Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 16, 2024, 19:01:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето - колички, креватчета, дрешк  (Прочетена 174156 пъти)
 
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 09, 2009, 19:00:14 »

Когато се пътува по-дълго време, на всеки два часа се вдига бебето, за да му почине вратлето и кръста.Това изискване е до 3-тия месец на детето.
Ели то хубаво шезлонг, ами като пътувате с колата в какво ще я слагате мини Лозева?
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: март 09, 2009, 19:15:24 »

Ели, и аз реших за вкъщи да вземем шезлонг, за да мога да си го разнасям с мен по стаите smile
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 09, 2009, 19:25:10 »

Това което е казала Ина и аз го знам,а между двете аз бих си избрала шезлонга.За вкъщи е по удобен и полезен,а друг е въпроса ,че за колата ще ти трябва и кошче  pardon
А да, мисля че можеш да отидеш до съседния блок с шезлонга  good
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 09, 2009, 20:04:10 »

Ели,по-добре е шезлонга за вкъщи-поне до годинка ще ти е голяма отмяна,но не мисля,че с него може да пренасяш бебето-сега зависи от модела,но поне този тип ,а и този -няма как да го занесеш с бебе вътре,първия е не удобрен,а вторият-не може нито за дръжките,нито за това на което висят играчки good Но ако свеки дойде да ти помогне,няма проблем -един носи бебето,един шезлонга tease
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 09, 2009, 22:12:51 »

Моя приятелка живее в къща със стръмни стълби, където спалните и хола + кухня са на различни нива. за да може бебето да спи на "твърдо", като същевременно  е близо до нея, когато тя си оправя домакинските неща си купиха mose basket.

 плюсовете са:
-лесно преносима и лека кошница с дръжки
-пълно хоризонтално положение за спане
-мобилност на майката

минусите:
-поредната джаджа
-може да се използва само няколко месеца, докато бебето не започне да сяда.
« Последна редакция: март 09, 2009, 22:23:46 от Anichka » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: март 09, 2009, 22:51:24 »

Хайде и аз да се изкажа за шезлонга и кошчето за кола.
Ние шезлонг сме нямали, но за вкъщи върши идеална работа. С него, обаче не може да се пътува и да се разнася бебето в него. А до съседния блок може и на ръце да се занесе детето или с кенгуру.  pardon
Кошчето за кола е задължително, ако смятате да пътувате където и да било. Първо, защото така е по закон и второ, за по-голяма безопасност на бебето!  good Вярно е това, че не се препоръчва бебето да стои повече от 2 часа в него и ако се пътува на дълъг път тряба да се спира и да се вади детето за малко, но това не мисля, че е кой знае какъв проблем. В началото така или иначе кошчето изглежда супер неудобно за бебето и много майки подлагат отдолу разни пеленки, за да бъде бебето в по-легнало положение.
Моя извод е, че е най-добре да се вземат и двете като кошчето е задължително при пътуване.  good
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 09, 2009, 23:37:01 »

Аз мога да кажа от моя опит, първо тези кошчета за кола хич не ги одобрявам (мое мнение), не са напълно легнало положение и това да приспособяват майките и за съм го виждала. За това реших за взимам кош да новородено, който да ползвам и за път. Разреших нещата като взех такъв, който е  2 в 1. Коша ми на количката е Сar&Go. Само с едно щракване се отделя от количката  и хоп в колата  Wink
Колкото до шезлонга, подариха ми точно този втория, който little.miss е показала. В начало бебо май много не му харесваше, спеше по 20-на мин. в него и не стоеше много много, но за мобилност из стаите е добър вариант.
После шезлонга го използвах за захранването и все още храня в него, много е удобно и ми върши добра работа.
А това е коша, в действие  girl_wink


* SUC50296.JPG (46.17 KB, 160x120 - видяно 3386 пъти.)
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #52 -: март 10, 2009, 00:18:19 »

Разреших нещата като взех такъв, който е  2 в 1. Коша ми на количката е Сar&Go. Само с едно щракване се отделя от количката  и хоп в колата  Wink

А коша в колата можеш ли да го захващаш с нещо или само го оставяш на задната седалка? Защото знам, че е забранено да се захваща с предпазните колани.

Според мен "кошовете" за коли (те са по-скоро приспособени за новородени столове) не са съвсем безсмислени. Все пак основното им предназначение е да предпазват бебето в случай на удар. Това, че е удобен за разнасяне на бебето е само бонус. Аз никога не съм ги разглеждала като алтернатива на шензлонга.

А това е още една алтернативна функция на столчетата за коли - монтират се на шасито на детската количка:



* 5_Cosmo_Tario_3600.jpg (72.5 KB, 567x567 - видяно 314 пъти.)
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 10, 2009, 00:25:49 »

А това е още една алтернативна функция на столчетата за коли - монтират се на шасито на детската количка:


Точно така  good и моето столче е такова,и много лесно когато ходим на разходки или помагазините с колата.И честно казано Преси е изкарвала в него повече от 2 часа,но беше вече на 3-4 месеца! А иначе и аз не съм го ползвала като шезлонг  nea то винаги си стои в колата, готово за ползване.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 10, 2009, 09:43:18 »

благодаря ви за мненията  give_rose give_rose

аз нямам към количката кошче за кола, но коша за новородено се отделя за секунди от шасито на количката и става точно така акто го е е казала Емили !!! що се отнася за пътуване, ние сме в малък град, в който от единия до другия край се стига точно за 10 мин с кола !!! така че за сега си мисля, че е по-удобно да вземем на първо време шезлонг, че за вкъщи ще ми е по-удобно, а за кошче за кола ще видим дали ще ни потрябва при положение, че за след годинката трябва да се вземе този за повече килограми  good good good
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 10, 2009, 10:38:19 »

Моето става точно като това което KlaraFina, само че няма тази чупка, в кръста, на мен точно това не ми допадаше, за новородено да е така. Т.е. на по-късен етап като поотрасне бебето, има 3 степени, които повдигам и естествено става подобно на тези, но го направих след 3-3.5м. като вдигнах на 2-ро ниво, а след това и на 3-то.  В начален вариант е напълно легнало, и така го оставях в колата, после се слага по този начин в колата, като поотрасне фървалака  Wink

Ето така е с предпазните колани вътре в коша

а като новородено съм го показала в по горния пост
А Ели на първо време с коша зимния ще стане, а после и аз след годинка ще съм с по-голям стол защото този е до 10кг.
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 10, 2009, 10:40:56 »

А намерих в по-едър план, как стои на самата количка. Чупката към главата има още 2 положения + така напълно хоризонтално  Wink

П.П. Забравих да кажа, че вътре бебето е много добре защитено, и зимата доста го изкарвах навън, има и чувалче което се слага откъм крачетата.
« Последна редакция: март 10, 2009, 10:45:34 от emily » Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 11, 2009, 21:32:20 »

Не мога да се сдържа д ане се похваля, че вече съм горда собственичка на Loola Up 3 в 1  yahoo yahoo yahoo.
Ето презентация на количката: http://video.aol.com/video-detail/maxi-cosi-by-bebeconfort-loola-up-pushchair-product-features-kiddicare/144115201772840972/?icid=VIDURVHOV02

А ето и основния цвят на моята - Choco Mint  danceg
Калъфката е двулицева - от едната стана е зимна (мек плюш), от другата - лятна  yahoo


* loola up 2009.jpg (15.09 KB, 358x268 - видяно 3482 пъти.)
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: март 11, 2009, 21:33:49 »

Ето го и столчето за кола, което се и прикрепя към рамата на количката!  yahoo


* loola up Creatis Fix 2009.jpg (30.82 KB, 352x420 - видяно 3363 пъти.)
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 11, 2009, 21:34:56 »

Ето го и кошът за новородено - в сиво!  danceg


* Loola Up Windoo 2009.jpg (16.02 KB, 330x330 - видяно 3328 пъти.)
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines