Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 19, 2024, 20:59:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 77   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Май 2015 - С труд по пътя към книжовността :)  (Прочетена 243889 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #300 -: май 11, 2015, 13:50:29 »

Мацки ,стегнете се ,някой от вас са майки ,други сте омъжени,предполага се ,че трябва да разсъждавате по трезво .В живота всеки може да те предизвика умишлено или не.Въпрос на разум ,опит и възпитание какво ще отговориш ти.В случая отговора на Мариола е, да се отпише от форума,всички вие които я обичате, си комуникирате с нея във фейса или по друг начин.Къде е драмата не разбирам?
Научете се да слагате игнор и да продължавате напред.В противен случай ,правите кеф на този който ви предизвиква или обижда.
Има далеч по големи проблеми от това ,че някой във форума обижда .............Нали има модератори,уведомени са....няма смисъл да се продължава темата толкова страници
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #301 -: май 11, 2015, 14:07:43 »

Рататуй, малкият се дипломира още през декември и започна работа. Има договор за три години, от фирмата са подали /и платили/ за работна виза, та сега чакаме. Дано има късмет, че е лотария....Иначе жалко за всички положени усилия и средства.
Форумът циклично има тежки периоди, изнасят се цели групи, но и нови идват. Аз лично смятам, че ще напусна, когато ми стане безинтересно. Но и много вероятно е да се самоунищожим, като всяка цивилизация, достигнала разцвет Wink.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #302 -: май 11, 2015, 14:14:53 »

Здравейте, дами!

Радвам се, че се прокара баланс в темата и не е доминирана изцяло от случката тези дни. Няма да преповтарям другите, защото поддържам същото мнение за поддържане на ниво и не смятам, че от това да предизвиквате директни конфликти би се получило нещо смислено, макар да ми е ясно, че ви е трудно да сдържите емоцията. Мариола е винаги добре дошла и ще се радвам да чете и пише при нас отново, по най-удачния за нея начин.

Много ми хареса дискусията за вината и дегустациите, не знаех за новооткрития музей на виното, та добре дошъл ми беше линка. Аз знам, че такъв музей има и в Плевен, в пещера в парка Кайлъка, та и той стои на дневен ред за посещение. Аз, самата, не съм пияч и алкохол почти не употребявам, но ми харесва много културата на виното, покрай съпруга доста неща понаучих. Била съм като турист на две дегустации в живота си - едната в изба в южна Франция, където имаше много дълъг и интересен тур под земята, с всякакви интересни зали и стари главини на лози, бъчви сечива, а накрая и дегустация на вина. А в България се удивих на винения тур в Мидалидаре - това е едно село около Стара Загора - имат страхотен хотел в сградата на бившето селско училище, с невероятна морава отпред и много луксозни, уютни стаи. В самата им винарна се прави истински тур във всички сгради, в производствените помещения, в избите, а накрая има дегустация на 8 вида вино, всичко е интересно, луксозно, на много високо ниво и направо ми скриха шапката. Ние бяхме там на Великден и сега се изкушавам да отидем и за рождения ми ден. В кухните пък цари духът на Манчев, давам това за пример, за да ви подскажа как изглеждат кухнята, ястията и готвачите, направо все едно не си в България. Много се радвам, че се появиха такива примери, за да свикват хората с истинско ниво и да го търсят.

Днес, в тоя сив ден навън, който никак не напомня за месец май, определено иначе не съм в настроение, отделно търсим учител за кооператива и има някои автобиографии, които ме накараха да се депресирам тотално - хора на възрастта на родителите ми, учители, възпитатели, които после са станали хигиенисти, продавачи, а сега явно пускат и за всякакви други места. Кандидатстват в София, а се вижда, че са от други градове, завършили науки, физики, ядрени енергетики, какво ли не, така ми се скапа настроението - викам си, що за битие е това, та хора, дето сега трябва да отиват на пенсиониране, да се чудят откъде да съберат няколко години и се унижават. Знам, че това е свободен пазар и съм против всякакви протекции, обаче просто самата действителност е гадна и несправедлива. Не знам къде ще му излезе края на това. И съм седнала аз, да ги преценявам тия хора дали са добри за това да гледат 5 деца... по-лошото е, че много от тях нямат сили вероятно и не са добри кандидатури. Не знам дали ви се е случвало да гледате от тази страна на нещата.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: май 11, 2015, 14:25:59 »

Дени, аз неколкократно коментирах тук за пазара на труда.. Как търсим чистачка за производствения цех и кандидатстват хора с компетенции, които имат образование, имат опит на по 50+ години и са принудени от главни счетоводители, управители на фирми.. Да кандидатства за чистачи.. Дори мъже на по 50 години...  shok Положението е  angry

Как може да е такова времето навън, когато съм с едни пантофки, краката ми са вир вода... Цял ден обикалям между офиса и горния етаж, където ни се намира цехът за шоколад, минава се през външни стълби и ми се е... мам... Ама така е, като все се бутам и после аз разбирам най-много.. Тъпата ми глава  diablo
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: май 11, 2015, 14:33:30 »

Свекърва, извинявай, че не съм в час, но съм пропуснала новините около сина ти. Браво на него, дано всичко да се подреди както на него му се иска! Щом вече е завършил и има хубава работа, дано скоро и снаха да ти доведе- добра и приказлива, льчезарна и усмихната!
Миленка и аз мисля, че вече наближава момента, но си мисля че към края на седмицата може да реши да излиза пъпеша. Сега гледай какво е гадно времето не е за излизане, а и на изписването ще умреш от студ с рокличката  Wink
Заради злата котка тоя пост го пиша от 20 мин.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #305 -: май 11, 2015, 14:48:24 »

Уф, Деничка, била съм от двете страни....За мой късмет по време на прехода бях на 36г., та успях да се пренастроя още тогава. Казах си, това е краят, затвориха предприятието, започвам от 0-лата. Много колеги от бранша обаче мислеха, че нещата ще се върнат, че самите те имат опит и желание да работят само инженерна дейност и пропиляха години в безсмислено чакане. Още по- лошо пък се случи с тези, които загубиха работа след 2000-ната. За тях всичко беше заето на пазара на труда. Моя колежка от университета, добре реализирана до преди 10-тина години, с много протекции постъпи като лелка в детска градина за да и стигнат години трудов стаж за пенсия. При нас кандидатстват за продавач- консултанти възрастни висшисти, предимно в малки населени места. Връщат се в родните села и определено се справят много добре. Като ги викнеш на интервю, тогава става ясно точно какви им са възможностите. Техните предимства са, че са готови на по- ниско заплащане и по-дълъг работен ден. Не могат да се сравняват с оправни млади хора по бързина и сила, но и населението там е застаряващо. Нямам представа как биха се справили като възпитатели. Обаче като слушам за леля Здравка и бавачката на Виви, защо пък не? Остави размислите за морална несправедливост, трябва да избереш тези, които ще ти вършат работа. Както казваше един много важен шеф в Кока- Кола "няма нужда да разбираме хората, а да ги ръководим така, че да спечелим най- много" Wink Ей в такива моменти съм горда и доволна, че доживях до пенсиониране smile
Рататуй, какво прави моята приятелка, та не те оставя да пишеш? Скача на клавиатурата ли? Bravo
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #306 -: май 11, 2015, 15:20:01 »

Привет ви, аз се вьрнах от поредната среща с рьководителката на дипломната работа и за пореден пьт сьм отчаяна от живота. Не му се вижда края егаси. Всеки пьт едно и сьщо: браво, много добре сте поработили. Само това тук е за реструктуриране, това го поправте, това го преместете, това го изтрийте, а това го допьлнете и сменете конструкцията, иначе е супер.

Демек, айде всичко отначало. Чувствам се като Сизиф…  GROAN

Панда, успокой ме, че не сьм сама и ме рабзираш  cray
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #307 -: май 11, 2015, 15:35:36 »

Ина,баш си е сизифовски труд.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: май 11, 2015, 15:36:50 »

Свекърва, малката гадина сега спи, но одеве бях оставила да се проветрява, а тя напоследък е вечно гладна ламята и се катери по масата, по плота навсякъде, а сега има и храна, която ще й хареса /питка и сьомга/ и само ходеше да шумоли отатък, та ставах да я бия, ако върши глупости.
Инче, дишай дълбоко, ако можеш опитай се да си дадеш почивка- днес поне и се опитай да мислиш положително!
То се намери кой да ти каже де, аз днеска цял ден не мога да спра да цивря, одеве даже котката се уплаши /сигурно си мисли, че ако умра няма да има кой да я храни/.  
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #309 -: май 11, 2015, 15:42:02 »

Ама защо? Какво ти е?
Пиши на лични ако имаш нужда и не ти се разправя тука.

Скоро форумьт ще се премести изцяло на лични… А хубави времена бяха когато си качвахме снимките без да ги трием.

/сигурно си мисли, че ако умра няма да има кой да я храни/. 

Това ми напомня за Марта и тя понякога изглежда да се чувства така pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: май 11, 2015, 15:48:27 »

Рататуйче, я горе главата, никакви сълзи и терзания.. Сега, ако тази тема не беше отворена за всички, щях да ви напиша един пре-дълъг ферман, с който да ви споделя, как от 1-2 седмици, наблюдавайки обстановката в живота на мои близки, съм безкрайно щастлива от всичко, което имам колкото и малко или незначително да се струва на останалите... Огледайте се и ще видите, че живота си е прекрасен, просто понякога се събират някакви малки камъчета, които се опитват да обърнат каруцата, но.. Дръжте юздите  heart
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: май 11, 2015, 16:12:55 »

Цял ден тръгвам да пиша, обаче някой ме прекъсва...
И аз, не че съм най-големия оптимист на света, да кажа-  горе главата момичета! Винаги може да е и по-зле.... Рататуй, ако имаш нужда да споделиш, спокойно ми пиши на лични. Гадно е, да няма на кого да си изкажеш мъката, знам го от опит. BTW, много се радвам, че котана е добре и прави пакости smile
Инче, малко остана,мила! Пак са ти казали и добри думи...можеше само да те хокат и още повече да се депресираш...я горе главата! През колко дивотии мина, че сега баш накрая ли ще е предадеш?!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #312 -: май 11, 2015, 16:19:17 »

Ми то не е предаване, ама човек все си вика,айде свьрши вече, още малко остана, малко, малко ама не свьршва. А вече вьобще нищо не ми се прави. Направо ми писна.

Искам да си почивам и да пазарувам за бебето. То няма една дрешка, нито пьк каквото и да било друго.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: май 11, 2015, 16:49:29 »

Рататуй, евала на мъжа, който е решил да изненада по този начин любимата си жена, при това в толкова труден период и за двамата. Много мило ми стана като прочетох.  heart Честито отново и за вашето кумство. Що се отнася до двете й колежки, според мен е редно да се съобразят с нейните желания в този ден. Нищо няма да им стане една вечер, ако не слушат това, което обичат.
Ние не сме канени на бал тази година, но ще наминем сигурно поне веднъж да видим какви са модите днес.
Рататуйче, горе главата, мила.  smile Няма да се тормозиш. Усмихни се.... tease
Аз съм доста голям песимист, като си мисля и се оприличавам на реалист. Не знам, май по-скоро се залъгвам. Все най-лошото ми е в главата, а така ми се иска да мисля по-позитивно. И най-тъпото е, че всичко зависи от мен.

Изобщо не съм компетентна по въпроса с алкохола. Нищо не разбирам от вина, макар че това сигурно е едно от малкото неща, които мога да си пийвам по повод.

Миленка, честито за помпата. smile

Ина, стискай зъби още малко. Дано скоро тези тревоги покрай дипломната ти да отшумят и вече да си по-спокойна.

Аз, обратното на Миленка, днес съм на по-тежки храни. Реших да опитам фикса на Маги за пилешко месо с 4 вида сирена и сметана. Мирише хубаво, надявам се да е също толкова и вкусно. За гарнитура врътнах една картофена салата.  smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: май 11, 2015, 16:59:30 »

Споко, Ина, това е само началото,  както се казва good Аз съм Сизиф вече три години (преди това година и половина дипломна беше същата история)
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 77   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines