Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 07:05:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Шаферката - 3"  (Прочетена 250188 пъти)
 
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: април 14, 2011, 16:38:38 »

Ами да ти кажа, понамислила съм им задачки - примерно малките шаферки ще имат кошнички с розови листенца, които ще хвърлят пред църквата, при излизането ни. Получи се случайно, но имам точно шаферски кошнички с различна големина, съответно най-мъничка за най-малката шаферка и по-големи за по-големите, и така smile За големите шаферки също съм предвидила отговорности - едната ще внесе халките ни на възглавничката им в църквата, друга ще ми помага с подаряването на подаръчетата ни и получаването на подаръците ни, трета ще инструктирам да наблюдава гостите и ако имат някакви въпроси и проблеми по време на празненството, да реагира. Някои задачки не са много традиционни за шаферки, но няма кой да ги изпълни и така smile
Активен
juji4
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #181 -: април 14, 2011, 16:42:31 »

а само шаферки или всяка ще си има и кавалер шафер
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: април 14, 2011, 16:46:21 »

Само шаферки. Всъщност някои от тях си имат кавалери, но за тях нямам задачи smile
Активен
juji4
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #183 -: април 14, 2011, 17:36:09 »

а ще имате ли ръченицата с пилето и тортата?Много въпроси задавам ,но това наистина ми е проблем и не съм била до сега на сватба с повече от една двойка шафери и незнам как да процедирам!!!!
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #184 -: април 14, 2011, 21:56:16 »

juji4, ние ще имаме ръченица с пилето и торта, но няма да танцуват шаферките ми. Други хора съм избрала за тази цел, просто те са по-на "ти" с ръченицата. Шаферките ми ще имат по-скоро задачки от организационен характер. soulless много добре ги е описала smile Аз все още обмислям дали да имам малки шаферки, които да разпръскват розови листенца  Doubt
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: април 14, 2011, 22:35:09 »

Момичета, и аз събирам идеи какво да правят шаферките. Горе долу тези са до тук:
- да хвърлят розови листенца пред нас
- да ни подадат възглавничката с халките (добра идея на soulless)
- да ни помагат с получаването на подаръците (и съответно раздаването, ако при някой го има)
- да помогнат с настаняването на гостите

и за друго не се сещам... scratch one-s head Някой да има други идеи?!?!  smile
Активен
neviadv
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: април 15, 2011, 08:25:43 »

Ние имахме две шаферки (сестра ми и на брат ми приятелката) и двама шафери ( брат ми и първия ми братовчед). Помощта им беше безценна. Помага от първия до последния миг. При вземането на булката оказваха съпротива на врата на моята спалня и дълго задържаха мъжа ми отвън  yahoo; сипваха питиета на гостите, а сестра ми ми държеше кошничката с бутониерите; Преди да тръгнем свалиха в колите най-важните неща за ритуалната и завързаха балони на колите; В ритуалната момичетата, заедно със сестрата на Чавдар черпеха гостите с бонбони и сладки, а момчета стояха до мен, за да поемат цветята и подаръци (някой гости не дойдоха в ресторанта). В ресторанта помогнаха за настаняването на гостите; брат ми и приятелката му разиграха пилето и тортата, а братовчед ми и сестра ми минаха с нас по масите за поздрав на гостите и поемаха подаръците(момчето), а сестра ми носеше кутията за пликове; След ресторанта двама от тях отидоха с първите гости в дискотеката, за да ги ориентират къде е резервацията и т.н., а другите двама помогнаха при изнасянето на останалия алкохол и т.н. от ресторанта.
 :offtopic:p.s. Според е много важно шаферката или друга ваша близка позната да идва с вас до тоалетна, защото е много трудно и комично и сами е много вероятно да не справите  pleasantry.Тази роля при мен пое Хриска, моята шаферка и приятелка на брат ми  give_rose
Много съм благодарна и на четиримата ! give_rose
Активен
pandelka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 51



« Отговор #187 -: април 15, 2011, 09:54:36 »

момичета, а наистина ли искате да ги товарите със всичките тези неща? И ако вашите шаферки през цялата сватба са били напрегнати за да следят дали всеки има питие, дали хората са добре и т.н., няма ли да се почустват, че са били от обслужващият персонал в края на сватбата? И когато сватбата свърши те да установят, че са изпуснали цялата сватба, че не са танцували , че не са хапнали добре и така за тях сватбата ще бъде не това, което искаме всеки да си спомня от нея!
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: април 15, 2011, 15:07:32 »

Горе долу тези са до тук:
- да хвърлят розови листенца пред нас
- да ни подадат възглавничката с халките (добра идея на soulless)
- да ни помагат с получаването на подаръците (и съответно раздаването, ако при някой го има)
- да помогнат с настаняването на гостите

Добавям към моя личен списък и това:
-в ритуалната да черпят гостите с бонбони и сладки и да поемат цветята

pandelka, от една страна си права според мен. Аз лично затова няма да ги карам цялата вечер да следят дали всеки си има всичко. Всъщност никого няма да карам да прави това. Но иначе смисълът да имаш шафери е точно този - да имат някакви отговорности. Ако не са прекалено тежки, смятам че на самите тях би им било хубаво да ги изпълняват. Биха били доволни, че имат истински принос и важни роли. Поне аз така мисля и съм сигурна, че за моите шафери ще е така.  smile
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: април 15, 2011, 22:42:05 »

момичета, а наистина ли искате да ги товарите със всичките тези неща? И ако вашите шаферки през цялата сватба са били напрегнати за да следят дали всеки има питие, дали хората са добре и т.н., няма ли да се почустват, че са били от обслужващият персонал в края на сватбата? И когато сватбата свърши те да установят, че са изпуснали цялата сватба, че не са танцували , че не са хапнали добре и така за тях сватбата ще бъде не това, което искаме всеки да си спомня от нея!

Аз лично не смятам да товаря шаферките си свръхмерно, но за протокола - и аз съм била досега шаферка на сватби на други мои приятелки blum, така че не виждам проблем. Просто смяна на ролите и помощ от приятелките ми в ден, в който, и да искам, няма да мога да свърша всичко сама smile
Активен
kali1905
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #190 -: април 16, 2011, 21:20:48 »

Здравейте! Наскоро гледах снимка на една много сладка бяла рокля,която е много подходяща за шаферка...и наистина помогнете ми да намеря откъде да си я купя!!


* 004958101.jpg (16.44 KB, 369x600 - видяно 181 пъти.)
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: април 17, 2011, 20:26:33 »

Вижте аз какво намерих в нета,лично на мен много ми харесва и е на доста добра цена 59лв,пък и цвета на сватбата ще е жълто и лилаво,само ще трябва да измислим няккакъв жълт аксесоар,ама и бутониерката мисля че ще свърши работа


* 10147_0.jpg (50.93 KB, 400x600 - видяно 194 пъти.)
Активен
neviadv
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: април 18, 2011, 12:09:17 »

Добавям към моя личен списък и това:
-в ритуалната да черпят гостите с бонбони и сладки и да поемат цветята

pandelka, от една страна си права според мен. Аз лично затова няма да ги карам цялата вечер да следят дали всеки си има всичко. Всъщност никого няма да карам да прави това. Но иначе смисълът да имаш шафери е точно този - да имат някакви отговорности. Ако не са прекалено тежки, смятам че на самите тях би им било хубаво да ги изпълняват. Биха били доволни, че имат истински принос и важни роли. Поне аз така мисля и съм сигурна, че за моите шафери ще е така.  smile
Абсолютно съм съгласна. Моите шафери бяха много близки мои роднини и бяха изключително щастливи че имат толкова голяма и отговорна роля в Денят! Дори въпреки всички тези ангажименти идваха при мен и ме питаха дали могат да направят нещо повече. В ресторанта не са имали никакъв ангажимент ! През цялото време си бяха на дансинга, а приятелката на брат ми дори и букета и остана време да хване  Wink
Активен
pandelka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 51



« Отговор #193 -: април 18, 2011, 15:06:52 »

е така е добре, ако си танцуват и забавляват в ресторанта smile
и сигурно сте прави.... може би наистина трябва да се гордеят със ролята си!
Активен
sonja
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167



« Отговор #194 -: април 19, 2011, 14:19:36 »

Да, и аз съм съгласна с Monikamaria, и моите веднага и с ентусиазъм започнаха да ме питат какво трябва да правят, и две от тях /сестра ми и една приятелка/ ми организираха сами моминско парти, което е изцяло изненада за мен и нищо не знам, къде ще ме водят.. smile
А иначе за отговорностите, аз им казах това:
- ще ми помагат при подготовката и ще бъдат връзката между мен и младоженеца, ако нещо трябва да се занесе, защото ще сме още от предната вечер отделно с него.
- ще си правим фотосесия с тях
- ще съберат и изнесат букетите, с които ще ме затрупат гостите след ритуалната
- ще черпят с бонбони и сладки след ритуалната
- ще помогнат на гостите да се настанят в ресторанта, докато ние си правим фотосесия с младоженеца
- ще играят ръченица за пилето с кумовете
- сестра ми ще играе с кошницата за парите на булчинското хоро
- и най-вече ще се забавляват много, ще танцуват цяла вечер и ще бъдат красиви! lol)
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines