно,аз съм с късна овулация и никога не съм знаела кога е приблизително си сметни,примерно послдните два цикъла ,тя овулацията никога не  е еднаква всеки месец,горе-долу вземи средно от 2та цикъла ......и смятай ,но не с стресирай give_rose
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: август 08, 2012, 20:27:19 »

Благодаря ти,мила  give_rose
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #126 -: август 08, 2012, 20:44:18 »

Момичета, виждам колко старателно се борите за положителните две черти и честно да ви кажа, вие доста ме респектирате с това старание. Казвам това, за да стане ясно, че искам с най-добри чувства да ви помоля да разясните как една обикновена жена трябва да стигне до извода, че трябва да следи за овулация - била тя късна или липсваща. Какво забелязахте вие и кога ви "светна лампичката", че трябва да проверите по обстойно с вашия лекар как изглеждат нещата?

Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: август 08, 2012, 20:59:57 »

Кив, мога да ти отговоря за себе си. Аз се следя изкъсо понеже вече съм имала гинекологични проблеми, включително операция. Е, явно съм предразположена към проблеми...Защо ли не съм изненадана!
А иначе общоприето неписано правило е, че когато решиш да действаш за бебе, трябва да си направиш един профилактичен преглед с цитонамазка и микробиология, за да си спестиш евентуални бъдещи проблеми.
Ако пък пробваш да забременееш, ама не става година, година и половина, вече се започва следене на овулация, мерене на БТ, почваш да се вманиачаваш и тръгваш по лекари! А ако си като мен, изперкваш и по-рано!
Общо взето, пожелавам ти да не стигаш до тоя момент с меренията, следенето, etc...
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: август 08, 2012, 22:01:53 »

Киви, ами мен ме посъветва моята АГ да следя няколко месеца с тестове овулацията, просто за да видим дали след аборта се възстановява нормално ову и цикъл. Това с едното наум, че тестовете са само ориентир, не дават 100% сигурност и тн. Не ги правя с цел да хванем момента за зачеване или нещо подобно, опитвам се да не стигам до постоянно мислене само за това...С Митко пък когато забременявах, не съм и помисляла да купувам тестове, но пък преди това не ми се беше случвала и другата случка...Сега просто следвам съветите на АГ-то  give_rose
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: август 09, 2012, 02:26:57 »

Киви, аз бях много против меренето на БТ и тестове за ову, понеже ми се виждаше като мания и мисли само за това. Но като минаха три години и особено последната година нямаше никакъв резултат прибегнах към термометъра. В следващия момент ми стана толкова интересно че знам какво се случва в тялото ми, че не го приемах като с цел бебеправене, а като опознаване на тялото си. Два месеца мерих БТ, на третия прибавих и тестовете за ову и резултата беше на лице. Сега ме е яд че не съм го направила по рано, въпреки че си мисля, че самия резултат дойде от лубрикант ,който ми замести ЦС и по този начин благоприятствахме средата на сперматозоидите, но от всички предприети мерки събрани на куп...воала  Girl_hide

Аз днес се видях с моя гинеколог. Подготви ми документите за съседния остров и среща със специалист. Най после!!! Иска да ми прави цветна снимка за проходимост на тръбите, понеже го изисквали от там. Малко ми е стресирано, но ще го преживея  pardon  не виждам и смисъл, но не искам да упорствам.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: август 09, 2012, 07:42:34 »

Внимавайте какви съвети давате!!!

Ако една двойка реши да прави опити за бебе и жената е под 35г. ЕДНА ГОДИНА е срока, който казват всички репродуктивни специалисти, за опити.През това време можеш да мериш температура, да правиш тестове за овулация, каквото сами решите.След тази година се отправяте към репродуктивния специалист, защото изследванията са много и отнемат много време.Ако жената е над 35г 6 месеца е срока за опити без забременяване.

При нас лично около 6 месеца правихме секс, после прибавихме тестовете за 3 месеца и ги махнах много бързо.БТ не съм мерила никога.За мен тези методи стресират много повече отколкото да помагат, но всеки е индивидуална личност и приема ставащото около него и с него индивидуално.

Bera, ЦС е едно от нещата който ще поиска да направи всеки доктор, те се застраховат от неуспехи, застраховат и теб.Радвам се че вече имате по-ясна светлина при кой лекар ще ходите и нещата се задвижват.Успех!
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: август 09, 2012, 07:50:46 »

Внимавайте какви съвети давате!!!

И кой точно написа нещо по-различно от написаното от теб, та с този тон...?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: август 09, 2012, 08:32:30 »


Ако пък пробваш да забременееш, ама не става година, година и половина, вече се започва следене на овулация, мерене на БТ, почваш да се вманиачаваш и тръгваш по лекари! А ако си като мен, изперкваш и по-рано!

Ти и го казах, защото знам как мислят, хората."Ще опитваме година ако не стане, после половин година ще меря БТ и ще правя тестова, ако и тогава не стане ще отидем на лекар, демек кварталния гинеколог." Там се губят в най-добрия случай месеци в най-лошия години.Виждала съм го много пъти, говорила съм с много такива хора.Затова предпочитам да съм по-точна и рязка, за да знаят кога да им светне лампичката в главата.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #133 -: август 09, 2012, 08:49:01 »

Момичета, аз не искам да предизвиквам спорове - всяка една от вас по-трудно или по-лесно се е сдобила с опита и знанията, които споделяте. Благодаря ви за споделения личен опит.

Исках да знам кога да "светне лампата", защото по-принцип съм доста внимателна, що се отнася до здраве, даже съм склонна да задълбая твърде много, а това вреди понякога повече. Правех преди няколко години по 3-4см киста всеки месец на единия яйчник, по няколко пъти месечно ги следяхме с моя док и правихме няма такива лекарствени схеми докато ме склони да пия противозачатъчни, тогава нямаше с кого да си направим бебе, за да дадем почивка на яйчниците. Оправих се след противозачатъчните (влияеха ми ужасно, както и предполагах), но смятам, че доста помогна и факта, че спрях да го мисля. Толкова вярвам вече, че повтарянето, че всичко е наред е половината лечение, че се опасявам да не изпусна нещо.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: август 09, 2012, 09:02:12 »

Аз си мисля, че мерене на температура много натоварва психически, дори и да не го осъзнаваме, някак си аз поне влагах доста, постоянно си гледах телефона ( там ми беше графиката), даже бях почти сигурна, че са станли нещата, правих го 2 месеца и от моя опит ви казвам, че не бих го препоръчала. Аз лично съм и против тестовете за Ову, не винаги са точни, добре е да не си ходил 3-4 часа до тоалетна преди това и тем подобни неща.
Според мен е добре да се установи с фоликуметрия кога настъпва овулация и дали настъпва, защото може да не се спука фоликула примерно.
 Колкото до това, колко време да се изчака преди да се премине към тежката артилерия, всеки преценява сам. Да лекарите казват да се чака година преди 35 и 6 месеца след това. Ако възрастта е по-напреднала, не бива да се губи време, защото всяка следваща година прави нещата по-трудни, казвам го от личен опит. Когато знаеш, че времето те притиска, това те натоварва допълнително психически.
Добре е обаче да се знае дали има проблем или не, тоест нищо не пречи да се пусант хормони, да се направи преглед, по-обстоен , дори с ендокринолог да се говори. В крайна сметка, можете да погледнете на това като на един обстоен профилактичен преглед, да видите как функционира организмът ви и къде може да се помогне малко.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines