Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 04:31:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 83   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторант  (Прочетена 420073 пъти)
 
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: май 26, 2007, 12:12:13 »

Една булка беше решила проблема с идята от подарените и букети да сложи по масите. Те така или иначе ще са безумно много, хващаш сестра, или близка приятелка и и възлгаш задачата да махне опаковките на няколко букета и в по една вазичка на всяка маса.....

Другия вариант, ако не искаш да разваляш букетите е да отиде някой на борсата за цветя и да купи 1-2 връзки и пак във вазички.

Не се натъжавай и отчайвай, все ще измислите нещо! И други съфорумки като се включат с идеийки и ще видиш как ще се наредят нещата! good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: май 26, 2007, 12:14:05 »

Здравейте момичета!Имам нужда от помощ.Бюджета ни за сватбата ни стана огромен и понеже половината от всичко което купим или поръчаме го плаща баща ми и е ужасен какви ''излишни неща ''купуваме.Както и да е всичко е двойно по скъпо от това което бяхме предвидили и ще трябва да се лиша само от едно(слава богу).Окраса за ресторанта,трябва ми нещо което ще ми излезе по евтино.Имам калъфи за столовете,имам и арка с постаменти.и това е всичко,по масите нямам никаква окраса.Помагайте!
За официалната маса вземи под наем от "Болярка" - евтино е!
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #467 -: май 26, 2007, 12:55:04 »

Хайде и аз да се включа най-сетне.... Опита ми в организирането на декорацията основно на ресторанти за сватби показа следното: най-често няма, повтарям: КАТЕГОРИЧНО НЯМА МЯСТО за онази готината декорация със свещничета, камъчета, малки вазички с цветенца, и други подобни страшно сладки и мои, много любими идейки за масите за гости. От 10-тината последно приготвени от мен сватби, на 8 съм се карала... ама наистина съм дигала луди скандали с персонала на ресторанта, който категорично отказва да ми позволи да слагам каквото и да е по масите. "-Нямало място!". Наистина е така. Като се наредят безалкохолните, алкохола, посудата... и няма място за пепелници дори.

Организирах една много сладка малка сватба в ресторант Тополите, там различното беше, че младоженците искаха храната да се разположи на блок маса, от която всеки сам да си взима каквото желае. Въпреки това пак имаше проблем с поставянето на малките купички с розичките, които булката и кумата желаеха да се сложат. Ето ви и по-долу една снимчица от маса за гости.

Така че... не съм сигурна дали идеята с разполагането на букетите, подарени от гостите ще бъде приложим вариант. Иначе идеята е страхотна. Така масите биха "потънали" в цвят. Дай боже, повече ресторанти с по-големи от стандартните за милата ни държава маси! good

А относно ВИП масата...? Е, поне там можем да си помечтаем. Икебаната за маса, която най-често се сваля от автомобила, поставена на вакум помпа (иначе трябва да си купувате и икебана и украса за автомобила= двоен и безмислен разход); драперия (тук можете съвсем спокойно да метнете един плат в цвят различен от белия (прикачам снимчица); свещници (често младоженците прегръщат идеята за свещници на двата края на масата и да го декорирате по всевъзможни начини - с набори от цветя или др.); украса по столовете (можете да им сложите калъфи, панделки, цветя и пр.); и не на последно място можете да си украсите пространството зад ВИП масата и/или до ВИП масата със различни конструкции и идейки, които особено на нас, бъдещите булки ни идват с количество, което може да се побере и да тежи колкото слон!  angry blush girl_in_love Dance, за да се получи най-накрая следното:  girl_in_love kiss2 Dance CHEERS twohearts 

Та, след като имахте търпението да прочетете филосовските ми писания, които подлежат на оспорване (вероятно) мисля да взема да ви предложа: чаени свещички! Когато ги запалите и младоженците влязат в залата, то многото пламъчета са в състояние да сгреят всяко сърце! (между другото, излиза и доста евтино - едно пликче от 100 броя, които са ви напълно достатъчни за вечерта, струва към 4.80-5лв. в Метро)....

Дано не съм си позволила да се отклоня от темата... Успех на всички дерзаещи! heart


* Guest_Table-3.jpg (49.16 KB, 530x397 - видяно 224 пъти.)
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: май 26, 2007, 15:55:11 »

Sheila, благодаря за супер идейките, ще се възползвам!
Активен
deridere
Ентусиаст
**
Публикации: 58



« Отговор #469 -: май 27, 2007, 16:34:32 »

Имам нужда от съвет. Говорих с жената, която ще ни прави украсата и всичко звучеше много добре до момента, в който дръпнахме чертата и направихме окончателната сметка тя ми обяви 350лв.
Някак си ми се виждата много  girl_impossible
Вие какво ще споделите...
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: май 27, 2007, 16:38:00 »

deridere ще бъдеш ли по-конкретна като кажеш какво всъщност включва тази цена?
Активен
deridere
Ентусиаст
**
Публикации: 58



« Отговор #471 -: май 27, 2007, 17:31:30 »

На всяка маса искаме да има цветя, малки свещи. На младоженската маса по-голям букет разположен в средата на масата, голяма бяла покривка, свещи(тук големи), отпред украса от хартиени рози, които си изработва жената, панделки на столовете. Такива рози ще има и зад масата на младоженците. Ще е украсен и входа на ресторанта с нещо като арка. Това планирахме до момента.
И сега се чудя живите цветя ли вдигат цената?
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: май 27, 2007, 18:17:46 »

да, най-вероятно е от живите цветя, но все пак жената полага труд за направата на нещата, така че не мисля че е много! а има ли вариант да се насочите към по евтини цветя или по малък брой, може би има неща от които бихте се лишили?!?!
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: май 27, 2007, 18:32:50 »

Аз и друго не разбрах. Всичките материали тя ли ги осигурява? Ако тя купува материалите, изработва и аранжира всичко мисля че 350 лв. е горе-долу приемлива цена, защото тя включва може би не само цените на нещата, но и личен труд в общата сума.  pardon
Активен
deridere
Ентусиаст
**
Публикации: 58



« Отговор #474 -: май 27, 2007, 19:38:16 »

Някой може ли да ми помогне с тези ароматни листенца - откъде мога да си купя?
Активен
deridere
Ентусиаст
**
Публикации: 58



« Отговор #475 -: май 27, 2007, 19:39:50 »

Аз и друго не разбрах. Всичките материали тя ли ги осигурява? Ако тя купува материалите, изработва и аранжира всичко мисля че 350 лв. е горе-долу приемлива цена, защото тя включва може би не само цените на нещата, но и личен труд в общата сума.  pardon

Ами тя каза, че нейния труд бил около 25-30лв, а другото било за материали.
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: май 27, 2007, 20:34:33 »

Мое мнение е, че цената не е висока. За колко маси става въпрос и какви цветя? Щом имаш арка, цветя на всяка маса, аранжировка за маса, панделки, ръчно изработени рози, свещи...даже е много добре според мен!
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: май 28, 2007, 08:14:27 »

Някой може ли да ми помогне с тези ароматни листенца - откъде мога да си купя?


от мосю Бриколаж или магазините по 1-2 лв. !!! smile
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: май 28, 2007, 10:11:43 »

Момичета,благодаря ви за съветите,които сте ми дали малко по-напред!!!Не съм разочарована,че ми казвате,че няма да има място,защото съм го мислила,но съм длъжна да пробвам!!!Все пак това е моята сватба,ще направя всичко възможно да е перфектна!!! girl_in_love
Marina,благодаря ти за предложението...точно това имим в предвид!!! danceg
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: май 28, 2007, 14:16:20 »

Миличка мисля,че тази цена е добра,защото на нас ни искаха 450лв. само за две сърца от балони. Oh my ... P-(Аз съм решила сама да набавя и направя украсата за ресторанта.Вече се сдобих с купички,плат,свещички и малко изкуствени цветя за две от колоните,а другите ще са естествени
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 83   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines