Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 21:08:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В РУСЕ - 4 част  (Прочетена 128677 пъти)
 
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: юли 22, 2013, 06:52:00 »

нормално е, да се притеснявате,нормално е да мислите,че сте забравили нещо,една идейка направете си списъци,и на листчето пишете какво трябва да се свърши,или кои неща са ви за ритуалната,или за църквата,кое ви е за ресторанта,това ще ви улесни и ще се чувствате по-спокойни,че в самия ден няма да забравите нищо.......мирка,успокой се имаш месец и половина,има време да не спиш  smile
Активен
peti_tomova
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #211 -: юли 22, 2013, 07:59:31 »

Момичета аз също имам 6 седмици до сватбата  huhhuh.gif, и от няколко дена, ми е неспокойно, нервно, времто върви а имам още толкова неща за уточняване, сега мислим да се захванем със документите,да уточним тортата, да си изберем менюто от рай-като ще гледаме да е нещо в по-голям грамаж защото все пак цял ден на крак гостите ще са доста гладни, и да започваме с разпределянето на масите и т.н, Направих си списък както казва Петито по горе, но пак си мисля че прорускам нещо, направо се чудя толкова месеци подготовка и накрая ще мине като един миг.Ле ле незнам мен ме хвана предсватбена треска  yahoo
Активен
megyto
Сватбар
***
Публикации: 207



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: юли 22, 2013, 14:58:06 »

Малеее колко сте изписали...... Тихомира, не се притеснявай, направи си списък по приоритети и така ще ти е по-спокойно. И аз бях така като теб, струпаха ми се много притеснения наведнъж, сватба, документи и други и организма ми не издържа, та след един малък престой в болницата, си дадох сметка, че всичко това се дължи на стрес и притеснения и не си струва заради тях да се поболееш. Та сега съм ларж, не ми остава много време, не съм кой знае колко напреднала с подготовката, но ще е докъдето и доколкото мога. И да ви кажа, оттогава си спя много добре и я карам лека по лека, пък както стане, важното е да си прекарате добре, а и не мисля, че някой от гостите ще тръгне да търси кусури, те са дошли да ви уважат и да споделят този момент с вас.
Активен
beberona
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: юли 22, 2013, 14:59:43 »

Момичета, ще ми кажете ли каква хартия използвате за етикетите, че незнам на каква хартия за печатам етикетите си  nea
Активен
beberona
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: юли 22, 2013, 15:00:16 »

Момичета, ще ми кажете ли каква хартия използвате за етикетите, че незнам на каква хартия за печатам етикетите си  nea
извинете обърках темата  blush blush
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #215 -: юли 22, 2013, 17:40:49 »

Аз имам тетрадка и в нея съм подредила всичко. Нещата , които още не съм свършила си имат ден за отмятане, НО въпреки това нещо ми подсказва ,че съм изпуснала нещо много важно. Халките ме тревожат , но от тук нищо, освен да гледам модели не мога да направя. Мегито , ти е стресна, чак болница.........Внимавай и аз ще се успокоя малко.
Активен
Lidsy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #216 -: юли 22, 2013, 18:12:18 »

Интернет развращава вкусовете ни бих казала аз. Нека не забравяме кое е е важното - да се омъжим за "НЕГО". Попаднах на много интересни подаръчета за гости по левче - http://www.facebook.com/pages/Arek-BG-souvenir/282633521750204 гърненца с късметчета, 3 на 3 сантиметра, за по-големи количества казват, че ще направят 5% отстъпка, което не е много но... Бях в Асеновград, разгледах какво предлагат там, бурканчета с мед със същите размери там са по 1 лев без украса и 1,50 с украса. Има всякакви фигурки с панделки, на които пише имената на младоженците, пак около левче се въртят. На мен това ми е на дневен ред. Какво смятате да подарявате вие?
Обмислете предложението за кафе, съвсем сериозно smile Ще се радвам най-вече да чуя разказите на наскоро омъжените.
Активен
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #217 -: юли 22, 2013, 18:41:07 »

Кафето е обмислено :-) Ще се видим 100 % :-)
Подаръците ще са по една  снимка  от професионалните преди реторанта на двойка/семейство/единичка.
Намерих си две кръгли огледалца, на които се слага малка вазичка с цветя, но аз ще сложа две бели дебели свещи украсени с панделка в прасковено. Знаете ли къде продават такива свещи и по колко вървят?
Друго- къде мога да си намеря нещо като опаковачна хартия, с която да си опаковам буквално шишето с шампанското? А и вие акво шампанско ще вземате- нямам идея, а искам да е хубаво на вкус :-)
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #218 -: юли 22, 2013, 18:56:06 »

Моите подаръци са готови - хартиена булка и младоженец, ще ги напълня с бонбонки.
За кафето съм навита само да изберем дата и ако може да е след 13 август, че тогава пристигам. smile Писах ти за шампанското много е хубаво .За хартия в книжарниците, аз питах преди в един цветарскии икаха добри предложения.
Активен
megyto
Сватбар
***
Публикации: 207



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: юли 22, 2013, 18:59:12 »

И аз съм за кафето 100% yahoo
Тихомира, кажи за шампанското и мен ме интересува.
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #220 -: юли 22, 2013, 19:04:06 »

Шампанско - фриголино, около 10 лв. е бутилката има го на 100 % в Метро.Ако искате си купете за проба. Аз мисля то да ми е напитката за добре дошли и за нас ,и за кумовете.
Активен
Butterfly1987
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: юли 22, 2013, 19:12:43 »

Моите подаръчета дойдоха преди няколко дни- ключодържатели- момиченце и момченце с глухарчета, а отзад са гравирани нашите букви и датата. Не знаех до преди известно време символиката на глухарчето, но след като разбрах реших, че е много подходящ подобен подарък smile а ето и какво символизира:

Орисано от горските елфи и феи, то е единственото, което първо цъфти на пролет и есен. Цяло лято краси поляните с жълтоцветното си личице. Плетат се от него венци, наричат се на него желания и с едно подухване се изпращат по вятъра към небето.

Това е то – Гулхарчето.  Някой го смятат за бурен и все се ядосват щом се пръкне в градната им. Но то е много полезно (не само за охлювите) и носи скрита красота. Тъй както има хора невзрачни наглед, но с богата душа и голямо сърце, и така това малко цвете носи в себе си огромна полза. За него се казва, че ако бе твърде рядко срещано би имало същата висока цена, каквато и жен шена. Името му иде от един лекар, който направил сравнението му с лъвските зъби – dendalion – denta + lion …

Глухарчето лекува, дарява здраве. Още по-интересни от лечебните му свойства са знаците с които  съдбата го е орисала. Какво ли значи то, какъв ли смисъл носи? Какво символизира глухарчето?

ново начало
пречистване
късмет и щастие
желания
здраве / подобряване на здравето / лечение
здравословно хранене
любов
раздяла с миналото
вярност
взаимни чувства
добра магия
сила и мощ
оцеляване
смелост
промяна
издържливост
изобилие и плодородие
надежда
раздаване
Дойде ли в живота ти под някаква форма глухарче знай, че си благословен. Глухарчето е синоним на “сбъднати желания”. Напомня ти, че колкото са семенцата по пухкавия му калпак, толкова и изобилие ще дойде при теб. Помага да осъществиш по магически и вълшебен начин своите желания и копнежи. Казва ти да бъдеш силен, да устоиш на всякакви несгоди, защото както то може да расте навсякъде и устоява на всичко, така и ти можеш. В зависимост от неговата фаза може да съотнесеш символиката му според момента. Ако е в жълтата си млада фаза – време за ново начало, за разцъфване на твоята смелост, предстои промяна.
Може би нещо ново се заражда в теб. Нова идея, възможност, живот… Ако е в своята бяла и нежна фаза – изобилие, сбъдване на отколешни мечти и желания, раздяла с миналото и пречистване от старото.  Тъй като това е цвете на метаморфозата, то само по себе си говори за преминаване от една фаза към друга. И тя винаги е за добро. По неговите семенца се изпращат желания, молитви за любов, щастие, здраве … по вятъра. Жълтият му цвят символизира златото, богатството идещо от слънцето и първите слънчеви лъчи през пролетта и последните през есента. Слънчев лъч на надежда и вяра. Белите и нежни семенца са чистотата и откровението на добрата енергия за изобилието в света.
Това малко цвете говори без думи, как да раздаваш щастие и надежда у другите с нещо малко. То никога не се пилее, но се раздава щом го помолиш да отнесе по от теб семенца твоето желание. Бъди и ти така към другите – раздавай се без да се пилееш. Прави го от сърце в името на любовта. Глухарчето носи любов и символизира любовта по един особен и дълбок начин. Любовта между мъжа и жената, любовта между децата, любовта на света. Малко, наглед невзрачно, наричано буренче дори, но много полезно, добро и силно. Дава ти повод да се замислиш как понякога виждаш нещо, някого и го преценяваш по външността, а отвътре блика мъдрост, доброта и скрита магия, светлина.


* IMG_20130719_153908 - Copy.JPG (20.72 KB, 448x336 - видяно 129 пъти.)
Активен
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #222 -: юли 22, 2013, 20:30:00 »

Браво за глухарчето, не го знаех smile
Тише, ми аз не мога да ги получавам тия съобщения, ама ти писа в темата smile Ми може да го пробвам. Мъжа ми разбира уж от шампанско  Girl_hide ама викам да питам и вас. Искам да е по- вкусно и хубаво, че май само на него ще съм цяла вечер smile
Момичетаа, нямам търпение вече  yahoo Искам да идва и да се съберем, имам роднини и приятели, които не съм виждала от давна и е мн вълнуващо  yahoo
За кафето- аз от 31.8 съм на линия, някой май имаше тогава сватба, не помня. Та на 1-ви септ в неделя може да се видим, другия вариант е на 3 или 4 септ. Супер, мн съм ентусиазирана да ви сложа лица до имената във форума smile
Активен
Antonia87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: юли 22, 2013, 20:30:54 »

Аз мислех първоначално да са бурканчета с мед , но реално като разбрах размерите им ,виждат ми се много мънички.Затова се спрях на магнитчета , но все още не съм ги поръчала, защото не знам колко бройки ще ми трябват.
Като чета постовете ви за това колко сте притеснени , чак и мен може да ме заразите  , иначе до момента съм спокойна и аз имам едно тефтерче ,кръстила съм го " сватбено " и не излиза от чантата ми .Честно казано с голяма радост си записвам всичко в него.
По темата за шампанското хич не съм се и замисляла какво да бъде.Може и ние да вземем това въпросното да го тестваме.
Активен
Antonia87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: юли 22, 2013, 20:34:49 »

Пеперудке, много са красиви ключодържателите и са много практичен подарък ,веднага биха влезли в употреба . На каква цена са и откъде си ги купила ?Може и да взаимствам идеята  pullpigtails
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines