Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 08:40:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 9 част  (Прочетена 171731 пъти)
 
lili_85
Любопитен
*
Публикации: 21



« Отговор #75 -: март 07, 2014, 08:09:04 »

Здравеите и от мен. Ние още не сме стигнали до тортата, но ми беше лщбопитно да разгледам на какво са се спряли другите бъдещи булки smile

Относно сладкарница Росита, нямам идея как се справят със сватбените торти, но съм купувала за различни поводи не веднъж или 2 пъти. Винаги сме оставали много доволни.
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #76 -: март 07, 2014, 18:12:48 »

За сватбената торта, приятелка, която се омъжва миналото лято, ме посъветва да купим една по-малка за "церемониалното разрязване", а иначе за десерт за гостите да вземем същата на парче, без украса и т.н. В началото ми се видя странно, но като се посъветвахме с една сладкарка и тя ни даде цени - за сватбена торта ти е около 4 лв парчето, а иначе е към 2 лв. 2 лв разлика на парче по 100 парчета са си 200 лв от торта.... И сега ми се вижда доста логично, но като не съм организирала сватби до сега от къде да знам.  girl_wink  Torte Иначе си мислех за нещо такова:
Активен
gerinceto_gm
Любопитен
*
Публикации: 37



« Отговор #77 -: март 08, 2014, 11:55:53 »

 Весел и честит празник, скъпи дами!
По темата за тортата и на мен пи препоръчаха да вземем една за самото разрязване и отделни парчета за гостите.
П.С. Shaiya, много ми харесва избора ти на торта. Мого е нежна и красива.

Ето и на какво сме се спрели и ние, поне засега: http://svatba-biju.com/photos/eb221e612905bf81ccea914147d7c430.JPG
Активен
LoveMeAgain
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


« Отговор #78 -: март 08, 2014, 12:22:48 »

Shaiya, и на мен много ми харесва тази торта! Моята сватба ще е в бяло, розово и зелено и тази картинка и аз съм си я запазила smile Другото, на което попаднах и много ми хареса е това, но не знам дали е много подходящо за сватба - ще си запази ли формата като се разреже и как изобщо се разрязва, като етажите не са разделени?


* 5c70d97ebfd49abeb3bd5a53f54cf931.jpg (65.01 KB, 404x580 - видяно 273 пъти.)
Активен
chopper_girl
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #79 -: март 08, 2014, 14:45:52 »

Shaiya, и на мен много ми харесва избора ти на торта. По отношение на тортата, и мен напоследък ме обеждават за вариант, по - малка торта за разрязване и отделни парчета за гостите, но имам още 6 месеца да умувам.  smile
Засега съм се спряла на един от трите варианта, само че в цветовете на сватбата:
http://www.sugarruffles.com/2013/07/peach-vintage-lace-pearls-wedding-cake_21.html
http://www.sugarruffles.com/2013/06/coral-and-grey-wedding-dessert-table.html
http://www.sugarruffles.com/2013/12/champagne-lace-wedding-cake.html
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: март 08, 2014, 16:10:29 »

Красиви торти smile
Аз искам нашата да не е нещо семпло и вкусно и тези със сложноте форми отпадат, защото са от фондан, които аз лично не харесвам и не ям pardon Най-важно ми е да е вкусна и лекичка торта.
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #81 -: март 08, 2014, 17:08:15 »

Shaiya, и на мен много ми харесва избора ти на торта. По отношение на тортата, и мен напоследък ме обеждават за вариант, по - малка торта за разрязване и отделни парчета за гостите, но имам още 6 месеца да умувам.  smile
Засега съм се спряла на един от трите варианта, само че в цветовете на сватбата:
http://www.sugarruffles.com/2013/07/peach-vintage-lace-pearls-wedding-cake_21.html
http://www.sugarruffles.com/2013/06/coral-and-grey-wedding-dessert-table.html
http://www.sugarruffles.com/2013/12/champagne-lace-wedding-cake.html


Много са красиви!!!  Bravo Първата ми хареса най-много!  Torte

А как ви се струват мъфини? http://www.sugarruffles.co.uk/p/cupcakes.html
« Последна редакция: март 08, 2014, 17:36:51 от Shaiya » Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: март 11, 2014, 16:12:54 »

 Момичета - някоя сред вас имала ли е/ще има ли сладка маса на сватбата? Кой си харесахте да ви я изпълни? Аз много искам маса за почерпка на гостите заедно с питието за добре дошли, но не мога да си намеря фирма, която да го свърши. Единствената ми идея за сега е да питам, където ще си поръчваме и тортата  sad
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: март 11, 2014, 16:17:20 »

100 грама сладки правят такива маси, ако си от София.
Ако не всяка кетъринг фирма би трябвало да се справи, въпроса е дали във вашият ресторант допускат външен кетъринг?

Аз мислех да имаме, но честно казано, не искам да давам на гостите си сладки преди вечерята, тъй че мислех да има сладка маса като декорация в ресторанта, но не мисля, че има къде да се сложи в нашият ресторант, пък и не е много практично за юнските жеги.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #84 -: март 11, 2014, 16:37:48 »

Момичета - някоя сред вас имала ли е/ще има ли сладка маса на сватбата? Кой си харесахте да ви я изпълни? Аз много искам маса за почерпка на гостите заедно с питието за добре дошли, но не мога да си намеря фирма, която да го свърши. Единствената ми идея за сега е да питам, където ще си поръчваме и тортата  sad

Попринцип може да провериш кетъринг фирмите - Лора кетъринг имат интересни предложения както за украси, така и за хапки,сладки и тн. Както казва госпожица обаче не навсякъде разрешават внасянето на друго освен алкохол.

А можеш да питаш и самия ресторант дали не могат да ти изготвят нещо

П.С. след малко ще ти отг на съобщението, дава ми че съм превишила лимита от 6 съобщения на час blush

Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: март 11, 2014, 16:47:32 »

госпожица,milenkata, благодаря за отговорите! Не се бях сетила да попитам първо дали може външен кетъринг.
100 грама сладки ме плашат заради цените им  girl_impossible а и моя половин не им е почитател
Мислех си през агенция да мина (за украсата) и да ползвам техен подизпълнител и за сладката маса.
И аз се чудя дали е добра идея да развалям вечерята на госттие със сладки, но мисля че комбинацията шампанско + хапки не е лоша идея.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #86 -: март 11, 2014, 16:52:42 »

Може да не са точно хапки - може да е нещо по лекичко

Плодове - грозде /ягоди вървят с шампанското. А Ако решиш можеш да направиш вечната класика - ягоди , обвити в шоколад
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: март 11, 2014, 16:58:59 »

 Offtopic Ние ще имаме хапки на коктейла. По четири на човек за час коктейл, за да не пият на гладно хората, а и ми е по-елегантно. Нашите хапки ще са солени и ще са на плата, с които сервитьорите ще ходят между гостите.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #88 -: март 17, 2014, 22:46:20 »

Мацки дайте съвет...

Доколкото разбрах това което много оскъпява е пълнежът. И понеже това , кото сме хатесали с половинката е много семпло и стандартно като стил, посъветвайте ме от къде мога да намеря сватбени торти на около 2 - 2,50 парчето?

Има ли изобщо такива?

Иначе нещо такова сме харесали, даже още по-попростено


* wedding-cakes.jpg (49.45 KB, 332x454 - видяно 321 пъти.)
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #89 -: март 17, 2014, 23:03:08 »

milenkata не пълнежа а украсата и фондана ускъпява тортата, при нас без фондан и украса парчето беше 2.30 , със беше 3,30, така че препоръчвам ви малка торта с украса и фондан за рязането и другото без фондан и украса, само така ще ви излезне по ефтино. за препоръки не мога да ви дам, нашата беше от частен цех, приятели на свекъра. Успех! girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines