Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 19:21:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 163321 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: ноември 23, 2010, 09:41:52 »

Ето рецептата за тиквените мъфини:

Продукти:
2 яйца
1/2 ч.ч пр. мляко
1/2 ч.ч захар
1/4 ч.ч олио
2 ч.л мед
1/2 ч.л. сода
1/2 суп.л. бакпулвер
1 ч.л канела
1 и 3/4 ч.ч брашно
1 ч.ч настъргана тиква
1/2 ч.ч счукани орехи
Приготовление:
• Пресейте брашното с канелата и бакпулвера
• Смесете олиото, меда и захарта и загрейте на котлона докато се разтопи меда( в микровълновата за 1 минутка)
• Като свалите от котлона прибавете хлябната сода и разбъркайте
• Разбийте с миксер яйцата с млякото
• Добавете към тях сместа от олиото, захарта и меда, бьркайте докато се получи хомогенна смес.
• Добавете сухата смес и разбъркайте докато се усвои.• Добавете тиквата и орехите и разбъркайте добре.
• Намаслете 12 формички за мъфини и разпределете в тях сместа.
• Печете на 175С(350Ф) градуса, около 20 минути.

Взета е от ето тук http://tanitaang.blogspot.com/

Дани дай рецептата на солените мъфини.
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: ноември 23, 2010, 11:14:26 »

Дани, може ли аз да се наредя на опашката и да помоля за рецептата за царевичните мъфини - много обичам разни питки и други такива от царевично брашно, а мъфини досега не съм правила, но винаги може да има първи път  smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: ноември 23, 2010, 11:31:34 »

Ние днес ще сме на пържолки с гъбен сос(който си нямам идея как се прави) и картофено пюре. И за десерт кекс във формички за мъфини  sarcastic понеже все нямам време да си купя форма за кекс .
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #273 -: ноември 23, 2010, 19:09:20 »

Гъбеният сос е много лесен. Аз го правя така - нарязвам гъбките, загрявам масло в тенджерка, слагам ги вътре и изчаквам да изври водата, която пускат След това добавям черен пипер и универсална подправка, а в отделна купичка размивам една-две лъжици брашно с малко вода и гледам да няма бучки. Изсипвам при гъбките и бъркам. Ако искаш по-гъст сос добавяш още брашно, ако ти се струа гъст пък - добавяш вода и така... smile После заливаш пържолките с него и си облизваш пръстите!  good
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: ноември 24, 2010, 11:27:47 »

Солен кекс/мъфини

4 яйца
2/3ч.ч.олио
1ч.ч.кисело мляко
1ч.ч.натрошено сирене или кашкавал кубчета
1ч.ч. нарязан на малки кубчета колбас
2ч.ч.брашно
1с.л.бакпулвер

Разбиват се яйцата с киселото мляко,добавя се олиото ,брашното и бакпулвера.Добавят се сиренето и колбаса и се разбърква.Изсипва се в намаслена тавичка или формички за мъфини и се пече на 180 градуса.

Царевични мъфини


1ч.ч.брашно
2ч.л.бакпулвер
2с.л.захар
1/2ч.л.сол
1ч.ч.царевично брашно
2 яйца
1/2 ч.ч.прясно мляко
1/4ч.ч.олио


В купа смесваме брашното,бакпулвера,захарта и солта.След като сме ги размесели добавяме и царевичното брашно.В друга купа разбиваме яйцата,млякото и олиото.Добавяме ги към сухата смес и разбъркваме.Пълним кошничките за мъфини(2/3) и печем на 180 градуса  за 15-20 минути или до златисто.

Това са рецепти от форума "Гответе с мен" - рецепти на Петя  give_rose

Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: ноември 24, 2010, 11:54:24 »

Гъбеният сос е много лесен. Аз го правя така - нарязвам гъбките, загрявам масло в тенджерка, слагам ги вътре и изчаквам да изври водата, която пускат След това добавям черен пипер и универсална подправка, а в отделна купичка размивам една-две лъжици брашно с малко вода и гледам да няма бучки. Изсипвам при гъбките и бъркам. Ако искаш по-гъст сос добавяш още брашно, ако ти се струа гъст пък - добавяш вода и така... smile После заливаш пържолките с него и си облизваш пръстите!  good
Точно така го направих,но запържих брашното,и взе че се получи моята импровизация.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #276 -: ноември 24, 2010, 16:37:02 »

 Bravo на теб! Аз избягвам да запържвам, че хич не обичам пържено  bad Другият път пробвай и без запръжка, може да ти хареса!  good
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: ноември 24, 2010, 18:00:26 »

Ние тази вечер сме на ростбиф и картофен огретен.
Искам да ви пусна снимка на картофите.За първи път ще готвя такива- сини картофи им казват.Сигурно за гости ще бъдат доста оригинални.


* DSC00458 (450 x 338).jpg (61.79 KB, 450x338 - видяно 233 пъти.)
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: ноември 24, 2010, 19:30:29 »

При нас тази вечер бъркани яйца с бекон и зеленчуци.
Зелева салата
и Зеле със свинско в гювеч -което се пече.
Гъбения сос го правя с готова гъбена крем супа и става много бързо и лесно.
Гери много интересни картофи.
Маги искам да питам в тиквените мъфини тиквата задушена ли е или сурова.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: ноември 26, 2010, 14:21:27 »

Момичета някоя от вас знае ли интересна рецепта със скариди, че аз освен салата и паеля друго не съм правила ?
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: ноември 26, 2010, 14:31:12 »

Госпожица - моят съпруг е фен на скаридите (а аз не ги понасям ) и си ги приготвя сам .
Неговата любима рецепта е - 0.5 л вода +0.5 л бира - се слагат да заврят после подолява с 1с.л сол и се слагат скаридите за около5 мин - и после си ги хапва с Узо smile
Сега като бяхме при свекърва ми - тя им приготви скариди в масло - заграваш маслото в тефлов тигат и слагаш скаридите за 5-7 мин - твърдят че са много вкусни и двата варианта smile Успех.
Аз да си кажа тези дни нали е малко по студено и се въртя постоянно около печката и котлона - вчера спретнах прясно зеле на фурна с пиле  и една супа топчета , тази вечер си мисля да е пица
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: ноември 26, 2010, 14:33:38 »

Коктейл от скариди

1 манго
1 краставица
1 авокадо
200 грама белени скариди
1/2 чушка лют червен пипер
4 супени лъжици лимонов сок или сок от лайм
1 супена лъжици семена от кориандър
1/4 кафяна чаша пресен кориандър
няколко стръка лимонова трева сол, черен пипер

 
Всички продукти без скаридите се нарязват на малки кубчета , добавят се подправките и сока от лимон или лайм.Обърква се.Добавят се скаридите и е готово.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: ноември 26, 2010, 14:53:05 »

Ей много благодаря за бързите идейки  yahoo За жалост моята любов няма да се зарадва ако "съсипвам" бира, за да готвя в нея, а пък и сега сме в едно деликатно положение на края на месеца и парите малко са ни кът, та за алкохол няма pardon Но пък тези в маслото звучат добре, а гери този коктейл е супер интересен ще го пробвам след заплата Bravo Аз днес мисля да врътна една питка, така и така съм си у нас, пък и знам, че ще бъде оценена. А мацки, вие как готвите пиле с ориз, да си призная моето става доста безвкусно  nea
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: ноември 26, 2010, 15:02:01 »

госпожица, моя приятелка прави много хубаво скариди в доматен сос със сирене. След като ги свари и обели изварява домати и слага в тях сиренце на вкус, накрая добавя скаридите вътре - става много хубаво.
Подобни, но с добавено яйце в тях съм яла в Гърция, но на мен лично без яйце повече ми харесват.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #284 -: ноември 26, 2010, 15:10:14 »

Пиле с ориз

Сварявам 2 бутчета с няколко зьрна черен пипер, бахар, дафинов лист и сол.

Запьржвам лук и морков, добавям ориза, когато стане прозрачен слагам една льжица червен пипер, обьрквам хубаво и сипвам в тава за печене. Подправям с чубрица. Отгоре слагам бутчетата и заливам с бульона от пилето - 2ч.ч бульон за 1ч.ч ориз. Пека до готовност.

Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines