Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 02:31:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 86   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!  (Прочетена 417048 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #1185 -: февруари 04, 2008, 10:13:10 »

Сосчета е супер лесно
взимаш замразен изчистен и нарязан спанак на кубчета.в една тенджерка слагаш 4-5 кубчета/спанака който аз купувам на Маринери е на кубчета/.слагаш малко олио.като се размрази спанака и леко се задуши прибавяш един фикс на маги за Пиле със сметана и гъби.Като се позгъсти малко прибавяш половин кутийка топено сирене на хелиос и половин щафета топено сирене.Слагаш една заквасена сметана Данон.Добавяш ако харесваш малко синьо сирене.Бъркаш докато стане хомогенно.
В тиганче или тенджерка запържваш нарязаното на кубчета пилешко месце.Сервираш като слагаш пилешките хапки и заливаш със спаначеното сосче.
Салатката картофена с царевица и майонеза също е старохтна ама за нея рецептичката от Селвет искайте момичета.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #1186 -: февруари 04, 2008, 10:59:50 »

Ау, ще пробвам при първа възможност! Благодаря!

А салатката на Селвет е подобна на моята салата "запазена марка",хехехе tease Аз намачквам 1 кг варени картофи /ще давам ориентир за тези,които не са много на "ти" с меренето на око girl_wink/, добавям нарязани на ситно 10 сварени яйца, 1 консерва сладка царевица и кутия-кутия и половина майонеза. Може и краставички да сложите и каквото се сетите друго! good Пък защо да не експериментирате,като смесите майонезата с кисело мляко. pardon

Ооо, да ви се похваля /ако вече не го направих,че забравих crazy/- пилкешката ми супа със застройка стана уникална! И не се пресече! yahoo Благодаря ви!
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #1187 -: февруари 04, 2008, 11:07:14 »

Ние вчера имахме гости и правих пържолки с лук и гъби в йена.За гарнитура пържени картофки и задушени зеленчуци с масалце,сол,черен пипер,чесън на прах и соев сос.Беше много вкусно,особено зеленчуците.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1188 -: февруари 04, 2008, 11:10:51 »

някой правил ли ее паниран сладолед.нашият първи опит се провали huhhuh.gif явно някъде сбъркахме
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #1189 -: февруари 04, 2008, 11:23:03 »

ето и моите уикендови ястия smile

в събота направих тешелко с грах, че Гери ме зариби нещо с този грах smile , бисквитена торта мммммм вече е ометена

а вчера пълнени чушки с кайма и ориз и сосче към тях !!!! smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #1190 -: февруари 04, 2008, 11:28:04 »

някой правил ли ее паниран сладолед.нашият първи опит се провали huhhuh.gif явно някъде сбъркахме
аз съм правила
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1191 -: февруари 04, 2008, 11:30:00 »

някой правил ли ее паниран сладолед.нашият първи опит се провали huhhuh.gif явно някъде сбъркахме
аз съм правила
gucci  ще споделиш ли тайната как става това чудо
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #1192 -: февруари 04, 2008, 18:19:00 »

ами мила сладоледа трябва да е много замразен.правиш го на топки и го слагаш хубаво да стегне както е оформен на топки.другото че панировката ти трябва да е доста гъста а олиото много сгорещено и да е доста олио да обхване топката отвсякъде.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1193 -: февруари 04, 2008, 18:27:03 »

е то това всичкото е ясно,ама пак не стана angry
ти от какво си правиш панировката,че аз четох хиляди рецепти,накрая си избрах белтъци,нишесте и натрошени бисквити
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #1194 -: февруари 04, 2008, 19:11:58 »

панировката я правя по следния начин.разделям белтъците от жълтъците.разбивам жълтъците с малко газирана вода.прибавям брашно докато стане гъсто като каша.после добавям разбитите на сняг белтъци.после вземам едно яйце и разделям белтък от жълтък.разбивам бултъка и топя първо в брашно после белтък и накрая панатата.пържа в олио което да покрие цялата топка
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #1195 -: февруари 04, 2008, 20:26:52 »

На мен така ми се ядеше салата от зеле, а не бях яла от не знам колко бреме! И днес най-накрая си купих една голяма зелка и сега отивам да си направя салатка!  DANCE
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #1196 -: февруари 05, 2008, 11:04:01 »

Аз да се разпиша за днес съм направила картофен огретен,а иначе снощи с милото вечеряхме на ресторант blum blum хапнах пъстървичка,че от отдавна ми се беше прияла,а милото някакво пилешко вретено също беше много вкусно,а утре съм намислила да правя руло Стефани с карнитъра картофено пюре Wink Wink
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #1197 -: февруари 05, 2008, 18:47:53 »

И ние с неделя бяхме на пъстърва с картофена салата.  good Много обичаме риба и често си хапваме.
Милото го няма тази вечер и няма да готвя, но за утре нямам идея какво ще правя. Нещо със свинско ще е, ама какво?  crazy
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #1198 -: февруари 05, 2008, 18:52:21 »

Момичета, я споделете ползвате ли на Маги разните фискове за ястия?! Аз онзи ден ползвах за мусака и не съм очарована. Преди това си бях купила за огретен, но и тогава нещо не ми хареса.
Вие използвате ли ги и кои точно, че те вече станаха толкова много?
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1199 -: февруари 05, 2008, 18:53:45 »

 аз съм ползвала за пълненте чушки,огретена,за спагетите.....а май всичките съм ги ползвала само не и за мусаката pardon,от всички сме супер доволни  с милото
Активен
Страници: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 86   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines