Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 07:18:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак  (Прочетена 153500 пъти)
 
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« -: март 30, 2006, 12:27:03 »

Днес пуснахме статия за Църковния брак. До сега на всички сватби, които съм ходил се прави и църковен брак. Това задължение е ли е за вас или желание.

Към статията за църковен брак
Активен
mikkey
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #1 -: март 30, 2006, 12:41:41 »

За мен като невярваща би било емоционално натоварване. Лично аз много харесвам церемонията на католиците... има много романтика и тържественост в нея... нашата не ми допада.. въпрос на вкус и виждане.
Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #2 -: март 30, 2006, 13:49:29 »

Тео, по принцип идеята за църковен брак я възприемам. Обаче както всичко останало тук и това е опорочено  sad Само погледни - самата ни църква не може да се разбере помежду си, та се цепи от противоречия. Два синода и т.н. С такава църква цтрковен брак не става stop
Активен
Elena
Ентусиаст
**
Публикации: 140



« Отговор #3 -: март 31, 2006, 10:06:26 »

И така да е това са проблеми на хората.

Ние ще ходим само в църквата. Ще подпишем преди това, но официалната сватба ще бъде в църквата good
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #4 -: март 31, 2006, 14:03:16 »

Ние не сме имали църковен брак, точно заради причните описани от peshom...толкова ни е опорочена църквата като институция, че нямам думи...след като се разписахме отидохме до Катедралата във Варна да си запалим по една свещичка за здраве и веднага от вратата ни поеха да ни питат за колко часа сме, платили ли сме си и т.н...отврат!!!! bomb
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #5 -: март 31, 2006, 14:37:26 »

ние ще сключваме църковен брак, но се получи малко странно.....когато отидохме в една църква да си запазим час за деня на сватбата ни, понеже часа който ни трябваше е в събота вечер, свещеника ни обясни че не било хубаво да се правят венчавки събота вечер, даже си било забранено.....ако сме отидели в друга църка вероятно щяли да ни венчаят и в събота за да ни вземат парите, но по канон не било позволено.......та сега се получава така че ритуалната зала и ресторанта ще са ни в един ден, а църквата на следващия в неделя.....
Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #6 -: март 31, 2006, 16:41:02 »

еи заради такива недоразумения и защото гледат само да ти вземат парите църковен брак тук не си заслужава stop
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #7 -: април 02, 2006, 10:06:58 »

ani4ka, ами не знам какво да кажа, не мисля че това е причината, просто църквата си има работно време (което ми прилича на магазин) и на дядо поп тогава просто не му се работи, по-лесно му е през деня да ви мине на конвейр с другите и готово, защо трябва да си разваля спокойствието вечерта с вас...просто за информация защо не питате на друго място? а за парите...навсякъде ще ви ги вземат, а и колкто и грозно да прозвучи, ама Господ едва ли си почива в събота вечерта, а в неделя "работи"...някак си ми е странно...но вие си решавате, просто мнение good
Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #8 -: април 02, 2006, 10:18:36 »

ех мария, мисля си колко си права за съжаление... cray
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #9 -: април 02, 2006, 15:45:58 »

незнам не ми се иска да повярвам, че сте прави, аз се смятам за вярваща...така са ме възпитали и за мен църковния брак е доста важен.....незнам какво ще измислим
Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #10 -: април 03, 2006, 09:02:07 »

ани4ка, тогава се отдайте на ритуала и не мислете за църквата изобщо. Все някока се надявам да стане такава, каквато трябва да е....над земните проблеми .... angel
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #11 -: април 03, 2006, 22:11:50 »

аничка, аз не съм казала, че съм невярваща, просто много ни е опорочена църквата....не искам да гледат на нас (било то младоженци или бебе за кръщене) като източник на пари, да ни претупат на бързо и да идва следващия по реда...

аз даже съм "за" да се приравни църковния брак като равен на гражданския, да бъде валиден, смятам, че е много по-важен, но в онзи чсит смисъл, който ми се иска всички да влагаме
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #12 -: април 04, 2006, 10:13:39 »

да за това си права....наистина е така.....сега се замислихме дали да не си намерим църква и да се венчаем в деня на сватбата....само че търсенето се оказа трудно....много от църквите са вече резервирани.....в една от най-хубавите и известни църкви в София ни предложиха дори да ни венчаят преди ритуалната зала.....а уж за сключване на църковен брак трябва да има акт за сключен граждански....вземам да се отчайвам
Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #13 -: април 05, 2006, 15:23:15 »

ооф, тва само затвърждава мнението ми за сегашната ситуация. Хубаво си помислете. По принцип може и по-късно да се сключи....както си решите blush
Активен
Ивета
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105



« Отговор #14 -: април 05, 2006, 16:07:52 »

да за това си права....наистина е така.....сега се замислихме дали да не си намерим църква и да се венчаем в деня на сватбата....само че търсенето се оказа трудно....много от църквите са вече резервирани.....в една от най-хубавите и известни църкви в София ни предложиха дори да ни венчаят преди ритуалната зала.....а уж за сключване на църковен брак трябва да има акт за сключен граждански....вземам да се отчайвам
Всичко наистина е заето. Какво мислите да правите с църквата? 
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines