Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 12:58:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 7  (Прочетена 184904 пъти)
 
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #225 -: септември 27, 2012, 11:02:36 »

Благодаря ви, момичета! Много сте отзивчиви! Това за сертификата не го знаех... Понеже имам още доста време и не съм се ангажирала с конкретен ресторант, не ми е хрумвало и да питам. Е, като се стигне до това, непременно ще се поинтересувам. Иначе, магьосниците от bg mama ги знам:) От тях се уча:) Наистина правят фантастични неща и в крайна сметка, ако преценя че няма да имам време или сили, най-вероятно към някоя от тях ще се обърна! Все пак, все по-силно ми се приисква аз да си я направя - да има индивидуалността ми, да попие от любовта, с която ще я приготвя... Дано намеря 2 дена свободни и ще стане:) Но и без това, всяка от нас ще се опита поне да вземе отпуска преди сватбата, заради цялото тичане! Пожелавам на всички най-хубавата сватба и най-сладката торта:)
задължително ще ти искат сертификат във всеки голям ресторант - напълно нормално е, защото ако някой от гостите има натравяне те ще са виновни.  pardon няма как да докажеш от тяхната храна ли е, от тортата ли.. това е и причината да не позволяват внасянето на мезета и всякаква храна.
Ако сватбата е малка и хората от ресторанта са разбрани - може и да ви пуснат. Но като знам каква е лудница пред сватбата много ме съмнява, че ще можеш да я направиш.  nea за да е перфектна ще трябва да отделиш много време и най-важното да си спокойна, за да можеш да я доизкусуриш и да се насладиш на правенето  smile затова - имай си резервен вариант за най-последния момент - ей така, просто да си спокойна  good
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: октомври 01, 2012, 12:47:56 »

Нашата торта беше уникална на вкус и на вид! yahoo
Препоръчвам с две ръце сладкарница Мечта за булките от Габрово!  good
Активен
vl_vovo
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #227 -: октомври 08, 2012, 11:23:38 »

Andreina, доколкото знам, повечето ресторанти, които позволяват да си внесеш торта, изискват тя да идва със сертификат (предполагам за произход). Попитай преди да решиш сама да си я правиш, за да няма неприятни изненади.  
Здравейте,момичета!Аз съм нова във форума и съм майката на булката.Искам да предпазя всички бъдещи булки от разочарованието,което преживя моята скъпа дъщеря cray.По препоръки на приятели поръчахме тортата за сватбата в сладкарница "Атлант"-Варна. По- некадърно изпълнение на торта не бях виждала. Многократно ходих до сладкарницата и Ги питах могат ли да се справят с тортата. Предоставих им снимки и помощни материали. Доверих Им се?! След 3 седмици, многократни посещения, 130лв. и хиляди уговорки резултатът беше кошмарен. Тортата трябваше да е със слънчогледи и малки сини цветчета, а беше с най обикновени маргарити и то не от най-сполучливите! Листенцата на цветята бяха в синьо и жълто!!!! Захарния фондан с който беше покрита тортата започна да се разпада още с доставянето в ресторанта. А вкуса- нищо общо с искания. Фигурките на върха трябваше да поставя сама и т.н. Ще се опитам да кача снимки, за да прецените сами струва ли си. beating Май твоят вариант да си направиш сама тортата е доста по-добър.


* IMG_3211.JPG (70.04 KB, 600x399 - видяно 256 пъти.)
« Последна редакция: октомври 08, 2012, 11:32:47 от vl_vovo » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: октомври 08, 2012, 11:37:55 »

Определено доста куцо изпълнение като за над 100 лв.... sad
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: октомври 08, 2012, 11:45:46 »

Може и да прозвучи малко грубо, но понеже следя по ентусиазма на моите родители, вие сама сте казала - "Предоставих им снимки и помощни материали" и "След 3 седмици, многократни посещения, 130лв. и хиляди уговорки резултатът беше кошмарен" - може просто да им е дошло в повече и накрая да са направили това...Не че ги оправдавам, но понякога и клиентите прекаляват  pardon Аз понеже винаги се доверявам /за всичко/ и не поставям много изисквания - винаги нещата ми се получават повече от идеално. Не искам да звучи като заяждане, тортата наистина не заслужава дадените за нея пари  beating
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #230 -: октомври 08, 2012, 12:25:26 »

има разлика между това да прекалиш и да държиш да получиш това, за което плащаш.  pardon Когато организират сватбата си, повечето хора много се вълнуват и питат едно и също нещо много пъти,  smile притесняват се, задават "глупави" въпроси  smile нормално е  pardon когато са такива клиентите свикваш и се научаваш да не ги съдиш излишно.
vl_vovo По-неприятното е, че не сте потърсили друг вариант, след като още от началото сте имали съмнения  nea а тортата е ужасна  sad затова е добре да се съветвате или да търсите препоръки  pardon
наскоро имах сватба, на която младоженците държаха да поръчат тортата от приятелката на някаква роднина на майката на булката, а не от фирма, с която съм работила и мога да гарантирам. Вместо в 9, тортата дойде в 12 часа (вечерта), след многократни обаждания и накрая крясъци и заплахи... angry  crazy
ако ще се справяте сами - за да сте спокойни изберете фирма, за която имате преки впечатления - или сте били на тяхна сватба или няколко човека ви я препоръчват  pardon
Активен
vl_vovo
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #231 -: октомври 08, 2012, 12:28:11 »

Може и да прозвучи малко грубо, но понеже следя по ентусиазма на моите родители, вие сама сте казала - "Предоставих им снимки и помощни материали" и "След 3 седмици, многократни посещения, 130лв. и хиляди уговорки резултатът беше кошмарен" - може просто да им е дошло в повече и накрая да са направили това...Не че ги оправдавам, но понякога и клиентите прекаляват  pardon Аз понеже винаги се доверявам /за всичко/ и не поставям много изисквания - винаги нещата ми се получават повече от идеално. Не искам да звучи като заяждане, тортата наистина не заслужава дадените за нея пари  beating
 Не сте груба, всеки има право на мнение, а и аз не търся одобрение просто изразявам позиция.Когато имаш идея е нормално да я подплатиш със снимки и помощни материали вместо да махаш безпомощно с ръце. А за посещенията и уговорките имам предвид, че всичко се уговаряше със продавачките, а не с някой от сладкарите, както според мен е нормално, за да се избегнат недоразуменията. А в крайна сметка и да  им е "дошло в повече" мисля, че е доста непрофесионално да направят "това".


* IMG_3210.JPG (65.51 KB, 600x400 - видяно 259 пъти.)
« Последна редакция: октомври 08, 2012, 12:31:44 от vl_vovo » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: октомври 08, 2012, 12:34:52 »

Аз моята торта в момента я уговарям с дизайнерката  pardon Редно е да се разговаря само и единствено със сладкар, дизайнер, художник... Как една продавачка може да каже дали едно нещо ще стане или не , нака беше преди години Oh my ... Например, аз исках една форма на мини тортите, но се оказа, че в цеха няма такива форми - предложиха ми варианти, за това което аз искам, за да стане най-близо.
Тортата наистина не струва и определено фирмата не е подходила особено професионално.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #233 -: октомври 09, 2012, 12:47:40 »

Че е ужасно грозна е ясно, обаче не мога да разбера каква е идеята на чашите върху тортата  crazy
Може ли да качиш снимката, която сте им показали  girl_impossible
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: октомври 09, 2012, 12:52:39 »

Че е ужасно грозна е ясно, обаче не мога да разбера каква е идеята на чашите върху тортата  crazy
Може ли да качиш снимката, която сте им показали  girl_impossible
май и те са от захар или?
 crazy
Да, би ли качила снимката която ти им даде за пример?  smile
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: октомври 09, 2012, 13:02:08 »

На мен ми изглежда, като разтекла се торта или?! Някак ми е разбираемо, ако е стояла 5 часа (примерно) на топло да изглежда така, но ако така е доставена е доста гадно  sad а честно казано не мога да схвана разликата между захарни слънчогледи и маргаритки, но съм съгласна че не са особено красиви  girl_impossible
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: октомври 09, 2012, 20:10:21 »

И на мен ще ми е интересно да видя 'оригинала'? И също така искам да попитам- вие не поискахте ли да видите техни торти, защото изпълнението е ужасно. Хора, които правят торти за удоволствие се справят доста по-добре с фондана.

Ето моята сватбена торта , а това оригинала . Добре се справиха сладкарница "Йоанна"-Благоевград. Имаше малък гаф с доставката (вместо в 16ч, я доставиха в 20ч), но иначе беше много вкусна.
Активен
desirer
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 190


« Отговор #237 -: октомври 10, 2012, 08:04:50 »

Mrs.™ много е красива, и са я изпълнили на 100%, браво поздравления. Аз също по напред показах моята торта и тя беше изпълнена на 100% по снимка. Жалко, че има такива "слаткари", които са способни да развалят настроението на младоженците, но като цяло те са единствените хора, които знаят какво са поръчали, а гостите много много не обръщат внимание, въж вкуса е по-важен за тях smile
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #238 -: октомври 10, 2012, 11:41:21 »

.. младоженците, но като цяло те са единствените хора, които знаят какво са поръчали, а гостите много много не обръщат внимание, въж вкуса е по-важен за тях smile
точно така!  good освен ако тортата е наистина зле изглеждаща  pardon към края на вечерта повечето гости са пийнали и в настроение - никой няма да критикува (освен хората, които по принцип мрънкат)
Активен
vl_vovo
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #239 -: октомври 10, 2012, 13:01:58 »

май и те са от захар или?
 crazy
Да, би ли качила снимката която ти им даде за пример?  smile
Ето и оригинала.За съжаление не е стояла 5 часа на топло,а така си дойде.И да видяхме каталога и затова им се доверихме.Чашите са си наша идея.


* thmb_20008.jpg (20.52 KB, 300x225 - видяно 2849 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines