Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 07:51:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 163285 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #255 -: ноември 22, 2010, 12:05:26 »

Аз да споделя моят начин ан правене на шкембе.Рецептата е на кумата ми и винаги става супер вкусно.
Когато варя шкембето в тенджара под налягане пускам една ненарязана глава кромид и едн или 2 ненарязани моркова,добавям и една лъжица вегета/така бульона се овкусява /.Когато шкембето се свари зеленчуците ги махам и прецеждам водата .Един жълтък го прецеждам през цедка и го прибавям в прясно мляко .В прясното мляко предварително разстварям фикс на маги за шкембе и тази смес я добавям към свареното шкембе.Става вкусно.Вярно ,че е малко поизменена рецептата ,но на нас така си ни харесва.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: ноември 22, 2010, 12:50:21 »

Аз пък имам проблем със супите. Довечера ще готвя, но направо се чудя каква вече, защото не ядем от рода на супа с броколи, гъбена или доматена, а милото не е фен на кремсупите. И съответно ги свеждам до леща, топчета, пилешка и зеленчукова. Ако някой ми даде някаква друга идея или по-разлинча тяхна вариация, ще съм много благодарна.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: ноември 22, 2010, 12:54:31 »

Нинче и ние сме така, аз съм предимно на пилешка и зеленчукова.Ако правя крем супа е само за мен  nea Не знам Телешко варено дали би харесал твоя мъж.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #258 -: ноември 22, 2010, 12:59:31 »

juji, не е лоша твоята рецепта, дано на някого му хареса. Моята обаче е доста по-лесна за изпълнение като гледам.  pardon

Аз иначе питах само за сместа от оцет с чесън, която е отделно и се добавя към всяка порция на вкус. Какъв оцет слагате?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: ноември 22, 2010, 13:17:24 »

Маги аз правя зелето по следния начин-в гювеч.
Първо не варя нито запържвам зелето.Режа го прясно и после намачквам със сол.Правя запръжка от червен пипер брашно малко водичка или размито доматено пюре задушен лук.Прибавям към зелето и обърквам.Слагам да се пече поне 2 часа.А месото запържвам отделно и прибавямкъм зелето.Става много вкусно.
Шкембе не готвя,не ям и не мога да помагам.
Нинка може да му сготвиш Борш,Телешко варено,Френска супа с макарони.Лучана супа.
Дани може да направиш крем супата с повече картоф.Може да направиш тикма с мляко и яйца на фурна както и печена на фурна.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #260 -: ноември 22, 2010, 13:21:06 »

Ааа, Гучи както винаги е насреща за моментите, в които не знаем какво да сготвим. За първи път виждам такава рецепта за зеле и ми изглежда много вкусна. Не ми е хрумвало към зелето да добавям брашно, но ето ти начин. И определено е лесно.  Bravo

Само да питам, тиквата с яйца и мляко варена ли е преди това? Защото миналата година майка ме излъга, че сурова се слагала и доливах двеста пъти допълнително мляко, а накрая тиквата стоеше отгоре твърда, а отдолу всичките яйца с млякото се бяха запекли.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #261 -: ноември 22, 2010, 13:21:58 »

juji, не е лоша твоята рецепта, дано на някого му хареса. Моята обаче е доста по-лесна за изпълнение като гледам.  pardon

Аз иначе питах само за сместа от оцет с чесън, която е отделно и се добавя към всяка порция на вкус. Какъв оцет слагате?
Deni i moqta ne e trudna oba4e pisax s malkiq v race i taka sam go napisala 4e......
az slagam qbalkov ocet i 4esana go rendisvam s rendence za 4esan mnogo e udobno.
Izvinete no ne6o i stana na bg klaviaturata mi i pi6a ot laptopa.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: ноември 22, 2010, 13:23:44 »

Гери, аз гювеч нямам, но ще го доизкусоря в тавата и това е, много благодаря за съветите момичета smile
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: ноември 22, 2010, 13:24:38 »

Нинкa опитaй рибенa супa.Нaскоро нaпрaвих първият си опит и стaнa много вкуснa.Имaм филе от пaнгус зaмрaзено и не стaвa зa готвене/пържене след кaто се ржзмрaзи.Тa нa супa.Много вкуснa се полу4и good
Мaги фикс нa мен дори ми идвaт солени.Особено този зa кaртофи+кремвирши и тези зa пилешките крилцa.
Не ги хaресвaм модификaциите с плик зa пе4ене.Пликa стaвa 4ерен и не могa дa видя нa къде върви месото от към готовност.Тaкa или инa4е си го вaдя и си го довършвaм в тaвaтa.Или без плик пекa.
Дени aз шкембе не съм прaвилa,понеже нямaм тенджерa под нaлягaне,но съм прaвилa оцет с 4есън.Слaгaм оцет и водa,пaсирaн 4есън и сол.Оцетa ми е винен good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: ноември 22, 2010, 13:26:38 »

Дени варена е-ама да не е напълно готова-тоесто по твърдичка че иначе ще се разкашка.В млякото и яйцата задължително захар.Ако искаш може да кармелизираш захар в тавичката.Иначе вариш тиквата.Слагаш на котлова млякото -1 литър и 1ч,ч захар.Трябва да се разтопи захарта.После добавяш към изстиналото мляко 5 яйца.Кармелизираш захарта слагаш тиквата и яйчената смес и печеш.Може  и на водна баня.

За рибената супа да кажа моята малка тайна-сгъстявам с картофено пюре.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: ноември 22, 2010, 19:37:41 »

Тази вечер при нас воденички по селски-многоооо вкусни
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: ноември 22, 2010, 19:41:47 »

Направих тиквените мъфини страхотни са smile
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: ноември 22, 2010, 20:17:52 »

Нинка тук е много модерна една лучена супа ама моето мило  nea
Иначе на мен ми е много вкусна.
Първо взимаш 800 грама лук, заливаш с 4 лъжички олио и печеш на 200 градуса 45 мин, като разбъркаш 1 - 2 по време на печенето. След това сипваш в тенджера с 1с.л. горчица, 1 литър вода и зеленчуков бульон. Това се вари 15 минутки и аз го сервирам с препечени филиики или крутончета( по оригинална рецепта има и магданоз, ама аз мразя и го пропускам smile )
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: ноември 22, 2010, 20:21:29 »

Направих тиквените мъфини страхотни са smile
а рецепта имат ли си  smile
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: ноември 22, 2010, 20:48:25 »

а рецепта имат ли си  smile

И аз това питам smile
Аз пък вчера правих царевични и солени мъфини,пак станаха страхотни.
Днес при нас праз със сирене и яйца на фурна ,получи се супер.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines