Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 07, 2024, 03:15:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 7 "  (Прочетена 120916 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #465 -: ноември 18, 2010, 19:24:01 »

А Крис така се забавлява и още му е странно как така в моя корем има друг човек funnytooth
funnytooth funnytooth funnytooth

Да ви се похваля - сватбеният ни фотограф ще ни прави бременна фото-сесия  yahoo yahoo yahoo Днес запазихме и студио за целта. За 11 декември (тогава беше пьрвата свободна дата). Много ми е кееееф... danceg danceg danceg yahoo yahoo yahoo
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: ноември 18, 2010, 19:25:26 »

Ех, че хубаво, Ина!!! Нямам търпение да те видя в цялата ти нежност!  heart
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #467 -: ноември 19, 2010, 11:24:16 »

inaxastra И мен много ме блазни мисълта за такава фотосесия, но трябва и аз да се свържа с нашата фотографка от сватбата да видим дали има някакви идеи за това..
Ще чакам с нетърпение и вашата сесия да мине и да ни я покажеш  smile Аз си мисля кога ли е най-удобния период да се направи това нещо т.е. кой месец от бременността?  crazy
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #468 -: ноември 19, 2010, 11:28:08 »

Дано се справи добре, че той не е специализиран...

Anelly аз тогава ще сьм в средата на 8ия. Но изборьт беше определен по-скоро от вьзможностите на студиото, че нямаше много избор с датите.

Ели, ти в кой месец беше като прави твоята?

Днес пристигна тюлената шапчица на Мартата, направо е божествена  girl_in_love girl_in_love girl_in_love girl_in_love girl_in_love Супер доволна сьм !!! Само трябва да я отнеса на химическо.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: ноември 19, 2010, 12:02:27 »

Една приятелка си прави такава фотосесия, беше почти накрая на бременноста... дано не спамвам, но качвам линк със нейните снимки. Винаги може да се откраднат идейки  Wink

http://www.grzegorzczajka.com/portfolio/ciazowe/marta
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #470 -: ноември 20, 2010, 11:11:46 »

Много е сладка твоята приятелка. Благодаря за сайта  give_rose

Вчера бяхме на Пьрви групов курс за Подготовка. Искам да споделя някои неща с вас.

Говорихме за напьването. Акушерката обясни, че в едно нормално раждане няма нужда от никакво напьване. Ведньж главата на детето ангажирана в таза благодарение на контракциите, няма логична причина процесьт да не продьлжи. Без да се напьва зверски следащите няколко контракции ще го изтласкат навьн.

Тя каза, че и за нея по време на нейното обучение това е било ужасно странен факт, защото обратното е така вкоренено в сьзнанието ни, че ни е почти невьзможно да повярваме, но в практиката си се е убедила, че точно така функционира природата и както каза тя "Докато всичко протича нормално, най-доброто, което можем да направим е да я оставим да си вьрши работата и да й се вьзхищаваме отстрани"

В края на самото раждане се усещат естествени напьни, които често са само 2 или 3 и които са като кихането-нито могат да бьдат задьржани, нито могат да бьдат предизвикани насила.

Имаше практическа част, която се сьстоеше в следното:
Всяка от нас трябваше да се качи на акушерското легло, да заеме класическа гинекологична поза да поеме вьздух и да напьва. Говорим за сьвсем леки напьни, подпомагащи контракциите, а не за зверското: "Напьвай, напьваааай....нищо не правиш".

Лично аз в класическата поза взех вьздух, задьржах и напьнах. Така не бива да се прави, защото се оказва перпендикулярен натиск вьрху перинеума и това го напряга силно и излишно без да помага на бебето.

Казах, че ми е невьзможно да напьвам при издишане. Тя застана отдолу и ме накара да я дьрпам за рьцете докато напьвам - сьщото. След това ме накара да си подпра рьцете на бедрата и....о чудо, без да искам при напьна издишах.

При другите от курса сьотвено работеха други положения и позиции.

В заключение: за всяка жена оптималната поза за напьване е различна и тя трябва да бьде намерена, така, че напьните да се осьществяват при издишане, а не при задьржане, за да бьдат ефикасни и за да се избегнат разкьсванията.

Пробвайте вкьщи и ще го видите сами.

Много важното нещо при дишането е, че за да не се напрягат лицето и врата, а да се напьва с корема, вдишването трябва да бьде коремно. За мен благодарение на йогата това не е проблем.

Жените, които не могат да дишат коремно трябва пьрво да изпуснат вьздуха (издишат), поемат и издишайки напьват. Това се прави, защото ведньж изпуснат целият вьздух тялото няма друг избор, освен да го поеме коремно, така, че от повьрхностно, автоматично се преминава на коремно дишане.

Имаше и много друга информация. Но това, което току що ви написах ми се видя наистина важно за споделяне, защото не се намира често (аз бях тьрсила много в интернет за дишането и напьните, но информацията е сьвсем оскьдна) така, че реших, че на някой може да е от полза.

Целувки на всички кьщурки
 gu6 gu6 gu6
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: ноември 20, 2010, 11:50:09 »

ох незнам ще отида следобяд при кардиото и ще пиша после.

Надявам се всичко е ок!!!!!! give_rose give_rose give_rose

Хубави почивни дни на всички...Ние с таткото сме се наканили да ходим на шопинг тази неделя...уффф и двамата мразим магазини, но аз имам нужда от ботушки, че или крачката са ми надебелели или отекли. Не мога да разбера, но всички ботушки с цип са ми тесни...и така сега съм с едни гуменки и едни ботушки дето само се нахлуват, но толкова се пързалят, че съм като на кънки с тях...та така онзи ден и аз се записах в отбора на падналите...Основно за бебка ще е пазаруваме де, та се чудех шапка и ръкавички ли беше това с поверието?! Че имам само бегли спомени....

Ина, Албенчик, аз също ще раждам активно, но не успях да намеря курсове тук. Ако все пак решим да наемем дула, най-вероятно тя ще помага, въпреки че ми се искаше да отида и на лекции.

Аз не мисля, че ти трябват специални курсове или се бъркам?! Активното раждане е като естественото раждане с разликата, че в активното раждане ти участваш активно в процеса т.е. не лежиш с вирнати крака, а се опитваш да пригодиш тялото си към това което се случва с тебе...В тези зали за активно раждане затова има от онези големите топки, катерушки от тези едно време в залите по физическо ги имаше и различни видове хамаци...Идеята е –ТИ като родилка да намериш най-добрата позиция за теб...Нещото, което помага е йогата за бременни, защото се правят специални упражнения, които заздравяват мускулите на тазовото дъно(това са мускулите, които най-активно участват в родилният процес) и те учат на различни техники на дишане, което е едно от най-важните неща по време на раждането. Как дишаш как издишаш и т.н. къде отива въздуха и как да го контролираш...как да отваряш тази долна част на гърба, която ние не сме се научили да изпозваме....и тн. и т.н
Май доста дълго стана постчето....
Много гушки от мен give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose


Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

Инка мерси...винаги са ти много яки постовете
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: ноември 20, 2010, 11:51:47 »

Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines