Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 11:05:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 14  (Прочетена 163761 пъти)
 
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: юли 07, 2011, 14:17:36 »

Дани,идея си нямам как се казва тази играчка.Правилно си се ориентирала,че е на ДМ.
Дари не проявява никакъв интерес към нея-дъвче си пелената,но не й нея.
Ето това ми се вижда по удачно,предвид пластмасовите си краища,а цената е същата:
http://www.toytownbg.com/index.php?toy=10.4.5264
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #421 -: юли 07, 2011, 14:26:13 »

Виждам че тази играчка е предназначена за 0+ , може и да е по-удачно за бебе което тепърва започват да го сърбят венците smile тази дето аз показах е за 4+ но май е за чесане главно girl_wink
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: юли 07, 2011, 15:17:42 »

sunray играчката не е масивна и няма да натежи но ще я пробвам в магазина на някоя друга кошара и ако е стабилно ще я вземем girl_wink

Количката попринцип ако си виждала в JUMBO продават (аз не знаех, един път случайно ги видяхме) имитации на всякакви марки и са по 150 лева а е същата като тази girl_wink но пък казват че тази марка Cangaroo е добра и мисля че си заслужава парите, ами честно да ти кажа много са 320 лева... както и да го погледнеш но пък не всеки ден се купува количка girl_wink

Иве, по принцип не бих се намесила по финансови въпроси, но си го позволям в този случай. Не го приемай лично или като критика.  give_rose 320 лв за количка не са никак много според мен. Нашата струва 800 лв например. Имам приятелка, която има количка на Бертони за 500 лв- зимен, летен кош и кошница за кола. На 11-тия месец на детето се счупи на 2, буквално. Сега трябва да даде още пари за втора количка и пак ще и излезе колкото нашата едва ли не. Не казвам, че ние сме застраховани срещу повреди или счупване на количката, но шанса е по-малък. Освен това ние имаме гаранция, а те не. Защо те нямат гаранция не мога да си обясня, не знам как са я купили без такава. Мисля че всичко трябва да върви с някаква гаранция. За това ако имате възможност купете си среден клас количка, не купувай най-евтиното, само заради цената. Аз ти писах и преди, ние някои неща ги взехме на заем, други втора употреба, но някои са ни по-скъпи, не защото много ни се дават пари, а защото гледаме различни критерии. Количката ни например ще я ползваме до 3 години(надявам се) и си струва по-сериозна инвестиция. Нашата е лека, но изглежда здрава, четох доста добри отзиви в нета за нея. Нека не забравяме по какви улици ще я караме все пак. Направи проучване за марките, които си харесала. Ако трябва виж и по-скъпи, но втора ръка, но не се хвърляй на нещо, само защото е евтино. Знаеш, че евтиното обикновено излиза по-скъпо. give_rose
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #423 -: юли 07, 2011, 15:34:14 »

Капризче съгласна съм, особено за количката да така е но аз пак казвам ние имаме вече 1 много здрава и стабилна и искам друга която да се сгъва максимално защото все ще се наложи да я качим в колата а тази заема много място и е тежка...за тази дето пуснах по-горе четох доста хубави неща и нито едно оплакване girl_wink
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #424 -: юли 07, 2011, 17:37:47 »

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/16774?osCsid=7cc01c729aa217c6e833d5951c161d8f

Ето ти вариант,цвета е примерен.Щом ще купуваш по-нататък ще вземеш само този кош. Има напълно легнало положение, лека е-9кг,сгъната се събира в багажник на Голф 2-ка и то с газова уредба. Има гаранция и при евент.повреда на рамата ти сменят веднага, не се налага да чакаш ремонт,стоейки без количка. Аз съм много доволна,още се шматкаме със зимния.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: юли 07, 2011, 18:37:37 »

Ивето, играчката в синьо, която си показала я имам също както се вижда на кошарата е закачена,( на мен ми е подарък), но не е за кошара, идва много ниско на бебето и се удря в одеалцето, много ниско и до очите, аз я преместих настрани, за да не й пречи на нея и на мен, но вече я заглежда забелязвам. Тази играчка ще е удобна за по-долно ниво или за дървено легло.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: юли 07, 2011, 20:34:58 »

Виждам,че говорите за колички и гаранция-нашата е за 110лв,защото не можем да отделим повече,и въпреки всичко има гаранция 1 година.Взехме я от Хиполенд,комбинирана е.  good
Друг е въпроса колко ще издържи по тия наши родни чукари,но това само времето ще покаже  pardon
« Последна редакция: юли 07, 2011, 20:43:14 от carlyangel » Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #427 -: юли 08, 2011, 07:03:07 »

tweety bird може и да не я вземем веднага а някоя която е подходяща за кошара макар че тази си я харесвам от много време girl_wink

carlyangel няма значение колко е както казах и в JUMBO има за по 150 лева...
ние ако става на въпрос и 600 лева можем да отделим за количка ама не си заслужава чак толкова аз не възнамерявам да я ползвам дълго време, моите познати от както проходиха децата им си купиха от тези и са много доволни и забравиха за количките...и аз мисля така да направя защото нашия баир не всеки може да го мине с 15 кг. количка+бебе например girl_wink

Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: юли 08, 2011, 09:55:28 »

Триколката е супер, но за лятото. За зимата не е подходяща. Ами когато вали? Освен това комфорта в количката не може да се сравни с триколката. Тя е забавление, но не мисля, че става за постоянна употреба.
Децата прохождат около годинката, но и след това е нужна количка, защото се изморяват и няма как на ръце да се носят.
И ние сме с ужасен баир, направо се чувствам все едно тикам камъка като Сизиф blum Но няма как, свиква се. Освен това не всички колички тежат 15 кила, без бебето. А да не говорим, че след 5ти-6ти месец, като се махне коша за новородено, който наистина допринася за тежестта, и се сложи летния - нещата коренно се променят smile

Ти си решила и никой не се опитва да те разубеди, но винаги е добре да видиш другите гледни точки give_rose.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: юли 08, 2011, 12:44:57 »

Тези триколки са хубави, но ако се правят по- дълги разходки бебето няма как да спи в тях. Освен това са само за хубаво време. И аз си мислех, че няма да ползвам дълго количка, но и сега се придвижваме основно така. Освен детето трябва да нося топки, кофички за пясък, вода, храна и т.н. и т.н. Освен това като беснее на площадката 2 часа, няма как да я накарам да върви още 20-30 минути до в къщи. Затова си ползвам една малка лятна количка.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: юли 08, 2011, 15:21:00 »

Искам да се изкажа относно това нещо като колелце. Първо за мен е олицетворение на ужаса-пластмаса-свирукане-и-мигане, но това е субективно. Другите минуси са, че не е сгъваемо, не може да се транспортира лесно в кола и заема много място вкъщи. Изключително трудно се качва по бордюри и други препятствия. Виждала съм го предимно в паркове и по квартали с по-равни и широки междублокови пространства. Освен това качествените такива са доста скъпи, по-скъпи от хубава количка-чадър, а другите издържат по-малко от един сезон - първо се чупи пръчката, наречена "родителски контрол" и остатъка отива на село или в продавалника biggrin В други държави изобщо не съм виждала такива по улиците, там хората си ползват колички тип-чадър за по-големите деца. Подкрепям и доводите на Nataliya и sunray.

iveto90, тези колички, за които ти смяташ, че няма смисъл да се дават пари, тежат около 10 кг, а не 15 и не може да ти се опре никой баир с тях.. само да знаеш, де smile Малко са хората, които правят такъв избор само от снобски разбирания "заради марката", повечето имат много други доводи. Доказателство е всеки, който купува такива колички втора ръка и скоростта, с която изчезват обявите за читавите.
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #431 -: юли 08, 2011, 21:07:11 »

Явно, че не съм се изказала правилно-не казвам че като проходи бебето или зимата ще хвърля количката, естествено че ще я ползвам... smile както и да е...

Няма да задълбавам вече в темата, ще продължавам да я следя с интерес... girl_wink
Благодаря за мненията ви момичета, аз изказах своето и това е всеки сам за себе си преценява нещата smile
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: юли 08, 2011, 22:14:05 »

Понеже скоро ни предстои рожден ден, моля ви дайте някакви идеи за подарък за две годишно момиченце. Първо мислех някаква триколка без родителски контрол Струва ми се, обаче че ще я ползваме само един-два месеца това лято, защото като гледам на 3 години вече май се купуват на децата от най- малките колела с помощни гуми. Гледах също детските лаптопи, но повечето са за 3+ години и не знам дали изобщо е подходящо. Кукли и конструктори имаме, но Дари не им обръща много внимание. Любими са й книгите и ще й купя задължително, но искам още нещо ново и интересно. Дрехи със сигурност ще й подарят. Нещо образователно с букви и цифри ли?какво?
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: юли 08, 2011, 22:55:34 »

Наталия,племенницата ми има подобна триколка и майка й е ужасена от пластмасовите колела!Ако ще е нещо такова да е с гуми.
Подарявала съм книжка-пъзел,животинките се вадеха и подреждаха...
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: юли 08, 2011, 23:20:23 »

Наталия, аз се сещам за 2 подарька, но май са 3+ (не сьм сигурна blush).
Но все пак да споделя - дьска за рисуване  и кукленкса кьща.
Сьщо така меко детско диванче, мини дьрвена масичка сьс столчета, детско сервизче за хранене/чай, игри от този род http://kasida.bg/sevi-dyrvena-igra-memory-152-9368.html
 Успех Good luck
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines