Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 12:55:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Nebulka - 13.07.2012г.  (Прочетена 62644 пъти)
 
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #180 -: юли 24, 2012, 20:56:35 »

По време на ритуала 3-4 от единадесетте ни гости минаха пред нас и зад гърба на водещата ритуала, за да снимат. Още няколко се наредиха от двете ни страни за по-добра видимост и няколко останаха отзад. Намирахме се в свещения кръг на семейната любов. biggrin По време на общите снимки изпитвах вътрешна благодарност, че имаме толкова малко хора, защото и тия снимки ми се сториха протяжно дълги. Излизането навън винаги ми е било любим момент на сватбите и така беше и на моята. Най-хубавото беше, че излизаме от ритуалната, две крачки и влизаме в нашата беседка в ресторанта! Гостите се настаниха, а фотографът ни отвлече с думите "трябва да ви откъсна от тези роднини, че ми развалят работата". Имаше предвид, че някои се бяха размрънкали, а ние добрите душички, на тоя ден компенсирахме за по принцип и съгласни с всичко. Фотографът имаше много тънък усет за работа с хора и то с различни хора и фино чувство за хумор. Непрестанно ме разсмиваше, а младоженецът ми като се включи, стана така, че ме заболя остро корема от смях, а на част от снимките се хиля грозно като пача. Фотографът му казва "покажи и нещо в морето и гледайте натам", а Митко с тържествен глас и сочейки с цяла длан като председател на народа по време на тържествена реч "виж тези прекрасни морски патки, които плуват в морето..." На непристойното ми поведение фотографът реагираше само с "ще си имаме една много нахилена булка". Снимахме се на оградата на друг ресторант, в който в крайна сметка влязохме, че и седнахме. Той ни казваше кой къде да застава и какво да прави и по едно време се оказахме седнали един срещу друг на празна маса, а букетът ми между нас. Фотографът "много е празна тая маса, какво ще ядете на нея така?!?" и стои озадачен. А Митко съвсем в свой практичен стил "е как какво, цветя ще ядем!". И сервитьорките донесоха вилици и ножове и сме заснети, как си кльопаме букетчето между нас. Фотографът искаше с агресия да го нападнем, но ние най-благородно и внимателно си го "похапвахме" с максимума шопска изтънченост, на която сме способни. biggrin Това с яденето на цветята ми беше малко в повече откъм откаченост. Снимахме се на една църква, където фотографът ни се втрещи като разбра, че Митко ми е предложил брак по интернет. Има много романтично настроени хора, обаче явно ние не сме сред тях, защото не ме вълнува въобще, че ми предложи без да пада на колене и да ми поднася пръстен (аз си нямам годежен, голяма работа!). Пък и когато ми предложи, бях на крехките 19, а той на 21, пък и бяхме гаджета от имаше ли две седмици, не знам, екстра си беше, искрено и истинско! А фотографът ме хвана тайничко и настрана "верно ли ти предложи по интернет?" Хахаха, много се забавлявах с този човек! Много беше готин! Спестих му тази подробност, че първо написах "ДА" и после се замислих "абе ти как отговаряш на на практика непознат човек, че ще се омъжиш за него, без дори да се замислиш?" И реших да се замисля! Мислих, мислих, мислих и между 5-та и 30-та секунда след "ДА"-то, реших, че пак е "ДА". Обаче после проверявахме годежа 10 години. smile Най-любимият ми момент беше, когато стигнахме до някакво място, което аз му казвам "ротондата", но дали ми разбира главата какво е "ротонда" е друга работа. Една много голяма църква, със стени, без покрив, има такива и в Созопол, и в Несебър, емблематични сгради. Той влезе в нея пръв, каза "аха, хм,... то се е видяло" и ни повика вътре. Когато влязох, видях два класа ученици, седнали на някогашния олтар (едно полукръгло място). Фотографът се провикна отривисто "и сега искам всички да станете и бурни ръкопляскания, пък после обещавам, че ще ви тагна във фейсбук всичките". biggrin Те се изправиха и започнаха да ръкопляскат, а на нас ни беше наредено да се целуваме застанали пред тях. Ето точно тези снимки умирам да си видя. Аз не обичам много аранжираните фотосесии "застани там, направи това", но нашата беше точно такава, обаче се примирих, че това е, важното е, че фотографът е добър, ще имаме хубави снимки за спомен, пък журналистическото отразяване някой друг път. Ние не сме добри модели, но сигурно сме изглеждали добре, защото фотографът по едно време каза "ваш'то излъчване е съвсем френски шик, французино, ела застани тука..." biggrin И Митко се превъплъти във французин, нищо, че беше облечен доста италиански. smile После отбеляза, че фотосесията е най-забавното нещо на една сватба. И беше прав.
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #181 -: юли 24, 2012, 21:17:28 »

Като се върнахме в ресторанта, ни накараха пак да пием до дъно. Ние тайно бяхме с детско шампанско (не се смейте!), защото не пием въобще, да не говорим, че на мен ми става много лошо от алкохол и повръщам само от една глътка. Обаче и вие не сте забелязали по бутилката, че е детско! Вуйната на Митко в ритуалната зала по време на снимките "и как е истинският алкохол?" Митко - усмивка под засукан мустак. В ресторанта "ама вие бая си пийнахте, и как е, как е да си пийнеш истинско шампанско?" Така се посмяхме на слисаните физиономии като разбраха, че си пийваме за здраве газирано сокче! Ритнах менчето наблизо, но отривисто и отвътре изпадаха и двете китки, че и карамфила от украсата и той се включи, ако имаше още, и те щяха да паднат там, и въобще всички цветя в близост искаха да почетат многобройното потомство, което ни очаква!  diablo Дано наистина първото (пък може и единствено) дете да е момче, че ние поне искаме момче. Като в тоя филм "Диктатор", като се роди момиченцето в магазина и той видя, че е момиче "ооо, къде имате тука кошче за боклук?" biggrin Шегувам се! Няма да го върнем и другия пол. smile

В ресторанта всички изведнъж окапаха. Този ден беше горещо много, макар едва ли можеше да се намери естествено по-хладно място от това. Беше сянка, подухваше бриз, морето се виждаше, заедно с всичките му морски патки, водолази и лодки, завесите се полюшваха и главите ни също се полюшнаха в посока меките възглавници, на които седяхме. Някое време всички се борехме с умората. Раздадох им подаръчетата, те ни дадоха техните подаръци. Похапнахме. И след подноса с кафета рипнахме да танцуваме. Хорото беше дълго 4-5 човека, но си беше истинско хоро. Имахме няколко танца с младоженеца на стари шлагери, които пуснаха в ресторанта, най-силно се чуваше някаква песен за раздяла след сто години връзка, много ни беше смешно, отново! Обслужването в ресторанта беше много добро, много доволни! Поръчахме си с младоженеца обща пица - доста сватбено в наш стил! Майка ми минава “вие само една пица ли си поръчахте?” “Мамо, ако имаше, щяхме да си поръчаме половин!” Част остана. Рязахме торта. Обаче не ядохме от нея. За първи път сигурно младоженци не си ядат от тортата. Заради алергия към яйца. Обаче дадохме парчето на кумовете и те се омазаха достойно, все едно се женят трети път. smile Подаръкът им (май не го снимах) - персонализираните марки, много ги изненада и зарадва. А на другия ден пощите си правеха реклама на новата услуга и показаха тяхната марка по тиливизора!!! Каква радост, Боже! Бях разрешила при поръчката да я показват, че са ми много убави! smile

И пропуснах питката. 90% останаха в мен. Нали има поверие, че колкото питка, толкова пари ще изкарваш. Аз си правех сметката на кротка домакиня, мъжът ми да ме храни, то какво излезе! Шегувам се! Макар, че в момента е точно така. Колкото до настъпването, ритуалът мина, подписахме се и никой не помни никакво настъпване. Обръща се момичето дето води ритуала “кой кого настъпи?” - “Никой никого” Стоим и се гледаме тъпо. “И сега к’во, ше се настъпаме ли?” Пак тъпи погледи. “Айде от мене да мине!” и го настъпих аз. Не че ще пренаписваме сега семейните закони, от край време пред приятелите ни се шегуваме, че той е “мъж под токче”. Това обаче е за камуфлаж. Аз може да врякам повече, но познайте чия е последната дума!
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #182 -: юли 24, 2012, 21:18:24 »

Ииии... поздравления за всички, които дочетоха докрая! Само че това не е краят! Забелязвам, че съм способна да напиша роман, чието действие се развива в един единствен ден. Ей, това е идея! biggrin Шегувам се! Отново.

Така, мили момичета! Най-егоистично минах първо през моята тема с намерението да кажа “Здрасти!” Какво щеше да стане, ако имах намерение да разказвам? Ще трябва да си вземете отпуска, за да прочетете всичко. Надявам се тези дни да мина по всички теми да видя прекрасните булки, само на Емето успях пътьом.
Активен
mari_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 216



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: юли 24, 2012, 21:35:24 »

 :girlsigh:eeeх, такова романтично и мило ми стана....страхотно разказваш и все едно и аз бях там   chee
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #184 -: юли 25, 2012, 07:53:14 »

Ехааа  Bravo. Завиждам ви за снимката с учениците, много ми харесва!
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #185 -: юли 25, 2012, 08:03:40 »

 Oh my ... Изобщо не се замисляй, почвай романа!  danceg Страхотни снимки сте си направили, а за спомените не се притеснявай - няма да избледнеят  tease
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: юли 25, 2012, 08:51:25 »

Хехехе веднага си представих новата книга - дебел роман, разказващ за един единствен ден на двама влюбени blum
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: юли 25, 2012, 09:04:30 »

Имаш невероятен разказ..и не видях да си се хилила като пача а една уникална, прекрасна и засмяна булка. Радвам се, че разказа и ни направи част от твоята приказка  give_rose
Активен
Lady_sunflower
Професор
****
Публикации: 308



« Отговор #188 -: юли 25, 2012, 12:01:35 »

Страхотен разказ! Представих си снимките с учениците. Забавен е подходът на фотографа  с учениците - обещание, че ще ги тагне във фейсбук  good Bravo photograph photograph photograph photograph

Това с детското шампанско е супер - и аз не мога да пия. Дано половинката ми се съгласи
 drinkz drinkz drinkz

Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #189 -: юли 29, 2012, 20:30:00 »

Здравейте отново, мили момичета!

Благодаря ви за милите думи! Получихме си професионалните снимки. Мога да кажа само едно: "уау"-нахме се! Не сме очаквали толкова хубави снимки! Фактът, че имаше асистент, който държеше прожектор с чадър и само увеличаваше и намаляваше светлината пред нас, е изиграл най-важната роля. Снимките са много. Успях да намаля само няколко, за да ги кача в албума. Ще има още снимки за гледане, но трябва още време. В галерията също ще докача още снимки от любителските, но вероятно утре.
Активен
mari_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 216



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: юли 29, 2012, 22:00:13 »

да булка, страхотни снимки....много сте сладки двамата, имате толкова естествено изражение!  Bravo
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: юли 30, 2012, 08:37:08 »

Наистина невероятни снимки. И като се има предвид, че Несебър ми е едно от най- любимите места (пък в последствие и мъж от там си взех ;-)) - жестоко!!!
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #192 -: юли 30, 2012, 08:44:25 »

Много сте хубави! Още, още  tease
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: юли 30, 2012, 09:04:31 »

ДаБулка, страхотни снимки! Любими са ми онези с разчупването на питката и физиономията на мъжа ти след като е видял резултата sarcastic
Активен
geri_stme
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202


07.07.2012


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: юли 30, 2012, 16:02:38 »

Страхотна си  give_rose
И двамата сте сладурковци smile
И на мен любими са ми снимките с разчупването на питката.И при нас се получи същото нещо  Bravo
Много любов Ви желая smile
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines