Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 07:14:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари топлота и обич  (Прочетена 153602 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: февруари 09, 2017, 13:11:13 »

Тони, аз се забавих с немския, защото виенските кифли са хьорнхен, с о с две точки. Намерих обаче историята, която знаех, ето я.
http://www.bacchus.bg/spisanie/gurme/2006/05/01/791428_istoriia_s_polumesec/

Да,Hörnchen е думата, която знаех някога..Разказах историята, която Свекс е постнала, защото от там знаех и думата, че съм я чела в училище, ама така и не ми дойде как беше самата дума  diablo  good
Като търсих в речниците първото значение, което ми излезе беше wiener kipferl веднага пробвах търсене на изображение и ми излезе + рецептата. Като бях сигурна, че не е това думата, за която аз знам.. Нямах време и търпение да търся обаче. Добре, че писа (не че е гаранция, че след 1 месец няма да я забравя пак, ама .. sad )  give_rose Мислех си още вчера, дали да не ти пиша във фейсбук да те питам  tease
« Последна редакция: февруари 09, 2017, 13:13:41 от alexandrova_90 » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #316 -: февруари 09, 2017, 14:21:17 »

Няма да я забравиш думата, точно заради историята. Ама и историята трябва да я знаеш на немски, защото полумесец на немски е рог /ловджийски, за свирене, Ноrn и съответно умалителното рогче/. И ти ли си учила в немска гимназия или ти е втори език?
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #317 -: февруари 09, 2017, 14:21:55 »

Така е като все бързам  nea

Скай, за придържането към книгата имам предвид актьорския състав, че можеха там да се отклонят леко с цел филмът да е по-интригуващ, нямам предвид да се отклоняват от действието и разказа като цяло pardon Пък даже еротичните сцени с тези двамата щяха да са един път, а емоционалните два пъти, но уви.. blush Друго си е с леки и сладникави образи huhhuh.gif
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: февруари 09, 2017, 14:53:15 »

Аз значииииии нямам претенции към актьорския състав...Както съм коментирала за конкретната книга - абсурдно е да опишат главната героиня като жена, чиято коса е толкова гъста и чуплива, че не може да си я завърже в ластичка, а те да ми сложат една мацка, дето косата и е по- тънка и то моЙта... Все едно да направиш филм за Пипи дългото чорапче и да я изтипосаш чернокоса и с конска опашка...

Както и героя с "медно- руса" коса и "сиви" очи... pardon

А отклоняването от разказа ми е пълна мъка...

Много съм доволна, че Лъвът, вещицата и дрешника, както и - като гледам сега - Красавицата и звяра, нямат никаква разлика с оригинала...Ама мноооого съм доволна от факта, защото са ми едни от най-любимите...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: февруари 09, 2017, 15:00:31 »

Е това имам и аз в предвид, дето Скай казва.Значи пренебрегвам вида на актьорите.Нямат избор да кажем.Ама действията да се разминават от основните в книгата ми идва в повече.Пък аз съм пунктуационна.Помня подробности много.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #320 -: февруари 09, 2017, 15:55:55 »

Аз нямам проблем с разминаванията, защо не разглеждам филм и книга като едно нещо. Оценявам си ги по отделно pardon Даже, като се замисля, не ми идва на ум едина екранизирана книга, която да е добре направена и филмът да е толкова хубав, колкото книгата. Може би "Мостовете на Медисън" blush Може да ми допълните списъка с книги и филми по тях blush
И като казахте, че Нюансите не са кой знае какво художествено произведение, поне можеха да ползват сюжета и да направят хубав филм. А то май нито едното, нито другото. Обаче Ким Бейсингър на трейлърите изглежда доста добре като присъствие, точно като за доминант  Girl_hide
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #321 -: февруари 09, 2017, 16:06:01 »

Моля ви спрете да четете хахахх гледайте филми, без да четете книгите, по които са написани.

За мен филма като цяло беше тъп. Първия. Нямам никакво намерение да гледам другите. А книгата - и нея не съм чела хахахх нито първата, нито последващите. И то защото прецених, че и тя е тъпа, започнах я ама....тц

Това май и преди го писах по повод книга-филм и ще се повторя. Едно е да четеш книгата и да си представяш всичко, а после да гледаш филма по нея, който винаги, абсолютно винаги, ще се различава от твоя поглед. И ще има много пропуски за неща, които смяташ за важни, а ги няма. Друго е да гледаш филм, а после (ако той те впечатли) да четеш книгата, по която е направен - тогава няма пропуски, а точно обратното (опознаваш героите по-добре, разбираш ги по-добре).

Харесаха ми размишленията на мери ми. Абсолютно права е.

Да допълня: "Хари Потър" много добре го екранизираха.  good
« Последна редакция: февруари 09, 2017, 16:16:02 от nadelina88 » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: февруари 09, 2017, 17:15:57 »

Едно е да четеш книгата и да си представяш всичко, а после да гледаш филма по нея, който винаги, абсолютно винаги, ще се различава от твоя поглед. И ще има много пропуски за неща, които смяташ за важни, а ги няма. Друго е да гледаш филм, а после (ако той те впечатли) да четеш книгата, по която е направен - тогава няма пропуски, а точно обратното (опознаваш героите по-добре, разбираш ги по-добре).

Ами, аз за това цитирах 2 екранизации, които не се разминават по никакъв начин между моята представа и книгата. Не знам дали ще ми повярвате, но когато видях за пръв път рекламата на Лъвът, вещицата и дрешника, което гледах като анонс в началото...или края...на друг филм, в момента в който дадоха първия кадър на снежда гора с един фенер ЗНАЕХ какво е това. Така че - не е много трудно...

Иначе - по този начин изгледах Fallen, който пак е филм по книга, хареса ми филма и реших да изчета книгата...които се оказаха 5. В момента съм на 3-та...ми съжалявам, ама сега като чета книгите мега много се дразня на екранизацията, защото пак са "обозили" нещата и даже много забавно са смесили части от втората книга с първата, а някои доста важни според мен неща от първата изобщо са пропуснали...

Та при всички положения си е най- добре да си четеж книжките и това е.

Може да ме линчувате, но единственият филм, който ми е харесал повече от книгата до сега е "Гордост и предразсъдъци". Просто филма ми е един от най- любимте heart (П.С. е, Дайсън не харесва г-н Дарси и го лае на екрана, ама както и да е хахаха)
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: февруари 09, 2017, 17:39:56 »

Ей, днес много сте изписали smile

Аз също ще се радвам да се видим smile освен да пусна един event във ФБ?

Тони, няма нищо страшно да четеш Джейн Остин на аглийски. Аз само на английски съм я чела, не е толкова трудно. Това не е Шекспир, там вече е тежко.

Чела съм 50 нюанса и трите на английски. На български сигурно е още по-тежко положението. Inner goddess как го превеждат lol Но все пак книгата е fanfic на Twilight. Аз не го знаех докато я четях и се възмущавах колко е изкопирана, ама тя си била с цел изкопирана.

Аз също се дразня, когата избират актьори, които не отговарят на описанията в книгата. Или не са ми симпатични. Този дето играеше Джейкъб от Здрач във филма, само ми разваляше героя.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #324 -: февруари 09, 2017, 18:03:14 »

Начиии който има време да изгледа тез звИзди

https://www.youtube.com/watch?v=6VShfvelNZE&feature=youtu.be&t=789
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: февруари 09, 2017, 18:11:26 »

Много писане изчетох...
Какво запомних обаче...

Хмм и мен ме беше налегнала такава умора като на Тони в един мнооого хубав период в живота ми.  heart Можех да заспя по всяко време и навсякъде. А, дано!

Али, аз пък се радвам, че ще му биеш шута на тоя ти ми шеф. Отдавна ми е черен, без да го познавам.

Нюансите аз си ги харесвам. И първият филм ми хареса. Ако имам възможност ще гледам и втория. Актьорите също ми харесват. Абее всичко ми харесва на мен.

На среща много ми се ходи, но не виждам как ще стане. Единственият вариант е по някаква случайност да сме там в точното време и място. Ще е интересно съвпадение.

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: февруари 09, 2017, 18:23:25 »

булче, какво е това  shok shok shok shok
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: февруари 09, 2017, 18:53:08 »

Олее, тази дама мислех, че е изчезнала  Girl_hide Май беше нутриционист или нещо подобно  crazy
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: февруари 09, 2017, 19:04:49 »

да, разбрах. хората си споделят вижданията за живота, ама да изгледат Зори и да се постегнат, ако искат да ги вземат на сериозно. Може ли да е облечена така посред зима. Да не говорим, че като прочетох Кармен, си помислих, че са цигани от Казанлък.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #329 -: февруари 09, 2017, 19:21:36 »

ОМГ...какви са тияяя хахахахахахахахахахахахахаха
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines