Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 03:46:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Гримът!  (Прочетена 213937 пъти)
 
leandra
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #240 -: юли 12, 2007, 15:52:47 »

Също така бих искала да ви разкажа за единственото разочарование, което преживях по повод сватбата ми. За гримьор ми беше препоръчан Кирил Чалъков, с когото се уговорихме за пробен грим. Първото, което ми направи впечатление е, че още по време на разговора ни по телефона, той заяви, че не прави пробен грим, тъй като не се нуждаел от него. Може би още това изказване трябваше да ме откаже от услугите му, но аз все пак настоях за пробен грим. Искам да уточня, че по принцип пробният грим и пробната прическа са по-евтини. Съответно след редица разговори той ме покани в един от салоните, които ползва за работно място. Цената на грима беше 60 лева. Ако бъде извикан в центъра на място - цената е 70 лв. и 80 лева е тарифата, ако посети клиентка в кварталите около София. Не коментирах цените, просто ги приех, въпреки че ми се стори скъпо.
Какво се случи, докато ме гримираше? Направи ми впечатление, че гримовете са му в абсолютен безпорядък и че една част от тях или поне тези, която използваше бяха стандартни, които и аз имам. Реших, че вероятно почти не ползва професионална козметика, защото е скъпа.
Уточнихме, че искам по-лек грим, поговорихме за цвета и типа на роклята и той пристъпи към действие. Всичко беше добре, докато ме гримираше водехме леки неангажиращи разговори. След финалния щрих, той ми поднесе огледалото. Ахнах от почуда - от там ме гледаше фолк дива - очите ми бяха очертани с черен молив (за да избягаме от скучното кафяво, както той обяви!:), лицето ми беше много напудрено и с червени скули, но най- много ме шокираха устните - червилото излизаше доста извън очертанията им. Като разказвам в момента, дори ми е забавно, но тогава си спомням, че никак не ми хареса образа в огледалото. Хммм... Погледах се известно време, изразих тревога, че изглеждам с 10 години по-стара (в момента съм на 28) и че приличам на фолк изпълнителка, към което определено не се стремя. Чалъков се опита да ме убеди, че е пооправил с много черен молив формата на очите ми, които до този момент дори не съм предполагала, че са с неправилна форма :bravo:и че е коригирал устните ми с цел да изглеждат по-сочни. Също така сподели с мен, че се притеснява от модната напоследък тенденция - всяка ефектно изглеждаща жена да бъде оприличавана на фолк дива!  DANCE В крайна сметка достигнахме до консенсус, че може би за мен ще е по-подходящ по-лек и въздушен грим, при което г-н Чалъков изтри грима ми само на едното око и го гримира в сиво. След което ми подаде огледалото да огледам резултата.  danceg Никога не бях изглеждала по-странно.lol Поговорихме още малко какво още може да се направи в самия сватбен ден и че тогава ще създаде за мен лек, приятен за окото грим, ще изглеждам като принцеса и т.н.  girl_in_love На молбата ми все пак да гримира и другото ми око в сиво, тъй като то бе останало с черен молив и с кафеви сенки, г-н Чалъков заяви, че няма да успее да постигне същия ефект и ми подаде тоалетно мляко, за да изтрия изцяло грима. Дори не се притесни, че след посещението при него, аз отидох на официална вечеря без грим. Бях се опитала да съчетая гримьорът с вечерята, но уви!  nea
Със сигурност нямаше да прочетете тази история, ако в 21.30ч., един ден преди сватбата г-н Кирил Чалъков не ми се бе обадил, за да сподели притеснено, че няма да успее да дойде и да ме гримира. Разказа ми как в момента е на морето и че на шофьора му са отнели всички точки и просто няма как да дойде до София. Послушах го известно време, стана ми изключително неприятно и нервно, казах му, че съм разочарована и че не е професионалист и не се грижи за репутацията си, щом си позволява да постъпва по този начин. Той леко, може би, се притесни, но успя да ми пробута телефона на негова ученичка, на която аз не се обадих. Така, срещу 60 лева не получих нищо.  NO
Благодарение на фотографа - Камен Вълканов, който горещо препоръчвам ме пое друга гримьорка, която успя без пробен грим да постигне ефекта, към който се целях - лек грим, който да изглежда добре както на живо, така и на снимките. Съмнявам се, че г-н Чалъков щеше да съумее да се справи.
Искам само да уточня, че разказах тази история не, за да подронвам авторитета на г-н Кирил Чалъков, а по-скоро за да имат бъдещите булки информация за един от най-препоръчваните гримьори и за да им спестя, ако е възможно  нервите и неприятните емоции, които аз преживях със занимание, което би трябвало да е от най-приятните покрай подготовката за големия ден. blush
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: юли 17, 2007, 10:10:36 »

Здравейте от мен.През отпуската трябваше да мина на пробен грим при единстванета гримьорка в Смолян.Но ефекта и начина и на гримиране хич не ми допадат така че ще се гримирам сама на сватбата и с помоща на две приятелки.Все пак се справям доста добре с грима.Те ще ми нанесат основата и пудрата и ружа а останалото ще се справя сама.Какво да се прави избор нямам.Скоро ще си направя сама пробния грим и ще направя снимки
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: юли 17, 2007, 10:14:23 »

gucci сигурна съм, че ще справиш с грима и ще изглеждаш прекрасно  good girl_in_love
А и ти поне си познаваш лицето и кои цветове ти отиват! Моя грим ми го прави една приятелка и се получи много добре! Все пак грима на една булка не трябва да е силен, а лек и все ще се справиш  good
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: юли 18, 2007, 13:33:19 »

аз дадох 45 лв. за грим но съм много доволна от резултата !!!! чак когато моя съпруг ми лепна тортата на лицето трябваше с мокра кърпичка и основата да изтрия - хем го предупредих  beating tease !!! има и мигли и цветовете бяха розово и виолетово, после ме напръска с лак /запечатка/ устните също ми ги покри с някаква запечатка !! доволна съм !! smile

 а като ходих на грим с колата, вее бях с прическата с коронката и с булото и представяте ли си хората как ме гледаха, бях като "булката беглец" !! и като минавах през единия светофар на милото колата беше до хотела и настаняваше гостите и аз газззззззз да не ме види !!! ужас много се притесних, но не ме видя !!! lol))) е на връщане бях "гримираната булка беглец"
« Последна редакция: юли 18, 2007, 13:35:29 от Ели . » Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: юли 21, 2007, 14:42:36 »

Здравейте от мен.През отпуската трябваше да мина на пробен грим при единстванета гримьорка в Смолян.Но ефекта и начина и на гримиране хич не ми допадат така че ще се гримирам сама на сватбата и с помоща на две приятелки.Все пак се справям доста добре с грима.Те ще ми нанесат основата и пудрата и ружа а останалото ще се справя сама.Какво да се прави избор нямам.Скоро ще си направя сама пробния грим и ще направя снимки
gucci, мила, не се притеснявай за грима, сигурна съм, че ще се справиш страхотно  good И аз моят си го правих сама (въпреки че мислех майка ми да го прави  pardon ) и мисля , че се справих добре  good а и ще си спокойна, че всичко е така както ти го искаш  Wink Ето и какво сътворих аз  blum
Активен
mary
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88


a woman in love...


« Отговор #245 -: юли 23, 2007, 09:49:53 »

здравейте момичета,
в петък бях на пробен грим. Всичко беше наред до момента в който не се видях в огледалото. Не мога да се възприема с толкова много грим и се променям изцяло - просто не съм аз. Мисля да се откажа от гримьор и да си купя хубава спирала, фон дьо тен и руж и да се справя сама. Мисля, че ако се доверя на гримьорката, колкото и да и обяснявам, че искам да е леко пак ще е повече отколкото искам. Моля, дайте някой съвет!!!!
Активен
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: юли 23, 2007, 10:06:31 »

здравейте момичета,
в петък бях на пробен грим. Всичко беше наред до момента в който не се видях в огледалото. Не мога да се възприема с толкова много грим и се променям изцяло - просто не съм аз. Мисля да се откажа от гримьор и да си купя хубава спирала, фон дьо тен и руж и да се справя сама. Мисля, че ако се доверя на гримьорката, колкото и да и обяснявам, че искам да е леко пак ще е повече отколкото искам. Моля, дайте някой съвет!!!!
И аз съм в същото положение Wink И на мен грима ми дойде доооста силен smile
Затова си аресах няколко снимки в нета - и смятам да ги покажа, отделно се снимах на самия грим и смятам да направя обстоен сравнителен анализ и да и да обясня кое искам да се промени Wink
Надявам се да е ОК всичко. Аз лично не съм сигурна, че ще съм достатъчно спокойна, за да се гримирам сама...
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: юли 23, 2007, 10:27:31 »

mary Може да постъпиш като abel ! вземи снимка и покажи !! аз лично бях с малко по-силен грим, но аз си ходя гримирана и се възприех много добре !! даже нямах време да ходя на пробен грим !!!! smile но жената се справи много добре !! smile тук се вижда най-добре !!!:)
Активен
mary
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88


a woman in love...


« Отговор #248 -: юли 23, 2007, 10:31:22 »

на теб ти стои , но на мен просто не ми отива толкова грим, аз съм много бяла, очите са ми големи зелени иакато ме наплеска с тоя фон дьо тен и като ми очерта очите - направо не съм аз, просто няма да се чувствам комфортно, мисля да се справя сама.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: юли 23, 2007, 10:40:20 »

на теб ти стои , но на мен просто не ми отива толкова грим, аз съм много бяла, очите са ми големи зелени иакато ме наплеска с тоя фон дьо тен и като ми очерта очите - направо не съм аз, просто няма да се чувствам комфортно, мисля да се справя сама.

миличка и аз съм бяла !!! но ходих на солариум, а и гримьорката ме гримира не само лицето, но и всичко открито т.е. и врата и шията и поръцете и деколтето ми сложи бронзираща пудра , за да няма отсечена разлика !!!! smile има си много техники на какво искаш да наблегнеш на очите на устните на скулите !!! тя така ми обясняваше и питаше, че нямаше проблем и аз и казах че искам по-лек грим , иначе можеше и по-тъмен !!!! но мисля че добре се получи за вечерна сватба не е прекалено !!! всички ме харесаха !!! smile
след като мислиш да се справиш сама си купи гримове и пробвай !!! smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: юли 23, 2007, 11:53:50 »

Здравейте аз пробвах и се гримирах в два нюанса-прасковено и с розов отенък но не бонбонено розово а по перлено розово.И се получи добре.проблем ми е единствено фон дьо тена.Нещо не се чувствам комфортно с него.Ама ще го изтърпя.някъде чували ли сте да се продава изравняваща основа за грим която не позволява да се получава зачервяване на лицето.Тоест не позволяма червеното на бузките от много танци да се покаже под фон дьо тена.Ели от това че са ти гримирали и деколтето не се ли нацапа роклята.А за грима как стои си зависи от лицето и от чертите.На някой отива по силен грим на други не.
solecito справила си се страхотно много нежно се е получило.Кажи ми с какъв фон дьо тен и пудра беше изглеждат много естествено.Дайте препоръки за добър и покривен фон дьо тен че аз попринцип не ползвам и съм много зле от към тази старна.Виж за сенки гланцове и червила е друга работа там съм веща.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: юли 23, 2007, 12:09:28 »

мога да ти препоръчам на Max factor фон дьо тена е хубав и има един вид - адаптиращ се към кожата, но не мога да ти гарантирам, че ще ти закрие червенината по бузките !!!!

а за роклята - не не се изцапа - аз я обличах от долу нагоре и полата и бюстието - така че нямаше проблем, но имах само пудра по ръцете и деколтето !!!!! smile
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: юли 23, 2007, 18:46:14 »

solecito справила си се страхотно много нежно се е получило.Кажи ми с какъв фон дьо тен и пудра беше изглеждат много естествено.Дайте препоръки за добър и покривен фон дьо тен че аз попринцип не ползвам и съм много зле от към тази старна.Виж за сенки гланцове и червила е друга работа там съм веща.
радвам се, че ти е харесал гримът ми  blush фон дьо тена ми беше на Flormar , а на скулите имах перлена пудра в прасковено и розово ( тип мраморна)  на Gabrini - много нежно стои и има страхотен блясък   good
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: юли 26, 2007, 14:41:30 »

вижте какво открих за грима - според формата на литето
Ако имате правоъгълно лице с ясно изразена челюст и остри форми, можете да смекчите контурите му като нанесете по-тъмен тон руж по ъглите на челюстта и по-светъл тон по скулите.





Ако лицето ви е дълго или с триъгълна форма, хармонизирайте контурите му. За да скъсите визуално лицето и да омекотите острата брадичка нанесете тъмен руж на края на брадичката и слепоочията, и светъл тон на скулите, под формата на триъгълничета.



Кръглото или пълно лице има нужда от допълнителен контур и придаване на форма. Лицето се удължава като потъмните с руж ръба на челюстта до скулите. Продължете с нанасянето на малко светъл руж на скулите. Мацнете и едно малко петънце на брадичката.


За да постигнете желания ефект използвайки руж, много важно правило е да изберете подходящия за вас цвят. Това става като се съобразите с естествените цветове на тена, косата и очите.
За дамите със светъл тен, сини, кафяви или зелени очи и тъмни коси – кестеняви, черни – подходящи са розовите и леко прасковени нюанси.
Ако имате матова кожа и сини очи, можете да си позволите лилав оттенък на скулите.
За червенокосите дами е ясно – всички нюанси от прасковено до оранжево.
Блондинките ще постигнат свеж тен с руж в розов или оранжев тон. Ако лятното слънце е позлатило кожата на лицето ви и се радвате на бронзов загар, изберете кафяв, бронзов или златист руж в зависимост от търсения ефект – матов или блестящ тен.
Активен
mary
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88


a woman in love...


« Отговор #254 -: юли 26, 2007, 15:05:00 »

момичета, а тази основа задължителна ли е? аз не съм ползвала никога и ако мога с радост бих я пропуснала smile всъщност каква е функцията и? и скъпа ли е? smile
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines