Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 20:21:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Първоаприлско-Великденска тема!  (Прочетена 158846 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: април 19, 2017, 07:57:25 »

О панела въобще не го обсъждам аз.Знаейки как е строен, особено тук в Плевен бих се въздържала.Много е лесно горе-долу да се види нивото на хората живеещи в даден блок.Гледайте стълбището как е, дали е ремонтирано, светят ли всички крушки, асансьора има ли лампа, дали работи добре, има ли някаква украса във входа, цветя, чисто ли е.Това показва много.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: април 19, 2017, 08:05:28 »

Във Враца има един перфектен строител.. Ние си купихме жилището в София от него.. Иванов-53.. Има 2-3 сгради и във Враца, ако са останали апартаменти, погледнете ги.. Препоръчвам с двете ръце!! Качествено и ново!!

Разбрах прекрасна новина тази сутрин.. След дълго мълчане, поради н на брой факти и проблеми.. Едната ми съквартирантка ни каза, че е бременна.. Няма такова щастие  yahoo Yes На 14 февруари е разбрала, но тя има много сериозни проблеми с щитовидната жлеза и не е бързала да се радва и да казва.. На 28 февруари имаше рожден ден и приятеля й й е предложил брак.. Ще подпишат на 9.06  heart Толкова ми е щастливо и мило на душата, че днес ще летя из облаците  heart heart heart Дано се роди на моя рожден ден, за да е готино като мен  blum blum blum blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #347 -: април 19, 2017, 08:34:45 »

Хайде на сряда, когато не се сяда!
И в Пловдив цените на жилищата скочиха... Пълно е с непродаваеми нови жилищни комплекси, непрекъснато се строи, старите са отвратителни отвътре и отвън и пак надуват ли надуват цените. Голям праз, че ще станем някоя от столиците на културата през 2019-та и народът си мисли, че ще дава под наем на туристи де що намери.  pardon Истината е, че идват хора от обезлюдените села наоколо, но те нямат пари и купуват най- старите панелки с непосилни заеми.  pardon
Гости каним само от родата и заради майка ми, че е трудно подвижна. Все още се чувстваме задължени и да има място за децата, когато си идват. Последното е повече от нерентабилно и ще е по- добре да отиват на хотел /имаме цели 4 около нас на по- малко от 100-тина метра/, но се движим все още по традициите. Така се случи, че никой от нас не е "вързан" за мястото, местили сме се доста. Виж брат ми цял живот е бил само в едно жилище и не може и да допусне да се измести от там, въпреки многото минуси на къща от 23-та година, централен и нагъчкан, но стар квартал и разни още такива. Мераците са собствено жилище и купено "един път за цял живот" създават много проблеми и на инфраструктурата. Ей на, съвсем близко имаме 3 училища, но няма деца, пораснали са вече двете поколения, заради които са били строени навремето. Има цели етажи празни, а другаде се пукат по шевовете и децата ги размъкват на километри от дома.
Вероятно след вашето поколение ще е вече съвсем различно, глобализацията бързо ще се каже думата, та ми е много трудно да имам твърдо мнение по въпроса за покупки и квадратури с дълготрайна перспектива smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: април 19, 2017, 08:50:26 »

Относно гостито.. Приятели на Илиян от Силистра, които имат работа тук.. И днес ще останат, но аз съм на рожден ден, да се спасяват  по мъжки  Girl_hide
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #349 -: април 19, 2017, 08:56:23 »

лелее колко е евтино във Враца... погледнах цените на кв/м... местя се там!

Аз не мога да възприема нашето жилище като за цял живот нещо, влече ме някоя къща с хубав двор, ама пък и това има много минуси. Чакам си 40-те когато съм щяла да стана много богата да измисля къде ще е , един колега занимаващ се с астрология ми го каза, каза че обаче от собствен труд щяло да бъде. Предсказа ми и краткосрочни неща, които до момента се сбъдват 1:1... Иначе и аз като Фани препоръчвам новото строителство, нашето си е много хубаво, слава богу проблеми не сме имали, съседите стават, имаме огромна площадка пред блока, супермаркет в блока, на среден етаж сме, имаме си паркомясто, училището е срещу нас ама едва ли там ще го пуснем.

Тони и ние сме така... сутрин само местя нашите като ставаме...

Хайде залавям се за работа...
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: април 19, 2017, 09:21:10 »

Проведох и днешния урок по време на който г-на намокри цялата маса с Чай и след това започна да маже с ръце по цялото си лице и коса. В резултат прилича на свиня. абсолютно в унисон със състоянието си гледа Свинка Пепа и учи руски...
Колко е кв. м във Враца ако не е тайна? може пък третото да е от там.... tease
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #351 -: април 19, 2017, 10:54:01 »


Колко е кв. м във Враца ако не е тайна? може пък третото да е от там.... tease

Колкото в София само че в лева, някъде 450-500 евро кв/м
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #352 -: април 19, 2017, 10:58:22 »

Свекьрва, ти смяташ, че е по-добре човек да живее под наем, за да е мобилен според нуждите си ли?
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: април 19, 2017, 11:44:41 »

Да бе и аз не схванах какво иска да каже. Сложно е за мойта проста главица  tease
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #354 -: април 19, 2017, 12:07:21 »

Не само това е причина да остане човек под наем. А и факта че инвестирането в имот е почти невъзвръщаема инвестиция. Докато си правех магистърската теза за съвременната световна финаносва криза от 2008 год която беше предизвикана от балона с недвижими имоти, съвета на всички финансисти беше НЕ инвестирайте в имоти. Наскоро правих изчисления за една мадама след колко години има възврщаемост от инвестиция в двустаен и отдаване под наем. Минимум 19 години! Тук в бг, честно казано за мен не е толкова инвестиция, а по-скоро удобство да имам имот, тъй като наемането на имоти е по-скоро в сферата на нелегалните бизнеси, нямаш никаква сигурност от наемодателите, никакви права.

Днес съм на всяка манджа мерудия...

Bubeee честита магистърска степен!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #355 -: април 19, 2017, 12:14:19 »

Ами аз нищо не разбирам от тия работи, но Фабио ми разправя, че в Дьблин ако купиш, изплащането по партамента е 1400е на месец, а наемите са от 1800е нагоре. Защото цените на наемите са като в Париж, а за покупки наполовина.

Заради големите фирми там всички ходят да работят за няколко години и после си заминават, никой не ще да им живее с овцете под дьжда.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: април 19, 2017, 12:27:06 »

Много зависи къде живееш.В България не е оферта да си под наем.Нямаш сигурност.Нямаш договор в повечето случаи и не знаеш колко е луд наемодателя/наемателя.
Братовчедка ми живее в Англия близко до Лондон и там например е по-евтино да купиш от колкото да живееш под наем.Обаче за сега няма да купуват, макар те да нямат мераци да се връщат тук.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: април 19, 2017, 12:35:36 »

Е добре де, Булче в какво да инвестираме тогава? Мислим и за бъдещето на децата - ако искат да продават, ако искат да жияеят в тях. Трябева да инвестираме в нещо няколкото хилядарки, които спестяваме за месец. Няма да е това лято, но другото със сигурност трябва да измислим нещо.  Какво мислите за Слави и "неразбирателствата" му с БТВ?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: април 19, 2017, 12:40:21 »

За мен лично, за София си струва да си купиш, ако можеш. Най -добрата ми инвестиция евър. Дава ми не само сигурност тип покрив, ами и лична такава.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: април 19, 2017, 12:40:52 »

Бубе, честито дипломиране!
Пожелавам ти да бъдеш винаги горда с постигнатото, да бъдеш адаптивна и никога да не изоставяш тази твоя любов към науката, по каквито и да било причини! Wink

Прави сте момичета за животът под наем в България. Ситуацията е доста патова, защото, както Булче е писала, ако си собственик, чисто финансово, губиш, причина са високите лихви по ипотечните кредити, ако пък живееш под наем си в постоянна несигурност.

За чужбина нещата са различни навсякъде, едно е сигурно, не може да се сравнява ипотечната вноска с наема. Собствениците имат още доста разходи извън ипотечната вноска(поне тук е така), които са цифра и следва да се вземат под внимание.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines