Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 23:49:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Шаферката - 3"  (Прочетена 250225 пъти)
 
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юли 07, 2010, 22:13:05 »

Не, в колата с булката са кумувете, младоженеца и шофьора разбира се smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юли 07, 2010, 22:28:28 »

Освен ако не сте с хамър!  girl_wink
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юли 07, 2010, 22:30:11 »

Освен ако не сте с хамър!  girl_wink
funnytooth Много точно казано...или с лимозина, пак ще и ги побере всички  tease
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юли 08, 2010, 08:28:37 »

на запад, доколкото знам булката отива сама в църквата, заедно с кумата и шаферктата, у нас обаче не са такива традициите а и наистина няма как да се съберат  ведна кола и да искат, а и кумовете са доста по-важни от шаферите и те пътуват с младоженците
Активен
Marinita
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #64 -: юли 20, 2010, 21:13:41 »

Когато питах продавачката от сватбения магазин за някакви шаферски аксесоари и тя ми предложи това и си го купих аз! Булката беше с мен! И след това разбрах,че булката трябвало да ми го купи blush


Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юли 21, 2010, 07:33:52 »

По принцип булката преценява дали да има аксесоари, свързани със самата сватба и какви да са те, като обикновено има за кумата, шаферките, майка, сестра. Тя ги и купува.
ако ти искаш да носиш някакъв аксесоар по твой избор, това вече е друга работа. След като булката е била с теб и не екупила и не те е спряла да си купиш, явно е преценила, че тя няма да купува или не иска да има такива аксесоари, тя може да е предвидила бутониери примерно. Ти пита ли я? Защо си го купи сама?
Активен
Marinita
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #66 -: юли 21, 2010, 12:56:30 »

Защото ми хареса ! Тя нямаше нищо против.. huhhuh.gif За какви бутониери говориш? blush
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юли 21, 2010, 14:40:29 »

традиционно близките се закичват с бутониери, това са тези цветенца, които се закичват на ревера, може да са естествени, може изкуствени, напоследък се правят такива гривнички за ръцете на жените вместо бутониери. младоженците си преценяват какви украси да купуват, ти кога си шаферка?
Активен
ina0208
Ентусиаст
**
Публикации: 76


« Отговор #68 -: юли 23, 2010, 22:00:36 »

Момичета,днес цял ден си играем със свекърва ми да ушием рокличката на дъщеря ми,и мисля,че се справихме добре.Много съм щастлива,хем си имаме шаферка,хем булка(тя казва,че ще се ожени за тати...)Снимки в галерията



Нещо не ми дава да кача снимки?
« Последна редакция: юли 23, 2010, 22:43:49 от ina0208 » Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: юли 24, 2010, 15:36:37 »

Момичета, имам нужда от съвет и за шаферките - по-точно за тяхната роля.
При нас шаферките са сестра ми и две мои братовчедки (и трите на 20+ години) и мъничкото детенце на кумовете ни (1,5 години).

Ролите на първите три са почти изяснени, повечето организационни, но нямам идея как да включим мъничката шаферка. Вярно, че тя е съвсем малка и едва преди месец проходи, но освен за снимките, по какъв друг начин бихме могли да й отдадем внимание?

Гражданският брак при нас ще е предния ден преди тържеството, а в самия ден имаме църковен брак и след това веселието. При всички положения ще обсъдим с майка й специалните задачи, но ако имате някаква идея или сте виждали някъде толкова мънички шаферки, ще се радвам да споделите.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: юли 24, 2010, 15:53:07 »

Trubadura, за толкова мъничко детенце моят съвет е просто да го използвате за тичащо украшение. Защото ако има някакви специални задачи - помага при закичване или да носи халки или каквото и да е, може да му дойде нанагорно на мозъчето и да се изплаши и да ревне. Моята 8 годишна сестра хич не беше доволна като лелката от ритуалната зала взе много сериозно и като за малоумен да й обяснява как да ходи и му стана криво на детето. Та, това напрежение и тази важност, която големите придават на събитието може да са страшни за малките. Моето виждане е просто да се кипри в рокличката си и да радва присъстващите good
Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: юли 24, 2010, 16:16:02 »

... тичащо украшение...
хахаха

Pebbles, благодаря ти за точното определение! И аз си мислех, че не е нужно да затормозяваме детето с разни задачки. Просто ми се искаше да измисля нещо, с което да я накараме да се чувства специална. Вероятно след години тя няма да си спомня много много, но все пак ... може би нейната задача ще бъде да разхожда един балон с хелий, на който ще пише сватбено бижу lol)
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юли 24, 2010, 21:52:03 »

... може би нейната задача ще бъде да разхожда един балон с хелий, на който ще пише сватбено бижу lol)

на това му викам страхотна задача Bravo danceg
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: юли 24, 2010, 22:23:20 »

Момичета, имам нужда от съвет и за шаферките - по-точно за тяхната роля.
При нас шаферките са сестра ми и две мои братовчедки (и трите на 20+ години) и мъничкото детенце на кумовете ни (1,5 години).

Ролите на първите три са почти изяснени, повечето организационни, но нямам идея как да включим мъничката шаферка. Вярно, че тя е съвсем малка и едва преди месец проходи, но освен за снимките, по какъв друг начин бихме могли да й отдадем внимание?

Гражданският брак при нас ще е предния ден преди тържеството, а в самия ден имаме църковен брак и след това веселието. При всички положения ще обсъдим с майка й специалните задачи, но ако имате някаква идея или сте виждали някъде толкова мънички шаферки, ще се радвам да споделите.

Моята най-малка шеферка беше на 3 годинки. Общо имахме 6 малки шаферки и 1 голяма. Най- малката 3-годишната вървеше първа по пътеката и имаше малка кошничка с листа от рози, които да хвърля. Малко трудно и е дошло явно, защото после като гледах видеото видях че баба и е вървяла паралелно с нея и я е насочвала да не се обърка. Баба и не е вървяла по пътеката а отстрани зад колоните с цветята(дано разбирате какво имам предвид), но все пак си е била подкрепа. Малката сладурана се справи чудесно. Другите 3 дечица хвърляха цветя пред мен, 2 носиха шлейфа, а голямата шаферка мина под ръка с големия шафер. Изобщо бяхме една дълга процесия, докато стигнем до мястото на церемонията, но се получи много красиво. Още повече че всички малки шаферки бяха с еднакви рокли, цветово всички бяхме в тон, абе супер беше, сега като се сетя много красиво беше  heart
Активен
ina0208
Ентусиаст
**
Публикации: 76


« Отговор #74 -: юли 26, 2010, 20:30:54 »

Успях yahoo.....,качих снимки,има още малко да я завършим,но като цяло това е модела
Снимките са лоши малко....
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines