Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 06, 2024, 21:27:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 18 част  (Прочетена 188689 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: август 29, 2010, 15:34:08 »

Ето я и новата темичка!!! good

Това е част 18 на тази тема и вярвам, че много/всички чакащи ще се зарадват на PREGQ good

Момичета, от все heart ви пожелавам скоро да напуснете темата и да се преместите в следващите!!!
yahoo




Клуб на БЕБЕправещите:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 
16, 17


Интересни и полезни статии:

Преди да попиташ- необходими изследвания, добри специалисти
Интересни съвети към искащите бебе
Зачеване
Астология и зачеване
Как да забременеем?
Коя е най-подходящата възраст за зачеване?
Секс-пози за правене на бебе
Подготви се за здрава бъдеща бременност
Есента е най-подходящият сезон за забременяване
Фолиевата киселина
Полът се поръчва с яденето
Храненето и навиците влияят на вероятността за зачатие
От какви бащи се раждат по-здрави деца?
Мъжкият биологичен часовник също тиктака
Възможната бременност - тест Wink
Калкулатор за пола на бебето smile



Успех на всички бебеправещи!


На някой хора щъркела им носи бебето, а на други охлюва. Много е бавен горкия, но ще стигне до целта един ден!!! good heart
« Последна редакция: ноември 14, 2010, 21:54:45 от ˙·٠Butterfly™٠·˙ » Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 29, 2010, 15:58:52 »

Е, като си имаме нова тема да се запиша отново smile
Момичета, честита 18 поред тема. Аз в първия си пост от 17 тема казах, че 18 е нашето число и в тази тема ще се отпиша оттук. Дай Боже да съм била права и да съм предизвикала съдбата с тези си думи.
Иначе при мен този месец нищо интересно, освен леки болки в яйчниците ниско долу. В петък вечер ми прокърви (след секс) и незнам на какво да го отдам. Малко се стреснах и другата седмица съм на гинеколог да видим какво ще каже. Надявам се да не е нещо сериозно, а просто някаква раничка, претъркване или нещо подобно. Но ще стане ясно.
Айде да не нахалствам много и да пълня излишно темата с глупости. Другата седмица ако има нещо след прегледа ще пиша пак.
Стискам палци на всички за много положителни резултати.
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 29, 2010, 17:29:03 »

Късмет в новата тема на всички.
При мен май нещата полека започват да се нормализират. След като няколко месела цикълът ми беше започнал да се измества и да ми закъснява, днес дори ми подрани с три дни. Мислех след месец прием на Л-тироксин да проверя нивото на ТСХ доколко се е намалило, но приятелки които са минали през това ме предупредиха, че е прекалено рано. И аз като Стаси вярвам, че това е моята късметлийска темичка. give_rose
« Последна редакция: август 29, 2010, 17:37:41 от valia_diva » Активен
albenka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 29, 2010, 19:22:03 »

и аз се записвам във новата поред 18 темичка @}->--късмет на всички момичета да има много PREGQ тестове  Good luck Good luck Good luck
Активен
ivkam82
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 103


сем.Маринови


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 29, 2010, 20:51:54 »

Здравейте момичета и аз се записвам в 18-тата темичка, дано повечето от нас да я напуснат на още първите 10-на страници  smile girl_wink
Вижте в края на предната темичка съм писала за резултати си от хормоналните изсладвания, моля ви за мнение.
Благодаря ви предварително  give_rose give_rose give_rose
Активен
krisipisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97


Любовта ще спаси света,обичайте се!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 29, 2010, 21:54:16 »

И аз се записвам,с надеждата скоро да се отпиша! Не съм писала скоро,но нямам какво да се похваля и да споделя! Надявам се скоро да имам добри новини:)
Успех на всички give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 29, 2010, 22:25:52 »

Здравейте момичета и аз се записвам в 18-тата темичка, дано повечето от нас да я напуснат на още първите 10-на страници  smile girl_wink
Вижте в края на предната темичка съм писала за резултати си от хормоналните изсладвания, моля ви за мнение.
Благодаря ви предварително  give_rose give_rose give_rose
TSH - 1.52 /0.5-5.0/
FSH - 6.06 /3.09-7.9/
LH - 16.76 /1-18/
Пролактин - 15,88/1,61-18,77/
Естрадиол - 37 /39-189/
И на 15-я ден само FSH-5.65/2.27-18.51/ и LH - 9,87/24-105/
Остава само Прогестерона на 21-я ден.
Отношението ти TSH/FSH не е добро-обикновенно се смята че е признак на поликистоза.Трябва да е около единица.Естрадиола ти  нисък-това значи че или си с късна ову или не произвеждаш качествена яйцеклетка.Следиха ли ти овулацията и естрадиола как нараства.Прогестерон се пуска след доказана ову.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 29, 2010, 22:30:45 »

Хайде и аз в новата тема smile На мен така и не ми дойде след зацапването около датата на цикъла и един отрицателен тест. Още ме болят гърдите и леко ми се гади от храна, но цикъл няма. Да видим до кога ще е така smile За сега съм си тук още smile

Успех на всички!
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 29, 2010, 22:37:05 »

И аз съм в темичката! Успех на всички!
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: август 29, 2010, 23:21:26 »

Дано и тази да е късетлийска за повечето от нас, както предходната Yes Че и повече дори.
Активен
ivkam82
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 103


сем.Маринови


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 30, 2010, 00:27:30 »

Здравей gucci,
Благодаря ти за отговора. Естрадиола докторката ми ми каза че е нисък заради Клостилбегита на който бях три месеца и след това един чист.  Ами на 15-16 ден имах овулация само че доказана с тестове за овулация.  smile Има ли смисъл да пускам прогестерон този месец?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 30, 2010, 07:19:42 »

Гери гледа се съотношение не TSH/FSH, а FSH/LH, то трябва да е единица.TSH е хормон на щитовидната жлеза и той няма как да се съпостави към половите хормони.От друга страна едни по-високи стойности на хормона на щитовидната могат да повлияят на половите хормони и да не дават верни резултати.
Съотношението FSH/LH се гледа, освен за да се види дали има поликистоза и за да се определи яйчниковия резерв на една жена, но освен това се пускат Инхибин Б, Антимюлеров, и се прави броене на антралните фоликули.
За мен трябва да се види на какво се дължи разликата във тези два хормона FSH и LH, да се направи фоликуметрия няколко поредни месеца, да се изключи поликистоза, или липса на овулация.
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: август 30, 2010, 11:09:08 »

И аз се записвам в темичката и ни пожелавам бързо отписване   good

Около мен новините - болки в краста и леко гадене, болки в яйчниците и симтоми на цикал но без такав. Закъснява ми вече 6 дена smile на 1.09 сутринта, ако продължава така ще дойде времето за теста - нямам търпение  Girl_hide Опитвам се да не го мисля, но smile
Да ви се похваля, моя близка проятелка е бременна smile плода е на 2-3 седмички, и се виждахме и се нагушкахме, защото тя твърди, че било заразно хихихии дано! Сега в събота (на 4.09) съм на нейната сватба, извинете за  Offtopic но много се радвам и съм много развълнувана, дано да сме 2 бременни на сватбата им  Wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: август 30, 2010, 11:52:44 »

Гери гледа се съотношение не TSH/FSH, а FSH/LH, то трябва да е единица.TSH е хормон на щитовидната жлеза и той няма как да се съпостави към половите хормони.От друга страна едни по-високи стойности на хормона на щитовидната могат да повлияят на половите хормони и да не дават верни резултати.
Съотношението FSH/LH се гледа, освен за да се види дали има поликистоза и за да се определи яйчниковия резерв на една жена, но освен това се пускат Инхибин Б, Антимюлеров, и се прави броене на антралните фоликули.
За мен трябва да се види на какво се дължи разликата във тези два хормона FSH и LH, да се направи фоликуметрия няколко поредни месеца, да се изключи поликистоза, или липса на овулация.
Маги имах предвид FSH/LH  blush ама нали сега съм на вълна щитовидна и съм се объркала.Благодаря за поправката. give_rose .

ivkam82 TSH е с добри показатели-хубаво е да е под 2 при опити за бебе а твоя показател е 1,52.По принцип не съм запозната как Клостилбегитът влияе на естрадиола.Като изписват Клостилбегит обаче задължително трябва да си правиа проверка за проходимост на тръби и задължително не трябва да имаш кисти.При клостилбегит трябва да се прави и задължително фоликометрия да се види пукнати ли са фоликулите които трябва да са се образували.Според мен пусни Прогестерон след като поне с тестове е засечена.
Активен
milish
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #14 -: август 30, 2010, 12:30:20 »

И аз се разписвам в тази темичка с прясното ми тестче от днес което е ПОЛОЖИТЕЛНО chee

УСПЕХ НА ВСИЧКИ ОТ МЕН
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines