Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 16, 2024, 13:56:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата? - част 3  (Прочетена 179089 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: ноември 19, 2009, 14:49:15 »

ванчи всяко зло за добре, все ще си намерите квартира, не се тревожи, толкова много хора дават под наем жилища, а какво тпо-хубаво от това да сте заедно и сами
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: ноември 19, 2009, 15:15:59 »

Аз не мога да разбера тази жена angry, явно иска да остане сама на стари години като кукувица и никой да не я погледне после, луда работа crazy
А и понякога се им се чуда, добре нали и те са били снахи, и ако и с тях са се отнасяли така (бабите ни от старото поколение), защо трябва те да повтарят тяхната грешка и да тормозят така на хората деца от една страна, а и собствените си деца от друга, защото и на мъжете ни не им е лесно. Браво на мъжът ти van4ii , и не се тревожи скоро ще намерите своя дом, важното е че се уважавате и подкрепяте.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: ноември 19, 2009, 15:36:29 »

Благодаря ви момичета, и аз се надявам скоро да се махнем от там, че положението е нетърпимо!
Какво иска да постигне тя ли? Ами и тя не знае, просто е изтъкана от злоба и всяко нещо я дразни, тя не може да бъде щастлива и завижда на другите, че са, дори и на нас. Завижда на отношенията ни с моите родители, завижда за това, че мен всички ме уважават и харесват, а нея не, а също и за младостта ни. Когато се махнем, тя остава сама и тогава ще започне кошмара й, защото няма да има кой да командва и на кого да прави забележки и да мърмори и най-важното, че губи контрола над сина си, което за нея е на първо място. Но тя не мисли, че ще остарее и ще бъде сама, защото злобата и омразата към хората й пречат да мисли какво прави или говори, но впрочем тя не може и да мисли, прекалено ограничена и тесногръда е за това. Изобщо тя е много сложен казус, който обаче нямам намерение да разрешавам, оставям го някой специалист - психиатър може би........
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: ноември 19, 2009, 17:00:29 »

Ванчи, дано скоро се появи нещо, нашата квартира я намерихме на късмет с разни познати, непознати, така че действайте, важното е да сте по-далече от това зло! Тя сега го играе сърдита, което е още по-добре за теб. 
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: ноември 19, 2009, 17:16:21 »

Тя междудругото е вечно сърдита, а сега излиза с номера, че щяла да се самоубие, сякаш ни заплашва с това. Яко ни вгорчи живота това чудовище.
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: ноември 23, 2009, 11:21:54 »

Дано скоро се изнесете от тази къща мила Ванчи. Пък да видим тогава на кой ще си предава важностите и номерата...Мале тези циркове колко ме вбесяват....но всичко се връща на този свят, ще дойде момент когато тя ще ви моли за внимание, но уви .... връзките до тогава /може би/ ще бъдат окончателно скъсани....
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: ноември 23, 2009, 13:26:40 »

Да, така е Катя! Мисля, че намерихме нещо подходящо, така че тези седмица ще оправяме нещата и дано по-скоро да се изнесем! Искам да посрещна тези толкова прекрасни празници спокойна и далеч от нея. И аз смятам, че всичко се връща и има един, който да съди всички хора, но наистина за мен всичко е приключило. Аз съм страшно търпелив човек, но като злоупотреби някой с това съм доста крайна, зачерквам го от живота си!
А в момента дори тази жена, която се чудеше как да ни обремени и да ни накара да й дадем пари, защото тя горката си пази нейните в банките непокътнати и затова"остана без пари", та точно тя си купила куче за 1000 лева!!! И в момента съм длъжна да живея и с него ! angry
Кажете ми това човек, който няма пари ли е? А и да подчертая, че нищо не ни подари на сватбата, още чакаме.........
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #127 -: ноември 23, 2009, 14:43:39 »

van4ii много добре, че има светлина в тунела, дано се уредят нещата с новия Ви дом  smile
Да си е Вашето място , никой да не ви се бърка да се чувствате спокойни, така и ще имате много време за себе си и любовта Ви ще става все по силна  smile
Стискам палци да се уредят по-бързо нещата  good
Активен
rsstankova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185

Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: ноември 23, 2009, 14:47:36 »

van4ii много добре, че има светлина в тунела, дано се уредят нещата с новия Ви дом  smile
Стискам палци да се уредят по-бързо нещата  good
и аз good good
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: ноември 25, 2009, 14:39:06 »

Van4ii, мога само да ти кажа да се радваш, че поне мъжът ти те разбира, защото може да е по-страшно, тя да мрази теб, да ти трови живота, а да е мила със сина си и той да не иска да се изнасяте...такъв е случая с моите родители и баба ми, и повярвай, колкото по-бъзо се изнесеш, толкова по-добре, защото на моята майка няма кой да и върне годините...токлова е наскърбена и наранена и всеки път като си говорим ми казва, че е трябвало и сама да си тръгне, а баща ми я обичал прекалено много и щял да замине с нея....Свекърва ти просто е луда и злобна,  и няма как да се разбереш с нея...те не разбират, че тяхното проклятие е да останат сами като кукувици. Тогава ще разбере какво е сторила. Млади сте, обичате се, каквито и трудности да срещнете, все ще се оп0равите, щом сте двамата...Аз с моя мъж като живеем на квартира, какво...И моите и неговите родители са на по 200 км., да не би да не сме оцеляли?
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: ноември 25, 2009, 15:17:42 »

Сега ще напиша и за моята свекърва...При нас ситуацията е различна. Мъжът ми е на 35, аз и той излизахме от 2006, но тий ме заведе в тях миналото лято и ме запозна с тях. Както писах те са на 200км. и ми се струваше, че и циганка да беше завел, пак щяха да се радват, още повече, че той е с тежък характер и двамата му родители ме "предупредиха" преди сватбата...Освен това имам две снахи и 4 племенника, но тя досега каквото им е дала на тях, такова има и за мен, даже мен повече ме глези от едната си дъщеря, с която са в обтегнати отношения и на мен ми става малко гадно, въпреки че всички жиявеят отделно. Но веднъж останахме за 4 дена там и разбрах, че ако живеем заедно няма да ми е лесно. Тя винаги е в ръцете ми като правя нещо и редовната и реплика освен напътствията и са "..човек не се ражда научен, и аз като се ожених нищо неможех да правя", да ама аз живея сама от 17 г., имах сериозна връзка и живеех на семейни начала, така че МОГА да правя всичко необходимо. И то един скандал между нея и собствената и дъщеря разбрах, че е доста опък характер. Като не стана на нейната , хвърли там един парцал и се врътна и каза "Като много знаете, правете си го сами" и се врътна. При което аз споделих по-късно мислите си с милото, а той ми вика"..ти да не мислиш, че от много хубаво съм се махнал..." А свекъра ми е доста властен и малко строг, но са успели да отгледат три деца, да ги възпитат и да ги образоват, та само затова си заслужават уважението. В допълнение ще кажа, че мъжът ми не харесва моите родители, но винаги им се усмихва, поздравява ги като отидем и също се отнася с уважение към тях. И в допълнение ще кажа, че като се сгодихме ми беше трудно да им викам майко и татко, но като дойдоха да ме вземат от нас и като ги закичвах, няка си в тържеството им казах майко и татко и видях как им се напълниха очите...Аз ги приемам като част от семейството...не мисля, че са ми никакви, но ако бяха гадни, просто нямаше да ходя при тях...Надявам се да си запазим добрите отношения...
Активен
ilaraxya
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #131 -: декември 02, 2009, 10:37:06 »

здравейте,бих искала и аз да споделя моята история,защото напоследък чувствам,че ми се насъбра прекалено много,а нямам никакъв отдушник за чувствата ми!Тази година се наложи с приятеля ми да се върнем от Испания,заради кризата,но тъй като си взехме апартамент и го изплащаме,трябваше да решим къде да останем да живеем-при  моята майка или при неговите родители,поради финансовата невъзможност да излезем на квартира.В крайна сметка ре6ението бе6е да останем при неговите родители.искам да запо4на с това,4е и майка му и ба6та му са добри хора,помагат ни с каквото могат.Вси4ко запо4на когато лятото с приятеля ми си патувахме кам моя град,за да видим майка ми...по това време сестра му са6то си бе6е до6ла от 4ужбина на по4ивка с мъжа си и сина си и живееха с нас нагу4кани в един тристаен апартамент(а имат два празни апартамента)та те двете с майка му са неразделни...тогава вав влака той ми сподели как един ден,докато аз съм била на работа те са ме коментирали мен,за6то не сам ходила при тях да си приказваме,за6то не сам се отнасяла мило с тях,за6то това,за6то онова...Парво искам да изясня,4е аз не сам от моми4етата,които оби4ат да вартят клюките за хората,а те двете то4но това пртавеха по цял ден,как да ходя при тях като аз нямам об6ти теми с тях,уважавам ги като негови роднини,но аз не сам от снахите,които се мазнят на свекурвите си,нито пък обичам да се подмазвам на някого...Дотогава не вярвах 4е са способни да наговарят такива не6та зад гурба ми,дори приятеля ми ми каза,4е са го подпитвали дали е сигурен в мен,и 4е сега бил момента да преосмисли 4увствата си и ако иска да ме остави...когато 4ух това не можех да повярвам 4е те са го казали,за6тото пред ме и двете много ми се усмихват,правят мили о4и,а тогава за пурви пат се сблусках с 4ове6кото лицемерие,да кажа само 4е сам на крехките 19 години,а приятеля ми е на 30...като и да ерадвам  се 4е мужа до мен не цепи басма на никой и си даржи на мен,наскоро се слу4и не6то  което ме убеди зса пореден пат в неговите 4увства...една сутрин станахме както всеки ден да закусим,влязохмев кухнята поздравихме с"Добро утро" при което майка му запо4на да се дразни с нас,аз излязох от стаята и отидох в банята откадето 4увах как тя излива цялата помия варху мен,бях обвинена 4е не сам готвела,4истила,не са ги уважавала,4е майка ми не ме е нау4ила на ни6то...разплаках се и си влязох в стаята,а в са6тото време ми бе6е и хубаво за6тото слу6ах как приятеля ми ме за6титава6е и се кара6е  с тях....Кажете ми аз виновна ли съм,4е сам о6те савсем млада и тепарва 6тег се у4а в живота,според мен не бяха пражи да се отнесат така с мен,парво 4е 6то се отнася до мен инего изпалнявам вси4ките си задулжения,4истя на6ата стая,готвя  за нас....аз не сам слугиня 4е да 4истя цялата ка6та и  да готвя за вси4ки...да,помагат ни,не мога да си изкривя
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: декември 02, 2009, 10:46:38 »

 ilaraxya възможно и нормално е да има не само приятни мисли между свекърва и снаха, не е нормално обаче да се казват на глас, поне не е възпитано, най-малкото защото така ще настроят приятеля ти срещу тях. разбира се когато става дума за такива взаимоотношения казаната дума боли, защото примерно ако майка ти ти беше казала, че не чистиш и не готвиш, нямаше да се засегнеш и щахте да си простите всичко.Малко или много обаче, когато отиваш да живееш в чужда къща трябва да се съобразяваш с реда и порядките в нея, не знам как точно стоят нещата при вас- какво се очаква от теб, но помисли и от тяхната гледна точка. при всчики случаи възраста не е оправдание да не помагаш в къщи
Активен
ilaraxya
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #133 -: декември 02, 2009, 11:06:04 »

Парво искам да ти благодаря за савета и на свой ред да ти отговоря.Зна4и 6то се отнася до домакиснката работа аз изцяло покривам моите задулжения,поне така смятам,4истя стаята,която те са ни предоставили за живеене,пера моите и дрехите на приятеля ми,готвя за нас,,но просто бях обвинена от майка му,4е не сам се спускала по дейно да й помагам в домакинската работа при което аз и отварнах,4е аз не смятам да се прежру6там в дома6на прислужница,и 4е ако има не6то за което иска да и помогна да доиде и да ме помоли,аз никога не бих и отказала помо6т,но просто не сам от тези снахи,които пипат навсякуде,правят вси4ко, и едвали не изземат функцията на основната домакиня в ка6тата,а има и не6то друго,аз все пак сам в 4ужда ка6та,не мога да си позволя да сам толкова раз6етана,за6тто пак не я знам дали няма да си помисли пак не6то друго-я я вий тая ква е отракана и да вземе пук да се скара 4е и пипам вси4ко,за това аз сам по-обрана в действията си,вар6а си моите задулжения,готвя за мен и приятеля ми,пера на6ите дрехи,4истя на6ата стая,а пук тя да си се грижи за нея и нейния маж,а пък ако има не6то с което мога да им помогна,аз съм й казала-ела,обади се и 6те ти помогна,това е ако някой смята 4е не сам права нека ме поправи,аз приемам савети стига да извлека някаква поука и дивиденти от тях...но не да се тругва с ло6о и да ме обиждат,при положение,4е аз заои4вам да живея в една савар6енно нова среда,нова ка6та сас своите правила и ред,и кадето не знам как седят не6тата,ако о6те в самото на4ало,бе6е до6ла и да ми каже:"Мери,така и така,всяка неделя се 4исти това,6те те помоля да ми помага6 за онова," няма6е да се стигне до ситуации,ж които да се изпокарваме,а и наи ми  е обидно за6тото както казах,аз сум само на 19 години и вместо да се отнесат с мен като с едно моми4е,което тепарва навлиза в живота и да ме поу4ават като тяхно дете,те чпостапиха супер нетакти4но...За бога,та аз сум само с 3 години по голяма от внука им...добре 4е приятеля ми изцяло ме за6титава и дори се изпокарва с тях когато вижда 4е ме обиждат girl_impossible
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: декември 02, 2009, 11:21:51 »

Не се връзвай на такива приказки.Щом всичко стига до учите на приятеля ти,значи целта е да бъдеш злепоставена в неговите очи.Защо човек на толкова години,вместо да го премълчи или сподели с теб,отива да разправя на сина си,че не е доволна от теб.Най-важното е че той те подкрепя.Аз също откакто ходя на работа почиствам само нашия етаж(преди чистих цялата къща) и също понякога се страхувам (особено ако и дъщерята е на гости) да ходя да се мотам в ръцете им и да готвя ,да не си помислят че се натягам нещо,че те не могат да сготвят сами.
А ако знаеш колко примери имам за свекърви  с дъщери.Всичките се събират и започват да търсят кусурите на "новата" жена в къщи.После и сина става лош,защото защитава жена си и...забрави ги.Не на тях трябва да правиш добро впечатление.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines