Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 18:06:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Секцио или нормално раждане-как избрахте да раждате!  (Прочетена 100570 пъти)
 
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: януари 26, 2013, 19:07:50 »

Родих нормално с Окцитоцин без упойка не съм викала нито драла. Всичко свърши за 30 мин. След това имах 2-3 външни шева. Не знам не бих избрала да ми направят операция по мое желание... Ако се налага вече е друго...
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #136 -: януари 28, 2013, 09:37:33 »

Аз за това казах:
Нека всеки вземе сам решение за себе си .
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: февруари 07, 2013, 20:17:29 »

Аз съм избрала да раждам секцио.
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: февруари 07, 2013, 21:55:26 »

Аз също много се чудех - нормално или секцио, но в крайна сметка нямах избор. Много ме беше страх от секциото - никога не съм оперирана от нищо (и сливици и апандесит си имам - абе цяла и непокътната), но за тези, които ги е страх мога да кажа, че няма защо. При усложненията, които аз имах всичко мина много леко и бързо се възстанових.
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: февруари 08, 2013, 20:16:49 »

има жени, които не могат да раждат нормално, колкото и да искат, има заболявания на очите, при които е противопоказно, има фактори, като плацента превиа, което пак не може да се ражда нормално, казват, че при секцио имало по- голям риск от смъртност, някаква статистика бях чела, когато аз бях бременна не се замислих как ще родя, но вече знам, ако не мога нормално със секцио, имам малък проблем със зрението и затова мисля, че ще съм със секцио
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: февруари 11, 2013, 14:05:07 »

Гери силно те подкрепям за секциото, колкото и егоистично да е  give_rose
При нас още не се знае как ще раждам, малкия още не се е обърнал, а другата седмица влизам в 35-та г.с., никой нищо не е заключил все още от докторите, чакаме...но да ви кажа еднакво си ме е страх и за двете, единствената медицинска интервенция, която са ми правили някога е взимането на кръв и това е, та каквото и да е , всичко ще ми е първи път, като тръгнем от раждането и минем и през манипулациите, абокати, престой в болница и тн...
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: февруари 11, 2013, 14:13:27 »

Аз съм избрала да раждам секцио.
Гери,лекарите дават ли ти право на избор?Струва ми се,че всички близнаци се раждат вече секцио и съм останала с впечатлението,че лекарите подтикват майките към това решение.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: февруари 11, 2013, 14:15:14 »

Не всички близнаци, има и нормално родени.

Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: февруари 11, 2013, 14:31:17 »

Не всички близнаци, има и нормално родени.



Същото е и със седалищно позиционирани. Моята акушерка е израждала доста бебета по този начин. Нейният коментар беше, че просто докторите не са обучени и затова подтикват към секцио. 
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: февруари 11, 2013, 15:16:20 »

Решението за секцио си е мое-не ме е подтиквала лекарката.Причините са няколко-първо са две бебета и аз не искам да рискувам.Знам ,че за някой от вас това не е нормалния избор но аз не иска мда рискувам да имам много разкъсвания,както и да не не са се обърнали децата.За мен нормалното раждане с близнаци не е вариант.Просто всеки си избира начина.Знам че много хора искат да е натурално и естествено,но за мене са важни децата.Предпочитам болки от операция отколкото болки от разкъсвания и напъни.сигурно ви звучи тъпо ,но аз за себе си това съм решила и лекарката е съгласна с моя избор.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: февруари 11, 2013, 15:33:06 »

Гери,аз изобщо не те критикувам.Ясно е,че всеки си има различни приоритети.
Само питам дали са ти дали избор,защото масово около мен близнаци се раждат секцио.

А,че с близнаци възможните усложнения са *2,мисля е ясно за всички.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: февруари 11, 2013, 15:44:47 »

Аз ако мога бих родила нормално....пък като дойде момента ще видим какво ще ми препоръчат лекарите  give_rose

Гери напълно те разбирам...то си е голяма тежест едно бебе да родиш нормално ...а какво остава за две  give_rose

Емчо вие да не сте седалищно разположени, та се чудеш дали вашия мъж ще се обърне  smile Иначе не се притеснявай...на мен като няма да ми е за първи път да оставам в болница не значи, че ме е страх по-малко...а пък понеже вече съм преживяла една пълна упойка изпитвам ужас от всякакви упойки  give_rose
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: февруари 12, 2013, 18:18:49 »

Аз много исках да родя нормално.Моят човек си беше с главата надолу още от 5-6 месец и въобще не съм се съмнявала,че може и да не успея.Но когато преносих 1 седмица моята гинеколожка ми каза,че  според нейният видеозон бебето е около 4,400  и въпреки,че е обърнато, не е заело правилна изходна позиция.Та според нея съм нямала шанс за естествено раждане и да избера планирано секцио.Аз казах,че няма да стане и ще пробвам въпреки това.Ами предизвикването на раждането ме чакаха 48 часа и наистина не успях.Наложи се спешно секцио.
Много е лошо когато човек се е настроил и не успее.Аз поне го приех като личен провал.Едва ли не всички около мен са успели,а аз не успях.Не казвам,че съм била права,просто така се чувствах.
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: февруари 12, 2013, 19:27:06 »

мацинка, въобще не го приемай като личен провал, аз също се обвинявах много след аборта, и аз все си казвах "аз ли съм най най" важното е детенцето да е живо и здраво
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #149 -: февруари 22, 2013, 17:29:22 »

Когато бях бременна за мен беше голямо успокоение сама да взема решение как да раждам и това раждане толкова го мислех , че не ми даваше мира. Е, когато избрах да съм секцио се успокоих , сама взех това решение , така го почувствах . Изпитвах ужас от болници , никога не бяха ми правили и на мен каквато и да е манипулация освен вземане на кръв , но съм много доволна от раждането , може би попаднах и на страхотни сестри в реанимация , с които си лафехме и много ни помагаха на всички , както и , че избрах да раждам при един страхотен доктор. Спомените ми от раждането са прекрасни , бях с пълна упойка и нищо не помня , само излизането от нея ми беше гадничко , треперех и не бях на себе си , но това е напълно нормално. После ставането също беше зор и това е , сякаш мина като на филм , вече не помня да съм раждала .
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines