Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 16, 2024, 20:10:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 6 част  (Прочетена 125520 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: ноември 27, 2008, 09:19:18 »

момчиета, благодаря ви за инфото и подкрепата;

днес ще ходя да си взема резултатите и да говоря с докторката;

ако трябва и фоликуметрия ще си направя, даже за мое си спокойствие ще направя и този месец, и следващия - така ще са три поредни;

милото ще си направи спермограма, но следващия месец, когато си е взел 2 дни отпуска, защото при него излизането в работно време е доста проблематично и крайно нежелателно;

а не правят в събота и неделя, за съжаление;
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: ноември 27, 2008, 09:26:01 »

Mariana какви по-специални изследвания си си направила за мисед-а? На мен лекарката ми каза, че се правят вече по-задълбочени изследвания, ако е повтарящ се. На мен само ми направиха микробиология и ми взеха цитонамазка, резултатите си бяха ок и това е и отделно дето изследваха самия материал, който извадиха, но от него нищо не може да се установи общо взето. Знам, че при проблеми със щитовидната жлеза понякога се стига до мисед, но пък в други случаи самата бременност предизвиква хипотироидизъм.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #122 -: ноември 27, 2008, 10:11:01 »

Mariana какви по-специални изследвания си си направила за мисед-а?

1.генетични - В МД на 14ет
2.имунологични - в клиника Надежда,може и в Александровска
3.микробиология,уреаплазми,микоплазми,хламидия
4.рубеола,листериоза,токсоплазмоза
5.консултация с ендокринолог
Само искам да кажа че 3 и 4 съм ги правила по препоръка на имуноложката, но можеш и на своя глава да си ги пуснеш поне хламидията и токсоплазмозата.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: ноември 27, 2008, 10:52:40 »

Аз исках на своя глава да си пусна изследване на TSH r FT4 тъй като от време на време имам уголемяване на жлезата, а пък и майка ми и баба ми имат проблеми със щитовидната жлеза и може да е нещо наследствено. Иначе за хламидия съм пускала преди време и беше отрицателен.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: ноември 27, 2008, 11:01:53 »

А какво е мисед ? Нещо пак съм пропуснала май  blush

Вероника, доколкото знам от една приятелка, която също е с два спонтанни аборта  cray , причината се е оказала в това, че е с отрицателен резус-фактор, ама и двата пъти никой не обърнал внимание на този факт, чак 2-рия път като била много зле и отишла в Спешното един млад лекар й казал, че е от това и трябвало май да се бие някаква инжекция при жени с отрицателен резус-фактор като забременеят, ама не си спомням много добре подробности, но със сигурност нещо от този сорт й е казал.

Ако не се лъжа, Булечка е с отрицателен резус фактор и май не е имала проблеми заради това по време на бременността, но не знам, дали са й били на нея нещо (изскочи ми от главата каква беше въпросната инжекция).

Та, казвам го, защото се оказва, че много от тези "светила" в медицината вече са толкова "наядени", че лежат на стари лаври и не обръщат внимание на елементарни неща понякога, защото все бързат, нали трябва да "влязат" в кабинета следващите 30 лв.  diablo, а 30-тачки на опашката пред кабинета колкото искаш, защо да не ги поканим вътре и да ги преглеждаме на конвейр  diablo
Но всичко това е за наша сметка за съжаление. sad
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: ноември 27, 2008, 11:07:16 »

kiksi,

много си права, мила, за съжаление си много права;
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #126 -: ноември 27, 2008, 11:12:29 »

Ами,Захира виж си тогава какво е положението с жлезата  good Пусни си и ТАТ и МАТ  good
Аз до сега не съм изследвала антителата, но имуноложката ми каза да пусна и тях.Сега в началото на др.месец ще пусна всичко и с готовите резултати ще отида при ендокринолога. Между другото сега зимата енай-подходящото време за изследване на щитовидната жлеза  good


Kiksi  това е т.нар задържан или пропуснат аборт. Всичко си е нормално, докато разбереш, че бебето е загинало, но организмът ти не го изхвърля. В зависимост от г.с. се предизвиква раждане или направо се прави кюретаж.
« Последна редакция: ноември 27, 2008, 11:16:56 от mariana » Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: ноември 27, 2008, 11:33:47 »

Захира   аз сама реших и си направих изследвания на TSH, FT4 и FT3 и си бяха в границите,а лекарката ми каза, че щом те са наред нямам основание да си правя и на ТАТ и МАТ , защото и аз като теб съм наследствено обременена, но слава бого всичко е наред. А честно казано ме е страх да си правя тези изследвания за робеола(аз съм я карала) и токсоплазмоза,защото там работата доколкото разбирам е изчисляване на риска в проценти и можело да си го носиш в организма,а да не е опасно за бебето, а имаме кученце и цял живот съм имала и дето ще го мисля....Правила съм си и за хламидия и цитонамазка,както и пълна кръвна картина pardon
Вече съм решила да спра с изследванията и прегледите за това и онова и без това нямам за сега кой знае какви основания за притеснение и шашкане...Спокойствие му е майката! blum
А колкото до Вероника-доколкото си спомням тя има един спонтанен аборт и една извънматочна бременност за съжаление,но със сигурност третия път ще й е щастлив girl_wink
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #128 -: ноември 27, 2008, 11:54:08 »

Тони, това което пък на мен са ми казвали е че може ТSH да е в норма,но антителата да не са  pardon
А за изследването за рубеола и токсоплазмоза, ми аз нямам никъде проценти. Всъщност при мен сега е само това за тосоплазмоза, имам два показатела IgM - отрицателен и IgG - 492, което означава че в момента не съм болна, но в миналото съм я карала и сега имам антитела и не мога да се разболея, което е добрата новина. Изследването за рубеола само знам, че е отрицателно, но какво точно пише ще видя довечера good

[А колкото до Вероника-доколкото си спомням тя има един спонтанен аборт и една извънматочна бременност за съжаление,но със сигурност третия път ще й е щастлив girl_wink
Несъмнено! В никакъв случай не искала да й пожелая нещо лошо!
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: ноември 27, 2008, 14:42:28 »

mariana   радвам се, че изследванията ти са добри! @}->--Аз за сега се въздържам от други и слушам какво ми казва лекарката,може при всеки да е различно.По принцип това за щитовидната жлеза аз сама исках да си проверя въпреки,че лекарите ми казваха,че няма индикации(да чукам на дърво) да ми има нещо,но аз пусто му съмнение въпреки всичко си ги пуснах girl_wink
А за Вероника-естествено,че не си искала да й пожелаеш нещо лошо,просто направих уточнение, че момичето не е правила два спонтанни аборта  girl_wink
Успех на всички Ви от сърце! give_rose give_rose give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: ноември 27, 2008, 14:46:12 »

Искам само да кажа че при цветната бременност може да има и нормален цикъл.Моя позната си имаше нормален цикъл при цветната бременност и разбра че е бременна защото почна да повръща в края на втория месец но си имаше нормални цикъла по 6 дена с нормално кръвотечение.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: ноември 27, 2008, 14:48:47 »

но си имаше нормални цикъла по 6 дена с нормално кръвотечение.


гучи,

ама то това не е ли опасничко в смисъл на рисково?

имам предвид такава цветна бременност
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: ноември 27, 2008, 15:02:07 »

Момичета наминавам да ви видя и аз като Дидка да ви вдъхна кураж,търпение и спокойствие.И аз си имам едно малко Коледно чудо heart *INLOVE*Вярвам,че тази година много от вас/да не кажа всички/ще ни последват и през Септември ще си гушкат сладките бебоци.
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: ноември 28, 2008, 09:39:02 »

здравейте момичета........и мен вчера ме посети лелката след 3 дневно закъснение........много ми се искаше да е станало но все пак за първи път опитвахме........времето е пред нас дано следващия път се получи и за Коледа да имаме най-хубавия подарък!успех на всички  smile Wink good
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: ноември 28, 2008, 09:57:34 »

христи,

мила, имаш силно стиснати палци от мен!!!!!!!!!
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines