Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 16, 2024, 18:44:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата? - част 3  (Прочетена 179099 пъти)
 
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: март 17, 2010, 14:34:25 »

А, аз бих казала, че зависи от гледната точка...  tease
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: март 17, 2010, 14:55:55 »

Ох, момичета,
като стана навъпрос за вицове се сетих за нещо подобно, малко с черен хумор, което гласи:
Свекървата е безценно съкровище, което скоро трябва да бъде заровено! funnytooth
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: март 17, 2010, 17:23:58 »

А при изнесения ритуал нали има подписване, защо предварително, нещо не разбрах ...
Да, тя определено иска всички да са на сеира, мерак и е на жената! smile Никой нищо да не изпусне, че и виж как ги нагласила с майка ти!  Bravo

А когато стане въпрос за гостите и кажете, че на всяка сватба между ритуалите гостите сами намират начин да си уплътнят времето, а вече в р-та ще има много часове вие да ги забавлявате!  yahoo Дори тези, които не са от града пак се оправят, защото се "носят" с останалите, даже може и в някоя кола да се намърдат!  smile
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: март 17, 2010, 23:32:58 »

maya_bunny, в София изнесеният ритуал е театър, истинското подписване се случва преди това в ритуална зала, не може другояче.
Абе то няма къде да се намърдват, ние църковна венчавка няма да имаме, та идеята беше всички гости (извън родители, братя, сестри и кумове) да отидат направо в ресторанта. Изнесеният ритуал е планиран да бъде в градината или при лошо време в конферентната зала на хотела.
Това с майка ми си беше измислица, тя жената в крайна сметка беше доста изненадана, като ѝ стана ясно какво уж са се разбрали.  pleasantry
Ох, хайде стига съм мрънкала, не че кой знае какво, ама се издразних сериозно. Че накрая ние излязохме виновни даже.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: април 09, 2010, 09:39:05 »

Просто съм бясна diablo diablo diablo
Не стига, че от един месец ни няма там и се махнахме от нея, а тя продължава с простотиите си, сега ходила да се кара с майка ми кой какви неща бил говорил за нейната къща, че били я обсъждали, ами ние няма смисъл да говорим те хората я виждат какво прави и я знаят затова говорят и тя ходила да разправя някакви неща за мене, че съм искала да и взема къщата и да я изгоня beating beating beating
Направо побеснях, то с простотията е трудно да се бори човек, ама защо ходи да вдига кръвното на майка ми и да я занимава, идеше ми да й се обадя и да и разкажа играта, ама се спрях, защо ще й правя евала.....Ей няма да спре, голяма злоба girl_impossible
Не искам да падам на нейното ниво, но тя вече прекалява...... nea
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: април 10, 2010, 13:19:25 »

Ванчи, опитва се да привлече внимание точно защото ви няма и и е скучно  pleasantry Не се обаждай по-добре, тя това иска, още скандали и простотии, гледайте си вашия живот. Сигурно се чувствате страхотно сами  good
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #186 -: април 12, 2010, 23:37:48 »

Ванчи кураж мила не и обръщаи внимание само така ще и омръзне да ви трови живота !!!! Реших и аз да се включа хем да ми олекне хем да ви разведря !!! Та така да ви представя и моя екземпляр - Тодорка от китно добричко село , която по стечение на обсоятелствата се е озовала във културното общество и се смята за голяма работа  Oh my ...
Но да почнем от начало -сватбата На практика дандания нямаше - подписахме се и обядвахме семейно , а вечерта с приятели на дискотека.На ритуала доидоха толкова много приатели - мои , на родителите ми , поканени не поканени ей така от уважение - тя сама. В последствие се оказа , че и било срамно че се сродява с такива обикновенни хора, на нея селянката от добричко !!!!
Сега да минем на второ действие  появата на внучето .Доде да "помага"  15 дни след като съм родила - секцио .Разпределихме задачите за около 10 дни и резултата: за мен цялата къщна работа, бебето, пазаруването, за нея  спането, гледането на телевизия и разходките на чис въздух.Разказа ми се играта за 10 месеца в които ми "помага".Не искам да изпадам в детаили за забавните сцени но все пак да ви представя няколко от тях : Баба става към 17 от сън следобед прозява се сладко пита кога ще се сервира вечерята и ми казва с мил глас : "Весе повече трябва да почиваш ела ми пусни нещо на телевизора" " КОга питам се аз трепереща от умора и режеща салата за вечеря?" Аиде и още един весел момент от мен да мине. С едната ръка люлея бебе с другата чистя боб, с третата бъркам  супата , а с четвъртата обръщам тиган с палачинки  Бабока се изправя на среща ми и започва да ми обяснява колко се надценявам , защото съм имала смелоста да и кажа че не бива да учи малкта  да бърка в саксиите с цвтя. И такаа веселба цели 10 месеца.
За да  не ставам досадна да завърша с 2 думи - КОито има финансова възможност и няма морални пречки да бяга далече сам си е наи добре.КОито не може да си пази нервната система и да гледа на всичко все едно е на театър. Толкова съм щастлива , че я чувам само по телефона и живея на 12 часа полет със самолет от нея  че го пожелавам на всички от сърце !!!! Ох олекна ми !!!! А на мъжа ми специален приз за търпението трябва да се даде !!!!
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: април 13, 2010, 08:46:28 »

Ох, какво да ви кажа, не че имаме много пари, но предпочитам да се свивам в харчовете, отколкото да живея с нея. Ами близо 10 години я търпях, стига толкова. Пък като дойде бебче, ще го мислим, всмисъл измислили сме го, но в момента няма как да стане.Това, което зная със сигурност е, че в една къща с нея няма да живея!
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: април 14, 2010, 16:22:23 »

О,това свекървите са голяма работа,неможе ако не си наврът носа в нещата на младите.....мн съм щастлива че не живея с нея.....но тя пак си намира начин да ни се бърка в живота....може за вас да не ви се струва проблем това но на мен ми е голям проблем...откакто се оженихме постоянно ме тормози за бебе....тя какво си мисли че неискаме ли.Аз мн искам бебе но нестава ей така...когато забременях постоянно ми досаждаше с това какво трябва или нетрябва да правя,а когато ми се случи големата трагедия не изчака да ми поразмине малко не мина 1 седмица откакто бях излезнала от болницата и пак започна "хайде сега едно бебенце".пак и с претенции да е момиче....не ме пита тази жена как се чувствам аз след загубата... cray опитвам се да не и забелязвам но не се получава..... cray А аз нямам нищо против нея,никога нищо лошо не съм и казала,винаги и помагам с каквото мога.беше болна грижех се за нея,за къщата защото беше на легло с операция...и накрая какво....разправяла нагоре надолу че сън направила апартамента ни на кочина и др неща...бясна съм...когата и ходим на гости и сготвя нещо не го харесва и го хвърля....cray
« Последна редакция: април 14, 2010, 16:41:18 от sladur4eto_90 » Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #189 -: април 14, 2010, 16:53:25 »

Ванчи горе главата ! Тя няма да спре да приказва - но колкото по малко и обръщаш внимание толкова по добре за тебе !!!
 sladur4eto_90  и ти скъпа раполагаш с великолепен екземпляр наречен свекърва .... само не мога да разбера тези хора защо забравят че са били млади ....че и те са били нечии снахи .... че и те са имали проблеми къде с свекърви къде с деца .... Една позната беше доста разочарована от свекърва си и понеже е мъжка майка вика " Да знаете почвам да си водя дневник да не се превърна и аз в такова чудовище" може би е била права ....
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: април 14, 2010, 17:04:34 »

Благодаря за думите..това е само малка част от това което е моята свекърва.....изложих най-прясната случка от преди 3 месеца когато пометнах първата си бременност в 3м.но това ме заболя най-много.....преди да се оженя за сина й ми казваше че съм и като дъщеря,бях добрата бъдеща снаха...сега се държи с мен все едно съм й трън в очите.Това немога да си обясня sad
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: април 17, 2010, 00:34:08 »

sladur4eto_90 , съжалява най-искренно за загубата ви. Не й обръщай чак такова внимание и дори недей да ходиш у тях, ако това смяташ че ще ти помогне за известно време. Само да попитам, ти някога "отрязвала" ли си я в някой разговор, колкото да й покажеш, че прекалява с постоянното си натякване и подтикване и съвети. Все пак сме съвременни жени и всичко, което ни интересува може да го намерим и без тяхна помощ, а в нет-а  girl_wink
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: април 17, 2010, 10:58:56 »

Благодаря.В интерес на истината мн пъти съм я "отрязвала" в такива разговори и мн пъти съм й казвала че за всяко нещо си има време и някои неща не стават когато и както пожелаем,всеки път като ми заговори за това казвам на мъжлето какво е станало и той й прави забележки че това не е нейна работа,но излезе ли той тя пак си продължава с нейното...мн пъти даже се е опитвала да ми държи тон по тази тема и да ме обвинява едва ли не че аз не искам да си имам бебе...мен ме дразни това че тя нито един път не е попитала за това дали имаме проблем или дали има нещо с което да ни помогне,а си знае нейната песничка и си я пее дакато не се разплача или докато не си отида... :'(опитвам се да не и забелязвам,но тя ни къса нервите и на двама ни...
Активен
Soldier`of`Fortune
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36


Call me insane and I`m proud to be


« Отговор #193 -: април 17, 2010, 11:45:25 »

Мале като чета какви съсели имате за свекърви... Направо ме отказахте да се женя един ден... И аз имах подобни проблеми, но тя не беше точно свекърва, защото ние с бившето ми момче просто бяхме по-дългичко време заедно, ама женицата се сърдеше защо вместо добър ден, казвам здрасти huhhuh.gif crazy И като почнат да се правят на много загрижени всичките, да не забравяме, че са много по-добри от нас във всяко отношение ( това май само те го мислят) . Sladur4eto_90, тя твоята си е свекървещица, ако пак се опита да ти направи проблеми и кажи, да не се меси повече, инак ще трябва да я разпознаят по зъбите  tease
« Последна редакция: април 17, 2010, 11:58:39 от Medical`Girl » Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: април 20, 2010, 11:46:10 »

Момичета, направо се изумявам какви проклети свекърви имате.Дано им дойде сигнал и престанат да ви тормозят.
Аз от моите свекъри не мога да се оплача.Много добре се държат с мен хората, но се виждаме много рядко-за 2-3 дни веднъж на 3 месеца.Не зная дали, ако живеем в един град, нещата биха били по-различни, но на този етап са така, дано и за в бъдеще си останат такива.По отношение на сватбата, изобщо не се месят и не се натрапват с мнения.Каквото си решим с половинката, това става.Проявяват интерес какво сме направили, какви идеи имаме и тн, но само това.Много съм доволна от факта.
А как се разбирате с братята или сестрите на половинката ви?
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines