Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 20, 2024, 15:41:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 86   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!  (Прочетена 418851 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #585 -: октомври 30, 2007, 16:34:30 »

Здрасти мила клео ето моето предложени за бълзо и лесно меню.Крем супа картофена и Бръзи шницели със задушени зеленчуци.Ако ти харесва като предложение пиши и ще ти пусна и рецептите.
На мен ми харесва, казвай рецептата, че и аз като млада булка нищо не мога да готвя,така че с подробностите!
ето ти рецептата за бързите шницели.Взимаш половинка кайма и 4 яйца и ги разбъркваш хубаво получава се гъста течна смес .Добавяш шарена сол черен пипер чубрица и малко червен пипер.Сипваш с лъжица в загрят тиган с олио..Като изсипеш с черпака разстеляш в желана форма.Запържваш от двете страни.Взимаш една глава лук и я нарязваш на ситно.Приибавяш микс от замразени зеленчуци като ги сипваш замразени.Пържиш докато станат готови.Аз ги иставям повече време за да станат като запържени а не сварени.Поднасяш като гарнитура
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #586 -: октомври 30, 2007, 16:42:18 »

Благодаря, ще пробвам и непременно ще кажа дали съм се справила
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #587 -: октомври 30, 2007, 16:44:09 »

ето я и супата
ето ти картофената супичка
взимаш един морков и около 3-4 картофа.Нарязваш на кубчета.Прибавяш една глава лук и малко универсална подправка или един бульон.Слагаш сол и черен пипер.Сваряш докато се разварят зеленчуците.След това изваждаш зеленчуците и ги пасираш докато са топли.Добавяш от водата където са врели докато получиш нужната гъстота.Най добре става с опитване.Добавяш докато е топла масълце и шарена сол.Добавяш преди да сервираш от готовите кубети с вкус на бекон салам сирене или каквото решиш.Мое да добавиш и малко пармезан ако харесваш.Това е.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #588 -: октомври 31, 2007, 19:44:16 »

Момичета, на мен от миналото лято не ми се готви изобщо  huhhuh.gif. Незнам какво ми стана. До тогава работех доста далече от вкъщи и се прибирах по-късно - към 18:30-19:00, но веднага запрятах ръкави и без основно и салата не сме вечеряли. Но от година и няколко месеца нещо ми се сецна желанието, хем се прибирам с час по рано. Гледам все някакви бързи, полуготови работи да спретна. Общо взето да не умрем от глад. Добре, че Деянчо не мрънка, даже май му е по-добре така, че каквото му се яде на момента, такова си купуваме. А и живеем в Дървеница, т.е близо до Студ.град - раят на пиците, сандвичите.........
Иначе съм много добра готвачка smile, сериозно.
Тази вечер реших да изненадам Деянчо  shok shok shok. Той до късно ще е на курс и мисли, че аз пък ще ходя до разни магазини. Но не! Прибрах се прилежно в къщи и бързо му сготвих пилешка супичка със зеленчуци. Той е болен от вчера и днес по телефона ми казва, как само една топла супичка би го оправила  Wink. Отделно съм му направила онази смеска - оцет, чесън и пипер / bad за мен/, която той обожава!!!
Сега го чакам да си идва..............
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #589 -: ноември 01, 2007, 16:19:59 »

Момичета в петък родителите на милото пристигат на гости.Чудя се какво да им сготвя.Той свекър ми не харесва нищо сготвено от мен.Така че май акквоот и да се постарая няма да му хареса.Ама все пак дайте някакви идеи.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #590 -: ноември 01, 2007, 16:31:07 »

Мила, в такъв случай хич не го мисли и не се приготвяй кой знае колко специално,че да не ти убие ентусиазма с някое изказване nea
Нещо стандартно направи, което повечето хора обичат- примерно шопска салата /или зеле и моркови, ряпа и моркови/, пържоли и гарнитура от картофки със сметанов сос. Или някаква риба с гарнитура good
Какво ще му мислиш толкова  good
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #591 -: ноември 01, 2007, 16:42:08 »

Момичета в петък родителите на милото пристигат на гости.Чудя се какво да им сготвя.Той свекър ми не харесва нищо сготвено от мен.Така че май акквоот и да се постарая няма да му хареса.Ама все пак дайте някакви идеи.

Миличка, ти винаги даваш толкова много идеи give_rose Сега си се оставила свекър ти да те притесни, че няма да можеш да му угодиш crazy Я, недей се връзва въобще pleasantry

Защо не пробваш има един ордьовър "Добра снаха"? smile
Мисля, че беше коментиран тука или се лъжа - ако не е, да си кажа какво знам: листенца шунка ги пълниш с каквото ти сърце пожелае - руска салата, снежанка, всякакви комбинации. После ги завиваш на рулца. good
За основно - някакви пържоли, обикновено това се харесва и с гарнитурка ориз или картофена салатка smile
Наблегни на мезетата - да има изобилие с ракийката laugh
« Последна редакция: ноември 01, 2007, 16:43:54 от isabel » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #592 -: ноември 01, 2007, 17:15:23 »

Миличка давам идеи но с такова нежелание готвя като дойдат че направо нищо не се получава а и дори да е станало перфектно на него не му харесва.И непрекъснато повтаря задругата снаха или за това как го готвят в техния кра и че друго си било да си хапнеш нещо родопско че вярвате ли ми като дойдат икухнята ми е омразна. а и обикновенно друг път милото ми поматга и свекъра като го види и му вика ела тук да си приказваме то тоав е женска работа.не че милото го слуша ама така се дразня.Мисля да направя пилешки пържоли със гъбено сметанов сос със сирена и картофено пюре.Да направя картофинасалатка с домат и царевица и салата от цвекло салата от син домат салата от ролца от раци и царевица и разни мезета..Оф за какво ли ще се старая въобще.Стискайте ми палци да издържа уикенда и да не сготвя свекъра си.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #593 -: ноември 01, 2007, 17:20:11 »

Извинявай,gucci ама защо ще правиш сто салати и то по-завързанки като нищо не харесва.Направи нещо дето е еднакво навсякъде,та даже и в Родопите! Спести си усилията и разочарованието! kiss2
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #594 -: ноември 01, 2007, 17:34:05 »

Миличка давам идеи но с такова нежелание готвя като дойдат че направо нищо не се получава а и дори да е станало перфектно на него не му харесва.И непрекъснато повтаря задругата снаха или за това как го готвят в техния кра и че друго си било да си хапнеш нещо родопско че вярвате ли ми като дойдат икухнята ми е омразна. а и обикновенно друг път милото ми поматга и свекъра като го види и му вика ела тук да си приказваме то тоав е женска работа.не че милото го слуша ама така се дразня.Мисля да направя пилешки пържоли със гъбено сметанов сос със сирена и картофено пюре.Да направя картофинасалатка с домат и царевица и салата от цвекло салата от син домат салата от ролца от раци и царевица и разни мезета..Оф за какво ли ще се старая въобще.Стискайте ми палци да издържа уикенда и да не сготвя свекъра си.

Миличка, чудесно си го решила good Направи си кефа, направи го за вас си - затова се старай, не за друг! good Стискаме палци!  give_rose give_rose give_rose
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #595 -: ноември 01, 2007, 19:17:37 »

gucci, той свекър ти щом е винаги анти-всичко, ти даже и Ути да му докараш да му сготви сигурно пак няма да му хреса, така че сготви на теб и на мъжа ти каквото най ви харесва и хич не се кахъри. Хич даже не му се връзвай на свекър ти, те свекърите като си наумят нещо, вари ги, печи ги, няма да си променят мнението.  pardon
Ама как го казах в тон с темата последното изречение, чак сега видях  laugh

Аз пък да се похваля, онзи ден сготвих чудна манджа. Филета от риба тон с доматен сос с лук и чесън на фурна и в добавка към соса, фикс Маги за рибени ястия. много добре се получи. Сега мисля да наготвя една джурканица с лук, доматки, тиквички и сирене, пък да видим какво ще се получи!
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #596 -: ноември 01, 2007, 21:06:37 »

gucci, дано свекър ти този път е харесал гозбите ти и да те е похвалил!!! Стискаме палци!  good
prin4ipesке, бързо давай рецепта за джурканицата  laugh

Ох, момичета имам проблем, който все по-често напомня за себе си. Всяка вечер настъпва едно чудене какво да бъде за вечеря, нямам думи. Готвя какво ли не и милото си облизва пръстите, но досега никога не съм му правила супи, включвам и лещата в това число. На всичкото отгоре господина умира за боб, а аз хич не го харесвам. Само заради него го ям. А той искал манджа...да си топи хляб в нея...  funnytooth
Просто не умея да готвя супи, просто защото досега не съм правила и се притеснявам дали ще се получи. Но докато не пробвам няма как да разбера,нали?
Ще взема да спретна някаква яхнийка...и пак ще заобиколя супите  laugh
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #597 -: ноември 01, 2007, 21:20:07 »

Милички, кажете как готвите месото по принцип? pardon Преди да го сложите в манджа, запържвате ли го или не? Аз обикновено го запържвам, ама си мислех дали е необходимо pardon

summer_sky, аз лещата я правя така: smile слагам лещата да заври, после хвърлям първата вода, след това пак слагам да ври, добавям нарязан лук - половин глава, скилидка-две чесън нарязан, морковче и оставям да си ври на слаб огън. По някое време сипвам 2-3 с.л. олио. След 20-30 мин. слагам сол, едно нарязано на ренде доматче и оставям да поври още малко. Съвсем накрая сипвам 1-2 с.л. оцет в супата и добавям ситно нарязан магданоз. DANCE smile give_rose give_rose
« Последна редакция: ноември 01, 2007, 21:22:13 от isabel » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #598 -: ноември 01, 2007, 21:29:25 »

Милички, кажете как готвите месото по принцип? pardon Преди да го сложите в манджа, запържвате ли го или не? Аз обикновено го запържвам, ама си мислех дали е необходимо pardon

аз само го варя
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #599 -: ноември 02, 2007, 00:25:25 »

Милички, кажете как готвите месото по принцип? pardon Преди да го сложите в манджа, запържвате ли го или не? Аз обикновено го запържвам, ама си мислех дали е необходимо pardon

В повечето случаи запържвам месото със зеленчуците. Мисля, че така става по-вкусно  good
« Последна редакция: ноември 02, 2007, 16:34:26 от summer_sky » Активен
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 86   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines